Finanse Energy Fuels Inc. (UUUU)
AMEX · Energy · Uranium · Pracownicy: 1069 · CEO: Ross R. Bhappu
- Cena
- 7,71 $ -6,32%
- Kapitalizacja
- 2,04 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 2,67 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: -0,06 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 2,04 mld $ EV 2,67 mld $
- Przychody
- 106 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +93% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -77,3% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -23,0× Prognozowany -28,5× (FY2026)
- P/S
- 19,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -35,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -111 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -81,7 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 127 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 32,8 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody poniżej o 18,4%, EPS poniżej o 160,0%Przychody 25,1 mln $ wobec oczekiwanych 30,8 mln $ (-18,4%); EPS -0,13 $ wobec -0,05 $ (-160,0%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 496,1%Przychody za Q2 '26: 25,1 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 91,5%.
- Marża operacyjna -88,8% (TTM), zmiana r/r: +43,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -9,4%, przychody: wzrost 62,5%.
- Capex: 54,6% przychodów (rok temu 21,3%)Zainwestowano 57,7 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+317,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -111 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 5,9%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 233 mln, rok wcześniej: 220 mln.
- Gotówka netto: 255 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 937 mln $, dług z leasingiem: 682 mln $; rok temu gotówka netto: 198 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 25,1 mln $ | 4,21 mln $ | +496,1% |
| Marża brutto | 57,4% | -39,1% | +96,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -30,6 mln $ | -26,2 mln $ | -16,8% |
| Marża operacyjna | -121,8% | -621,4% | +499,7 pkt proc. |
| Zysk netto | -33,4 mln $ | -21,8 mln $ | -53,0% |
| Rozwodniony EPS | -0,13 $ | -0,10 $ | -31,0% |
| Przepływy operacyjne | -26,1 mln $ | -25,9 mln $ | -0,5% |
| Capex | 12,2 mln $ | -2,6 mln $ | +570,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | -38,3 mln $ | -23,3 mln $ | -64,2% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 3,64 mln $ | 2,89 mln $ | +26,2% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 25,1 mln $ | 30,8 mln $ | -18,4% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,13 $ | -0,05 $ | -160,0% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '17 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Conventional Segment | 3,5 mln $ | -59,8% | 100,0% | 55,5 mln $ | – | |
| ISR Segment | 0 $ | – | 0,0% | 21,3 mln $ | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Uranium Segment | – | – | 271 tys. $ | +103,1% | – | – | -13 mln $ |
| Heavy Mineral Sands Segment | – | – | -13,6 mln $ | -5,3% | – | – | -46,6 mln $ |
| Rare Earth Elements Segment | – | – | -6,54 mln $ | -40,8% | – | – | -23,6 mln $ |
| Corporate (unallocated) | – | – | -10,7 mln $ | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -53,3 mln $
- Capex
- -57,7 mln $
- Skup akcji
- -2,83 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -4,33 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 676 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 14,3 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -111 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -2,5%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -23,0× | 387,2× 2 z 5 lat | 11,4× – 763,0× |
| EV / EBITDA | -35,5× | 91,5× 2 z 5 lat | 10,5× – 172,4× |
| EV / przychody | 25,2× | 99,4× | 10,8× – 323,6× |
| Cena / FCF | -18,4× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 2,3× | 3,5× | 1,7× – 5,0× |
| Rentowność FCF | -5,4% | -5,2% | -9,3% – -2,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -6,3% | -10,2% | -17,6% – -6,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | -11,3% | -3,9% | -24,9% – 26,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 21,06 $ (+173,2%)
zakres 16,00 $ – 29,25 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 127 mln $ | +92,6% | -0,27 $ | +27,0% | -28,5× | 3 |
| FY2027 | 245 mln $ | +92,6% | 0,13 $ | +149,0% | 58,2× | 2 |
| FY2028 | 410 mln $ | +67,6% | 0,29 $ | +117,6% | 26,8× | 1 |
| FY2029 | 663 mln $ | +61,7% | 0,90 $ | +211,6% | 8,6× | 1 |
| FY2030 | 1,13 mld $ | +69,9% | 1,53 $ | +70,9% | 5,0× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (230), które Energy Fuels Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2,33 mln $ | 39 tys. $ | +5879,5% | – | – | – | |
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 29,2 mln $ | 22,2 mln $ | +31,7% | 25 mln $ | 32,2 mln $ | -22,5% |
| Accounts Payable, Current | 5,49 mln $ | 4,91 mln $ | +11,7% | 5,29 mln $ | 7,51 mln $ | -29,5% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 16 mln $2025-12-31 | 29 mln $ | -44,9% | 16 mln $ | 29 mln $ | -44,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 0 $ | 0 $ | – | 223 tys. $2023-12-31 | 223 tys. $ | 0,0% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss | 16 mln $2025-12-31 | 29 mln $ | -44,9% | 16 mln $ | 29 mln $ | -44,9% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 51,9 mln $ | 44,2 mln $ | +17,5% | 48 mln $ | 40,7 mln $ | +17,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 170 tys. $ | -2,98 mln $ | +105,7% | -2,9 mln $ | -6,07 mln $ | +52,3% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 996 tys. $ | – | – | 1,02 mln $ | – | – |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 3,52 mln | 5,07 mln | -30,6% | 4,19 mln | 1,96 mln | +113,8% |
| Asset Retirement Obligation | 23,5 mln $ | 31,9 mln $ | -26,2% | 22,2 mln $ | 44,1 mln $ | -49,7% |
| Asset Retirement Obligation, Accretion Expense | 3,71 mln $ | 862 tys. $ | +330,5% | 3,22 mln $ | 2,07 mln $ | +55,8% |
| Asset Retirement Obligation, Current | 2,5 mln $ | 11 mln $ | -77,3% | 788 tys. $ | 24,6 mln $ | -96,8% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Incurred | 597 tys. $2026-03-31 | – | – | 0 $ | 34,2 mln $ | -100,0% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Settled | 1,22 mln $ | 6,54 mln $ | -81,4% | 25,1 mln $ | 3,21 mln $ | +684,3% |
| Asset Retirement Obligation, Revision of Estimate | – | – | – | 0 $ | -165 tys. $ | +100,0% |
| Asset Retirement Obligations, Noncurrent | 21 mln $ | 20,9 mln $ | +0,8% | 21,4 mln $ | 19,5 mln $ | +9,7% |
| AssetAcquisitionConsiderationTransferredContingentConsideration | – | – | – | 1,69 mln $2024-08-16 | – | – |
| AssetAcquisitionContingentConsiderationLiabilityCurrent | 1,77 mln $ | 1,72 mln $ | +2,6% | 1,72 mln $ | 1,76 mln $ | -2,3% |
| Assets | 1,53 mld $ | 702 mln $ | +118,3% | 1,41 mld $ | 612 mln $ | +130,7% |
| Assets, Current | 1,03 mld $ | 289 mln $ | +257,6% | 959 mln $ | 230 mln $ | +316,5% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 903 mln $ | 139 mln $ | +547,9% | 807 mln $ | 80,9 mln $ | +898,5% |
| Business Combination Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Deferred Tax Assets | – | – | – | 39,5 mln $2024-10-02 | – | – |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 10,7 mln $ | 0 $ | – | 0 $ | 10,3 mln $ | -100,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 58,4 mln $ | 71,5 mln $ | -18,3% | 64,7 mln $ | 38,6 mln $ | +67,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 81,3 mln $ | 91,8 mln $ | -11,5% | 87,2 mln $ | 58,6 mln $ | +48,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -49,8 mln $ | -1,33 mln $ | -3638,9% | 28,6 mln $ | -16,4 mln $ | +274,2% |
| Collateral Already Posted, Aggregate Fair Value | 2,47 mln $2025-12-31 | 1,9 mln $ | +30,1% | 2,47 mln $ | 1,9 mln $ | +30,1% |
| Common Stock, Shares, Issued | 250 mln | 229 mln | +8,9% | 240 mln | 199 mln | +21,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 250 mln | 229 mln | +8,9% | 240 mln | 199 mln | +21,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 1,33 mld $ | 1,1 mld $ | +21,1% | 1,17 mld $ | 938 mln $ | +24,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | -225 tys. $ | -28 tys. $ | -703,6% | -477 tys. $ | -76 tys. $ | -527,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -32,7 mln $ | -18,1 mln $ | -80,3% | -82,5 mln $ | -51,9 mln $ | -58,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -32,9 mln $ | -18,2 mln $ | -81,3% | -82,9 mln $ | -52 mln $ | -59,6% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 13,1 mln $ | 330 tys. $ | +3872,7% | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | 0 $2025-09-30 | 600 tys. $ | -100,0% | – | – | – |
| Cost of Revenue | 10,7 mln $ | 3,66 mln $ | +192,5% | 52,2 mln $ | 55,9 mln $ | -6,7% |
| Costs and Expenses | 55,7 mln $ | 30,4 mln $ | +83,2% | 167 mln $ | 126 mln $ | +33,0% |
| Debt Instrument, Fair Value Disclosure | 725 mln $ | – | – | 721 mln $ | – | – |
| Debt Issuance Costs, Net | 22,3 mln $ | – | – | 24,3 mln $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale | 776 mln $2025-12-31 | 64,1 mln $ | +1111,8% | 776 mln $ | 64,1 mln $ | +1111,8% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 137 mln $2025-12-31 | 64,1 mln $ | +113,5% | 137 mln $ | 64,1 mln $ | +113,5% |
| Debt Securities, Trading, and Equity Securities, FV-NI | 797 mln $2025-12-31 | 80,9 mln $ | +885,9% | 797 mln $ | 80,9 mln $ | +885,9% |
| Deferred Revenue, Current | 0 $2025-12-31 | 813 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 813 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 861 tys. $2025-12-31 | 837 tys. $ | +2,9% | 861 tys. $ | 837 tys. $ | +2,9% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 175 mln $2025-12-31 | 162 mln $ | +8,3% | 175 mln $ | 162 mln $ | +8,3% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 1,97 mln $2025-12-31 | 832 tys. $ | +136,2% | 1,97 mln $ | 832 tys. $ | +136,2% |
| Deferred Tax Assets, Investments | 209 tys. $2025-12-31 | 209 tys. $ | 0,0% | 209 tys. $ | 209 tys. $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 136 mln $2025-12-31 | 117 mln $ | +15,9% | 136 mln $ | 117 mln $ | +15,9% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 1,91 mln $2025-12-31 | 8,91 mln $ | -78,5% | 1,91 mln $ | 8,91 mln $ | -78,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 7,17 mln $2025-12-31 | 6,92 mln $ | +3,6% | 7,17 mln $ | 6,92 mln $ | +3,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Asset Retirement Obligations | 1,42 mln $2025-12-31 | 1,91 mln $ | -25,8% | 1,42 mln $ | 1,91 mln $ | -25,8% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 175 mln $2025-12-31 | 162 mln $ | +8,3% | 175 mln $ | 162 mln $ | +8,3% |
| Deposit Contracts, Liabilities | 3 mln $ | – | – | 3 mln $ | 0 $ | – |
| Deposit Liabilities, Accrued Interest | 875 tys. $ | – | – | 1,31 mln $ | 0 $ | – |
| Depreciation | 1,45 mln $ | 1,25 mln $ | +16,0% | 5,07 mln $ | 2,99 mln $ | +69,6% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 1,67 mln $ | 1,34 mln $ | +24,4% | 5,43 mln $ | 3,13 mln $ | +73,7% |
| Earnings Per Share, Basic | -0,13 $ | -0,10 $ | -30,0% | -0,38 $ | -0,28 $ | -35,7% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,13 $ | -0,10 $ | -30,0% | -0,38 $ | -0,28 $ | -35,7% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02