Finanse Twilio Inc. (TWLO)
NYSE · Technology · Software - Infrastructure · Pracownicy: 5587 · CEO: Khozema Z. Shipchandler
- Cena
- 205,03 $ -15,24%
- Kapitalizacja
- 31,5 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 31,5 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-30
- Następny raport
- 2027-02-11 Prognoza EPS: 1,54 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 31,5 mld $ EV 31,5 mld $
- Przychody
- 5,83 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +20% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 21,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 24,6× Prognozowany 33,5× (FY2026)
- P/S
- 5,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 74,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,23 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,27 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 6,06 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-11 Prognoza przychodów: 1,6 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody powyżej o 2,9%, EPS powyżej o 12,2%Przychody 1,56 mld $ wobec oczekiwanych 1,52 mld $ (+2,9%); EPS 1,65 $ wobec 1,47 $ (+12,2%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 19,9%Przychody za Q3 '26: 1,56 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 17,8%.
- Marża operacyjna 7,1% (TTM), zmiana r/r: +4,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 261,4%, przychody: wzrost 19,1%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 48,5% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 279 mln $, zysk operacyjny 415 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,2% przychodów (rok temu 1,2%)Zainwestowano 9,77 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-83,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,23 mld $ = 96,8% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 647 mln $ = 52,5% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 647 mln $ (rok temu 1,09 mld $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 586 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 1,6%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 162 mln, rok wcześniej: 159 mln.
- Gotówka netto: 1,83 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 2,89 mld $, dług z leasingiem: 1,06 mld $; rok temu gotówka netto: 1,36 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,56 mld $ | 1,3 mld $ | +19,9% |
| Marża brutto | 48,8% | 48,6% | +0,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 149 mln $ | 40,9 mln $ | +263,0% |
| Marża operacyjna | 9,5% | 3,1% | +6,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 161 mln $ | 37,2 mln $ | +332,7% |
| Rozwodniony EPS | 1,00 $ | 0,23 $ | +334,8% |
| Przepływy operacyjne | 389 mln $ | 264 mln $ | +47,7% |
| Capex | 19,5 mln $ | 16 mln $ | +21,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | 370 mln $ | 248 mln $ | +49,3% |
| R&D | 280 mln $ | 262 mln $ | +6,9% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 154 mln $ | 158 mln $ | -2,7% |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,56 mld $ | 1,52 mld $ | +2,9% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,65 $ | 1,47 $ | +12,2% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '25 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Communications Segment | 1,15 mld $ | +14,5% | 100,0% | 4,43 mld $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '25 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 997 mln $ | +20,1% | 64,0% | 3,74 mld $ | +19,1% | |
| Non-US | 562 mln $ | +19,7% | 36,0% | 2,09 mld $ | +19,1% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '24
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Communications Segment | – | – | 268 mln $ | – | – | – | – |
| Twilio Segment | – | – | -15,8 mln $ | – | – | – | – |
| Corporate (unallocated) | – | – | -69,6 mln $ | – | – | – | – |
| Material Reconciling Items | – | – | 182 mln $ | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,22 mld $
- Capex
- 9,77 mln $
- Skup akcji
- -647 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -62,2 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -35,8 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 586 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,23 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 52,5%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 24,6× | 646,5× 1 z 5 lat | 646,5× – 646,5× |
| EV / EBITDA | 74,9× | 120,0× 2 z 5 lat | 81,3× – 158,7× |
| EV / przychody | 5,4× | 6,1× | 2,5× – 16,1× |
| Cena / FCF | 25,6× | 28,9× 3 z 5 lat | 21,1× – 38,3× |
| Cena / wartość księgowa | 3,5× | 2,3× | 0,8× – 4,2× |
| Rentowność FCF | 3,9% | 1,4% | -3,7% – 4,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 4,0% | -3,8% | -8,7% – 1,2% |
| Zwrot z kapitału własnego | 15,1% | -6,4% | -11,9% – 0,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 271,80 $ (+32,6%)
zakres 211,00 $ – 330,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 6,06 mld $ | +19,6% | 6,12 $ | +2815,1% | 33,5× | 15 |
| FY2027 | 6,77 mld $ | +11,7% | 6,81 $ | +11,3% | 30,1× | 17 |
| FY2028 | 7,48 mld $ | +10,6% | 7,73 $ | +13,6% | 26,5× | 9 |
| FY2029 | 7,82 mld $ | +4,5% | 7,89 $ | +2,0% | 26,0× | 3 |
| FY2030 | 8,33 mld $ | +6,5% | 8,49 $ | +7,6% | 24,1× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (253), które Twilio Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 61,6 mln $ | 40,3 mln $ | +52,8% | 85,1 mln $ | 100 mln $ | -15,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 755 mln $ | 613 mln $ | +23,1% | 637 mln $ | 589 mln $ | +8,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 25,6 mln $ | 21,5 mln $ | +19,1% | 21,5 mln $ | 27,5 mln $ | -21,8% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 4,34 mln $ | 2,68 mln $ | +62,2% | 8,23 mln $ | 35,4 mln $ | -76,7% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 1,82 mln $ | 3,29 mln $ | -44,8% | 14,1 mln $ | 22,9 mln $ | -38,4% |
| Accrued Bonuses, Current | 15,7 mln $ | 16,7 mln $ | -5,9% | 21,9 mln $ | 21,6 mln $ | +1,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -16,5 mln $ | 22,6 mln $ | -173,1% | 15,7 mln $ | -1,3 mln $ | +1304,3% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 16,7 mld $ | 16 mld $ | +4,3% | 16,1 mld $ | 15,5 mld $ | +4,3% |
| Advertising Expense | – | – | – | 39,8 mln $ | 48,7 mln $ | -18,3% |
| Amortization of Intangible Assets | 8,8 mln $ | 26,9 mln $ | -67,3% | 108 mln $ | 112 mln $ | -3,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 464 tys. | 4,22 mln | -89,0% | 1,16 mln | 20,3 mln | -94,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 160 mln $ | 164 mln $ | -2,5% | 619 mln $ | 634 mln $ | -2,3% |
| Asset Impairment Charges | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Assets | 11,1 mld $ | 9,71 mld $ | +14,4% | 9,77 mld $ | 9,87 mld $ | -1,0% |
| Assets, Current | 3,99 mld $ | 3,48 mld $ | +14,6% | 3,58 mld $ | 3,45 mld $ | +3,8% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 2,6 mld $ | 2,24 mld $ | +15,8% | 2,28 mld $ | 2,19 mld $ | +4,2% |
| Capitalized Computer Software, Additions | 23,3 mln $2026-03-31 | 16,2 mln $ | +43,8% | 72,5 mln $ | 72,5 mln $ | 0,0% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 15,4 mln $ | 18,5 mln $ | -17,0% | 74,5 mln $ | 76,3 mln $ | -2,4% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 148 mln $2025-12-31 | 166 mln $ | -11,0% | 148 mln $ | 166 mln $ | -11,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,06 mld $ | 735 mln $ | +44,5% | 682 mln $ | 421 mln $ | +62,0% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 767 mln $ | 520 mln $ | +47,7% | 492 mln $ | 225 mln $ | +118,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,06 mld $ | 735 mln $ | +44,5% | 683 mln $ | 431 mln $ | +58,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 238 mln $ | -246 mln $ | +196,9% | 251 mln $ | -224 mln $ | +211,9% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 34,1 mln | 56,2 mln | -39,3% | 54,2 mln | 53,1 mln | +2,2% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $2025-12-31 | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld2025-12-31 | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 152 mln2025-12-31 | 153 mln | -0,1% | 152 mln | 153 mln | -0,1% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 152 mln2025-12-31 | 153 mln | -0,1% | 152 mln | 153 mln | -0,1% |
| Common Stock, Value, Issued | 155 tys. $ | 152 tys. $ | +2,0% | 152 tys. $ | 153 tys. $ | -0,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 150 mln $ | 35,1 mln $ | +326,6% | 50,8 mln $ | -111 mln $ | +145,6% |
| Contract with Customer, Liability | 157 mln $ | 159 mln $ | -1,4% | 159 mln $ | 156 mln $ | +1,9% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 157 mln $ | 159 mln $ | -1,3% | 159 mln $ | 156 mln $ | +1,9% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 20,3 mln $ | 20,6 mln $ | -1,5% | 134 mln $ | 121 mln $ | +11,1% |
| Conversion of Stock, Amount Converted | – | – | – | 0 $2023-12-31 | – | – |
| Cost of Revenue | 799 mln $ | 668 mln $ | +19,6% | 2,59 mld $ | 2,18 mld $ | +18,7% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 341 tys. $ | 5,62 mln $ | -93,9% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 20,7 mln $ | 14,9 mln $ | +39,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 22,5 mln $ | 22,8 mln $ | -1,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,52 mln $ | 2,31 mln $ | -34,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 1,83 mld $ | 1,72 mld $ | +6,3% | 1,78 mld $ | 1,96 mld $ | -9,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 266 tys. $ | 11,2 mln $ | -97,6% | 10,6 mln $ | 7,69 mln $ | +37,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 1,85 mld $ | 1,71 mld $ | +8,1% | 1,77 mld $ | 1,95 mld $ | -9,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 32 tys. $ | 5 tys. $ | +540,0% | 1 tys. $ | 612 tys. $ | -99,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | 19,4 mln $ | 75 tys. $ | +25 756,0% | 93 tys. $ | 1,89 mln $ | -95,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 1,83 mld $ | 1,72 mld $ | +6,1% | 1,79 mld $ | 1,96 mld $ | -8,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Rolling within One Year, Amortized Cost | 695 mln $ | 589 mln $ | +18,0% | 588 mln $ | 684 mln $ | -14,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Rolling within One Year, Fair Value | 694 mln $ | 591 mln $ | +17,3% | 591 mln $ | 685 mln $ | -13,7% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 95 tys. $ | 196 tys. $ | -51,5% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,36 mln $ | -2,33 mln $ | +41,7% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 1,06 mld $ | – | – | – | – | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,29 mln $ | -1,98 mln $ | +35,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -27 tys. $ | 149 tys. $ | -118,1% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 136 mln $2025-12-31 | 136 mln $ | 0,0% | 136 mln $ | 136 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,69 mld $2025-12-31 | 1,65 mld $ | +2,3% | 1,69 mld $ | 1,65 mld $ | +2,3% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 230 mln $2025-12-31 | 299 mln $ | -23,0% | 230 mln $ | 299 mln $ | -23,0% |
| Deferred Tax Assets, Investments | 126 mln $2025-12-31 | 81,2 mln $ | +55,5% | 126 mln $ | 81,2 mln $ | +55,5% |
| Deferred Tax Assets, Net | 16,9 mln $2025-12-31 | 14,1 mln $ | +19,9% | 16,9 mln $ | 14,1 mln $ | +19,9% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 136 mln $2025-12-31 | 164 mln $ | -17,4% | 136 mln $ | 164 mln $ | -17,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 818 mln $2025-12-31 | 810 mln $ | +1,0% | 818 mln $ | 810 mln $ | +1,0% |
| Deferred Tax Assets, Other | 8,99 mln $2025-12-31 | 18,1 mln $ | -50,4% | 8,99 mln $ | 18,1 mln $ | -50,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02