Finanse Unusual Machines, Inc. (UMAC)
AMEX · Technology · Hardware, Equipment & Parts · Pracownicy: 141 · CEO: Allan Evans
- Cena
- 15,53 $ -10,13%
- Kapitalizacja
- 776 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 549 mln $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: -0,11 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 776 mln $ EV 549 mln $
- Przychody
- 31,9 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +407% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -20,3% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -93,2× Prognozowany -57,2× (FY2026)
- P/S
- 24,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -24,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -58,5 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -6,46 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 56,7 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 12,4 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody powyżej o 81,9%, EPS zgodnie z oczekiwaniamiPrzychody 16,7 mln $ wobec oczekiwanych 9,19 mln $ (+81,9%); EPS -0,16 $ wobec -0,16 $ (0,0%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 687,3%Przychody za Q2 '26: 16,7 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 132,7%.
- Marża operacyjna -93,5% (TTM), zmiana r/r: +228,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -20,1%, przychody: wzrost 313,6%.
- Capex: 7,2% przychodów (rok temu 3,4%)Zainwestowano 2,31 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+778,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -58,5 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 123,3%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 48,6 mln, rok wcześniej: 21,8 mln.
- Gotówka netto: 313 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 316 mln $, dług z leasingiem: 3,16 mln $; rok temu gotówka netto: 38,6 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 16,7 mln $ | 2,12 mln $ | +687,3% |
| Marża brutto | 34,7% | 37,4% | -2,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -7,83 mln $ | -7,19 mln $ | -9,0% |
| Marża operacyjna | -46,8% | -338,5% | +291,7 pkt proc. |
| Zysk netto | -7,78 mln $ | -6,96 mln $ | -11,8% |
| Rozwodniony EPS | -0,16 $ | -0,32 $ | +50,0% |
| Przepływy operacyjne | -21,5 mln $ | -2,67 mln $ | -704,8% |
| Capex | -190 tys. $ | 263 tys. $ | -172,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | -21,3 mln $ | -2,93 mln $ | -626,2% |
| R&D | 431 tys. $ | 62,7 tys. $ | +586,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 5,65 mln $ | 5,51 mln $ | +2,4% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 16,7 mln $ | 9,19 mln $ | +81,9% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,16 $ | -0,16 $ | 0,0% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Retail Revenue | 2,39 mln $ | – | 100,0% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -56,2 mln $
- Capex
- -2,31 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 93,1 tys. $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 17,8 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -58,5 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -93,2× | – | – |
| EV / EBITDA | -24,9× | – | – |
| EV / przychody | 17,2× | 1267,2× 3 z 5 lat | 20,6× – 3756,4× |
| Cena / FCF | -13,3× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 1,9× | 6,2× | 1,9× – 9,4× |
| Rentowność FCF | -7,5% | -6,7% | -17,8% – -0,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -7,6% | -66,9% | -168,5% – -4,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | -2,6% | -87,2% | -215,8% – -4,1% |
Analitycy
Cel konsensusu 36,20 $ (+133,1%)
zakres 29,00 $ – 42,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 56,7 mln $ | +406,7% | -0,27 $ | +63,3% | -57,2× | 4 |
| FY2027 | 113 mln $ | +98,4% | -0,48 $ | -75,6% | -32,6× | 4 |
| FY2028 | 181 mln $ | +60,5% | -0,15 $ | +68,0% | -101,8× | 4 |
| FY2029 | 285 mln $ | +57,7% | 0,46 $ | +401,6% | 33,8× | 1 |
| FY2030 | 432 mln $ | +51,6% | 1,30 $ | +182,6% | 11,9× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (209), które Unusual Machines, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 3 mln $ | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable and Other Accrued Liabilities, Current | 2,86 mln $ | 609 tys. $ | +370,4% | 1,51 mln $ | 669 tys. $ | +125,3% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 9,33 mln $ | 173 tys. $ | +5282,9% | 1,56 mln $ | 66,6 tys. $ | +2250,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 0 $ | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 0 $2025-09-30 | 0 $ | – | – | – | – |
| Accrued Liabilities, Current | 16,2 tys. $ | 17,8 tys. $ | -8,9% | 19,6 tys. $ | 28,9 tys. $ | -32,3% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 142 tys. $ | 7,51 tys. $ | +1787,6% | 34,7 tys. $ | 7,17 tys. $ | +384,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 38,2 tys. $ | – | – | 3,47 tys. $ | 0 $ | – |
| Additional Paid in Capital | 440 mln $ | 97,2 mln $ | +352,8% | 230 mln $ | 50,6 mln $ | +354,1% |
| Amortization of Intangible Assets | 58,6 tys. $ | 20,4 tys. $ | +187,1% | 133 tys. $ | 71,5 tys. $ | +85,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 1,72 mln | 703 tys. | +145,2% | 1,09 mln | 1,73 mln | -36,9% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, ESPP, Increase for Cost Recognition | 1,99 mln $2025-09-30 | 375 tys. $ | +429,5% | – | – | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 2,18 mln $ | 577 tys. $ | +277,6% | 1,87 mln $ | 60,9 tys. $ | +2966,9% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Option, Increase for Cost Recognition | 115 tys. $2025-09-30 | 23,1 tys. $ | +398,0% | – | – | – |
| AssetAcquisitionContingentConsiderationLiabilityNoncurrent | 2,85 mln $2026-03-31 | – | – | 2,85 mln $ | 0 $ | – |
| Assets | 397 mln $ | 52,4 mln $ | +657,9% | 183 mln $ | 16,1 mln $ | +1034,3% |
| Assets, Current | 371 mln $ | 42,2 mln $ | +777,7% | 160 mln $ | 6,1 mln $ | +2516,8% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 51 mln $2026-03-31 | – | – | 42,1 mln $ | – | – |
| Assets, Noncurrent | 26,9 mln $ | 10,2 mln $ | +163,3% | 23,2 mln $ | 10 mln $ | +131,7% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 153 tys. $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 223 mln $2026-03-31 | 5 mln $ | +4358,2% | 103 mln $ | 3,76 mln $ | +2648,3% |
| Cash, Cash Equivalents, and Short-term Investments | 75,3 mln $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 230 mln $ | 38,9 mln $ | +489,7% | 103 mln $ | 3,76 mln $ | +2648,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | 6,64 mln $ | 33,9 mln $ | -80,4% | 99,5 mln $ | 2,86 mln $ | +3375,9% |
| Cash, FDIC Insured Amount | 250 tys. $2026-03-31 | 250 tys. $ | 0,0% | 250 tys. $ | 250 tys. $ | 0,0% |
| Cash, Uninsured Amount | 229 mln $ | 38,5 mln $ | +495,1% | 103 mln $ | 3 mln $ | +3320,0% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | 0,00 $ | 4,39 $ | -100,0% | 9,70 $ | 2,01 $ | +382,6% |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Warrants or Rights | – | – | – | 684 tys.2024-12-31 | – | – |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | 0 | 813 tys. | -100,0% | 350 tys. | 1,4 mln | -75,0% |
| Class of Warrant or Right, Unissued | 684 tys.2025-12-31 | 684 tys. | 0,0% | 684 tys. | 684 tys. | 0,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 500 mln | 500 mln | 0,0% | 500 mln | 500 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 50 mln | 25,3 mln | +97,6% | 37,8 mln | 15,1 mln | +149,7% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 50 mln | 25,3 mln | +97,6% | 37,8 mln | 15,1 mln | +149,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 500 tys. $ | 253 tys. $ | +97,6% | 378 tys. $ | 151 tys. $ | +149,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -7,77 mln $ | -6,96 mln $ | -11,5% | -19,2 mln $ | -32 mln $ | +40,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 34,8 tys. $ | 0 $ | – | 18,9 tys. $ | 0 $ | – |
| Cost of Revenue | 10,9 mln $ | 1,33 mln $ | +721,5% | 7,29 mln $ | 4,02 mln $ | +81,4% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Amount | – | – | – | 1 mln $ | 1 mln $ | 0,0% |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Warrants or Options Issued | – | – | – | 630 tys. | 630 tys. | 0,0% |
| Debt Instrument, Convertible, Stock Price Trigger | -4,67 $2025-12-31 | 0,00 $ | – | 1,99 $ | 1,99 $ | 0,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -828 $ | -11,1 tys. $ | +92,5% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -39,5 tys. $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -36,3 tys. $ | -13,4 tys. $ | -171,3% |
| Deferred Income Taxes and Other Tax Liabilities, Noncurrent | 147 tys. $ | 93,8 tys. $ | +56,5% | 147 tys. $ | 93,8 tys. $ | +56,5% |
| Deferred Revenue | – | – | – | 197 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Deferred Revenue, Current | 286 tys. $ | 139 tys. $ | +105,2% | 638 tys. $ | 197 tys. $ | +223,7% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,03 tys. $ | -2,29 tys. $ | +276,2% |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 0 $2025-12-31 | 24,7 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 24,7 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 7,81 mln $2025-12-31 | 3,69 mln $ | +111,8% | 7,81 mln $ | 3,69 mln $ | +111,8% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 0 $2025-12-31 | 249 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 249 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Net | 147 tys. $2025-12-31 | 93,8 tys. $ | +56,5% | 147 tys. $ | 93,8 tys. $ | +56,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 6,86 mln $2025-12-31 | 3,27 mln $ | +109,9% | 6,86 mln $ | 3,27 mln $ | +109,9% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Foreign | 4,9 mln $2025-12-31 | 4,74 mln $ | +3,3% | 4,9 mln $ | 4,74 mln $ | +3,3% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local | 23,5 mln $2025-12-31 | 9,52 mln $ | +146,9% | 23,5 mln $ | 9,52 mln $ | +146,9% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02