Finanse Trip.com Group Limited (TCOM)
NASDAQ · Consumer Cyclical · Travel Services · Pracownicy: 43 574 · CEO: Jie Sun
- Cena
- 39,59 $ +2,67%
- Kapitalizacja
- 25,7 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 137 mld CNY
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-09-16
- Następny raport
- 2026-11-16
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 25,7 mld $ EV 137 mld CNY
- Przychody
- 65,3 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +11% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 37,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 7,2×
- P/S
- 2,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 4,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 13,6 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 24,1 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 67,1 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-16
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 5,5%Przychody za Q2 '26: 15,7 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 16,8%.
- Marża operacyjna 16,1% (TTM), zmiana r/r: -10,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -29,7%, przychody: wzrost 14,0%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 65,0%Zysk przed opodatkowaniem 30,1 mld CNY, zysk operacyjny 10,5 mld CNY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 1,2% przychodów (rok temu 0,0%)Zainwestowano 797 mln CNY w ostatnich 4 kwartałach (– r/r). Wolne przepływy pieniężne: 13,6 mld CNY = 56,3% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 5,82 mld CNY = 42,8% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 4,4 mld CNY (rok temu 0 CNY), dywidendy: 1,42 mld CNY, wynagrodzenie w akcjach: 2,56 mld CNY (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 9,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 632 mln, rok wcześniej: 696 mln.
- Gotówka netto: 52,6 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 79,5 mld CNY, dług z leasingiem: 27 mld CNY; rok temu gotówka netto: 40,3 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 15,7 mld CNY | 14,8 mld CNY | +5,5% |
| Marża brutto | 79,8% | 81,0% | -1,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -1,46 mld CNY | 4,1 mld CNY | -135,6% |
| Marża operacyjna | -9,3% | 27,6% | -37,0 pkt proc. |
| Zysk netto | -2,46 mld CNY | 4,85 mld CNY | -150,7% |
| Rozwodniony EPS | -3,89 CNY | 6,97 CNY | -155,8% |
| Przepływy operacyjne | 0 CNY | 0 CNY | – |
| Capex | 0 CNY | 0 CNY | – |
| Wolne przepływy pieniężne | 0 CNY | 0 CNY | – |
| R&D | 3,79 mld CNY | 3,5 mld CNY | +8,3% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 647 mln CNY | 566 mln CNY | +14,3% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 14,4 mld CNY
- Capex
- -797 mln CNY
- Skup akcji
- -4,4 mld CNY
- Dywidendy
- -1,42 mld CNY
- Przejęcia
- -753 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- -9,12 mld CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 2,56 mld CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 13,6 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 42,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 7,2× | 38,9× 4 z 5 lat | 10,2× – 109,3× |
| EV / EBITDA | 4,9× | 24,2× | 7,9× – 50,2× |
| EV / przychody | 2,1× | 6,1× | 3,9× – 9,0× |
| Cena / FCF | 12,2× | 34,3× | 8,0× – 70,2× |
| Cena / wartość księgowa | 1,0× | 1,6× | 0,9× – 2,3× |
| Rentowność FCF | 8,2% | 5,1% | 1,4% – 12,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 4,4% | 3,5% | -0,9% – 6,5% |
| Zwrot z kapitału własnego | 14,6% | 8,0% | -0,5% – 18,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 56,64 $ (+43,1%)
zakres 48,00 $ – 63,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 67,1 mld CNY | +10,6% | 23,88 CNY | -48,5% | – | 12 |
| FY2027 | 73 mld CNY | +8,7% | 27,11 CNY | +13,5% | – | 12 |
| FY2028 | 80,6 mld CNY | +10,5% | 30,45 CNY | +12,4% | – | 10 |
| FY2029 | 96 mld CNY | +19,1% | 23,99 CNY | -21,2% | – | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02 · Kwoty w CNY zgodnie z raportem; cena i kapitalizacja w USD.