Finanse T1 Energy Inc (TE)
NYSE · Industrials · Electrical Equipment & Parts · Pracownicy: 562 · CEO: Daniel Barcelo
- Cena
- 2,70 $ -5,59%
- Kapitalizacja
- 809 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 1,51 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-12
- Następny raport
- 2026-11-12 Prognoza EPS: -0,12 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 809 mln $ EV 1,51 mld $
- Przychody
- 997 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +29% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -38,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -1,3× Prognozowany -6,7× (FY2026)
- P/S
- 0,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -7,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -185 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -384 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 976 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-12 Prognoza przychodów: 271 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-12): przychody powyżej o 21,0%, EPS poniżej o 25,6%Przychody 250 mln $ wobec oczekiwanych 207 mln $ (+21,0%); EPS -0,14 $ wobec -0,11 $ (-25,6%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 88,4%Przychody za Q2 '26: 250 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 6159,9%.
- Marża operacyjna -17,3% (TTM), zmiana r/r: +40,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -56,4%, przychody: wzrost 427,0%.
- Capex: 18,9% przychodów (rok temu 38,9%)Zainwestowano 189 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+156,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -185 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 79,6%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 280 mln, rok wcześniej: 156 mln.
- Dług netto: 699 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 79,1 mln $, dług z leasingiem: 779 mln $; rok temu dług netto: 734 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 250 mln $ | 133 mln $ | +88,4% |
| Marża brutto | 19,6% | 24,7% | -5,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -22,8 mln $ | -29,2 mln $ | +22,0% |
| Marża operacyjna | -9,1% | -22,0% | +12,9 pkt proc. |
| Zysk netto | -43,5 mln $ | -31,9 mln $ | -36,4% |
| Rozwodniony EPS | -0,16 $ | -0,21 $ | +23,8% |
| Przepływy operacyjne | -30,1 mln $ | 33,4 mln $ | -190,1% |
| Capex | 101 mln $ | 22,8 mln $ | +343,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | -131 mln $ | 10,6 mln $ | -1334,4% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 5,79 mln $ | 1,28 mln $ | +352,1% |
Raport vs konsensus
2026-08-12| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 250 mln $ | 207 mln $ | +21,0% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,14 $ | -0,11 $ | -25,6% |
Z raportu z 2026-08-12 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| External Customer | – | – | – | – | – | |
| Reportable Segment | 250 mln $ | – | 100,0% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 3,87 mln $
- Capex
- -189 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 41,3 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 12 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -185 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -1,3× | – | – |
| EV / EBITDA | -7,7× | – | – |
| EV / przychody | 1,5× | 171,4× 2 z 5 lat | 1,7× – 341,0× |
| Cena / FCF | -4,4× | 69,6× 1 z 5 lat | 69,6× – 69,6× |
| Cena / wartość księgowa | 2,7× | 1,9× | 0,4× – 3,6× |
| Rentowność FCF | -22,9% | -35,8% | -105,6% – 1,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -14,7% | -12,3% | -17,8% – -5,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | -144,5% | -69,3% | -189,8% – -11,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 8,00 $ (+196,3%)
zakres 5,00 $ – 9,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 976 mln $ | +29,2% | -0,40 $ | +81,6% | -6,7× | 4 |
| FY2027 | 1,36 mld $ | +39,7% | -0,07 $ | +83,1% | -39,7× | 4 |
| FY2028 | 1,73 mld $ | +27,3% | 0,24 $ | +460,2% | 11,0× | 4 |
| FY2029 | 1,92 mld $ | +10,7% | 0,26 $ | +6,1% | 10,4× | 1 |
| FY2030 | 1,65 mld $ | -14,1% | 0,32 $ | +23,1% | 8,4× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (256), które T1 Energy Inc oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 98,6 mln $ | – | – | 84,5 mln $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 5,6 mln $ | – | – | 5,6 mln $ | – | – |
| Accrued Liabilities, Current | 86,1 mln $ | 63,4 mln $ | +35,9% | 47,2 mln $ | 93,3 mln $ | -49,4% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 72,5 mln $ | 20,1 mln $ | +261,4% | 45,1 mln $ | 12 mln $ | +276,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -15,2 mln $ | -19,4 mln $ | +21,7% | -18,2 mln $ | -59 mln $ | +69,1% |
| Additional Paid in Capital | 1,37 mld $ | 975 mln $ | +40,6% | 1,36 mld $ | 971 mln $ | +39,9% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Dividends in Excess of Retained Earnings | 7,78 mln $2025-09-30 | – | – | 7,78 mln $ | – | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Increase in Carrying Amount of Redeemable Preferred Stock | – | – | – | -1,71 mln $2024-12-31 | – | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | 13,5 mln $2025-09-30 | – | – | 13,5 mln $ | – | – |
| Advances on Inventory Purchases | 133 mln $ | 146 mln $ | -8,8% | 138 mln $ | 165 mln $ | -16,6% |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | 4,4 mln $2025-09-30 | 0 $ | – | – | – | – |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 1,87 mln $ | 3,28 mln $ | -43,0% | 14,6 mln $ | 0 $ | – |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 48,2 mln $ | 1,27 mln $ | +3697,7% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 126 mln | 87,6 mln | +44,0% | 97,5 mln | 59,3 mln | +64,4% |
| Assets | 1,64 mld $ | 1,41 mld $ | +16,2% | 1,37 mld $ | 1,34 mld $ | +2,7% |
| Assets, Current | 751 mln $ | 645 mln $ | +16,6% | 663 mln $ | 572 mln $ | +16,0% |
| Business Combination, Consideration Transferred, Equity Interests Issued and Issuable | – | – | – | 0 $ | 39,5 mln $ | -100,0% |
| Business Combination, Consideration Transferred, Liabilities Incurred | – | – | – | 0 $ | 217 mln $ | -100,0% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 9,59 mln $ | 15,3 mln $ | -37,4% | 25,9 mln $ | 5,02 mln $ | +416,2% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 79,1 mln $ | 8,45 mln $ | +836,1% | 182 mln $ | 72,6 mln $ | +151,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 156 mln $ | 46,7 mln $ | +235,2% | 271 mln $ | 76,6 mln $ | +253,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 32,8 mln $ | -4,43 mln $ | +840,3% | 194 mln $ | -199 mln $ | +197,5% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | 11,50 $2025-09-30 | 11,50 $ | 0,0% | 11,50 $2024-12-31 | 11,50 $ | 0,0% |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Each Warrant or Right | 12025-12-31 | 1 | 0,0% | 1 | 1 | 0,0% |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | 24,6 mln | 24,6 mln | 0,0% | 31,6 mln | 24,6 mln | +28,5% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,00 $2026-03-31 | 0,00 $ | – | 0,00 $ | 0,00 $ | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Share Subscribed but Unissued, Subscriptions Receivable | 7,3 mln $2025-12-31 | – | – | 7,3 mln $ | – | – |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 355 mln | +181,7% | 500 mln | 355 mln | +40,8% |
| Common Stock, Shares, Issued | 281 mln | 156 mln | +79,9% | 266 mln | 156 mln | +70,8% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 281 mln | 156 mln | +79,9% | 266 mln | 156 mln | +70,8% |
| Common Stock, Value, Issued | 2,81 mln $ | 1,56 mln $ | +80,0% | 2,66 mln $ | 1,56 mln $ | +70,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | -402 tys. $ | +100,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -48,9 mln $ | -19,3 mln $ | -153,0% | -340 mln $ | -490 mln $ | +30,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -47,9 mln $ | -18,4 mln $ | -159,8% | -327 mln $ | -491 mln $ | +33,3% |
| Construction in Progress, Gross | 181 mln $ | 383 tys. $ | +47 059,8% | 31,1 mln $ | 291 mln $ | -89,3% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 150 mln $ | 90,9 mln $ | +65,4% | 56,7 mln $ | 48,7 mln $ | +16,5% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 48,2 mln $ | 28 mln $ | +72,1% | 48,2 mln $ | 32 mln $ | +50,6% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 0 $ | 8,4 mln $ | -100,0% | 40,2 mln $ | – | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 201 mln $ | 100 mln $ | +101,0% | 700 mln $ | 1,71 mln $ | +40 723,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 219 tys. $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 649 tys. $ | 0 $ | – |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 430 tys. $ | 0 $ | – |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Amount | 54 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 87,1 mln $ | 0 $ | – |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 33,4 mln $ | 78,9 mln $ | -57,7% | 28 mln $ | 82,7 mln $ | -66,2% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -18,5 mln $ | -14,1 mln $ | -30,7% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -622 tys. $2025-12-31 | -15,8 mln $ | +96,1% | -20 mln $ | -15,8 mln $ | -27,0% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 3,52 mln $ | 14,2 mln $ | -75,2% | 3,76 mln $ | 21,2 mln $ | -82,3% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 302 tys. $ | -6 mln $ | +105,0% | -14 mln $ | -22,2 mln $ | +36,8% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,53 mln $ | -1,62 mln $ | +5,3% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 0 $2025-12-31 | 6,27 mln $ | -100,0% | 0 $ | 6,27 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 162 mln $2025-12-31 | 77,7 mln $ | +108,2% | 162 mln $ | 77,7 mln $ | +108,2% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 67,3 mln $2025-12-31 | 70,8 mln $ | -4,9% | 67,3 mln $ | 70,8 mln $ | -4,9% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 70,3 mln $2025-12-31 | 21,3 mln $ | +230,1% | 70,3 mln $ | 21,3 mln $ | +230,1% |
| Deferred Tax Assets, Other | 5,72 mln $2025-12-31 | 1,21 mln $ | +374,0% | 5,72 mln $ | 1,21 mln $ | +374,0% |
| Deferred Tax Assets, Other Tax Carryforwards | 10,7 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 10,7 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 27,8 mln $2025-12-31 | 53 tys. $ | +52 266,0% | 27,8 mln $ | 53 tys. $ | +52 266,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 1,31 mln $2025-12-31 | 584 tys. $ | +124,7% | 1,31 mln $ | 584 tys. $ | +124,7% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02