Finanse SoFi Technologies, Inc. (SOFI)
NASDAQ · Financial Services · Financial - Credit Services · Pracownicy: 6100 · CEO: Anthony J. Noto
- Cena
- 16,76 $ -4,83%
- Kapitalizacja
- 21,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 22,8 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-27
- Następny raport
- 2027-01-29
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 21,6 mld $ EV 22,8 mld $
- Przychody
- 6,11 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Marża netto
- 12,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 28,9×
- P/S
- 3,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 15,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 738 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Zysk
- 2027-01-29
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 41,9%Przychody za Q3 '26: 1,8 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 34,0%.
- Marża operacyjna 14,8% (TTM), zmiana r/r: +5,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 126,5%, przychody: wzrost 37,6%.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 5,2%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 1,36 mld, rok wcześniej: 1,29 mld.
- Gotówka netto: 3,82 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 7,8 mld $, dług z leasingiem: 3,98 mld $; rok temu gotówka netto: 2,83 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,8 mld $ | 1,27 mld $ | +41,9% |
| Marża brutto | 76,2% | 75,1% | +1,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 318 mln $ | 149 mln $ | +114,0% |
| Marża operacyjna | 17,7% | 11,7% | +6,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 241 mln $ | 139 mln $ | +72,9% |
| Rozwodniony EPS | 0,18 $ | 0,11 $ | +63,6% |
| Przepływy operacyjne | – | 72,9 mln $ | – |
| Capex | – | 63,2 mln $ | – |
| Wolne przepływy pieniężne | – | 9,78 mln $ | – |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | – | 66,5 mln $ | – |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lending Segment | – | – | – | – | – | |
| Financial Services Segment | – | – | – | – | – | |
| Lending | 642 mln $ | – | 58,4% | – | – | |
| Financial Services | 429 mln $ | – | 38,9% | – | – | |
| Technology Platform Segment | – | – | – | – | – | |
| Technology Platform | 75,1 mln $ | – | 6,8% | – | – | |
| Corporate / Other | -45,7 mln $ | – | -4,2% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Wolne przepływy pieniężne
- –
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- –
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 28,9× | 47,9× 2 z 5 lat | 33,5× – 62,3× |
| EV / EBITDA | 15,0× | 37,1× 2 z 5 lat | 35,7× – 38,5× |
| EV / przychody | 3,7× | 6,0× | 4,0× – 11,1× |
| Cena / FCF | -4,3× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 1,9× | 1,9× | 0,8× – 2,9× |
| Rentowność FCF | -23,0% | -58,7% | -177,2% – -7,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 4,5% | -1,0% | -5,4% – 3,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 6,8% | -1,9% | -10,3% – 7,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 21,77 $ (+29,9%)
zakres 15,00 $ – 29,00 $ · rekomendacja Hold
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (334), które SoFi Technologies, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable | 64,7 mln $2025-12-31 | 95,3 mln $ | -32,1% | 64,7 mln $ | 95,3 mln $ | -32,1% |
| Accounts Payable and Accrued Liabilities | 923 mln $ | 676 mln $ | +36,5% | 744 mln $ | 557 mln $ | +33,5% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 893 mln $2025-12-31 | 587 mln $ | +52,1% | 893 mln $ | 587 mln $ | +52,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 2,56 mln $ | 3,18 mln $ | -19,5% | 3 mln $ | 2,44 mln $ | +22,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Recovery | 38 tys. $ | 300 tys. $ | -87,3% | 943 tys. $ | 1,23 mln $ | -23,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 292 tys. $ | 0 $ | – | 144 tys. $ | 3,08 mln $ | -95,3% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 167 tys. $ | 389 tys. $ | -57,1% | 698 tys. $ | 3,69 mln $ | -81,1% |
| Accrued Liabilities | 364 mln $2025-12-31 | 265 mln $ | +37,3% | 364 mln $ | 265 mln $ | +37,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -12 mln $ | 3,59 mln $ | -433,5% | 11 mln $ | -8,37 mln $ | +231,2% |
| Additional Paid in Capital | 11,6 mld $ | 7,99 mld $ | +45,0% | 11,3 mld $ | 7,84 mld $ | +44,2% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Increase in Carrying Amount of Redeemable Preferred Stock | – | – | – | 3,03 mln $2024-12-31 | – | – |
| Advertising Expense | – | – | – | 426 mln $ | 322 mln $ | +32,4% |
| Amortization Method Qualified Affordable Housing Project Investments | 106 mln $ | 28,3 mln $ | +273,5% | 53,5 mln $ | 12,6 mln $ | +324,6% |
| Amortization Method Qualified Affordable Housing Project Investments, Amortization | 0 $ | 0 $ | – | 1,6 mln $ | 0 $ | – |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 2,75 mln $ | 2,92 mln $ | -6,1% | 11,3 mln $ | 13,5 mln $ | -15,9% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 74,6 mln $ | 75,5 mln $ | -1,2% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, ESPP, Increase for Cost Recognition | 24,3 mln $ | 11,8 mln $ | +106,8% | 26,2 mln $ | – | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 96,8 mln $ | 76 mln $ | +27,4% | 313 mln $ | 286 mln $ | +9,5% |
| Assets | 60,9 mld $ | 41,1 mld $ | +48,2% | 50,7 mld $ | 36,3 mld $ | +39,7% |
| Beneficial Interest Liability | 510 tys. $ | 554 tys. $ | -7,9% | 520 tys. $ | 609 tys. $ | -14,6% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | – | – | – | 6,92 mln $ | 9,65 mln $ | -28,3% |
| Capitalized Computer Software, Period Increase (Decrease) | 1,07 mln $ | 2,53 mln $ | -57,8% | 8,67 mln $ | 9,35 mln $ | -7,3% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 18,5 mln $ | 12,4 mln $ | +50,0% | 267 tys. $2021-12-31 | 185 tys. $ | +44,3% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 408 mln $2025-12-31 | 213 mln $ | +91,0% | 408 mln $ | 213 mln $ | +91,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 3,13 mld $ | 2,12 mld $ | +47,3% | 4,93 mld $ | 2,54 mld $ | +94,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 3,57 mld $ | 2,71 mld $ | +31,3% | 5,36 mld $ | 2,71 mld $ | +97,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -196 mln $ | -1,53 mln $ | -12 665,3% | 2,65 mld $ | -906 mln $ | +392,1% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 254 mln | 235 mln | +7,7% | 213 mln | 190 mln | +11,9% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Cash Paid | 0,00 $ | 0,00 $ | – | 0,00 $ | 0,00 $ | – |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,00 $ | 0,00 $ | – | 0,00 $ | 0,00 $ | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | – | 0,00 $ | 0,00 $ | – |
| Common Stock, Shares Authorized | 3,1 mld | 3,1 mld | 0,0% | 3,1 mld | 3,1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 1,29 mld | 1,11 mld | +15,9% | 1,27 mld | 1,1 mld | +16,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 1,29 mld | 1,11 mld | +15,9% | 1,27 mld | 1,1 mld | +16,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 128 tys. $ | 111 tys. $ | +15,3% | 126 tys. $ | 109 tys. $ | +15,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 147 mln $ | 98 mln $ | +50,3% | 501 mln $ | 492 mln $ | +1,9% |
| Contract with Customer, Liability | 8,54 mln $2025-12-31 | 7,47 mln $ | +14,2% | 8,54 mln $ | 7,47 mln $ | +14,2% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 7,28 mln $ | 7,43 mln $ | -2,0% | 8,54 mln $ | 7,47 mln $ | +14,2% |
| Contract with Customer, Receivable, after Allowance for Credit Loss | 59,9 mln $ | 70,1 mln $ | -14,6% | 56,2 mln $ | 61,6 mln $ | -8,8% |
| Cost of Revenue | 200 mln $ | 150 mln $ | +33,0% | 609 mln $ | 462 mln $ | +31,9% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,52 mln $ | 6,89 mln $ | -19,9% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,33 mln $ | 2,15 mln $ | -38,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 28,3 mln $ | 21,6 mln $ | +31,3% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 21,5 mln $ | 12,6 mln $ | +71,3% |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Amount | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 677 mln $ | -100,0% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 12,4 mln $ | 18,5 mln $ | -33,1% | 15,5 mln $ | 21,6 mln $ | -28,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 3,99 mld $ | 2,27 mld $ | +76,2% | 2,45 mld $ | 1,8 mld $ | +36,1% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Accrued Interest, after Allowance for Credit Loss | 16 mln $ | 6,77 mln $ | +136,3% | 6,34 mln $ | 5,72 mln $ | +10,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 10,9 mln $ | 8,96 mln $ | +22,1% | 15,5 mln $ | 3,6 mln $ | +331,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 26,9 mln $ | 4,64 mln $ | +480,4% | 2,04 mln $ | 13 mln $ | -84,2% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year 10 | 3,33 mld $ | 1,95 mld $ | +70,6% | 2,29 mld $ | 1,51 mld $ | +52,1% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year 5 Through 10 | 471 mln $ | 121 mln $ | +288,7% | 98,8 mln $ | 94,2 mln $ | +4,9% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 195 mln $ | 178 mln $ | +9,8% | 46,7 mln $ | 154 mln $ | -69,6% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 8 tys. $ | 6,21 mln $ | -99,9% | 387 tys. $ | 54,8 mln $ | -99,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 15,2 mln $ | 33,4 mln $ | -54,6% | 20,7 mln $ | 16,6 mln $ | +24,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 1,05 mln $ | 1,12 mln $ | -6,1% | 983 tys. $ | 963 tys. $ | +2,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | 2,36 mld $ | 727 mln $ | +224,1% | 276 mln $ | 832 mln $ | -66,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | 25,9 mln $ | 3,52 mln $ | +635,2% | 1,06 mln $ | 12 mln $ | -91,2% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year 10 | 3,32 mld $ | 1,95 mld $ | +69,7% | 2,3 mld $ | 1,5 mld $ | +53,2% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year 5 Through 10 | 467 mln $ | 120 mln $ | +288,5% | 98,2 mln $ | 90,5 mln $ | +8,6% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02