Finanse Talen Energy Corporation (TLN)
NASDAQ · Utilities · Independent Power Producers · Pracownicy: 1880 · CEO: Mark Allen McFarland
- Cena
- 343,12 $ -1,64%
- Kapitalizacja
- 16,2 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 25,6 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-03 Prognoza EPS: 8,33 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 16,2 mld $ EV 25,6 mld $
- Przychody
- 3,53 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +69% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -5,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -84,9× Prognozowany 18,3× (FY2026)
- P/S
- 4,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 35,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 510 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -185 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 4,44 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-03 Prognoza przychodów: 1,3 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody poniżej o 10,3%, EPS poniżej o 162,3%Przychody 747 mln $ wobec oczekiwanych 833 mln $ (-10,3%); EPS -2,00 $ wobec 3,21 $ (-162,3%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 64,5%Przychody za Q2 '26: 747 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 50,8%.
- Marża operacyjna 7,3% (TTM), zmiana r/r: -3,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 16,7%, przychody: wzrost 65,8%.
- Capex: 8,1% przychodów (rok temu 9,4%)Zainwestowano 286 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+42,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 510 mln $.
- Akcjonariuszom zwrócono 298 mln $ = 58,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 298 mln $ (rok temu 1,41 mld $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 553 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 4,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 45,9 mln, rok wcześniej: 47,9 mln.
- Dług netto: 9,34 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 231 mln $, dług z leasingiem: 9,57 mld $; rok temu dług netto: 2,94 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 747 mln $ | 454 mln $ | +64,5% |
| Marża brutto | 49,3% | 20,7% | +28,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -72 mln $ | -26 mln $ | -176,9% |
| Marża operacyjna | -9,6% | -5,7% | -3,9 pkt proc. |
| Zysk netto | -92 mln $ | 72 mln $ | -227,8% |
| Rozwodniony EPS | -2,00 $ | 1,50 $ | -233,3% |
| Przepływy operacyjne | -434 mln $ | -184 mln $ | -135,9% |
| Capex | 112 mln $ | 37 mln $ | +202,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | -546 mln $ | -221 mln $ | -147,1% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 70 mln $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 747 mln $ | 833 mln $ | -10,3% |
| EPS (baza konsensusu) | -2,00 $ | 3,21 $ | -162,3% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Electricity Sales And Ancillary Services | 626 mln $ | +103,9% | 70,5% | 3,01 mld $ | – | |
| Commodity Contracts, Unrealized Gain (Loss) | -6 mln $ | -185,7% | -0,7% | 303 mln $ | – | |
| Operating Revenue, Capacity | 237 mln $ | +169,3% | 26,7% | 792 mln $ | – | |
| Physical Electricity Sales, Bilateral Contracts, Other | 31 mln $ | +121,4% | 3,5% | 112 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 796 mln $
- Capex
- -286 mln $
- Skup akcji
- -298 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -6,36 mld $
- Dług netto zaciągnięty
- 2,71 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 553 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 510 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 58,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -84,9× | 8,6× 2 z 5 lat | 6,2× – 11,0× |
| EV / EBITDA | 35,5× | 19,8× 3 z 5 lat | 6,3× – 45,3× |
| EV / przychody | 7,2× | 4,8× | 2,3× – 8,8× |
| Cena / FCF | 31,8× | 83,9× 3 z 5 lat | 7,3× – 202,4× |
| Cena / wartość księgowa | 9,7× | 7,0× 4 z 5 lat | 1,5× – 15,7× |
| Rentowność FCF | 3,1% | -2,8% | -24,8% – 13,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 1,9% | 0,1% | -4,5% – 2,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | -14,1% | 33,4% | -134,9% – 225,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 465,94 $ (+35,8%)
zakres 387,00 $ – 560,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 4,44 mld $ | +69,0% | 18,76 $ | +491,7% | 18,3× | 7 |
| FY2027 | 5,19 mld $ | +17,0% | 30,30 $ | +61,5% | 11,3× | 7 |
| FY2028 | 5,55 mld $ | +6,8% | 37,24 $ | +22,9% | 9,2× | 7 |
| FY2029 | 5,74 mld $ | +3,6% | 45,86 $ | +23,1% | 7,5× | 2 |
| FY2030 | 5,91 mld $ | +3,0% | 52,27 $ | +14,0% | 6,6× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (277), które Talen Energy Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts and Other Receivables, Net, Current | 294 mln $ | 226 mln $ | +30,1% | 196 mln $ | 123 mln $ | +59,3% |
| Accounts Payable and Other Accrued Liabilities, Current | 347 mln $ | 226 mln $ | +53,5% | 281 mln $ | 266 mln $ | +5,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 240 mln $ | 154 mln $ | +55,8% | 160 mln $ | 66 mln $ | +142,4% |
| Accretion Expense, Including Asset Retirement Obligations | 15 mln $ | 15 mln $ | 0,0% | 58 mln $ | 57 mln $ | +1,8% |
| Accrual for Environmental Loss Contingencies | 19 mln $ | 21 mln $ | -9,5% | 20 mln $ | 21 mln $ | -4,8% |
| Accrual for Environmental Loss Contingencies, Discount Rate | 8,4%2025-12-31 | 8,4% | -0,1% | 8,4% | 8,4% | -0,1% |
| Accrual for Environmental Loss Contingencies, Gross | 30 mln $2025-12-31 | 32 mln $ | -6,3% | 30 mln $ | 32 mln $ | -6,3% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 850 mln $ | 563 mln $ | +51,0% | 710 mln $ | 465 mln $ | +52,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -12 mln $ | -9 mln $ | -33,3% | -4 mln $ | -12 mln $ | +66,7% |
| Additional Paid in Capital | 2,53 mld $ | 1,71 mld $ | +48,0% | 1,71 mld $ | 1,73 mld $ | -0,9% |
| Amortization | 0 $ | 3 mln $ | -100,0% | 10 mln $ | 16 mln $ | -37,5% |
| Amortization of Nuclear Fuel Lease | 22 mln $ | 18 mln $ | +22,2% | 97 mln $ | 123 mln $ | -21,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | -95 mln $ | -7 mln $ | -1257,1% | 2 mln $ | 33 mln $ | -93,9% |
| Asset Retirement Obligation | 531 mln $ | 511 mln $ | +3,9% | 514 mln $ | 498 mln $ | +3,2% |
| Asset Retirement Obligation, Accretion Expense | 15 mln $ | 14 mln $ | +7,1% | 56 mln $ | 55 mln $ | +1,8% |
| Asset Retirement Obligation, Cash Paid to Settle | 10 mln $ | 8 mln $ | +25,0% | 27 mln $ | 13 mln $ | +107,7% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Incurred | – | – | – | 0 $ | 9 mln $ | -100,0% |
| Asset Retirement Obligation, Revision of Estimate | 10 mln $2025-12-31 | – | – | 13 mln $ | 17 mln $ | -23,5% |
| Assets | 15,1 mld $ | 5,83 mld $ | +158,6% | 10,9 mld $ | 6,11 mld $ | +78,6% |
| Assets, Current | 1,03 mld $ | 830 mln $ | +23,9% | 1,35 mld $ | 1,04 mld $ | +29,7% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 2,14 mld $ | 1,87 mld $ | +14,3% | 1,96 mld $ | 1,8 mld $ | +9,2% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 106 mln $ | -3 mln $ | +3633,3% | 23 mln $ | 14 mln $ | +64,3% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 231 mln $ | 122 mln $ | +89,3% | 689 mln $ | 328 mln $ | +110,1% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 9 mln $ | 14 mln $ | -35,7% | 16 mln $ | 3 mln $ | +433,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 238 mln $ | 135 mln $ | +76,3% | 752 mln $ | 365 mln $ | +106,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -789 mln $ | -185 mln $ | -326,5% | 387 mln $ | -536 mln $ | +172,2% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 350 mln | 350 mln | 0,0% | 350 mln | 350 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 47,9 mln | 45,7 mln | +4,9% | 45,7 mln | 46 mln | -0,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 47,9 mln | 45,7 mln | +4,9% | 45,7 mln | 46 mln | -0,6% |
| Common Stock, Value, Issued | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 0 $2025-12-31 | -14 mln $ | +100,0% | 0 $ | 15 mln $ | -100,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -93 mln $ | 73 mln $ | -227,4% | -211 mln $ | 1,01 mld $ | -120,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 56 mln $2026-03-31 | -133 mln $ | +142,1% | -211 mln $ | 1,02 mld $ | -120,6% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 662 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 662 mln $ | 0 $ | – |
| Credit Derivative, Maximum Exposure, Undiscounted | 1,3 mld $ | 696 mln $ | +86,8% | 652 mln $ | 350 mln $ | +86,3% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -54 mln $ | 113 mln $ | -147,8% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -67 mln $ | 144 mln $ | -146,5% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -13 mln $ | 31 mln $ | -141,9% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 124 mln $ | 41 mln $ | +202,4% | 100 mln $ | 34 mln $ | +194,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 786 mln $ | 617 mln $ | +27,4% | 777 mln $ | 611 mln $ | +27,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 4 mln $ | 7 mln $ | -42,9% | 7 mln $ | 3 mln $ | +133,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 9 mln $ | 5 mln $ | +80,0% | 3 mln $ | 7 mln $ | -57,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 791 mln $ | 615 mln $ | +28,6% | 773 mln $ | 615 mln $ | +25,7% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 221 mln $ | 196 mln $ | +12,8% | 233 mln $ | 220 mln $ | +5,9% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 21 mln $ | 66 mln $ | -68,2% | 23 mln $ | 82 mln $ | -72,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 115 mln $ | 94 mln $ | +22,3% | 101 mln $ | 15 mln $ | +573,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Realized Gain | 1 mln $ | 4 mln $ | -75,0% | 10 mln $ | 12 mln $ | -16,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Realized Loss | -1 mln $ | -3 mln $ | +66,7% | -6 mln $ | -13 mln $ | +53,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss | 0 $ | 1 mln $ | -100,0% | 3 mln $ | 7 mln $ | -57,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | 563 mln $ | 151 mln $ | +272,8% | 239 mln $ | 357 mln $ | -33,1% |
| Debtor Reorganization Items, Debtor-in-Possession Facility Financing Costs | – | – | – | 70 mln $2022-12-31 | – | – |
| Debtor Reorganization Items, Other Expense (Income) | – | – | – | 9 mln $2022-12-31 | – | – |
| Debtor Reorganization Items, Revaluation of Assets and Liabilities | – | – | – | 0 $2022-12-31 | – | – |
| Debtor Reorganization Items, Write-off of Debt Issuance Costs and Debt Discounts | – | – | – | 30 mln $2022-12-31 | – | – |
| Decommissioning Fund Investments, Fair Value | 2 mld $ | 1,79 mld $ | +11,6% | 1,9 mld $ | 1,72 mld $ | +10,2% |
| Deferred Compensation Share-based Arrangements, Liability, Current | 6 mln $ | – | – | 501 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 135 mln $ | -47 mln $ | +387,2% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -39 mln $ | 4 mln $ | -1075,0% | 120 mln $ | -46 mln $ | +360,9% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 904 mln $ | 297 mln $ | +204,4% | 486 mln $ | 362 mln $ | +34,3% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02