Finanse Revolution Medicines, Inc. (RVMD)
NASDAQ · Healthcare · Biotechnology · Pracownicy: 883 · CEO: Mark A. Goldsmith
- Cena
- 191,31 $ +0,55%
- Kapitalizacja
- 41 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 40,8 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: -2,35 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 41 mld $ EV 40,8 mld $
- Przychody
- 0 $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Konsensus na FY2026
- Marża netto
- – Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -21,6× Prognozowany -20,2× (FY2026)
- P/S
- 0,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -24,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -1,23 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -1,77 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 208 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 25,6 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody b/d, EPS poniżej o 50,0%Przychody – wobec oczekiwanych 1,77 mln $ (–); EPS -3,06 $ wobec -2,04 $ (-50,0%).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 12,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 211 mln, rok wcześniej: 188 mln.
- Gotówka netto: 3,3 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 3,94 mld $, dług z leasingiem: 642 mln $; rok temu gotówka netto: 2 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 0 $ | 0 $ | – |
| Zysk operacyjny | -505 mln $ | -265 mln $ | -90,8% |
| Zysk netto | -644 mln $ | -248 mln $ | -160,1% |
| Rozwodniony EPS | -3,06 $ | -1,31 $ | -133,6% |
| Przepływy operacyjne | -387 mln $ | -222 mln $ | -74,7% |
| Capex | 2,29 mln $ | 7,45 mln $ | -69,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | -390 mln $ | -229 mln $ | -70,0% |
| R&D | 395 mln $ | 224 mln $ | +76,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 28,8 mln $ | -100,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| EPS (baza konsensusu) | -3,06 $ | -2,04 $ | -50,0% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '23 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Collaboration Revenue Member | 7,01 mln $ | – | 100,0% | 34,8 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -1,22 mld $
- Capex
- -9,1 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 976 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 152 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -1,23 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -21,6× | – | – |
| EV / EBITDA | -24,1× | – | – |
| EV / przychody | 0,0× | 113,4× 3 z 5 lat | 51,5× – 227,7× |
| Cena / FCF | -33,3× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 15,5× | 4,0× | 1,8× – 9,3× |
| Rentowność FCF | -3,0% | -9,1% | -12,2% – -6,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -40,8% | -34,4% | -56,8% – -25,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | -96,4% | -37,4% | -69,3% – -23,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 253,47 $ (+32,5%)
zakres 179,00 $ – 320,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 208 mln $ | – | -9,49 $ | -59,5% | -20,2× | 19 |
| FY2027 | 1,23 mld $ | +492,6% | -5,79 $ | +39,0% | -33,0× | 19 |
| FY2028 | 2,61 mld $ | +111,9% | -2,41 $ | +58,5% | -79,5× | 18 |
| FY2029 | 5 mld $ | +91,5% | 5,82 $ | +342,0% | 32,9× | 9 |
| FY2030 | 8,16 mld $ | +63,2% | 15,21 $ | +161,2% | 12,6× | 8 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (205), które Revolution Medicines, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 88,4 mln $ | 56,8 mln $ | +55,8% | 64,6 mln $ | 54,4 mln $ | +18,7% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 4,33 mln $ | 7,74 mln $ | -44,0% | 27,8 mln $ | 44,6 mln $ | -37,5% |
| Accrued Employee Benefits, Current | 64,7 mln $ | 21,7 mln $ | +197,7% | 58,2 mln $ | 30,8 mln $ | +89,1% |
| Accrued Liabilities, Current | 5 mln $2026-03-31 | – | – | 5 mln $ | – | – |
| Accrued Professional Fees, Current | 8,94 mln $ | 2,91 mln $ | +206,9% | 6,14 mln $ | 1,62 mln $ | +278,1% |
| Accrued Royalties | 549 mln $ | 245 mln $ | +123,8% | 268 mln $ | 0 $ | – |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 32,8 mln $ | 25 mln $ | +31,2% | 28,5 mln $ | 21,8 mln $ | +30,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -5,95 mln $ | 1,3 mln $ | -557,0% | 3,24 mln $ | 1,32 mln $ | +145,0% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 6,58 mld $ | 4,06 mld $ | +61,9% | 4,5 mld $ | 4 mld $ | +12,4% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | – | – | – | 95,4 mln $2024-12-31 | – | – |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 419 tys. $ | – | – | 541 tys. $ | – | – |
| Amortization of Intangible Assets | 0 $ | 300 tys. $ | -100,0% | 870 tys. $ | 1,07 mln $ | -18,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 1,16 mln | 704 tys. | +65,0% | 24,5 mln | 19,4 mln | +26,2% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 67 mln $ | 28,8 mln $ | +132,4% | 118 mln $ | 79,2 mln $ | +49,5% |
| Asset Impairment Charges | 0 $2025-09-30 | 0 $ | – | – | – | – |
| Assets | 4,32 mld $ | 2,43 mld $ | +77,9% | 2,35 mld $ | 2,56 mld $ | -8,0% |
| Assets, Current | 4,03 mld $ | 2,18 mld $ | +85,1% | 2,08 mld $ | 2,33 mld $ | -10,9% |
| Business Combination, Consideration Transferred | – | – | – | 1,1 mld $ | 1,1 mld $ | 0,0% |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Cash and Equivalents | 861 mln $2025-12-31 | 861 mln $ | 0,0% | 861 mln $ | 861 mln $ | 0,0% |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Contingent Liability | 490 tys. $2025-12-31 | 490 tys. $ | 0,0% | 490 tys. $ | 490 tys. $ | 0,0% |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Current Assets, Marketable Securities | 314 mln $2025-12-31 | 314 mln $ | 0,0% | 314 mln $ | 314 mln $ | 0,0% |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Current Assets, Prepaid Expense and Other Assets | 12,1 mln $2025-12-31 | 12,1 mln $ | 0,0% | 12,1 mln $ | 12,1 mln $ | 0,0% |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Current Liabilities, Accounts Payable | 6,89 mln $2025-12-31 | 6,89 mln $ | 0,0% | 6,89 mln $ | 6,89 mln $ | 0,0% |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Net | 1,15 mld $2025-12-31 | 1,15 mld $ | 0,0% | 1,15 mld $ | 1,15 mld $ | 0,0% |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Other Noncurrent Assets | 2,91 mln $2025-12-31 | 2,91 mln $ | 0,0% | 2,91 mln $ | 2,91 mln $ | 0,0% |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired, Goodwill, and Liabilities Assumed, Net | 55,9 mln $2025-12-31 | 55,9 mln $ | 0,0% | 55,9 mln $ | 55,9 mln $ | 0,0% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 3 mln $ | 122 tys. $ | +2354,9% | 1,88 mln $ | 1,58 mln $ | +19,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 815 mln $ | 402 mln $ | +102,6% | 384 mln $ | 543 mln $ | -29,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 820 mln $ | 406 mln $ | +101,9% | 389 mln $ | 547 mln $ | -28,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 820 mln $ | 406 mln $ | +101,9% | 389 mln $ | 547 mln $ | -28,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 374 mln $ | 69,1 mln $ | +441,9% | -158 mln $ | -152 mln $ | -3,8% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 37,7 mln | 32,9 mln | +14,6% | 28,6 mln | 31,7 mln | -9,7% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 300 mln | 300 mln | 0,0% | 300 mln | 300 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 214 mln | 187 mln | +14,6% | 197 mln | 186 mln | +6,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 214 mln | 187 mln | +14,6% | 197 mln | 186 mln | +6,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 21 tys. $ | 18 tys. $ | +16,7% | 19 tys. $ | 18 tys. $ | +5,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -650 mln $ | -248 mln $ | -161,8% | -1,13 mld $ | -599 mln $ | -88,4% |
| Convertible Notes Payable, Noncurrent | 487 mln $ | – | – | – | – | – |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -42 tys. $ | +100,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -15 tys. $ | +100,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 27 tys. $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 3,88 mld $ | 2,14 mld $ | +81,8% | 2,02 mld $ | 2,29 mld $ | -11,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 151 tys. $ | 1,59 mln $ | -90,5% | 3,28 mln $ | 1,87 mln $ | +75,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 6 mln $ | 292 tys. $ | +1954,8% | 44 tys. $ | 545 tys. $ | -91,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 3,89 mld $ | 2,14 mld $ | +82,1% | 2,02 mld $ | 2,29 mld $ | -11,6% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -17 tys. $ | +100,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -738 tys. $ | +100,0% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 2,35 mln $ | 2,35 mln $ | 0,0% | 2,35 mln $ | 2,35 mln $ | 0,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -721 tys. $ | +100,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 982 mln $2025-12-31 | 609 mln $ | +61,3% | 982 mln $ | 609 mln $ | +61,3% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 53,9 mln $2025-12-31 | 45,1 mln $ | +19,5% | 53,9 mln $ | 45,1 mln $ | +19,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 436 mln $2025-12-31 | 227 mln $ | +92,3% | 436 mln $ | 227 mln $ | +92,3% |
| Deferred Tax Assets, Other | 1,1 mln $2025-12-31 | 1,14 mln $ | -3,7% | 1,1 mln $ | 1,14 mln $ | -3,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 132 mln $2025-12-31 | 66 mln $ | +100,2% | 132 mln $ | 66 mln $ | +100,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 33,5 mln $2025-12-31 | 20,2 mln $ | +65,5% | 33,5 mln $ | 20,2 mln $ | +65,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 20,3 mln $2025-12-31 | 9,95 mln $ | +103,9% | 20,3 mln $ | 9,95 mln $ | +103,9% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 929 mln $2025-12-31 | 564 mln $ | +64,7% | 929 mln $ | 564 mln $ | +64,7% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02