Rachunek przepływów pieniężnych SentinelOne, Inc. (S)
NYSE · Technology · Software - Infrastructure · Pracownicy: 2800 · CEO: Tomer Weingarten
- Cena
- 25,15 $ -2,18%
- Kapitalizacja
- 8,61 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 8,4 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-08-28
- Następny raport
- 2026-12-03 Prognoza EPS: 0,09 $
W Q2 '27 SentinelOne, Inc. (S): przepływy operacyjne -6,55 mln $, nakłady inwestycyjne 6,69 mln $, wolne przepływy pieniężne -13,2 mln $. W ostatnich czterech kwartałach wolne przepływy pieniężne wyniosły 38,3 mln $.
Przepływy pieniężne
| Przepływy pieniężne | Trend | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 | Q3 '26 | Q4 '26 | Q1 '27 | Q2 '27 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Działalność operacyjna | |||||||||||||
| Zysk netto | -70,3 mln $ | -72 mln $ | -70,1 mln $ | -69,2 mln $ | -78,4 mln $ | -70,8 mln $ | -208 mln $ | -72 mln $ | -60,3 mln $ | -110 mln $ | -76,2 mln $ | -93,4 mln $ | |
| Amortyzacja | 9,93 mln $ | 10,4 mln $ | 10,7 mln $ | 10,4 mln $ | 10,7 mln $ | 10,9 mln $ | 10,8 mln $ | 12,3 mln $ | 14,9 mln $ | 16,9 mln $ | 16,8 mln $ | 19 mln $ | |
| Wynagrodzenie w akcjach | 54,9 mln $ | 53,6 mln $ | 58,6 mln $ | 64,7 mln $ | 70,2 mln $ | 74,1 mln $ | 68,7 mln $ | 73,9 mln $ | 75,3 mln $ | 79,7 mln $ | 74,9 mln $ | 92,1 mln $ | |
| Zmiana kapitału obrotowego | -24,2 mln $ | -13,5 mln $ | 28,7 mln $ | -16,8 mln $ | -24,6 mln $ | -34 mln $ | 161 mln $ | -32,8 mln $ | -27,4 mln $ | -4,24 mln $ | 1,18 mln $ | -42,8 mln $ | |
| Pozostałe pozycje niepieniężne | 7,43 mln $ | 15,3 mln $ | 14,2 mln $ | 13,1 mln $ | 14,9 mln $ | 16,3 mln $ | 19,6 mln $ | 17,6 mln $ | 18,4 mln $ | 22,3 mln $ | 21,8 mln $ | 18,6 mln $ | |
| Przepływy z działalności operacyjnej | -22,2 mln $ | -6,18 mln $ | 42 mln $ | 2,3 mln $ | -7,17 mln $ | -3,4 mln $ | 52,3 mln $ | -1,04 mln $ | 21 mln $ | 4,37 mln $ | 38,5 mln $ | -6,55 mln $ | |
| Działalność inwestycyjna | |||||||||||||
| Nakłady inwestycyjne | -623 tys. $ | -187 tys. $ | -886 tys. $ | -553 tys. $ | -227 tys. $ | -194 tys. $ | -146 tys. $ | -264 tys. $ | -109 tys. $ | -194 tys. $ | -424 tys. $ | -6,69 mln $ | |
| Przejęcia | 0 $ | -13,6 mln $ | -61,6 mln $ | 0 $ | 0 $ | -62,3 mln $ | 0 $ | 0 $ | -245 mln $ | -4,25 mln $ | -952 tys. $ | 0 $ | |
| Zakup inwestycji | -112 mln $ | -3,71 mln $ | -247 mln $ | -196 mln $ | -155 mln $ | -207 mln $ | -167 mln $ | -40,8 mln $ | -25,5 mln $ | -15,7 mln $ | -212 mln $ | -48,5 mln $ | |
| Sprzedaż / wykup inwestycji | 132 mln $ | 135 mln $ | 211 mln $ | 194 mln $ | 190 mln $ | 142 mln $ | 109 mln $ | 178 mln $ | 185 mln $ | 139 mln $ | 157 mln $ | 95,1 mln $ | |
| Pozostała działalność inwestycyjna | -6,75 mln $ | -4,34 mln $ | -7,43 mln $ | -7,24 mln $ | -5,27 mln $ | -5,33 mln $ | -6,71 mln $ | -5,92 mln $ | -5,04 mln $ | -6,56 mln $ | -7,41 mln $ | -56 tys. $ | |
| Przepływy z działalności inwestycyjnej | 12,9 mln $ | 113 mln $ | -106 mln $ | -9,36 mln $ | 29,7 mln $ | -132 mln $ | -65,6 mln $ | 131 mln $ | -90,4 mln $ | 112 mln $ | -63,9 mln $ | 39,9 mln $ | |
| Działalność finansowa | |||||||||||||
| Skup akcji własnych | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | -49,2 mln $ | -98,1 mln $ | 0 $ | 0 $ | |
| Pozostała działalność finansowa (w tym podatek od przyznanych akcji) | 3,52 mln $ | 23,7 mln $ | 6,53 mln $ | 15,1 mln $ | 10,1 mln $ | 24,2 mln $ | 12,3 mln $ | -40,7 mln $ | 1,38 mln $ | 0 $ | 882 tys. $ | 0 $ | |
| Przepływy z działalności finansowej | 3,52 mln $ | 23,7 mln $ | 6,53 mln $ | 15,1 mln $ | 10,1 mln $ | 24,2 mln $ | 12,3 mln $ | -40,7 mln $ | -47,9 mln $ | -84,5 mln $ | 882 tys. $ | 9,78 mln $ | |
| Podsumowanie | |||||||||||||
| Wpływ kursów walut na gotówkę | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | -14 mln $ | 0 $ | 0 $ | |
| Zmiana netto gotówki | -5,86 mln $ | 131 mln $ | -57,7 mln $ | 8 mln $ | 32,6 mln $ | -112 mln $ | -1,04 mln $ | 89,5 mln $ | -117 mln $ | 17,7 mln $ | -24,5 mln $ | 43,1 mln $ | |
| Wolne przepływy pieniężne (OCF - capex) | -29,6 mln $ | -10,7 mln $ | 33,7 mln $ | -5,5 mln $ | -12,7 mln $ | -8,93 mln $ | 45,4 mln $ | -7,23 mln $ | 15,9 mln $ | -2,38 mln $ | 38,1 mln $ | -13,2 mln $ | |
| Zapłacony podatek dochodowy | 2,04 mln $ | 2,09 mln $ | 1,49 mln $ | 976 tys. $ | 2,53 mln $ | 1,84 mln $ | 286 tys. $ | 1,64 mln $ | 1,9 mln $ | 1,82 mln $ | 7,77 mln $ | 0 $ | |
| Przepływy pieniężne | Trend | FY20 | FY21 | FY22 | FY23 | FY24 | FY25 | FY26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Działalność operacyjna | ||||||||
| Zysk netto | -76,6 mln $ | -118 mln $ | -271 mln $ | -379 mln $ | -339 mln $ | -288 mln $ | -451 mln $ | |
| Amortyzacja | 1,86 mln $ | 2,84 mln $ | 7,91 mln $ | 29,7 mln $ | 38,9 mln $ | 42,8 mln $ | 54,9 mln $ | |
| Wynagrodzenie w akcjach | 4,35 mln $ | 15,9 mln $ | 87,9 mln $ | 164 mln $ | 217 mln $ | 268 mln $ | 298 mln $ | |
| Zmiana kapitału obrotowego | 20,2 mln $ | 17,7 mln $ | 55,6 mln $ | -35,4 mln $ | -20,2 mln $ | -46,6 mln $ | 96,9 mln $ | |
| Pozostałe pozycje niepieniężne | 5,71 mln $ | 14,6 mln $ | 24,1 mln $ | 26,6 mln $ | 34,7 mln $ | 58,5 mln $ | 77,9 mln $ | |
| Przepływy z działalności operacyjnej | -44,4 mln $ | -66,6 mln $ | -95,6 mln $ | -193 mln $ | -68,4 mln $ | 33,7 mln $ | 76,6 mln $ | |
| Działalność inwestycyjna | ||||||||
| Nakłady inwestycyjne | -953 tys. $ | -3,28 mln $ | -3,65 mln $ | -4,95 mln $ | -1,3 mln $ | -1,86 mln $ | -713 tys. $ | |
| Przejęcia | 0 $ | 0 $ | -3,45 mln $ | -281 mln $ | -13,6 mln $ | -124 mln $ | -249 mln $ | |
| Zakup inwestycji | -334 tys. $ | 0 $ | -6 mln $ | -1,94 mld $ | -466 mln $ | -804 mln $ | -249 mln $ | |
| Sprzedaż / wykup inwestycji | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 925 mln $ | 639 mln $ | 737 mln $ | 610 mln $ | |
| Pozostała działalność inwestycyjna | -1,9 mln $ | -2,98 mln $ | -6,64 mln $ | -13,9 mln $ | -17,5 mln $ | -25,3 mln $ | -24,2 mln $ | |
| Przepływy z działalności inwestycyjnej | -3,19 mln $ | -6,27 mln $ | -19,7 mln $ | -1,31 mld $ | 141 mln $ | -218 mln $ | 87 mln $ | |
| Działalność finansowa | ||||||||
| Dług netto zaciągnięty / spłacony | 0 $ | -143 tys. $ | -20 mln $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | |
| Skup akcji własnych | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | -200 mln $ | |
| Pozostała działalność finansowa (w tym podatek od przyznanych akcji) | 899 tys. $ | 4,81 mln $ | 18,6 mln $ | 36,3 mln $ | 47,5 mln $ | 55,9 mln $ | 0 $ | |
| Przepływy z działalności finansowej | 52,8 mln $ | 424 mln $ | 1,39 mld $ | 36,3 mln $ | 47,5 mln $ | 55,9 mln $ | -161 mln $ | |
| Podsumowanie | ||||||||
| Wpływ kursów walut na gotówkę | 36 tys. $ | 289 tys. $ | 1,15 mln $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | |
| Zmiana netto gotówki | 5,2 mln $ | 351 mln $ | 1,27 mld $ | -1,47 mld $ | 120 mln $ | -129 mln $ | 2,86 mln $ | |
| Wolne przepływy pieniężne (OCF - capex) | -47,3 mln $ | -72,8 mln $ | -106 mln $ | -212 mln $ | -87,1 mln $ | 6,59 mln $ | 75,9 mln $ | |
| Zapłacony podatek dochodowy | 363 tys. $ | 298 tys. $ | 583 tys. $ | 500 tys. $ | 5,11 mln $ | 6,84 mln $ | 5,65 mln $ | |
| Zapłacone odsetki | 1,84 mln $ | 1,38 mln $ | 409 tys. $ | 17 tys. $ | 7 tys. $ | 30 tys. $ | 13 tys. $ | |
Ujednolicone na podstawie raportów spółki; wydatki i koszty zachowują znak podany przez dostawcę. Najedź na okres, aby zobaczyć datę zakończenia. Kwoty w USD.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweLiczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyPozostałe sprawozdania
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-Q 2026-04-30, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-Q 2025-07-31, 10-Q 2025-04-30, 10-K 2025-01-31, 10-Q 2024-10-31, 10-Q 2024-07-31
Dane na 2026-11-02