Finanse Tower Semiconductor Ltd. (TSEM)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 5613 · CEO: Russell C. Ellwanger
- Cena
- 166,48 $ -11,41%
- Kapitalizacja
- 18,9 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 19,2 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-04
- Następny raport
- 2026-11-02 Prognoza EPS: 1,07 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 18,9 mld $ EV 19,2 mld $
- Przychody
- 1,71 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +26% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 16,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 66,3× Prognozowany 42,8× (FY2026)
- P/S
- 11,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 33,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 305 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 290 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,97 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-02 Prognoza przychodów: 522 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody powyżej o 1,2%, EPS powyżej o 16,1%Przychody 460 mln $ wobec oczekiwanych 455 mln $ (+1,2%); EPS 0,88 $ wobec 0,76 $ (+16,1%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 23,7%Przychody za Q2 '26: 460 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 10,5%.
- Marża operacyjna 16,2% (TTM), zmiana r/r: +4,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 57,9%, przychody: wzrost 14,9%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 14,4%Zysk przed opodatkowaniem 323 mln $, zysk operacyjny 276 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 33,3% przychodów (rok temu 30,1%)Zainwestowano 569 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+27,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 305 mln $ = 105,2% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 1,0%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 114 mln, rok wcześniej: 113 mln.
- Gotówka netto: 1,34 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,48 mld $, dług z leasingiem: 142 mln $; rok temu gotówka netto: 1,03 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 460 mln $ | 372 mln $ | +23,7% |
| Marża brutto | 29,9% | 21,5% | +8,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 90,3 mln $ | 39,9 mln $ | +126,5% |
| Marża operacyjna | 19,6% | 10,7% | +8,9 pkt proc. |
| Zysk netto | 90,8 mln $ | 46,6 mln $ | +95,0% |
| Rozwodniony EPS | 0,79 $ | 0,41 $ | +92,7% |
| Przepływy operacyjne | 177 mln $ | 123 mln $ | +44,3% |
| Capex | 187 mln $ | 111 mln $ | +68,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | -9,62 mln $ | 11,9 mln $ | -180,7% |
| R&D | 23,6 mln $ | 19,4 mln $ | +21,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 460 mln $ | 455 mln $ | +1,2% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,88 $ | 0,76 $ | +16,1% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 874 mln $
- Capex
- -569 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -27,3 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 $
- Wolne przepływy pieniężne
- 305 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 66,3× | 28,2× | 6,5× – 60,5× |
| EV / EBITDA | 33,8× | 11,8× | 3,9× – 24,4× |
| EV / przychody | 11,2× | 4,1× | 2,3× – 8,5× |
| Cena / FCF | 62,8× | 135,1× 4 z 5 lat | 14,5× – 457,0× |
| Cena / wartość księgowa | 6,2× | 2,7× | 1,4× – 4,6× |
| Rentowność FCF | 1,6% | 2,6% | -0,3% – 6,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 7,4% | 10,2% | 5,7% – 18,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 9,8% | 12,0% | 7,6% – 21,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 302,00 $ (+81,4%)
zakres 270,00 $ – 330,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,97 mld $ | +26,1% | 3,89 $ | +100,6% | 42,8× | 7 |
| FY2027 | 2,76 mld $ | +39,7% | 6,82 $ | +75,3% | 24,4× | 7 |
| FY2028 | 3,59 mld $ | +30,2% | 10,49 $ | +53,8% | 15,9× | 3 |
| FY2029 | 4,91 mld $ | +36,6% | 14,39 $ | +37,2% | 11,6× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02