Finanse Take-Two Interactive Software, Inc. (TTWO)
NASDAQ · Technology · Electronic Gaming & Multimedia · Pracownicy: 12 909 · CEO: Strauss H. Zelnick
- Cena
- 190,17 $ -1,67%
- Kapitalizacja
- 35,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 37,1 mld $
- Ostatni raport
- Q1 '27 złożony 2026-08-07
- Następny raport
- 2026-11-09 Prognoza EPS: 0,97 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 35,6 mld $ EV 37,1 mld $
- Przychody
- 6,69 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +29% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- -4,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -109,9× Prognozowany 27,1× (FY2027)
- P/S
- 5,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 29,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 326 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -320 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 8,59 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-11-09 Prognoza przychodów: 1,61 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-07): przychody powyżej o 13,0%, EPS poniżej o 45,0%Przychody 1,53 mld $ wobec oczekiwanych 1,36 mld $ (+13,0%); EPS 0,18 $ wobec 0,33 $ (-45,0%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 2,0%Przychody za Q1 '27: 1,53 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 18,6%.
- Marża operacyjna -2,4% (TTM), zmiana r/r: +8,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 73,2%, przychody: wzrost 15,3%.
- Capex: 2,6% przychodów (rok temu 2,7%)Zainwestowano 174 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+9,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 326 mln $.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,3 mln $ = 0,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 1,3 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 351 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 3,0%Akcji rozwodnionych w Q1 '27: 186 mln, rok wcześniej: 181 mln.
- Dług netto: 1,12 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,83 mld $, dług z leasingiem: 2,94 mld $; rok temu dług netto: 1,47 mld $.
Ostatni kwartał: Q1 '27
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q1 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,53 mld $ | 1,5 mld $ | +2,0% |
| Marża brutto | 57,5% | 62,8% | -5,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -35,5 mln $ | 17,4 mln $ | -304,0% |
| Marża operacyjna | -2,3% | 1,2% | -3,5 pkt proc. |
| Zysk netto | -34,1 mln $ | -11,9 mln $ | -186,6% |
| Rozwodniony EPS | -0,18 $ | -0,07 $ | -173,6% |
| Przepływy operacyjne | -169 mln $ | -44,7 mln $ | -277,6% |
| Capex | 25 mln $ | 25,1 mln $ | -0,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | -194 mln $ | -69,8 mln $ | -177,7% |
| R&D | 274 mln $ | 261 mln $ | +4,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 86 mln $ | 40,7 mln $ | +111,3% |
Raport vs konsensus
2026-08-07| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,53 mld $ | 1,36 mld $ | +13,0% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,18 $ | 0,33 $ | -45,0% |
Z raportu z 2026-08-07 za Q1 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mobile | 762 mln $ | -4,9% | 49,7% | 3,29 mld $ | +9,0% | |
| Console | 641 mln $ | +16,3% | 41,8% | 2,69 mld $ | +25,5% | |
| P C And Other Products | 131 mln $ | -13,5% | 8,5% | 706 mln $ | +10,8% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 920 mln $ | +2,2% | 60,0% | 3,96 mld $ | +13,6% | |
| Non-US | 614 mln $ | +1,7% | 40,0% | 2,73 mld $ | +17,9% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 500 mln $
- Capex
- -174 mln $
- Skup akcji
- -1,3 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -18,4 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -550 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 351 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 326 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -109,9× | 42,5× 1 z 5 lat | 42,5× – 42,5× |
| EV / EBITDA | 29,6× | 29,9× 3 z 5 lat | 21,8× – 37,3× |
| EV / przychody | 5,6× | 5,3× | 4,1× – 6,9× |
| Cena / FCF | 109,0× | 129,0× 2 z 5 lat | 79,3× – 178,6× |
| Cena / wartość księgowa | 9,8× | 7,7× | 2,1× – 17,0× |
| Rentowność FCF | 0,9% | -0,1% | -1,1% – 1,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -2,3% | -4,4% | -11,6% – 9,5% |
| Zwrot z kapitału własnego | -9,1% | -57,1% | -209,5% – 11,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 292,30 $ (+53,7%)
zakres 270,00 $ – 313,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 8,59 mld $ | +29,1% | 7,03 $ | +533,8% | 27,1× | 11 |
| FY2028 | 9,19 mld $ | +6,9% | 10,23 $ | +45,6% | 18,6× | 13 |
| FY2029 | 9,36 mld $ | +1,8% | 10,61 $ | +3,7% | 17,9× | 8 |
| FY2030 | 10,4 mld $ | +11,4% | 11,73 $ | +10,6% | 16,2× | 3 |
| FY2031 | 10,1 mld $ | -2,9% | 9,46 $ | -19,4% | 20,1× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (250), które Take-Two Interactive Software, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | -30,4 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 15,3% | – | – | |
| – | – | – | -0,3%2025-03-31 | -0,5% | +40,0% | |
| – | – | – | 0 $ | – | – | |
| – | – | – | 700 tys. $ | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 180 mln $ | 193 mln $ | -7,2% | 211 mln $ | 195 mln $ | +8,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 607 mln $ | 658 mln $ | -7,7% | 737 mln $ | 771 mln $ | -4,4% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 800 tys. $ | 2 mln $ | -60,0% | 900 tys. $ | 1,6 mln $ | -43,8% |
| Accounts Receivable, Held-for-sale | – | – | – | 215 mln $2025-05-19 | – | – |
| Accrued Liabilities, Current | 914 mln $ | 994 mln $ | -8,0% | 1,12 mld $ | 1,13 mld $ | -0,9% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 63,1 mln $ | 70,4 mln $ | -10,4% | 58,5 mln $ | 77 mln $ | -24,0% |
| Accrued Royalties, Current | 347 mln $ | 444 mln $ | -21,9% | 359 mln $ | 420 mln $ | -14,4% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 634 mln $2026-03-31 | 511 mln $ | +24,1% | 634 mln $ | 511 mln $ | +24,1% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -77,8 mln $ | -14 mln $ | -455,7% | -67,3 mln $ | -96,9 mln $ | +30,5% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 12,1 mld $ | 11,6 mld $ | +4,4% | 12 mld $ | 10,3 mld $ | +15,9% |
| Advertising Expense | – | – | – | 1,29 mld $ | 1,25 mld $ | +2,6% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 726 mln $ | 923 mln $ | -21,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 111 mln $ | 54,3 mln $ | +105,0% | 397 mln $ | 399 mln $ | -0,4% |
| Assets | 9,06 mld $ | 9,68 mld $ | -6,4% | 9,38 mld $ | 9,18 mld $ | +2,2% |
| Assets, Current | 2,96 mld $ | 3,28 mld $ | -9,9% | 3,2 mld $ | 2,82 mld $ | +13,6% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 1,55 mld $ | 1,89 mld $ | -17,8% | 1,68 mld $ | 1,28 mld $ | +31,3% |
| Capitalized Computer Software, Impairments | 43,4 mln $ | -4,6 mln $ | +1043,5% | 21,7 mln $2024-03-31 | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,36 mld $ | 2,03 mld $ | -32,6% | 1,55 mld $ | 1,46 mld $ | +6,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,45 mld $ | 2,12 mld $ | -31,7% | 1,64 mld $ | 1,56 mld $ | +5,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -192 mln $ | 557 mln $ | -134,5% | 78,9 mln $ | 457 mln $ | -82,7% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 300 mln | 300 mln | 0,0% | 300 mln | 300 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 211 mln | 208 mln | +1,2% | 209 mln | 201 mln | +4,1% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 187 mln | 184 mln | +1,4% | 185 mln | 177 mln | +4,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 2,1 mln $ | 2,1 mln $ | 0,0% | 2,1 mln $ | 2 mln $ | +5,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -44,6 mln $ | 71 mln $ | -162,8% | -269 mln $ | -4,47 mld $ | +94,0% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 69,7 mln $ | 84,2 mln $ | -17,2% | 89,7 mln $ | 80,8 mln $ | +11,0% |
| Contract with Customer, Liability | 1,01 mld $ | 1,04 mld $ | -2,4% | 1,19 mld $ | 1,11 mld $ | +7,3% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 988 mln $ | 1,02 mld $ | -2,9% | 1,16 mld $ | 1,08 mld $ | +7,1% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 26,1 mln $ | 21,6 mln $ | +20,8% | 29,7 mln $ | 25,4 mln $ | +16,9% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 616 mln $ | 533 mln $ | +15,5% | 1,07 mld $ | 1,04 mld $ | +2,0% |
| Contractual Obligation | 740 mln $2026-03-31 | 452 mln $ | +63,7% | 740 mln $ | 452 mln $ | +63,7% |
| Contractual Obligation, to be Paid, after Year Five | 59,4 mln $2026-03-31 | 0 $ | – | 59,4 mln $ | 0 $ | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Five | 50,7 mln $2026-03-31 | 8,1 mln $ | +525,9% | 50,7 mln $ | 8,1 mln $ | +525,9% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Four | 62,3 mln $2026-03-31 | 12,6 mln $ | +394,4% | 62,3 mln $ | 12,6 mln $ | +394,4% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year One | 324 mln $2026-03-31 | 231 mln $ | +39,9% | 324 mln $ | 231 mln $ | +39,9% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Three | 82,4 mln $2026-03-31 | 47,8 mln $ | +72,4% | 82,4 mln $ | 47,8 mln $ | +72,4% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Two | 162 mln $2026-03-31 | 152 mln $ | +6,2% | 162 mln $ | 152 mln $ | +6,2% |
| Cost of Revenue | 651 mln $ | 559 mln $ | +16,6% | 2,85 mld $ | 2,57 mld $ | +10,7% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 9,9 mln $ | 200 tys. $ | +4850,0% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 166 mln $ | 115 mln $ | +44,4% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 178 mln $ | 127 mln $ | +40,6% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,1 mln $ | 11,5 mln $ | -81,7% |
| Customer Refund Liability, Current | 22,4 mln $ | 25,2 mln $ | -11,1% | 34 mln $ | 32,8 mln $ | +3,7% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 10,2 mln $ | 15 mln $ | -32,0% | 12 mln $ | 15,9 mln $ | -24,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 444 mln $2026-03-31 | 9,4 mln $ | +4621,3% | 444 mln $ | 9,4 mln $ | +4621,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $2026-03-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 0 $2026-03-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 444 mln $2026-03-31 | 9,4 mln $ | +4621,3% | 444 mln $ | 9,4 mln $ | +4621,3% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 444 mln $2026-03-31 | 9,4 mln $ | +4621,3% | 444 mln $ | 9,4 mln $ | +4621,3% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 444 mln $2026-03-31 | 9,4 mln $ | +4621,3% | 444 mln $ | 9,4 mln $ | +4621,3% |
| Debt, Long-term and Short-term, Combined Amount | 2,53 mld $ | 3,08 mld $ | -17,9% | 2,53 mld $ | 3,68 mld $ | -31,2% |
| Deferred Costs, Current | 69,7 mln $ | 84,2 mln $ | -17,2% | 89,7 mln $ | 80,8 mln $ | +11,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 300 tys. $ | -55,3 mln $ | +100,5% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -78 mln $ | -83,8 mln $ | +6,9% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-K 2026-03-31, 10-Q 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-K 2025-03-31, 10-Q 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02