Finanse TTM Technologies, Inc. (TTMI)
NASDAQ · Technology · Hardware, Equipment & Parts · Pracownicy: 18 200 · CEO: Edwin Roks
- Cena
- 82,94 $ -5,35%
- Kapitalizacja
- 8,74 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 9,63 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-22
- Następny raport
- 2027-02-03 Prognoza EPS: 1,79 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 8,74 mld $ EV 9,63 mld $
- Przychody
- 3,83 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +54% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 7,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 32,3× Prognozowany 16,7× (FY2026)
- P/S
- 2,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 16,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 14,8 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 269 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 4,48 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-03 Prognoza przychodów: 1,43 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-22): przychody powyżej o 6,5%, EPS powyżej o 16,8%Przychody 1,2 mld $ wobec oczekiwanych 1,13 mld $ (+6,5%); EPS 1,46 $ wobec 1,25 $ (+16,8%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 59,9%Przychody za Q3 '26: 1,2 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 27,2%.
- Marża operacyjna 11,0% (TTM), zmiana r/r: +4,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 118,9%, przychody: wzrost 37,6%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 23,0% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 343 mln $, zysk operacyjny 422 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 8,4% przychodów (rok temu 10,0%)Zainwestowano 321 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+15,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 14,8 mln $ = 5,5% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 1,8%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 108 mln, rok wcześniej: 106 mln.
- Dług netto: 895 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 876 mln $, dług z leasingiem: 1,77 mld $; rok temu dług netto: 534 mln $.
- Commercial: przychody +92,7%, marża 21,1% (było 14,7%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q3 '26: zysk operacyjny 166 mln $ przy przychodach 788 mln $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,2 mld $ | 753 mln $ | +59,9% |
| Marża brutto | 23,6% | 20,8% | +2,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 162 mln $ | 71,9 mln $ | +125,5% |
| Marża operacyjna | 13,5% | 9,6% | +3,9 pkt proc. |
| Zysk netto | 84,8 mln $ | 53,1 mln $ | +59,8% |
| Rozwodniony EPS | 0,79 $ | 0,50 $ | +58,0% |
| Przepływy operacyjne | 155 mln $ | 142 mln $ | +9,1% |
| Capex | 82,4 mln $ | 99,5 mln $ | -17,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | 72,3 mln $ | 42,4 mln $ | +70,7% |
| R&D | 9,65 mln $ | 7,04 mln $ | +37,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 24,1 mln $ | 11,6 mln $ | +107,5% |
Raport vs konsensus
2026-10-22| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,2 mld $ | 1,13 mld $ | +6,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,46 $ | 1,25 $ | +16,8% |
Z raportu z 2026-10-22 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Commercial | 621 mln $ | – | 61,9% | – | – | |
| A&D | 383 mln $ | – | 38,1% | – | – | |
| Data Center Computing | – | – | – | – | – | |
| Medical Industrial Instrumentation | – | – | – | – | – | |
| Automotive Components | – | – | – | – | – | |
| Networking Communication | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 432 mln $ | +13,2% | 82,1% | 1,66 mld $ | +21,9% | |
| TAIWAN | 94,3 mln $ | +85,5% | 17,9% | 392 mln $ | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Commercial | 788 mln $ | +92,7% | 166 mln $ | +177,0% | 21,1% | 14,7% | 436 mln $ |
| Printed Circuit Board | – | – | – | – | – | – | – |
| Aerospace And Defense | 416 mln $ | +21,0% | 77 mln $ | +37,5% | 18,5% | 16,3% | 233 mln $ |
| Radio Frequency And Specialty Components | – | – | – | – | – | 29,9% | – |
| Corporate (unallocated) | – | – | – | – | – | – | – |
| Total Industry | – | – | 243 mln $ | +109,7% | – | – | 680 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 336 mln $
- Capex
- -321 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 722 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 73,8 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 14,8 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 32,3× | 33,0× 4 z 5 lat | 16,3× – 44,9× |
| EV / EBITDA | 16,3× | 11,0× | 5,8× – 19,7× |
| EV / przychody | 2,5× | 1,3× | 0,8× – 2,7× |
| Cena / FCF | 591,0× | 33,8× 4 z 5 lat | 9,1× – 60,1× |
| Cena / wartość księgowa | 4,3× | 1,8× | 1,0× – 4,1× |
| Rentowność FCF | 0,2% | 4,1% | -0,0% – 11,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 8,3% | -16,5% | -101,3% – 7,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 14,2% | 4,5% | -1,2% – 10,1% |
Analitycy
Cel konsensusu 173,25 $ (+108,9%)
zakres 150,00 $ – 208,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 4,48 mld $ | +54,0% | 4,96 $ | +195,4% | 16,7× | 4 |
| FY2027 | 6,59 mld $ | +47,3% | 8,36 $ | +68,5% | 9,9× | 4 |
| FY2028 | 7,59 mld $ | +15,2% | 10,06 $ | +20,3% | 8,2× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (284), które TTM Technologies, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 1,03 mld $ | 506 mln $ | +103,9% | 544 mln $ | 406 mln $ | +33,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 836 mln $ | 500 mln $ | +67,2% | 564 mln $ | 449 mln $ | +25,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 1,57 mln $2025-12-29 | 3,25 mln $ | -51,6% | 1,57 mln $ | 3,25 mln $ | -51,6% |
| Accrued Income Taxes, Current | 50,6 mln $ | 22,4 mln $ | +125,9% | 8,08 mln $ | 15,9 mln $ | -49,2% |
| Accrued Professional Fees, Current | 7,75 mln $ | 3,21 mln $ | +141,1% | 3,52 mln $ | 3,61 mln $ | -2,3% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,07 mld $ | 983 mln $ | +8,7% | 997 mln $ | 919 mln $ | +8,5% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -29,7 mln $ | -28,7 mln $ | -3,4% | -30,9 mln $ | -27,9 mln $ | -10,9% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 985 mln $ | 940 mln $ | +4,7% | 952 mln $ | 911 mln $ | +4,5% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 753 tys. $ | 542 tys. $ | +38,9% | 2,16 mln $ | 2,04 mln $ | +5,6% |
| Amortization of Intangible Assets | 9,22 mln $ | 9,23 mln $ | 0,0% | 36,9 mln $ | 44,9 mln $ | -17,8% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | – | – | – | 60 tys.2024-01-01 | – | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 24,1 mln $ | 11,6 mln $ | +107,5% | 41,7 mln $ | 29,8 mln $ | +39,9% |
| Assets | 5,56 mld $ | 3,72 mld $ | +49,5% | 3,84 mld $ | 3,47 mld $ | +10,6% |
| Assets, Current | 2,96 mld $ | 1,76 mld $ | +68,7% | 1,86 mld $ | 1,61 mld $ | +15,5% |
| Buildings and Improvements, Gross | 688 mln $ | 555 mln $ | +24,0% | 635 mln $ | 516 mln $ | +23,1% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 27,1 mln $ | 3,44 mln $ | +690,2% | 62,8 mln $ | 77,4 mln $ | -18,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 876 mln $ | 491 mln $ | +78,4% | 501 mln $ | 504 mln $ | -0,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 876 mln $ | 491 mln $ | +78,4% | 501 mln $ | 504 mln $ | -0,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 368 mln $ | 43,2 mln $ | +753,8% | -2,7 mln $ | 53,7 mln $ | -105,0% |
| Change in Unrealized Gain (Loss) on Fair Value Hedging Instruments | -14 mln $2026-06-29 | – | – | – | – | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 300 mln | 300 mln | 0,0% | 300 mln | 300 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 115 mln | 115 mln | 0,0% | 115 mln | 113 mln | +1,8% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 105 mln | 103 mln | +2,0% | 103 mln | 102 mln | +1,4% |
| Common Stock, Value, Issued | 115 tys. $ | 115 tys. $ | 0,0% | 115 tys. $ | 113 tys. $ | +1,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 84,5 mln $ | 52,9 mln $ | +59,8% | 174 mln $ | 57,5 mln $ | +203,4% |
| Construction in Progress, Gross | 141 mln $ | 157 mln $ | -10,4% | 102 mln $ | 75,5 mln $ | +35,0% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 472 mln $2025-12-29 | 387 mln $ | +22,1% | 472 mln $ | 387 mln $ | +22,1% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 794 mln $ | 447 mln $ | +77,5% | 468 mln $ | 381 mln $ | +22,7% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 202 mln $ | 149 mln $ | +35,5% | 176 mln $ | 171 mln $ | +2,8% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 17,6 mln $ | 30,1 mln $ | -41,6% | 23,5 mln $ | 28,4 mln $ | -17,3% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 23,6 mln $ | 27,8 mln $ | -15,1% | 107 mln $ | 37,5 mln $ | +184,7% |
| Cost of Goods and Services Sold | 912 mln $ | 596 mln $ | +53,0% | 2,3 mld $ | 1,97 mld $ | +17,3% |
| Cost, Amortization | 2,34 mln $ | 2,34 mln $ | 0,0% | 9,34 mln $ | 9,34 mln $ | 0,0% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,24 mln $ | 2,98 mln $ | +8,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 23 mln $ | 22,9 mln $ | +0,1% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 29,1 mln $ | 28,9 mln $ | +0,8% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,9 mln $ | 2,96 mln $ | -2,0% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount | 1,73 mln $ | 2,5 mln $ | -30,9% | 2,38 mln $ | 2,84 mln $ | -16,1% |
| Debt Issuance Costs, Net | 13,4 mln $ | 5,96 mln $ | +125,0% | 5,62 mln $ | 6,95 mln $ | -19,2% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,66 mln $ | -340 tys. $ | +589,4% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,91 mln $ | -801 tys. $ | +338,5% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,79 mln $ | -1,23 mln $ | +409,1% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 83,4 mln $ | 42,8 mln $ | +94,6% | 46,3 mln $ | 41,4 mln $ | +12,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 216 tys. $ | -85 tys. $ | +354,1% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 156 mln $2025-12-29 | 140 mln $ | +11,9% | 156 mln $ | 140 mln $ | +11,9% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 70,5 mln $2025-12-29 | 44,5 mln $ | +58,5% | 70,5 mln $ | 44,5 mln $ | +58,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 28,8 mln $2025-12-29 | 30 mln $ | -3,8% | 28,8 mln $ | 30 mln $ | -3,8% |
| Deferred Tax Assets, Other | 1,82 mln $2025-12-29 | 880 tys. $ | +107,0% | 1,82 mln $ | 880 tys. $ | +107,0% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 3,52 mln $2025-12-29 | 3,75 mln $ | -6,2% | 3,52 mln $ | 3,75 mln $ | -6,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 30,3 mln $2025-12-29 | 33,6 mln $ | -9,6% | 30,3 mln $ | 33,6 mln $ | -9,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 8,04 mln $2025-12-29 | 6,59 mln $ | +22,0% | 8,04 mln $ | 6,59 mln $ | +22,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 59,1 mln $2025-12-29 | 57,5 mln $ | +2,8% | 59,1 mln $ | 57,5 mln $ | +2,8% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 86 mln $2025-12-29 | 95,4 mln $ | -9,9% | 86 mln $ | 95,4 mln $ | -9,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Goodwill and Intangible Assets | 1,46 mln $2025-12-29 | 1,36 mln $ | +7,4% | 1,46 mln $ | 1,36 mln $ | +7,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 43,8 mln $2025-12-29 | 40,4 mln $ | +8,3% | 43,8 mln $ | 40,4 mln $ | +8,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 329 tys. $2025-12-29 | 465 tys. $ | -29,2% | 329 tys. $ | 465 tys. $ | -29,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 85,3 mln $2025-12-29 | 74,6 mln $ | +14,3% | 85,3 mln $ | 74,6 mln $ | +14,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Undistributed Foreign Earnings | – | – | – | 0 $2024-12-30 | 0 $ | – |
| Deferred Tax Liabilities, Unrealized Currency Transaction Gains | 527 tys. $2025-12-29 | 1,9 mln $ | -72,2% | 527 tys. $ | 1,9 mln $ | -72,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-28, 10-Q 2026-06-29, 10-Q 2026-03-30, 10-K 2025-12-29, 10-Q 2025-09-29, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-30, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02