Finanse Vicor Corporation (VICR)
NASDAQ · Technology · Hardware, Equipment & Parts · Pracownicy: 1092 · CEO: Patrizio Vinciarelli
- Cena
- 191,09 $ -7,52%
- Kapitalizacja
- 8,82 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 8,31 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-26
- Następny raport
- 2027-02-18 Prognoza EPS: 1,21 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 8,82 mld $ EV 8,31 mld $
- Przychody
- 561 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +57% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 32,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 48,6× Prognozowany 46,1× (FY2026)
- P/S
- 15,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 48,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 50,8 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 180 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 642 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-18 Prognoza przychodów: 189 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-20): przychody powyżej o 5,4%, EPS powyżej o 0,8%Przychody 197 mln $ wobec oczekiwanych 187 mln $ (+5,4%); EPS 1,33 $ wobec 1,32 $ (+0,8%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 78,5%Przychody za Q3 '26: 197 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 13,0%.
- Marża operacyjna 24,9% (TTM), zmiana r/r: +7,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 85,3%, przychody: wzrost 27,0%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 11,2%Zysk przed opodatkowaniem 157 mln $, zysk operacyjny 140 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 8,1% przychodów (rok temu 3,7%)Zainwestowano 45,2 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+174,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 50,8 mln $ = 28,2% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 2,2 mln $ = 4,3% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 2,2 mln $ (rok temu 33 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 17,7 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 6,0%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 47,6 mln, rok wcześniej: 44,9 mln.
- Gotówka netto: 506 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 513 mln $, dług z leasingiem: 7,16 mln $; rok temu gotówka netto: 355 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 197 mln $ | 110 mln $ | +78,5% |
| Marża brutto | 68,3% | 57,5% | +10,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 72,1 mln $ | 20,9 mln $ | +245,1% |
| Marża operacyjna | 36,6% | 18,9% | +17,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 63,3 mln $ | 28,3 mln $ | +123,7% |
| Rozwodniony EPS | 1,33 $ | 0,63 $ | +111,1% |
| Przepływy operacyjne | 50,2 mln $ | 38,5 mln $ | +30,3% |
| Capex | 16,1 mln $ | 4,02 mln $ | +301,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | 34 mln $ | 34,5 mln $ | -1,3% |
| R&D | 24 mln $ | 19,9 mln $ | +20,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 5,34 mln $ | 4,36 mln $ | +22,4% |
Raport vs konsensus
2026-10-20| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 197 mln $ | 187 mln $ | +5,4% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,33 $ | 1,32 $ | +0,8% |
Z raportu z 2026-10-20 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AdvancedProducts | 139 mln $ | +112,0% | 70,4% | 361 mln $ | +47,7% | |
| BrickProducts | 58,3 mln $ | +29,7% | 29,6% | 200 mln $ | +31,3% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 126 mln $ | +99,2% | 63,9% | 315 mln $ | – | |
| Asia Pacific | 47,8 mln $ | +34,9% | 24,2% | 180 mln $ | +8,3% | |
| Europe | 21,9 mln $ | +101,2% | 11,1% | 62,9 mln $ | +51,2% | |
| All Other Countries | 1,56 mln $ | +68,4% | 0,8% | 2,77 mln $ | +102,6% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 96,1 mln $
- Capex
- -45,2 mln $
- Skup akcji
- -2,2 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 17,7 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 50,8 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 4,3%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 48,6× | 123,0× | 37,8× – 345,1× |
| EV / EBITDA | 48,0× | 48,2× | 23,1× – 80,7× |
| EV / przychody | 14,8× | 8,3× | 4,4× – 15,4× |
| Cena / FCF | 173,5× | 242,9× 4 z 5 lat | 41,1× – 801,5× |
| Cena / wartość księgowa | 9,7× | 6,6× | 3,7× – 13,5× |
| Rentowność FCF | 0,6% | 0,8% | -1,7% – 2,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 15,2% | 6,2% | -0,1% – 12,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | 22,5% | 9,3% | 1,1% – 16,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 340,00 $ (+77,9%)
zakres 320,00 $ – 360,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 642 mln $ | +57,5% | 4,15 $ | +58,9% | 46,1× | 2 |
| FY2027 | 943 mln $ | +46,9% | 6,35 $ | +53,2% | 30,1× | 2 |
| FY2028 | 1,18 mld $ | +25,4% | 8,47 $ | +33,3% | 22,6× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (216), które Vicor Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 24,3 mln $2026-09-30 | 15,4 mln $ | +58,1% | 12,3 mln $ | 8,74 mln $ | +40,7% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 122 mln $2026-09-30 | 53,3 mln $ | +130,0% | 60,7 mln $ | 52,9 mln $ | +14,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 137 tys. $2025-12-31 | 130 tys. $ | +5,4% | 137 tys. $ | 130 tys. $ | +5,4% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 0 $2026-09-30 | 0 $ | – | 7 tys. $ | 0 $ | – |
| Accrued Income Taxes, Current | 208 tys. $2026-09-30 | 154 tys. $ | +35,1% | 904 tys. $ | 59 tys. $ | +1432,2% |
| Accrued Income Taxes, Noncurrent | 3,14 mln $2026-09-30 | 3,43 mln $ | -8,4% | 3,09 mln $ | 3,39 mln $ | -8,9% |
| Accrued Liabilities, Current | 22,2 mln $2026-09-30 | 5,44 mln $ | +308,7% | 3,69 mln $ | 6,59 mln $ | -44,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 276 mln $2025-12-31 | 265 mln $ | +4,0% | 276 mln $ | 265 mln $ | +4,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -1,17 mln $2026-09-30 | -1,56 mln $ | +24,8% | -1,67 mln $ | -1,5 mln $ | -11,8% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 518 mln $2026-09-30 | 429 mln $ | +20,7% | 462 mln $ | 408 mln $ | +13,4% |
| Advertising Expense | – | – | – | 3,29 mln $ | 3,49 mln $ | -5,8% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 30 tys. $ | 43 tys. $ | -30,2% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 185 tys.2026-09-30 | 1,73 mln | -89,4% | 1,33 mln | 2,5 mln | -47,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 5,34 mln $2026-09-30 | 4,36 mln $ | +22,4% | 16,8 mln $ | 15,3 mln $ | +9,7% |
| Assets | 982 mln $2026-09-30 | 710 mln $ | +38,2% | 786 mln $ | 641 mln $ | +22,6% |
| Assets, Current | 760 mln $2026-09-30 | 534 mln $ | +42,4% | 587 mln $ | 463 mln $ | +26,9% |
| Available-for-sale Securities, Failed Auction, Value | 3 mln $2025-12-31 | 3 mln $ | 0,0% | 3 mln $ | 3 mln $ | 0,0% |
| Buildings and Improvements, Gross | 88,7 mln $2025-12-31 | 86,5 mln $ | +2,5% | 88,7 mln $ | 86,5 mln $ | +2,5% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 5,29 mln $2026-09-30 | -417 tys. $ | +1368,3% | 1,14 mln $ | 1,95 mln $ | -41,2% |
| Capitalized Computer Software, Gross | 20,5 mln $2025-12-31 | 20,5 mln $ | +0,2% | 20,5 mln $ | 20,5 mln $ | +0,2% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 513 mln $2026-09-30 | 362 mln $ | +41,6% | 403 mln $ | 277 mln $ | +45,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 513 mln $2026-09-30 | 362 mln $ | +41,6% | 403 mln $ | 277 mln $ | +45,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 59,6 mln $2026-09-30 | 23,8 mln $ | +149,8% | 126 mln $ | 35,1 mln $ | +258,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 20 tys. $2026-09-30 | 3 tys. $ | +566,7% | 39 tys. $ | -17 tys. $ | +329,4% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 63,9 mln $2026-09-30 | 28 mln $ | +128,0% | 118 mln $ | 5,91 mln $ | +1904,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 63,9 mln $2026-09-30 | 28 mln $ | +128,0% | 118 mln $ | 5,89 mln $ | +1910,5% |
| Construction in Progress, Gross | 7,94 mln $2025-12-31 | 8,23 mln $ | -3,5% | 7,94 mln $ | 8,23 mln $ | -3,5% |
| Cost of Goods and Services Sold | 62,4 mln $2026-09-30 | 46,9 mln $ | +33,1% | 193 mln $ | 175 mln $ | +10,4% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -535 tys. $ | 3,23 mln $ | -116,6% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 488 tys. $ | 208 tys. $ | +134,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,17 mln $ | 4,34 mln $ | -27,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,22 mln $ | 905 tys. $ | +255,6% |
| Debt Instrument, Basis Spread on Variable Rate | – | – | – | 1,3% | 1,3% | 0,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -25,5 mln $ | – | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 93 tys. $ | 6 tys. $ | +1450,0% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 23,4 mln $2026-09-30 | 275 tys. $ | +8423,3% | 27,5 mln $ | 261 tys. $ | +10 422,2% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -27,2 mln $ | 6 tys. $ | -453 366,7% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 15,3 mln $2026-09-30 | 0 $ | – | -27,2 mln $ | 6 tys. $ | -453 383,3% |
| Deferred Revenue, Current | 418 tys. $2026-09-30 | 4,2 mln $ | -90,0% | 3,43 mln $ | 5,31 mln $ | -35,5% |
| Deferred Revenue, Revenue Recognized | 60 tys. $2026-09-30 | 411 tys. $ | -85,4% | 2,1 mln $ | 1,87 mln $ | +12,4% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,77 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 68 mln $2025-12-31 | 81,5 mln $ | -16,6% | 68 mln $ | 81,5 mln $ | -16,6% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 1,33 mln $2025-12-31 | 27 mln $ | -95,1% | 1,33 mln $ | 27 mln $ | -95,1% |
| Deferred Tax Assets, Net | 27,5 mln $2025-12-31 | 261 tys. $ | +10 422,2% | 27,5 mln $ | 261 tys. $ | +10 422,2% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 50 mln $2025-12-31 | 20 mln $ | +150,1% | 50 mln $ | 20 mln $ | +150,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 0 $ | – | – | 9,09 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Other | 1,77 mln $2025-12-31 | 1,84 mln $ | -4,1% | 1,77 mln $ | 1,84 mln $ | -4,1% |
| Deferred Tax Assets, State Taxes | 2,82 mln $2025-12-31 | 2,83 mln $ | -0,5% | 2,82 mln $ | 2,83 mln $ | -0,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 30,9 mln $2025-12-31 | 27,7 mln $ | +11,6% | 30,9 mln $ | 27,7 mln $ | +11,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 8,25 mln $2025-12-31 | 8,61 mln $ | -4,3% | 8,25 mln $ | 8,61 mln $ | -4,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Legal Settlements | 6,76 mln $2025-12-31 | 6,89 mln $ | -2,0% | 6,76 mln $ | 6,89 mln $ | -2,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Loss Reserves | 3,31 mln $2025-12-31 | 2,63 mln $ | +25,8% | 3,31 mln $ | 2,63 mln $ | +25,8% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 17,5 mln $2026-09-30 | 61,5 mln $ | -71,6% | 17,9 mln $ | 61,5 mln $ | -70,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 22,6 mln $2025-12-31 | 19,7 mln $ | +14,3% | 22,6 mln $ | 19,7 mln $ | +14,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 63 tys. $2025-12-31 | 69 tys. $ | -8,7% | 63 tys. $ | 69 tys. $ | -8,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Prepaid Expenses | 1,36 mln $2025-12-31 | 1,24 mln $ | +9,5% | 1,36 mln $ | 1,24 mln $ | +9,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 20 mln $2025-12-31 | 17,3 mln $ | +15,4% | 20 mln $ | 17,3 mln $ | +15,4% |
| Defined Contribution Plan, Employer Discretionary Contribution Amount | – | – | – | 2,47 mln $ | 2,17 mln $ | +13,8% |
| Defined Contribution Plan, Employers Matching Contribution, Annual Vesting Percentage | – | – | – | 20,0% | 20,0% | 0,0% |
| Depreciation | – | – | – | 19,4 mln $ | 18,6 mln $ | +4,3% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02