Finanse Tyler Technologies, Inc. (TYL)
NYSE · Technology · Software - Application · Pracownicy: 7879 · CEO: H. Lynn Moore Jr.
- Cena
- 430,37 $ +1,69%
- Kapitalizacja
- 17,1 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 17,8 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-28
- Następny raport
- 2027-02-10 Prognoza EPS: 3,41 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 17,1 mld $ EV 17,8 mld $
- Przychody
- 2,48 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +9% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 13,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 53,7× Prognozowany 32,9× (FY2026)
- P/S
- 6,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 30,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 740 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 335 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,55 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-10 Prognoza przychodów: 645 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-28): przychody poniżej o 0,6%, EPS powyżej o 1,1%Przychody 648 mln $ wobec oczekiwanych 651 mln $ (-0,6%); EPS 3,52 $ wobec 3,48 $ (+1,1%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 8,7%Przychody za Q3 '26: 648 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 8,2%.
- Marża operacyjna 15,6% (TTM), zmiana r/r: +0,2 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 9,2%, przychody: wzrost 8,0%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 10,7%Zysk przed opodatkowaniem 433 mln $, zysk operacyjny 387 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,7% przychodów (rok temu 0,7%)Zainwestowano 18,1 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+16,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 740 mln $ = 220,7% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,12 mld $ = 151,9% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 1,12 mld $ (rok temu 0 $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 159 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 6,9%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 40,7 mln, rok wcześniej: 43,7 mln.
- Dług netto: 576 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 879 mln $, dług z leasingiem: 1,46 mld $; rok temu gotówka netto: 307 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 648 mln $ | 596 mln $ | +8,7% |
| Marża brutto | 49,1% | 47,2% | +1,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 117 mln $ | 97,9 mln $ | +19,5% |
| Marża operacyjna | 18,1% | 16,4% | +1,6 pkt proc. |
| Zysk netto | 95,1 mln $ | 84,4 mln $ | +12,7% |
| Rozwodniony EPS | 2,33 $ | 1,93 $ | +20,7% |
| Przepływy operacyjne | 282 mln $ | 255 mln $ | +10,7% |
| Capex | 5,5 mln $ | 3,88 mln $ | +41,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | 277 mln $ | 251 mln $ | +10,2% |
| R&D | 63,3 mln $ | 51,8 mln $ | +22,3% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 39,2 mln $ | 36,7 mln $ | +6,9% |
Raport vs konsensus
2026-10-28| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 648 mln $ | 651 mln $ | -0,6% |
| EPS (baza konsensusu) | 3,52 $ | 3,48 $ | +1,1% |
Z raportu z 2026-10-28 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Saas Arrangements | 242 mln $ | – | 38,3% | – | – | |
| Transaction Based Fees | 220 mln $ | – | 34,9% | – | – | |
| Maintenance | 106 mln $ | -4,6% | 16,8% | 430 mln $ | -4,6% | |
| Professional Services | 63 mln $ | -2,7% | 10,0% | 242 mln $ | -3,2% | |
| Hardware and Other | – | – | – | – | – | |
| Software Licenses And Royalties | – | – | – | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '24
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Enterprise Software Segment | – | – | 140 mln $ | – | – | – | – |
| Platform Technologies Segment | – | – | 32,9 mln $ | – | – | – | – |
| Corporate (unallocated) | – | – | -66,8 mln $ | – | – | – | – |
| Operating Segments And Corporate Non Segment | – | – | 106 mln $ | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 758 mln $
- Capex
- -18,1 mln $
- Skup akcji
- -1,12 mld $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -288 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 769 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 159 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 740 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 151,9%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 53,7× | 95,8× | 62,0× – 136,2× |
| EV / EBITDA | 30,6× | 48,2× | 35,3× – 70,3× |
| EV / przychody | 7,2× | 10,2× | 7,7× – 14,5× |
| Cena / FCF | 23,1× | 47,0× | 30,7× – 69,5× |
| Cena / wartość księgowa | 6,2× | 6,6× | 5,1× – 9,5× |
| Rentowność FCF | 4,3% | 2,3% | 1,4% – 3,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 6,8% | 5,5% | 4,9% – 6,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 10,2% | 7,0% | 5,6% – 8,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 410,56 $ (-4,6%)
zakres 340,00 $ – 500,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 2,55 mld $ | +9,4% | 13,09 $ | +81,9% | 32,9× | 14 |
| FY2027 | 2,8 mld $ | +9,9% | 15,57 $ | +18,9% | 27,6× | 14 |
| FY2028 | 3,08 mld $ | +9,8% | 17,76 $ | +14,1% | 24,2× | 8 |
| FY2029 | 3,41 mld $ | +10,8% | 20,44 $ | +15,1% | 21,1× | 5 |
| FY2030 | 3,75 mld $ | +9,9% | 23,55 $ | +15,2% | 18,3× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (284), które Tyler Technologies, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 mld $2026-02-03 | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 179 mln $ | 148 mln $ | +20,7% | 175 mln $ | 157 mln $ | +11,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 701 mln $ | 669 mln $ | +4,8% | 645 mln $ | 595 mln $ | +8,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 684 mln $ | 662 mln $ | +3,4% | 639 mln $ | 588 mln $ | +8,7% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 16,6 mln $ | 6,86 mln $ | +141,7% | 5,97 mln $ | 7,15 mln $ | -16,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 25,2 mln $ | 23 mln $ | +9,6% | 32 mln $ | 17,3 mln $ | +84,5% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 14,6 mln $ | -5,5 mln $ | +366,1% |
| Accrued Liabilities, Current | 212 mln $ | 173 mln $ | +22,2% | 191 mln $ | 198 mln $ | -3,5% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 171 mln $2025-12-31 | 174 mln $ | -2,2% | 171 mln $ | 174 mln $ | -2,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -578 tys. $ | -54 tys. $ | -970,4% | -11 tys. $ | -157 tys. $ | +93,0% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 1,48 mld $ | 1,65 mld $ | -10,1% | 1,62 mld $ | 1,54 mld $ | +5,0% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 1,66 mln $ | 648 tys. $ | +155,6% | 2,53 mln $ | 2,75 mln $ | -8,0% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 94,2 mln $ | 96,9 mln $ | -2,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 31 mln $ | 36,7 mln $ | -15,4% | 151 mln $ | 123 mln $ | +23,2% |
| Assets | 5,65 mld $ | 5,46 mld $ | +3,4% | 5,64 mld $ | 5,18 mld $ | +8,9% |
| Assets, Current | 1,66 mld $ | 1,74 mld $ | -4,4% | 1,84 mld $ | 1,44 mld $ | +28,0% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 500 tys. $ | – | – | 714 tys. $ | 29 tys. $ | +2362,1% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 782 tys. $ | 50 tys. $ | +1464,0% | 312 tys. $ | 254 tys. $ | +22,8% |
| Capitalized Computer Software, Accumulated Amortization | 68,2 mln $2025-12-31 | 42,6 mln $ | +60,2% | 68,2 mln $ | 42,6 mln $ | +60,2% |
| Capitalized Computer Software, Additions | 1,06 mln $ | 3,74 mln $ | -71,6% | 16,8 mln $ | 29,4 mln $ | -42,9% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | – | – | – | 24,5 mln $ | 20,4 mln $ | +20,2% |
| Capitalized Computer Software, Gross | 137 mln $2025-12-31 | 119 mln $ | +15,1% | 137 mln $ | 119 mln $ | +15,1% |
| Capitalized Computer Software, Net | 48,6 mln $ | 71,8 mln $ | -32,2% | 68,4 mln $ | 76,1 mln $ | -10,2% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 6,43 mln $ | 5,51 mln $ | +16,6% | 21,9 mln $ | 19,9 mln $ | +9,9% |
| Capitalized Contract Cost, Impairment Loss | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Capitalized Contract Cost, Net | 87,1 mln $ | 68,7 mln $ | +26,8% | 78,6 mln $ | 56,8 mln $ | +38,3% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 25,2 mln $ | 20 mln $ | +26,2% | 24 mln $ | 18 mln $ | +33,1% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 62 mln $ | 48,8 mln $ | +27,0% | 54,6 mln $ | 38,8 mln $ | +40,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 788 mln $ | 834 mln $ | -5,5% | 1,02 mld $ | 745 mln $ | +36,3% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 788 mln $ | 834 mln $ | -5,5% | 1,02 mld $ | 745 mln $ | +36,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 788 mln $ | 834 mln $ | -5,5% | 1,02 mld $ | 745 mln $ | +36,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -107 mln $ | 46,7 mln $ | -329,6% | 271 mln $ | 579 mln $ | -53,3% |
| Commitments and Contingencies | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 100 mln | 100 mln | 0,0% | 100 mln | 100 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 48,1 mln | 48,1 mln | 0,0% | 48,1 mln | 48,1 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 48,1 mln | 48,1 mln | 0,0% | – | – | – |
| Common Stock, Value, Issued | 481 tys. $ | 481 tys. $ | 0,0% | 481 tys. $ | 481 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 94,9 mln $ | 84,5 mln $ | +12,4% | 316 mln $ | 263 mln $ | +20,0% |
| Contract with Customer, Liability | 864 mln $ | 783 mln $ | +10,3% | 802 mln $ | 724 mln $ | +10,8% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 846 mln $ | 761 mln $ | +11,2% | 781 mln $ | 701 mln $ | +11,3% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 18 mln $ | 22,2 mln $ | -19,1% | 21 mln $ | 22,4 mln $ | -6,2% |
| Convertible Debt | 1,41 mld $ | – | – | – | – | – |
| Convertible Debt, Current | 0 $ | 599 mln $ | -100,0% | – | – | – |
| Convertible Debt, Noncurrent | 1,41 mld $ | 0 $ | – | 0 $ | 598 mln $ | -100,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 329 mln $ | 314 mln $ | +4,7% | 1,25 mld $ | 1,2 mld $ | +3,9% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 10,1 mln $ | 60,6 mln $ | -83,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 807 tys. $ | 385 tys. $ | +109,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 30,9 mln $ | 75,8 mln $ | -59,3% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 20 mln $ | 14,8 mln $ | +35,1% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 27,4 mln $ | 769 tys. $ | +3461,8% | 337 tys. $ | 2,07 mln $ | -83,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $ | 72 tys. $ | -100,0% | 127 tys. $ | 3 tys. $ | +4133,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 772 tys. $ | 146 tys. $ | +428,8% | 144 tys. $ | 213 tys. $ | -32,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 101 mln $ | 23,1 mln $ | +335,9% | 8,9 mln $ | 13,5 mln $ | -34,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Number of Positions | 90 security | 27 security | +233,3% | 11 security | 22 security | -50,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Gain (Loss) | 0 $ | 0 $ | – | 6 tys. $ | -18 tys. $ | +133,3% |
| Debt, Long-term and Short-term, Combined Amount | 1,41 mld $ | – | – | – | – | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestBeforeAllowanceForCreditLoss | 117 mln $ | 139 mln $ | -15,8% | 143 mln $ | 34,2 mln $ | +316,4% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 116 mln $ | 139 mln $ | -16,3% | 142 mln $ | 34 mln $ | +318,9% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestCurrent | 91,2 mln $ | 117 mln $ | -21,9% | 81,8 mln $ | 23,3 mln $ | +251,1% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-06