Finanse Teradyne, Inc. (TER)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 6600 · CEO: Gregory Stephen Smith
- Cena
- 274,37 $ -7,38%
- Kapitalizacja
- 42,9 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 42,6 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-30
- Następny raport
- 2027-01-27 Prognoza EPS: 2,12 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 42,9 mld $ EV 42,6 mld $
- Przychody
- 5 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +64% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 27,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 31,3× Prognozowany 28,9× (FY2026)
- P/S
- 8,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 23,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,02 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,37 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 5,23 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-01-27 Prognoza przychodów: 1,31 mld $
- Dywidenda
- 0,51 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-27): przychody powyżej o 3,0%, EPS powyżej o 9,6%Przychody 1,31 mld $ wobec oczekiwanych 1,27 mld $ (+3,0%); EPS 2,29 $ wobec 2,09 $ (+9,6%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 69,8%Przychody za Q3 '26: 1,31 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 59,8%.
- Marża operacyjna 32,1% (TTM), zmiana r/r: +14,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 214,6%, przychody: wzrost 74,9%.
- Capex: 6,1% przychodów (rok temu 7,6%)Zainwestowano 305 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+39,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,02 mld $ = 74,6% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 437 mln $ = 42,6% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 357 mln $ (rok temu 662 mln $), dywidendy: 79,8 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 21,7 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 1,0%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 158 mln, rok wcześniej: 159 mln.
- Gotówka netto: 329 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 467 mln $, dług z leasingiem: 137 mln $; rok temu dług netto: 20,8 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-27. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,31 mld $ | 769 mln $ | +69,8% |
| Marża brutto | 59,1% | 58,4% | +0,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 402 mln $ | 145 mln $ | +176,6% |
| Marża operacyjna | 30,8% | 18,9% | +11,9 pkt proc. |
| Zysk netto | 342 mln $ | 120 mln $ | +186,4% |
| Rozwodniony EPS | 2,17 $ | 0,75 $ | +189,3% |
| Przepływy operacyjne | 314 mln $ | 49,1 mln $ | +539,4% |
| Capex | 86,3 mln $ | 46,7 mln $ | +84,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | 227 mln $ | 2,36 mln $ | +9539,1% |
| R&D | 163 mln $ | 125 mln $ | +30,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 21,7 mln $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-10-27| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,31 mld $ | 1,27 mld $ | +3,0% |
| EPS (baza konsensusu) | 2,29 $ | 2,09 $ | +9,6% |
Z raportu z 2026-10-27 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 1,16 mld $ | +84,2% | 89,1% | 4,44 mld $ | +89,5% | |
| Service | 142 mln $ | +3,4% | 10,9% | 559 mln $ | +8,3% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Asia Pacific | 1,12 mld $ | +82,5% | 85,6% | – | – | |
| Americas | 123 mln $ | +23,9% | 9,4% | – | – | |
| EMEA | 64,5 mln $ | +13,1% | 4,9% | 276 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,33 mld $
- Capex
- -305 mln $
- Skup akcji
- -357 mln $
- Dywidendy
- -79,8 mln $
- Przejęcia
- -166 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -200 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 21,7 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,02 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 42,6%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 31,3× | 35,1× | 19,3× – 55,5× |
| EV / EBITDA | 23,8× | 24,6× | 13,8× – 37,3× |
| EV / przychody | 8,5× | 6,7× | 4,2× – 9,5× |
| Cena / FCF | 41,9× | 42,0× | 27,9× – 67,2× |
| Cena / wartość księgowa | 11,6× | 8,1× | 5,6× – 10,8× |
| Rentowność FCF | 2,4% | 2,6% | 1,5% – 3,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 33,6% | 21,8% | 15,0% – 34,5% |
| Zwrot z kapitału własnego | 42,0% | 25,1% | 17,8% – 39,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 468,14 $ (+70,6%)
zakres 397,00 $ – 550,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 5,23 mld $ | +63,9% | 9,49 $ | +172,8% | 28,9× | 11 |
| FY2027 | 6,51 mld $ | +24,6% | 12,34 $ | +30,0% | 22,2× | 12 |
| FY2028 | 7,97 mld $ | +22,3% | 16,15 $ | +30,9% | 17,0× | 10 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (361), które Teradyne, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 174 mln $ | 524 mln $ | -66,9% | – | – | – | |
| Accounts and Financing Receivable, after Allowance for Credit Loss | 43,4 mln $2025-12-31 | 129 mln $ | -66,4% | 43,4 mln $2025-12-31 | 129 mln $ | -66,4% |
| Accounts Payable, Current | 517 mln $ | 228 mln $ | +126,9% | 269 mln $2025-12-31 | 135 mln $ | +99,7% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,11 mld $ | 594 mln $ | +87,1% | 787 mln $2025-12-31 | 471 mln $ | +66,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 2,77 mln $ | 1,89 mln $ | +47,0% | 2,41 mln $2025-12-31 | 2,11 mln $ | +14,2% |
| Accrual for Environmental Loss Contingencies, Charges to Expense for New Losses | – | – | – | 1,1 mln $2023-12-31 | – | – |
| Accrued Income Taxes, Current | 188 mln $ | 72,5 mln $ | +159,5% | 107 mln $2025-12-31 | 67,6 mln $ | +57,9% |
| Accrued Income Taxes, Noncurrent | 0 $2025-12-31 | 24,6 mln $ | -100,0% | 0 $2025-12-31 | 24,6 mln $ | -100,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,05 mld $2025-12-31 | 954 mln $ | +10,0% | 1,05 mld $2025-12-31 | 954 mln $ | +10,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 5,54 mln $ | 37,4 mln $ | -85,2% | 41,9 mln $2025-12-31 | -81,2 mln $ | +151,6% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 2,04 mld $ | 1,97 mld $ | +3,6% | 1,99 mld $2025-12-31 | 1,91 mld $ | +4,2% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Equity Component of Convertible Debt, Subsequent Adjustments | – | – | – | 0 $2023-12-31 | 0 $ | – |
| Advertising Expense | – | – | – | 12,1 mln $2025-12-31 | 16,1 mln $ | -24,8% |
| Amortization | 5,5 mln $ | 3,87 mln $ | +42,3% | 16,5 mln $2025-12-31 | 18,8 mln $ | -11,9% |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | – | – | – | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – |
| Amortization of Intangible Assets | 5,25 mln $ | 3,51 mln $ | +49,4% | 15,3 mln $2025-12-31 | 18,8 mln $ | -18,6% |
| AOCI Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest, Tax | 0 $ | – | – | – | – | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 23,1 mln $ | 17 mln $ | +36,5% | 64,3 mln $2025-12-31 | 60,4 mln $ | +6,5% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 4,9 mln $2025-12-31 | – | – |
| Assets | 5,45 mld $ | 3,96 mld $ | +37,5% | 4,18 mld $2025-12-31 | 3,71 mld $ | +12,8% |
| Assets for Plan Benefits, Defined Benefit Plan | 12,2 mln $ | 12,7 mln $ | -3,6% | 12,1 mln $2025-12-31 | 12 mln $ | +0,5% |
| Assets, Current | 2,79 mld $ | 1,75 mld $ | +59,4% | 1,95 mld $2025-12-31 | 1,82 mld $ | +7,3% |
| Buildings and Improvements, Gross | 221 mln $2025-12-31 | 183 mln $ | +20,5% | 221 mln $2025-12-31 | 183 mln $ | +20,5% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 2,5 mln $ | 3,1 mln $ | -19,3% | 3,47 mln $2025-12-31 | 3,89 mln $ | -10,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 461 mln $ | 273 mln $ | +69,0% | 294 mln $2025-12-31 | 553 mln $ | -46,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 461 mln $ | 273 mln $ | +69,0% | 294 mln $2025-12-31 | 553 mln $ | -46,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 111 mln $ | -66,6 mln $ | +267,1% | -260 mln $2025-12-31 | -204 mln $ | -27,1% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Cash Paid | 0,13 $ | 0,12 $ | +8,3% | 0,48 $2025-12-31 | 0,48 $ | 0,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,13 $ | 0,13 $ | 0,0% | 0,13 $2025-12-31 | 0,13 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld2025-12-31 | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 156 mln | 157 mln | -0,7% | 156 mln2025-12-31 | 162 mln | -3,5% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 156 mln | 157 mln | -0,7% | 156 mln2025-12-31 | 162 mln | -3,5% |
| Common Stock, Value, Issued | 19,5 mln $ | 19,7 mln $ | -0,7% | 19,5 mln $2025-12-31 | 20,2 mln $ | -3,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 352 tys. $2026-06-28 | 0 $ | – | – | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 337 mln $ | 116 mln $ | +190,8% | 677 mln $2025-12-31 | 488 mln $ | +38,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 343 mln $ | 116 mln $ | +195,4% | – | – | – |
| Construction in Progress, Gross | 18,5 mln $2025-12-31 | 5,68 mln $ | +226,3% | 18,5 mln $2025-12-31 | 5,68 mln $ | +226,3% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 34,6 mln $ | 14,2 mln $ | +143,7% | 81,6 mln $2025-12-31 | 72,7 mln $ | +12,2% |
| Cost of Goods and Services Sold | 535 mln $ | 320 mln $ | +67,1% | 1,33 mld $2025-12-31 | 1,17 mld $ | +13,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 43,4 mln $2025-12-31 | 40,3 mln $ | +7,8% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 87,3 mln $2025-12-31 | 62,9 mln $ | +38,9% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 131 mln $2025-12-31 | 106 mln $ | +24,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 631 tys. $2025-12-31 | 2,72 mln $ | -76,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 95,7 mln $ | 99,9 mln $ | -4,2% | 97,1 mln $2025-12-31 | 116 mln $ | -16,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 7 tys. $ | 343 tys. $ | -98,0% | 383 tys. $2025-12-31 | 98 tys. $ | +290,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 14 mln $ | 8,57 mln $ | +63,9% | 8,85 mln $2025-12-31 | 10,1 mln $ | -12,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 110 mln $ | 108 mln $ | +1,5% | 106 mln $2025-12-31 | 126 mln $ | -16,2% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year 10 | 64,1 mln $ | 35,3 mln $ | +81,8% | 34,9 mln $2025-12-31 | 36,2 mln $ | -3,5% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year 5 Through 10 | 17,8 mln $ | 8,58 mln $ | +107,8% | 9,29 mln $2025-12-31 | 8,65 mln $ | +7,4% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 8,34 mln $ | 24,3 mln $ | -65,7% | 18,7 mln $2025-12-31 | 25,6 mln $ | -26,8% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 5,87 mln $ | 25 mln $ | -76,5% | 28,2 mln $2025-12-31 | 46,3 mln $ | -39,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 32,2 mln $ | 37,8 mln $ | -14,8% | 38,8 mln $2025-12-31 | 40,9 mln $ | -5,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | 50,3 mln $ | 11,8 mln $ | +326,3% | 1,1 mln $2025-12-31 | 22,6 mln $ | -95,1% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year 10 | 51,5 mln $ | 27,3 mln $ | +89,0% | 26,6 mln $2025-12-31 | 27,2 mln $ | -2,4% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year 5 Through 10 | 17 mln $ | 8,68 mln $ | +96,2% | 9,41 mln $2025-12-31 | 8,23 mln $ | +14,3% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 8,02 mln $ | 24,2 mln $ | -66,8% | 18,6 mln $2025-12-31 | 25,3 mln $ | -26,5% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 5,85 mln $ | 25 mln $ | -76,6% | 28,2 mln $2025-12-31 | 46,3 mln $ | -39,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Amortized Cost | 96,2 mln $ | 93,2 mln $ | +3,2% | 91,1 mln $2025-12-31 | 117 mln $ | -21,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Fair Value | 82,4 mln $ | 85,2 mln $ | -3,2% | 82,8 mln $2025-12-31 | 107 mln $ | -22,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | 82,6 mln $ | 49,6 mln $ | +66,4% | 39,9 mln $2025-12-31 | 63,5 mln $ | -37,3% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-27, 10-Q 2026-06-28, 10-Q 2026-03-29, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-28, 10-Q 2025-06-29, 10-Q 2025-03-30, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-29
Dane na 2026-11-02