PerpEquities

Finanse Vista Energy, S.A.B. de C.V. (VIST)

NYSE · Energy · Oil & Gas Exploration & Production · Pracownicy: 584 · CEO: Miguel Matias Galuccio

Cena
70,45 $ -1,58%
Kapitalizacja
7,35 mld $
Wartość przedsiębiorstwa
11,3 mld $
Ostatni raport
Q3 '26 złożony 2026-10-28
Następny raport
2027-02-24 Prognoza EPS: 3,69 $
Przychody (TTM)4,11 mld $+84,8% rok do rokuOstatnie 4 kwartały; słupki = poszczególne kwartały
Marża operacyjna (TTM)37,5%-14,9 pkt proc. rok do rokuZysk operacyjny: 1,54 mld $
Zysk netto (TTM)825 mln $+13,4% rok do rokuPo opodatkowaniu, wraz z zyskami nieoperacyjnymi
Wolne przepływy pieniężne (TTM)511 mln $+173,4% rok do rokuCapex: 1,63 mld $
Rozwodniony EPS (TTM)7,19 $+5,9% rok do rokuSuma ostatnich 4 kwartałów
Gotówka netto-2,94 mld $-9,9% rok do rokuGotówka + inwestycje krótkoterminowe - dług

Wycena i kluczowe wskaźniki

Kapitalizacja
7,35 mld $
EV 11,3 mld $
Przychody
4,11 mld $
Ostatnie 12 miesięcy
Wzrost przychodów
+72%
Konsensus na FY2026
Marża netto
20,0%
Zysk netto / przychody, TTM
P/E
9,5×
Prognozowany 7,2× (FY2026)
P/S
1,9×
Cena / przychody, TTM
EV / EBITDA
4,4×
TTM
Wolne przepływy pieniężne
511 mln $
Ostatnie 12 miesięcy
Zysk netto
825 mln $
Ostatnie 12 miesięcy
Prognoza przychodów
4,25 mld $
Konsensus na FY2026
Zysk
2027-02-24
Prognoza przychodów: 1,28 mld $
Dywidenda
–
Brak dywidendy

Najważniejsze wnioski

Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.

  • Ostatni raport (2026-10-28): przychody powyżej o 13,9%, EPS poniżej o 22,6%Przychody 1,29 mld $ wobec oczekiwanych 1,14 mld $ (+13,9%); EPS 2,16 $ wobec 2,79 $ (-22,6%).
  • Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 83,4%Przychody za Q3 '26: 1,29 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 76,2%.
  • Marża operacyjna 37,5% (TTM), zmiana r/r: -14,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 32,3%, przychody: wzrost 84,8%.
  • Straty nieoperacyjne pochłaniają 23,3% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 1,25 mld $, zysk operacyjny 1,54 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
  • Capex: 39,6% przychodów (rok temu 64,1%)Zainwestowano 1,63 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (+14,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 511 mln $ = 62,0% zysku netto.
  • Akcjonariuszom zwrócono 55,5 mln $ = 10,9% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 55,5 mln $ (rok temu 50 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 21 mln $ (TTM).
  • Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 7,3%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 117 mln, rok wcześniej: 109 mln.
  • Dług netto: 2,94 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 790 mln $, dług z leasingiem: 3,73 mld $; rok temu dług netto: 2,67 mld $.

Ostatni kwartał: Q3 '26

Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.

Kwartał na tle roku wcześniej

Q3 '26Rok temuZmiana
Przychody1,29 mld $706 mln $+83,4%
Marża brutto54,8%30,6%+24,2 pkt proc.
Zysk operacyjny568 mln $535 mln $+6,1%
Marża operacyjna43,9%75,8%-32,0 pkt proc.
Zysk netto298 mln $315 mln $-5,4%
Rozwodniony EPS2,52 $2,90 $-13,1%
Przepływy operacyjne792 mln $304 mln $+160,5%
Capex450 mln $335 mln $+34,2%
Wolne przepływy pieniężne342 mln $-31,6 mln $+1182,0%
R&D0 $0 $–
Wynagrodzenie w akcjach21 mln $18,4 mln $+14,2%

Raport vs konsensus

2026-10-28
WynikKonsensusvs konsensus
Przychody1,29 mld $1,14 mld $+13,9%
EPS (baza konsensusu)2,16 $2,79 $-22,6%

Z raportu z 2026-10-28 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.

EPS vs konsensus

ostatnie 8 raportów

Przychody

Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.

Przychody, zysk operacyjny i wzrost

kwartalnie

Marże i struktura kosztów

Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.

Marże

kwartalnie

Koszty jako % przychodów

kwartalnie

Przepływy pieniężne i alokacja kapitału

Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.

Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne

kwartalnie

Wykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne

lata obrotowe

Ostatnie 4 kwartały

rachunek przepływów pieniężnych
Przepływy operacyjne
2,14 mld $
Capex
-1,63 mld $
Skup akcji
-55,5 mln $
Dywidendy
0 $
Przejęcia
-448 mln $
Dług netto zaciągnięty
685 mln $
Wynagrodzenie w akcjach
21 mln $
Wolne przepływy pieniężne
511 mln $
Zwrócone akcjonariuszom / FCF
10,9%

Liczba akcji i EPS

kwartalnie, rozwodniony

Bilans

Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.

Gotówka, inwestycje i dług

końce kwartałów

Wycena i zwroty

Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.

Wskaźniki i zwroty

TTM vs 5 lat obrotowych
TerazŚrednia 5 latGdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim
P/E (TTM)9,5×7,8×5,1× – 10,9×
EV / EBITDA4,4×3,6×2,4× – 5,5×
EV / przychody2,7×2,5×1,5× – 3,6×
Cena / FCF12,0×60,8× 3 z 5 lat6,0× – 169,6×
Cena / wartość księgowa2,2×2,0×0,8× – 3,2×
Rentowność FCF8,3%2,7%-16,5% – 16,7%
Zwrot z zainwestowanego kapitału11,9%13,6%4,8% – 19,7%
Zwrot z kapitału własnego27,5%26,2%9,0% – 31,9%

Analitycy

Cel konsensusu 91,00 $ (+29,2%)
zakres 87,00 $ – 95,00 $ · rekomendacja Buy

Zdecydowanie kupuj0
Kupuj6
Trzymaj0
Sprzedaj0
Zdecydowanie sprzedaj0

Perspektywy

Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.

Prognozy konsensusu

Rok obrotowyPrzychodyWzrostEPSWzrostP/E przy dzisiejszej cenieAnalitycy (EPS)
FY20264,25 mld $+71,8%9,83 $+46,5%7,2×3
FY20274,5 mld $+5,8%10,40 $+5,9%6,8×4
FY20284,55 mld $+1,2%9,92 $-4,6%7,1×2
FY20294,77 mld $+4,8%9,23 $-7,0%7,6×1
FY20305,1 mld $+6,8%9,95 $+7,8%7,1×1

Sprawozdania finansowe

Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.

Źródła

Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.

Dane na 2026-11-02