Finanse Suzhou TFC Optical Communication Co., Ltd. (TFCOPTICAL)
SHZ · Technology · Communication Equipment · Pracownicy: 5127 · CEO: Yang Ou
- Cena
- 141,75 CNY -4,22%
- Kapitalizacja
- 155 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 152 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-04-16 Prognoza EPS: 0,94 CNY
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 155 mld CNY EV 152 mld CNY
- Przychody
- 6 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +76% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 44,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 50,6× Prognozowany 41,7× (FY2026)
- P/S
- 25,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 49,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,39 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 2,64 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 9,01 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-04-16 Prognoza przychodów: 3,61 mld CNY
- Dywidenda
- 0,86 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-28): przychody poniżej o 21,1%, EPS poniżej o 14,1%Przychody 1,91 mld CNY wobec oczekiwanych 2,42 mld CNY (-21,1%); EPS 0,80 CNY wobec 0,93 CNY (-14,1%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 31,5%Przychody za Q3 '26: 1,92 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 39,9%.
- Marża operacyjna 51,4% (TTM), zmiana r/r: +7,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 46,9%, przychody: wzrost 25,6%.
- Capex: 10,0% przychodów (rok temu 10,7%)Zainwestowano 600 mln CNY w ostatnich 4 kwartałach (+17,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,39 mld CNY = 52,9% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,0%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 780 mln, rok wcześniej: 780 mln.
- Gotówka netto: 2,55 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 2,84 mld CNY, dług z leasingiem: 288 mln CNY; rok temu gotówka netto: 2,64 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,92 mld CNY | 1,46 mld CNY | +31,5% |
| Marża brutto | 65,0% | 53,7% | +11,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 1,05 mld CNY | 645 mln CNY | +62,7% |
| Marża operacyjna | 54,6% | 44,1% | +10,5 pkt proc. |
| Zysk netto | 879 mln CNY | 566 mln CNY | +55,3% |
| Rozwodniony EPS | 0,80 CNY | 0,73 CNY | +9,6% |
| Przepływy operacyjne | 465 mln CNY | 738 mln CNY | -37,0% |
| Capex | 183 mln CNY | 103 mln CNY | +76,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | 282 mln CNY | 635 mln CNY | -55,6% |
| R&D | 101 mln CNY | 74,6 mln CNY | +34,9% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-28| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,91 mld CNY | 2,42 mld CNY | -21,1% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,80 CNY | 0,93 CNY | -14,1% |
Z raportu z 2026-10-28 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,99 mld CNY
- Capex
- -600 mln CNY
- Skup akcji
- 0 CNY
- Dywidendy
- 0 CNY
- Przejęcia
- 4,12 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 0 CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,39 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 50,6× | 26,8× | 9,0× – 55,8× |
| EV / EBITDA | 49,5× | 18,1× | 6,2× – 43,5× |
| EV / przychody | 25,4× | 8,3× | 2,5× – 21,5× |
| Cena / FCF | 111,0× | 31,9× | 10,3× – 77,2× |
| Cena / wartość księgowa | 16,7× | 6,9× | 1,4× – 20,5× |
| Rentowność FCF | 0,9% | 4,8% | 1,3% – 9,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 38,5% | 23,7% | 13,0% – 34,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 43,4% | 24,3% | 13,1% – 36,6% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 9,01 mld CNY | +76,1% | 3,40 CNY | +31,3% | 41,7× | 3 |
| FY2027 | 15,9 mld CNY | +76,6% | 5,97 CNY | +75,6% | 23,7× | 5 |
| FY2028 | 25,1 mld CNY | +57,7% | 9,45 CNY | +58,3% | 15,0× | 7 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02