Finanse Toast, Inc. (TOST)
NYSE · Technology · Software - Infrastructure · Pracownicy: 6500 · CEO: Aman Narang
- Cena
- 31,68 $ +0,57%
- Kapitalizacja
- 16,3 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 15,3 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-03 Prognoza EPS: 0,36 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 16,3 mld $ EV 15,3 mld $
- Przychody
- 6,8 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +21% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 7,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 38,2× Prognozowany 23,0× (FY2026)
- P/S
- 2,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 27,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 576 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 486 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 7,47 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-03 Prognoza przychodów: 1,97 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody powyżej o 1,9%, EPS powyżej o 5,5%Przychody 1,91 mld $ wobec oczekiwanych 1,87 mld $ (+1,9%); EPS 0,34 $ wobec 0,32 $ (+5,5%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 23,1%Przychody za Q2 '26: 1,91 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 23,5%.
- Marża operacyjna 6,4% (TTM), zmiana r/r: +3,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 130,2%, przychody: wzrost 23,0%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 12,7%Zysk przed opodatkowaniem 498 mln $, zysk operacyjny 435 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,9% przychodów (rok temu 0,9%)Zainwestowano 59 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+18,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 576 mln $ = 118,5% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 562 mln $ = 97,6% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 562 mln $ (rok temu 51 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 231 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 2,5%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 590 mln, rok wcześniej: 605 mln.
- Gotówka netto: 1,71 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,71 mld $, dług z leasingiem: 0 $; rok temu gotówka netto: 1,68 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,91 mld $ | 1,55 mld $ | +23,1% |
| Marża brutto | 27,0% | 25,3% | +1,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 152 mln $ | 80 mln $ | +90,0% |
| Marża operacyjna | 8,0% | 5,2% | +2,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 154 mln $ | 80 mln $ | +92,5% |
| Rozwodniony EPS | 0,26 $ | 0,13 $ | +100,0% |
| Przepływy operacyjne | 144 mln $ | 223 mln $ | -35,4% |
| Capex | 14 mln $ | 15 mln $ | -6,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | 130 mln $ | 208 mln $ | -37,5% |
| R&D | 109 mln $ | 91 mln $ | +19,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 55 mln $ | 60 mln $ | -8,3% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,91 mld $ | 1,87 mld $ | +1,9% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,34 $ | 0,32 $ | +5,5% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Technology Service | 1,57 mld $ | +23,0% | 84,4% | 5,57 mld $ | +0,6% | |
| License | 290 mln $ | +27,8% | 15,6% | 1,06 mld $ | +6,8% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 635 mln $
- Capex
- -59 mln $
- Skup akcji
- -562 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 42 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 231 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 576 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 97,6%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 38,2× | 566,1× 2 z 5 lat | 60,2× – 1072,1× |
| EV / EBITDA | 27,9× | 113,7× 2 z 5 lat | 46,9× – 180,6× |
| EV / przychody | 2,3× | 4,5× | 2,4× – 9,8× |
| Cena / FCF | 28,4× | 68,3× 3 z 5 lat | 34,0× – 104,5× |
| Cena / wartość księgowa | 9,0× | 11,1× | 8,1× – 15,9× |
| Rentowność FCF | 3,5% | 0,7% | -2,0% – 2,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 20,9% | -10,6% | -29,8% – 13,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | 23,8% | -14,6% | -44,6% – 16,1% |
Analitycy
Cel konsensusu 38,17 $ (+20,5%)
zakres 30,00 $ – 45,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 7,47 mld $ | +21,4% | 1,37 $ | +145,5% | 23,0× | 12 |
| FY2027 | 8,85 mld $ | +18,4% | 1,70 $ | +23,7% | 18,6× | 12 |
| FY2028 | 10,4 mld $ | +17,0% | 2,17 $ | +27,7% | 14,6× | 8 |
| FY2029 | 11,9 mld $ | +15,0% | 2,59 $ | +19,1% | 12,2× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (230), które Toast, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 40 mln $ | 49 mln $ | -18,4% | 47 mln $ | 37 mln $ | +27,0% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 142 mln $ | 121 mln $ | +17,4% | 127 mln $ | 115 mln $ | +10,4% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 10 mln $ | 7 mln $ | +42,9% | 9 mln $ | 8 mln $ | +12,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Recovery | 7 mln $2025-12-31 | 7 mln $ | 0,0% | 22 mln $ | 21 mln $ | +4,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 5 mln $2025-12-31 | 5 mln $ | 0,0% | 21 mln $ | 24 mln $ | -12,5% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 111 mln $ | 101 mln $ | +9,9% | 103 mln $ | 99 mln $ | +4,0% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 27 mln $ | 18 mln $ | +50,0% | 91 mln $ | 70 mln $ | +30,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 98 mln $ | 71 mln $ | +38,0% | 74 mln $ | 69 mln $ | +7,2% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 151 mln $2025-12-31 | 100 mln $ | +51,0% | 151 mln $ | 100 mln $ | +51,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -2 mln $ | 2 mln $ | -200,0% | 2 mln $ | -1 mln $ | +300,0% |
| Additional Paid in Capital | 3,03 mld $ | 3,28 mld $ | -7,8% | 3,38 mld $ | 3,15 mld $ | +7,4% |
| Advertising Expense | – | – | – | 54 mln $ | 43 mln $ | +25,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 16 mln | 3 mln | +433,3% | 2 mln | 6 mln | -66,7% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 58 mln $ | 63 mln $ | -7,9% | 254 mln $ | 267 mln $ | -4,9% |
| Asset Impairment Charges | 1 mln $2025-12-31 | 3 mln $ | -66,7% | 3 mln $ | 5 mln $ | -40,0% |
| Assets | 3,18 mld $ | 2,77 mld $ | +15,0% | 3,15 mld $ | 2,41 mld $ | +30,6% |
| Assets, Current | 2,65 mld $ | 2,32 mld $ | +14,4% | 2,67 mld $ | 1,98 mld $ | +35,1% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 1,33 mld $ | – | – | – | – | – |
| Assets, Noncurrent | 531 mln $ | 450 mln $ | +18,0% | 476 mln $ | 433 mln $ | +9,9% |
| Capitalized Computer Software, Additions | – | – | – | 54 mln $ | 53 mln $ | +1,9% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | – | – | – | 49 mln $ | 30 mln $ | +63,3% |
| Capitalized Computer Software, Net | 82 mln $2025-12-31 | 80 mln $ | +2,5% | 82 mln $ | 80 mln $ | +2,5% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 24 mln $ | 25 mln $ | -4,0% | 99 mln $ | 82 mln $ | +20,7% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 267 mln $ | 194 mln $ | +37,6% | 220 mln $ | 172 mln $ | +27,9% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 106 mln $ | 83 mln $ | +27,7% | 98 mln $ | 74 mln $ | +32,4% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,02 mld $ | 1,19 mld $ | -15,0% | 1,35 mld $ | 903 mln $ | +49,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,3 mld $ | 1,43 mld $ | -8,5% | 1,58 mld $ | 1,09 mld $ | +45,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -109 mln $ | 166 mln $ | -165,7% | 498 mln $ | 338 mln $ | +47,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 153 mln $ | 82 mln $ | +86,6% | 345 mln $ | 18 mln $ | +1816,7% |
| Contract with Customer, Liability | 77 mln $ | 65 mln $ | +18,5% | 69 mln $ | 63 mln $ | +9,5% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 77 mln $ | 60 mln $ | +28,3% | 68 mln $ | 59 mln $ | +15,3% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 7 mln $ | 7 mln $ | 0,0% | 59 mln $ | 39 mln $ | +51,3% |
| Cost of Revenue | 1,39 mld $ | 1,16 mld $ | +20,2% | 4,56 mld $ | 3,77 mld $ | +21,0% |
| Cost, Amortization | 1 mln $ | 1 mln $ | 0,0% | 5 mln $ | 5 mln $ | 0,0% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1 mln $ | 1 mln $ | 0,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4 mln $ | 3 mln $ | +33,3% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3 mln $ | 2 mln $ | +50,0% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 294 mln $ | 267 mln $ | +10,1% | 291 mln $ | 237 mln $ | +22,8% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 402 mln $ | 225 mln $ | +78,7% | 333 mln $ | 270 mln $ | +23,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | 67 mln $2025-12-31 | 168 mln $ | -60,1% | 67 mln $ | 168 mln $ | -60,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Accumulated Loss | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 698 mln $ | 508 mln $ | +37,4% | 638 mln $ | 514 mln $ | +24,1% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestCurrent | 698 mln $ | 508 mln $ | +37,4% | 638 mln $ | 514 mln $ | +24,1% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Charitable Contribution Carryforwards | 13 mln $2025-12-31 | 11 mln $ | +18,2% | 13 mln $ | 11 mln $ | +18,2% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 1 mln $2025-12-31 | 1 mln $ | 0,0% | 1 mln $ | 1 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Derivative Instruments | 46 mln $2025-12-31 | 112 mln $ | -58,9% | 46 mln $ | 112 mln $ | -58,9% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 503 mln $2025-12-31 | 497 mln $ | +1,2% | 503 mln $ | 497 mln $ | +1,2% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 67 mln $2025-12-31 | 55 mln $ | +21,8% | 67 mln $ | 55 mln $ | +21,8% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 246 mln $2025-12-31 | 210 mln $ | +17,1% | 246 mln $ | 210 mln $ | +17,1% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 0 $2025-12-31 | 2 mln $ | -100,0% | 0 $ | 2 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 84 mln $2025-12-31 | 63 mln $ | +33,3% | 84 mln $ | 63 mln $ | +33,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 18 mln $2025-12-31 | 25 mln $ | -28,0% | 18 mln $ | 25 mln $ | -28,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 88 mln $2025-12-31 | 65 mln $ | +35,4% | 88 mln $ | 65 mln $ | +35,4% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 436 mln $2025-12-31 | 442 mln $ | -1,4% | 436 mln $ | 442 mln $ | -1,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Deferred Expense, Other Capitalized Costs | 56 mln $2025-12-31 | 44 mln $ | +27,3% | 56 mln $ | 44 mln $ | +27,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 67 mln $2025-12-31 | 55 mln $ | +21,8% | 67 mln $ | 55 mln $ | +21,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 3 mln $2025-12-31 | 5 mln $ | -40,0% | 3 mln $ | 5 mln $ | -40,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02