Finanse SentinelOne, Inc. (S)
NYSE · Technology · Software - Infrastructure · Pracownicy: 2800 · CEO: Tomer Weingarten
- Cena
- 25,15 $ -2,18%
- Kapitalizacja
- 8,61 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 8,4 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-08-28
- Następny raport
- 2026-12-03 Prognoza EPS: 0,09 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 8,61 mld $ EV 8,4 mld $
- Przychody
- 1,1 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +20% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- -31,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -24,9× Prognozowany 78,7× (FY2027)
- P/S
- 7,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -39,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 38,3 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -340 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,2 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-03 Prognoza przychodów: 310 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-27): przychody powyżej o 0,6%, EPS powyżej o 12,0%Przychody 292 mln $ wobec oczekiwanych 290 mln $ (+0,6%); EPS 0,08 $ wobec 0,07 $ (+12,0%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 20,6%Przychody za Q2 '27: 292 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 21,4%.
- Marża operacyjna -27,0% (TTM), zmiana r/r: +10,2 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 12,1%, przychody: wzrost 21,1%.
- Capex: 1,7% przychodów (rok temu 2,7%)Zainwestowano 19 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-21,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 38,3 mln $.
- Akcjonariuszom zwrócono 147 mln $ = 384,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 147 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 322 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,5%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 339 mln, rok wcześniej: 331 mln.
- Gotówka netto: 655 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 655 mln $, dług z leasingiem: 0 $; rok temu gotówka netto: 799 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 292 mln $ | 242 mln $ | +20,6% |
| Marża brutto | 72,1% | 75,0% | -3,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -65,5 mln $ | -80,6 mln $ | +18,7% |
| Marża operacyjna | -22,4% | -33,3% | +10,8 pkt proc. |
| Zysk netto | -93,4 mln $ | -72 mln $ | -29,7% |
| Rozwodniony EPS | -0,27 $ | -0,22 $ | -22,7% |
| Przepływy operacyjne | -6,55 mln $ | -1,04 mln $ | -527,5% |
| Capex | 6,69 mln $ | 6,18 mln $ | +8,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | -13,2 mln $ | -7,23 mln $ | -83,1% |
| R&D | 96,9 mln $ | 79,1 mln $ | +22,5% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 92,1 mln $ | 73,9 mln $ | +24,7% |
Raport vs konsensus
2026-08-27| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 292 mln $ | 290 mln $ | +0,6% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,08 $ | 0,07 $ | +12,0% |
Z raportu z 2026-08-27 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '20 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Wireless | – | – | – | – | – | |
| Service Revenue | 5,42 mld $ | -5,0% | 40,1% | – | – | |
| Service Revenue, Postpaid | 4,23 mld $ | -0,2% | 31,3% | – | – | |
| Equipment sales | 1,37 mld $ | -13,7% | 10,2% | – | – | |
| Equipment rentals | 1,29 mld $ | -1,6% | 9,6% | – | – | |
| Service Revenue, Prepaid | 740 mln $ | -19,9% | 5,5% | – | – | |
| Service Revenue, Wireless Wholesale and Affiliate | 225 mln $ | -23,5% | 1,7% | – | – | |
| Service Revenue, Wireline | 222 mln $ | -9,4% | 1,6% | – | – | |
| Wireline | – | – | – | – | – | |
| Corporate, Other And Eliminations | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q4 '20 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 178 mln $ | +19,0% | 61,0% | 664 mln $ | +17,0% | |
| Non-US | 114 mln $ | +23,1% | 39,0% | 435 mln $ | +27,9% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 57,3 mln $
- Capex
- -19 mln $
- Skup akcji
- -147 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -250 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 322 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 38,3 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 384,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -24,9× | – | – |
| EV / EBITDA | -39,8× | – | – |
| EV / przychody | 7,6× | 13,1× | 4,5× – 30,0× |
| Cena / FCF | 224,6× | 602,3× 2 z 5 lat | 60,8× – 1143,8× |
| Cena / wartość księgowa | 5,9× | 4,0× | 2,5× – 5,0× |
| Rentowność FCF | 0,4% | -1,2% | -5,1% – 1,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -17,5% | -19,1% | -22,2% – -15,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | -23,2% | -21,8% | -31,4% – -16,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 24,05 $ (-4,4%)
zakres 17,50 $ – 28,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 1,2 mld $ | +20,3% | 0,32 $ | +123,3% | 78,7× | 20 |
| FY2028 | 1,42 mld $ | +17,8% | 0,47 $ | +46,0% | 53,9× | 20 |
| FY2029 | 1,66 mld $ | +16,8% | 0,63 $ | +34,7% | 40,0× | 6 |
| FY2030 | 1,92 mld $ | +16,0% | 0,84 $ | +33,7% | 29,9× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (225), które SentinelOne, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3,37 mln $ | 0 $ | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 8,93 mln $ | 9,73 mln $ | -8,1% | 10,3 mln $ | 8,16 mln $ | +26,2% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 220 mln $ | 179 mln $ | +22,6% | 289 mln $ | 236 mln $ | +22,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 200 tys. $2026-01-31 | 300 tys. $ | -33,3% | 200 tys. $ | 300 tys. $ | -33,3% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 470 tys. $ | 2,08 mln $ | -77,4% | 7,1 mln $ | 13,5 mln $ | -47,3% |
| Accrued Income Taxes, Current | 40,9 mln $2026-01-31 | 0 $ | – | 40,9 mln $ | 0 $ | – |
| Accrued Income Taxes, Noncurrent | 144 mln $2026-01-31 | 0 $ | – | 144 mln $ | 0 $ | – |
| Accrued Liabilities, Current | 29,7 mln $2026-01-31 | 19,4 mln $ | +53,4% | 29,7 mln $ | 19,4 mln $ | +53,4% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 57,9 mln $2026-01-31 | 37,1 mln $ | +56,0% | 57,9 mln $ | 37,1 mln $ | +56,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 376 tys. $ | 1,33 mln $ | -71,8% | 2,31 mln $ | 2,16 mln $ | +7,2% |
| Additional Paid in Capital | 3,7 mld $ | 3,41 mld $ | +8,3% | 3,51 mld $ | 3,29 mld $ | +6,6% |
| Advertising Expense | – | – | – | 26,3 mln $ | 23,8 mln $ | +10,5% |
| Amortization of Intangible Assets | 10,9 mln $ | 6,5 mln $ | +67,7% | 32,9 mln $ | 27,6 mln $ | +19,2% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | -4,3 mln | -124 tys. | -3353,0% | 48 mln | 43,2 mln | +11,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 94,7 mln $ | 76,7 mln $ | +23,5% | 308 mln $ | 280 mln $ | +9,7% |
| Asset Impairment Charges | 266 tys. $ | 5 tys. $ | +5220,0% | 0 $2025-01-31 | 2,4 mln $ | -100,0% |
| Assets | 2,38 mld $ | 2,35 mld $ | +1,3% | 2,44 mld $ | 2,41 mld $ | +1,3% |
| Assets, Current | 998 mln $ | 1,09 mld $ | -8,6% | 1,05 mld $ | 1,07 mld $ | -1,8% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 103 tys. $ | -85 tys. $ | +221,2% | 401 tys. $ | 63 tys. $ | +536,5% |
| Capitalized Computer Software, Additions | – | – | – | 34 mln $ | 37,8 mln $ | -10,1% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | – | – | – | 19,2 mln $ | 12,3 mln $ | +56,1% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 20,8 mln $ | 18,9 mln $ | +10,1% | 78,1 mln $ | 66,6 mln $ | +17,2% |
| Capitalized Contract Cost, Impairment Loss | – | – | – | 161 mln $ | 150 mln $ | +7,0% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 72,5 mln $ | 65,4 mln $ | +10,9% | 71 mln $ | 64,8 mln $ | +9,6% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 86 mln $ | 83,3 mln $ | +3,3% | 89,7 mln $ | 85,3 mln $ | +5,1% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 201 mln $ | 278 mln $ | -27,7% | 170 mln $ | 187 mln $ | -9,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 215 mln $ | 282 mln $ | -23,8% | 196 mln $ | 193 mln $ | +1,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 43,1 mln $ | 89,5 mln $ | -51,8% | 2,86 mln $ | -129 mln $ | +102,2% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 96,4 mln2026-01-31 | 94 mln | +2,5% | 96,4 mln | 94 mln | +2,5% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,5 mld | – | – | – | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -94,1 mln $ | -74,7 mln $ | -25,9% | -451 mln $ | -285 mln $ | -58,2% |
| Contract with Customer, Liability | 578 mln $ | 547 mln $ | +5,6% | 633 mln $ | 572 mln $ | +10,7% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 501 mln $ | 457 mln $ | +9,5% | 550 mln $ | 470 mln $ | +16,9% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 77 mln $ | 89,6 mln $ | -14,0% | 83,3 mln $ | 102 mln $ | -18,4% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 213 mln $ | 181 mln $ | +17,4% | 478 mln $ | 402 mln $ | +18,9% |
| Cost of Revenue | 81,6 mln $ | 60,5 mln $ | +34,9% | 259 mln $ | 211 mln $ | +22,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 192 mln $ | 4,02 mln $ | +4681,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 192 mln $ | 4,2 mln $ | +4484,3% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 225 tys. $ | 178 tys. $ | +26,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 1,6 mln $ | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost, Current | 454 mln $ | 532 mln $ | -14,6% | 458 mln $ | 534 mln $ | -14,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost, Noncurrent | 104 mln $2026-01-31 | 395 mln $ | -73,6% | 104 mln $ | 395 mln $ | -73,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 0 $ | 0 $ | – | 1,2 mln $2025-01-31 | 2,1 mln $ | -42,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 454 mln $ | 533 mln $ | -14,7% | 459 mln $ | 535 mln $ | -14,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Noncurrent | 105 mln $2026-01-31 | 396 mln $ | -73,6% | 105 mln $ | 396 mln $ | -73,6% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -4,67 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -16,1 mln $ | 2,64 mln $ | -711,1% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -21,5 mln $ | 2,64 mln $ | -914,8% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -703 tys. $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax and Other Liabilities, Noncurrent | 4,14 mln $2026-01-31 | 4,96 mln $ | -16,5% | 4,14 mln $ | 4,96 mln $ | -16,5% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 50 mln $2026-01-31 | 42,5 mln $ | +17,5% | 50 mln $ | 42,5 mln $ | +17,5% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 520 mln $2026-01-31 | 444 mln $ | +17,0% | 520 mln $ | 444 mln $ | +17,0% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 172 mln $2026-01-31 | 149 mln $ | +15,9% | 172 mln $ | 149 mln $ | +15,9% |
| Deferred Tax Assets, Net | 9,79 mln $2026-01-31 | – | – | 9,79 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 82,7 mln $2026-01-31 | 62,4 mln $ | +32,6% | 82,7 mln $ | 62,4 mln $ | +32,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 247 mln $2026-01-31 | 208 mln $ | +18,6% | 247 mln $ | 208 mln $ | +18,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 978 mln $2026-01-31 | 772 mln $ | +26,6% | 978 mln $ | 772 mln $ | +26,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Foreign | 0 $2026-01-31 | 93,3 mln $ | -100,0% | 0 $ | 93,3 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Not Subject to Expiration | 5,4 mln $2026-01-31 | 4,3 mln $ | +25,6% | 5,4 mln $ | 4,3 mln $ | +25,6% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-Q 2026-04-30, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-Q 2025-07-31, 10-Q 2025-04-30, 10-K 2025-01-31, 10-Q 2024-10-31, 10-Q 2024-07-31
Dane na 2026-11-02