Finanse Tractor Supply Company (TSCO)
NASDAQ · Consumer Cyclical · Specialty Retail · Pracownicy: 54 000 · CEO: Harry A. Lawton
- Cena
- 33,94 $ +0,86%
- Kapitalizacja
- 17,7 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 24,2 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-22
- Następny raport
- 2027-02-04 Prognoza EPS: 0,41 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 17,7 mld $ EV 24,2 mld $
- Przychody
- 15,9 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +3% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 6,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 18,2× Prognozowany 17,4× (FY2026)
- P/S
- 1,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 12,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 290 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 977 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 16,1 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-04 Prognoza przychodów: 4,03 mld $
- Dywidenda
- 0,95 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-22): przychody powyżej o 2,3%, EPS powyżej o 5,3%Przychody 3,91 mld $ wobec oczekiwanych 3,82 mld $ (+2,3%); EPS 0,43 $ wobec 0,41 $ (+5,3%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 5,1%Przychody za Q3 '26: 3,91 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 4,1%.
- Marża operacyjna 8,6% (TTM), zmiana r/r: -1,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -8,0%, przychody: wzrost 3,5%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 11,0% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 1,23 mld $, zysk operacyjny 1,37 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 5,8% przychodów (rok temu 5,7%)Zainwestowano 917 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+4,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 290 mln $ = 29,7% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 943 mln $ = 325,0% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 445 mln $ (rok temu 414 mln $), dywidendy: 498 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 64,6 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 2,1%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 522 mln, rok wcześniej: 533 mln.
- Dług netto: 6,52 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 199 mln $, dług z leasingiem: 6,72 mld $; rok temu dług netto: 5,54 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-26. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 3,91 mld $ | 3,72 mld $ | +5,1% |
| Marża brutto | 33,0% | 37,4% | -4,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 308 mln $ | 343 mln $ | -10,2% |
| Marża operacyjna | 7,9% | 9,2% | -1,3 pkt proc. |
| Zysk netto | 225 mln $ | 259 mln $ | -13,3% |
| Rozwodniony EPS | 0,43 $ | 0,49 $ | -12,2% |
| Przepływy operacyjne | 229 mln $ | 308 mln $ | -25,5% |
| Capex | 216 mln $ | 278 mln $ | -22,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | 13,6 mln $ | 30,3 mln $ | -55,2% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 15,6 mln $ | 15,3 mln $ | +2,0% |
Raport vs konsensus
2026-10-22| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 3,91 mld $ | 3,82 mld $ | +2,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,43 $ | 0,41 $ | +5,3% |
Z raportu z 2026-10-22 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Livestock, Equine & Agriculture | 1,45 mld $ | +12,9% | 32,0% | – | – | |
| Companion Animal | 954 mln $ | +2,3% | 21,0% | – | – | |
| Seasonal & Recreation | 1,18 mld $ | -5,0% | 26,0% | – | – | |
| Clothing, Gift, & Décor | 318 mln $ | +2,3% | 7,0% | – | – | |
| Truck, Tool, & Hardware | 636 mln $ | -4,5% | 14,0% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,21 mld $
- Capex
- -917 mln $
- Skup akcji
- -445 mln $
- Dywidendy
- -498 mln $
- Przejęcia
- -130 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 558 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 64,6 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 290 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 325,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 18,2× | 24,6× | 21,2× – 27,5× |
| EV / EBITDA | 12,8× | 17,1× | 15,0× – 19,3× |
| EV / przychody | 1,5× | 2,2× | 1,9× – 2,4× |
| Cena / FCF | 60,9× | 44,0× | 36,8× – 53,7× |
| Cena / wartość księgowa | 6,6× | 12,1× | 10,6× – 13,7× |
| Rentowność FCF | 1,6% | 2,3% | 1,9% – 2,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 11,2% | 15,4% | 13,1% – 17,2% |
| Zwrot z kapitału własnego | 37,6% | 49,1% | 42,5% – 53,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 36,63 $ (+7,9%)
zakres 31,00 $ – 41,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 16,1 mld $ | +3,4% | 1,95 $ | -5,2% | 17,4× | 13 |
| FY2027 | 16,7 mld $ | +3,9% | 2,06 $ | +5,7% | 16,4× | 14 |
| FY2028 | 17,5 mld $ | +5,1% | 2,27 $ | +10,2% | 14,9× | 10 |
| FY2029 | 18,4 mld $ | +5,2% | 2,44 $ | +7,4% | 13,9× | 5 |
| FY2030 | 19,5 mld $ | +5,6% | 2,67 $ | +9,5% | 12,7× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (215), które Tractor Supply Company oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 1,76 mld $ | 1,52 mld $ | +15,9% | 1,39 mld $ | 1,24 mld $ | +12,5% |
| Accrued Income Taxes, Current | 1,65 mln $ | 143 mln $ | -98,9% | 0 $2023-12-30 | 9,47 mln $ | -100,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 879 mln $ | 614 mln $ | +43,1% | 653 mln $ | 582 mln $ | +12,3% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 3,02 mld $2025-12-27 | 2,64 mld $ | +14,2% | 3,02 mld $ | 2,64 mld $ | +14,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 1,22 mln $ | -100,0% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 1,47 mld $ | 1,4 mld $ | +5,3% | 1,44 mld $ | 1,38 mld $ | +4,7% |
| Advertising Expense | – | – | – | 108 mln $ | 95,2 mln $ | +13,1% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 4,7 mln | 1,3 mln | +261,5% | 800 tys. | 900 tys. | -11,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 15,5 mln $ | 12,8 mln $ | +21,8% | 57,1 mln $ | 48,4 mln $ | +18,0% |
| Asset Impairment Charges | 62,7 mln $ | 0 $ | – | 0 $2024-12-28 | 0 $ | – |
| Assets | 12,2 mld $ | 10,6 mld $ | +15,2% | 10,9 mld $ | 9,81 mld $ | +11,5% |
| Assets, Current | 4,25 mld $ | 3,54 mld $ | +20,1% | 3,51 mld $ | 3,31 mld $ | +6,0% |
| Buildings and Improvements, Gross | 2,58 mld $2025-12-27 | 2,43 mld $ | +6,0% | 2,58 mld $ | 2,43 mld $ | +6,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 232 mln $ | 226 mln $ | +2,6% | 194 mln $ | 251 mln $ | -22,8% |
| Cash Flow Hedge Derivative Instrument Assets at Fair Value | 0 $2025-12-27 | 1,6 mln $ | -100,0% | 0 $ | 1,6 mln $ | -100,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 232 mln $ | 226 mln $ | +2,6% | 194 mln $ | 251 mln $ | -22,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | 7,32 mln $ | -5,91 mln $ | +223,9% | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | – | – | – | -57,4 mln $ | -146 mln $ | +60,6% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,24 $ | 0,23 $ | +4,3% | 0,92 $ | 0,88 $ | +4,5% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 2 mld | 2 mld | 0,0% | 2 mld | 400 mln | +400,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 892 mln | 891 mln | +0,2% | 891 mln | 890 mln | +0,2% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 522 mln | 530 mln | -1,5% | 527 mln | 532 mln | -1,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 7,14 mln $ | 7,12 mln $ | +0,2% | 7,13 mln $ | 7,12 mln $ | +0,2% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 361 mln $ | 430 mln $ | -16,1% | 1,09 mld $ | 1,1 mld $ | -0,1% |
| Construction in Progress Expenditures Incurred but Not yet Paid | 4,81 mln $ | 46,1 mln $ | -89,6% | 123 mln $ | 82,3 mln $ | +49,0% |
| Construction in Progress, Gross | 497 mln $2025-12-27 | 267 mln $ | +86,1% | 497 mln $ | 267 mln $ | +86,1% |
| Contractual Obligation | 34,8 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 2,86 mld $ | 2,8 mld $ | +2,1% | 9,87 mld $ | 9,49 mld $ | +4,0% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 213 mln $ | 293 mln $ | -27,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 241 mln $ | 332 mln $ | -27,4% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 28,1 mln $ | 39,1 mln $ | -28,2% |
| Customer Loyalty Program Liability, Current | 24,3 mln $2025-12-27 | 17,9 mln $ | +35,8% | 24,3 mln $ | 17,9 mln $ | +35,8% |
| Debt Instrument, Basis Spread on Variable Rate | 0,0% | 0,0% | – | 0,1%2021-12-25 | 0,1% | 0,0% |
| Debt Instrument, Redemption Price, Percentage | – | – | – | 100,0%2019-12-28 | – | – |
| Debt Instrument, Redemption Price, Percentage of Principal Amount Redeemed | – | – | – | 101,0%2020-10-30 | – | – |
| Debt Instrument, Unused Borrowing Capacity, Amount | 300 mln $2025-12-27 | 300 mln $ | 0,0% | 300 mln $ | 300 mln $ | 0,0% |
| Debt Issuance Costs, Net | 16,2 mln $ | 16,5 mln $ | -1,8% | 15 mln $ | 18 mln $ | -16,7% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 45 mln $ | -14,3 mln $ | +415,5% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -26,5 mln $ | -25,7 mln $ | -3,0% | 61,3 mln $ | -22,6 mln $ | +371,1% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 100 mln $ | 19,8 mln $ | +404,6% | 95 mln $ | 44,3 mln $ | +114,4% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 16,3 mln $ | -6,06 mln $ | +368,3% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 39 mln $2025-12-27 | 36,3 mln $ | +7,5% | 39 mln $ | 36,3 mln $ | +7,5% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 1,19 mld $2025-12-27 | 1,08 mld $ | +10,6% | 1,19 mld $ | 1,08 mld $ | +10,6% |
| Deferred Tax Assets, Other | 49,7 mln $2025-12-27 | 50,1 mln $ | -0,9% | 49,7 mln $ | 50,1 mln $ | -0,9% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 22,3 mln $2025-12-27 | 21,8 mln $ | +2,5% | 22,3 mln $ | 21,8 mln $ | +2,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 16,2 mln $2025-12-27 | 20,2 mln $ | -20,0% | 16,2 mln $ | 20,2 mln $ | -20,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 23,1 mln $2025-12-27 | 19,4 mln $ | +19,1% | 23,1 mln $ | 19,4 mln $ | +19,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Self Insurance | 17,6 mln $2025-12-27 | 16,7 mln $ | +5,3% | 17,6 mln $ | 16,7 mln $ | +5,3% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 0 $2025-12-27 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 1,26 mld $2025-12-27 | 1,08 mld $ | +16,7% | 1,26 mld $ | 1,08 mld $ | +16,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 72,8 mln $2025-12-27 | 5,49 mln $ | +1226,2% | 72,8 mln $ | 5,49 mln $ | +1226,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 31,6 mln $2025-12-27 | 25,5 mln $ | +24,0% | 31,6 mln $ | 25,5 mln $ | +24,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 238 mln $2025-12-27 | 220 mln $ | +8,1% | 238 mln $ | 220 mln $ | +8,1% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 22,1 mln $ | 20,1 mln $ | +10,0% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | – | – | – | 494 mln $ | 447 mln $ | +10,5% |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | 131 mln $ | 122 mln $ | +7,2% | 494 mln $ | 447 mln $ | +10,5% |
| Dilutive Securities, Effect on Basic Earnings Per Share, Options and Restrictive Stock Units | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Dividends | 126 mln $ | 122 mln $ | +3,0% | 488 mln $ | 472 mln $ | +3,2% |
| Earnings Per Share, Basic | 0,69 $ | 0,81 $ | -14,8% | 2,07 $ | 2,05 $ | +1,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-27, 10-Q 2026-03-28, 10-K 2025-12-27, 10-Q 2025-09-27, 10-Q 2025-06-28, 10-Q 2025-03-29, 10-K 2024-12-28, 10-Q 2024-09-28, 10-Q 2024-06-29
Dane na 2026-11-02