Finanse Twist Bioscience Corporation (TWST)
NASDAQ · Healthcare · Biotechnology · Pracownicy: 979 · CEO: Emily Marine Leproust
- Cena
- 152,78 $ -11,92%
- Kapitalizacja
- 10,1 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 10 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-08-03
- Następny raport
- 2026-11-12 Prognoza EPS: -0,38 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 10,1 mld $ EV 10 mld $
- Przychody
- 432 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +21% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -31,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -68,8× Prognozowany -71,3× (FY2026)
- P/S
- 23,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -93,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -93,1 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -137 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 456 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-12 Prognoza przychodów: 124 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-03): przychody powyżej o 3,4%, EPS poniżej o 10,6%Przychody 118 mln $ wobec oczekiwanych 115 mln $ (+3,4%); EPS -0,56 $ wobec -0,51 $ (-10,6%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 23,2%Przychody za Q3 '26: 118 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 17,7%.
- Marża operacyjna -31,9% (TTM), zmiana r/r: +7,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 3,2%, przychody: wzrost 19,2%.
- Capex: 9,3% przychodów (rok temu 4,9%)Zainwestowano 40,1 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+127,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -93,1 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,0%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 62,4 mln, rok wcześniej: 61,2 mln.
- Gotówka netto: 73,2 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 167 mln $, dług z leasingiem: 93,6 mln $; rok temu gotówka netto: 173 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 118 mln $ | 96,1 mln $ | +23,2% |
| Marża brutto | 52,8% | 53,4% | -0,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -36,3 mln $ | -30,1 mln $ | -20,5% |
| Marża operacyjna | -30,6% | -31,4% | +0,7 pkt proc. |
| Zysk netto | -35,1 mln $ | 20,4 mln $ | -271,9% |
| Rozwodniony EPS | -0,56 $ | 0,33 $ | -269,7% |
| Przepływy operacyjne | 1,12 mln $ | -1,4 mln $ | +179,6% |
| Capex | 9,66 mln $ | 9,17 mln $ | +5,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | -8,55 mln $ | -10,6 mln $ | +19,1% |
| R&D | 18 mln $ | 18 mln $ | -0,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 18,2 mln $ | 16,1 mln $ | +13,2% |
Raport vs konsensus
2026-08-03| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 118 mln $ | 115 mln $ | +3,4% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,56 $ | -0,51 $ | -10,6% |
Z raportu z 2026-08-03 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ngs Tools | 61,8 mln $ | +11,8% | 52,2% | 225 mln $ | +12,1% | |
| Antibody Discovery | 56,6 mln $ | +907,7% | 47,8% | 167 mln $ | +650,2% | |
| Synthetic Genes | – | – | – | – | – | |
| Oligo Pools | – | – | – | – | – | |
| Dna And Biopharma Libraries | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas | 77,3 mln $ | +30,1% | 65,3% | 257 mln $ | +16,4% | |
| EMEA | 33,6 mln $ | +9,4% | 28,4% | 144 mln $ | +24,9% | |
| Asia Pacific | 7,5 mln $ | +26,4% | 6,3% | 30,7 mln $ | +17,4% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | – | – | -36,3 mln $ | -20,5% | – | – | -145 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -53,1 mln $
- Capex
- -40,1 mln $
- Skup akcji
- -18 tys. $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 66,5 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -93,1 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -68,8× | – | – |
| EV / EBITDA | -93,1× | – | – |
| EV / przychody | 23,2× | 12,0× | 3,9× – 36,0× |
| Cena / FCF | -108,0× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 21,4× | 4,4× | 1,8× – 8,9× |
| Rentowność FCF | -0,9% | -7,3% | -14,8% – -2,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -24,6% | -28,5% | -39,6% – -23,2% |
| Zwrot z kapitału własnego | -29,9% | -29,4% | -44,2% – -16,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 153,70 $ (+0,6%)
zakres 89,00 $ – 215,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 456 mln $ | +21,2% | -2,14 $ | -64,8% | -71,3× | 4 |
| FY2027 | 549 mln $ | +20,2% | -1,31 $ | +38,8% | -116,5× | 5 |
| FY2028 | 646 mln $ | +17,7% | -0,87 $ | +33,4% | -175,0× | 8 |
| FY2029 | 773 mln $ | +19,8% | -0,06 $ | +93,0% | -2485,2× | 3 |
| FY2030 | 1,01 mld $ | +30,7% | 0,94 $ | +1620,9% | 163,4× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (238), które Twist Bioscience Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 17 mln $ | 12 mln $ | +42,2% | 11,1 mln $ | 1,63 mln $ | +580,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 65,1 mln $ | 49,9 mln $ | +30,5% | 57 mln $ | 34,9 mln $ | +63,4% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 600 tys. $ | 500 tys. $ | +20,0% | 600 tys. $ | 700 tys. $ | -14,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 20,5 mln $ | 19,5 mln $ | +4,7% | 23,1 mln $ | 15,1 mln $ | +52,6% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 112 mln $ | 89,3 mln $ | +25,1% | 95 mln $ | 75,6 mln $ | +25,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -655 tys. $ | -864 tys. $ | +24,2% | -627 tys. $ | -522 tys. $ | -20,1% |
| Additional Paid in Capital | 1,88 mld $ | 1,77 mld $ | +5,9% | 1,79 mld $ | 1,72 mld $ | +4,6% |
| Advertising Expense | – | – | – | 7 mln $ | 5,2 mln $ | +34,6% |
| Amortization of Intangible Assets | 300 tys. $ | 300 tys. $ | 0,0% | 1,1 mln $ | 4,1 mln $ | -73,2% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 6,06 mln | 3,72 mln | +62,8% | 5,19 mln | 5,09 mln | +2,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 18,2 mln $ | 16,1 mln $ | +13,1% | 64,5 mln $ | 51 mln $ | +26,5% |
| Asset Impairment Charges | 0 $2025-09-30 | 0 $ | – | 0 $ | 44,9 mln $ | -100,0% |
| Assets | 672 mln $ | 644 mln $ | +4,5% | 642 mln $ | 614 mln $ | +4,5% |
| Assets, Current | 321 mln $ | 340 mln $ | -5,4% | 333 mln $ | 347 mln $ | -4,0% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 125 mln $ | 217 mln $ | -42,7% | 200 mln $ | 250 mln $ | -20,1% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -2,2 mln $ | 493 tys. $ | -545,6% | 2,41 mln $ | 92 tys. $ | +2517,4% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | – | – | – | 2,9 mln $ | 2,6 mln $ | +11,5% |
| Capitalized Computer Software, Net | 3,2 mln $2025-09-30 | 5,2 mln $ | -38,5% | 3,2 mln $ | 5,2 mln $ | -38,5% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 117 mln $ | 201 mln $ | -41,7% | 183 mln $ | 226 mln $ | -19,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 120 mln $ | 204 mln $ | -41,4% | 185 mln $ | 229 mln $ | -19,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -5,29 mln $ | -9,04 mln $ | +41,5% | -43,7 mln $ | -60,1 mln $ | +27,3% |
| Commodity Contract Asset, Current | 6,19 mln $ | – | – | – | – | – |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 861 tys. | 795 tys. | +8,3% | 716 tys. | 611 tys. | +17,2% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 200 mln | 200 mln | 0,0% | 200 mln | 100 mln | +100,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 62,7 mln | 60,2 mln | +4,2% | 60,6 mln | 58,9 mln | +3,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 62,7 mln | 60,2 mln | +4,2% | 60,6 mln | 58,9 mln | +3,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 1 tys. $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -35,1 mln $ | 20,2 mln $ | -273,7% | -77,8 mln $ | -208 mln $ | +62,7% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 6,19 mln $ | 1,04 mln $ | +497,1% | 3,86 mln $ | 2,03 mln $ | +89,9% |
| Contract with Customer, Liability | 7,1 mln $2026-03-31 | 1,99 mln $ | +256,9% | 6,88 mln $ | 2,13 mln $ | +223,0% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 6,47 mln $ | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 5,67 mln $ | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 2,9 mln $ | 1,7 mln $ | +70,6% | 1,4 mln $ | 1,7 mln $ | -17,6% |
| Cost of Revenue | 55,9 mln $ | 44,8 mln $ | +24,9% | 186 mln $ | 180 mln $ | +3,3% |
| Costs and Expenses | 155 mln $ | 126 mln $ | +22,6% | 513 mln $ | 534 mln $ | -3,9% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 692 tys. $ | 540 tys. $ | +28,1% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 719 tys. $ | 560 tys. $ | +28,4% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 27 tys. $ | 20 tys. $ | +35,0% |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Amount | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale | 49,4 mln $ | 49,4 mln $ | 0,0% | 49,4 mln $ | 50,1 mln $ | -1,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 2 tys. $ | 0 $ | – | 69 tys. $ | 119 tys. $ | -42,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 41 tys. $ | 2 tys. $ | +1950,0% | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 49,4 mln $ | 49,4 mln $ | 0,0% | 49,3 mln $ | 50 mln $ | -1,3% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Revenue, Current | 6,47 mln $ | 6,32 mln $ | +2,2% | 6,88 mln $ | 2,13 mln $ | +223,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 399 mln $2025-09-30 | 379 mln $ | +5,3% | 399 mln $ | 379 mln $ | +5,3% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-09-30 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 15,4 mln $2025-09-30 | 18,2 mln $ | -15,5% | 15,4 mln $ | 18,2 mln $ | -15,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 232 mln $2025-09-30 | 227 mln $ | +2,4% | 232 mln $ | 227 mln $ | +2,4% |
| Deferred Tax Assets, Other | 12,3 mln $2025-09-30 | 14,3 mln $ | -13,8% | 12,3 mln $ | 14,3 mln $ | -13,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 67,6 mln $2025-09-30 | 59,6 mln $ | +13,5% | 67,6 mln $ | 59,6 mln $ | +13,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 13,4 mln $2025-09-30 | 13,4 mln $ | -0,2% | 13,4 mln $ | 13,4 mln $ | -0,2% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 383 mln $2025-09-30 | 361 mln $ | +6,3% | 383 mln $ | 361 mln $ | +6,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 15,4 mln $2025-09-30 | 18,2 mln $ | -15,5% | 15,4 mln $ | 18,2 mln $ | -15,5% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-Q 2025-12-31, 10-K 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-Q 2024-12-31, 10-K 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02