Finanse Rockwell Automation, Inc. (ROK)
NYSE · Industrials · Industrial - Machinery · Pracownicy: 26 000 · CEO: Blake D. Moret
- Cena
- 436,20 $ -3,37%
- Kapitalizacja
- 48,5 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 51,7 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-08-04
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 3,69 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 48,5 mld $ EV 51,7 mld $
- Przychody
- 8,97 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +9% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 13,4% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 40,8× Prognozowany 32,9× (FY2026)
- P/S
- 5,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 29,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,5 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,2 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 9,06 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 2,41 mld $
- Dywidenda
- 5,52 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody powyżej o 3,0%, EPS powyżej o 3,3%Przychody 2,31 mld $ wobec oczekiwanych 2,24 mld $ (+3,0%); EPS 3,49 $ wobec 3,38 $ (+3,3%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 7,9%Przychody za Q3 '26: 2,31 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 10,5%.
- Marża operacyjna 21,7% (TTM), zmiana r/r: +4,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 43,2%, przychody: wzrost 11,3%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 48,0% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 1,32 mld $, zysk operacyjny 1,95 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 2,5% przychodów (rok temu 2,5%)Zainwestowano 228 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+12,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,5 mld $ = 125,2% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,43 mld $ = 95,3% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 823 mln $ (rok temu 474 mln $), dywidendy: 611 mln $, wynagrodzenie w akcjach: -6 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,4%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 113 mln, rok wcześniej: 113 mln.
- Dług netto: 3,13 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 479 mln $, dług z leasingiem: 3,61 mld $; rok temu dług netto: 3,38 mld $.
- Software And Control Segment: przychody +19,4%, marża 34,8% (było 31,6%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q3 '26: zysk operacyjny 261 mln $ przy przychodach 751 mln $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,31 mld $ | 2,14 mld $ | +7,9% |
| Marża brutto | 49,5% | 40,9% | +8,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 654 mln $ | 388 mln $ | +68,6% |
| Marża operacyjna | 28,3% | 18,1% | +10,2 pkt proc. |
| Zysk netto | 408 mln $ | 295 mln $ | +38,3% |
| Rozwodniony EPS | 3,62 $ | 2,60 $ | +39,2% |
| Przepływy operacyjne | 724 mln $ | 527 mln $ | +37,4% |
| Capex | 70 mln $ | 38 mln $ | +84,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | 654 mln $ | 489 mln $ | +33,7% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 74 mln $ | 21 mln $ | +252,4% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,31 mld $ | 2,24 mld $ | +3,0% |
| EPS (baza konsensusu) | 3,49 $ | 3,38 $ | +3,3% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Intelligent Devices Segment | 1,08 mld $ | +11,6% | 46,7% | 4,13 mld $ | -9,8% | |
| Lifecycle Services Segment | 482 mln $ | -11,9% | 20,8% | 2,13 mld $ | -24,1% | |
| Software And Control Segment | 751 mln $ | +19,4% | 32,5% | 2,72 mld $ | -0,7% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| North America | 1,48 mld $ | +9,5% | 64,1% | 5,71 mld $ | +13,4% | |
| EMEA | 404 mln $ | +3,1% | 17,5% | 1,61 mld $ | +11,6% | |
| Asia Pacific | 288 mln $ | +8,3% | 12,5% | 1,08 mld $ | +6,9% | |
| Latin America | 139 mln $ | +5,3% | 6,0% | 570 mln $ | -0,2% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Intelligent Devices Segment | 1,08 mld $ | +11,6% | 216 mln $ | +18,7% | 20,0% | 18,8% | 807 mln $ |
| Software And Control Segment | 751 mln $ | +19,4% | 261 mln $ | +31,2% | 34,8% | 31,6% | 901 mln $ |
| Lifecycle Services Segment | 482 mln $ | -11,9% | 73 mln $ | 0,0% | 15,1% | 13,3% | 327 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,73 mld $
- Capex
- -228 mln $
- Skup akcji
- -823 mln $
- Dywidendy
- -611 mln $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 167 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- -6 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,5 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 95,3%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 40,8× | 30,7× | 23,8× – 45,5× |
| EV / EBITDA | 29,2× | 23,6× | 17,6× – 30,5× |
| EV / przychody | 5,8× | 4,4× | 3,7× – 5,4× |
| Cena / FCF | 32,3× | 34,1× | 27,0× – 47,9× |
| Cena / wartość księgowa | 14,0× | 10,4× | 8,7× – 14,3× |
| Rentowność FCF | 3,1% | 3,1% | 2,1% – 3,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 19,7% | 12,9% | 7,7% – 16,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 33,3% | 36,2% | 23,8% – 56,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 485,44 $ (+11,3%)
zakres 426,00 $ – 520,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 9,06 mld $ | +8,7% | 13,24 $ | +72,6% | 32,9× | 18 |
| FY2027 | 9,59 mld $ | +5,8% | 14,90 $ | +12,6% | 29,3× | 18 |
| FY2028 | 10,2 mld $ | +6,2% | 16,60 $ | +11,4% | 26,3× | 10 |
| FY2029 | 10,7 mld $ | +4,8% | 18,11 $ | +9,1% | 24,1× | 3 |
| FY2030 | 10,9 mld $ | +2,2% | 18,83 $ | +3,9% | 23,2× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (328), które Rockwell Automation, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 612 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 666 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 1,28 mld $ | – | – | – | – | – | |
| 131 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 71 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 122 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 73 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 111 mln $ | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 935 mln $ | 840 mln $ | +11,3% | 930 mln $ | 860 mln $ | +8,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 17 mln $ | 25 mln $ | -32,0% | 21 mln $ | 22 mln $ | -4,5% |
| Accrued Environmental Loss Contingencies, Current | 34 mln $ | – | – | 34 mln $ | 15 mln $ | +126,7% |
| Accrued Income Taxes, Current | 122 mln $ | 161 mln $ | -24,2% | 163 mln $ | 139 mln $ | +17,3% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 2,05 mld $ | 1,96 mld $ | +4,6% | 2 mld $ | 1,86 mld $ | +7,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -669 mln $ | -737 mln $ | +9,2% | -657 mln $ | -772 mln $ | +14,9% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 2,36 mld $ | 2,26 mld $ | +4,7% | 2,28 mld $ | 2,19 mld $ | +4,3% |
| Amortization of Intangible Assets | 32 mln $ | 38 mln $ | -15,8% | 152 mln $ | 155 mln $ | -1,9% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 300 tys. | 400 tys. | -25,0% | 500 tys. | 500 tys. | 0,0% |
| Assets | 11,1 mld $ | 11,2 mld $ | -0,9% | 11,2 mld $ | 11,2 mld $ | -0,1% |
| Assets, Current | 3,95 mld $ | 3,91 mld $ | +0,9% | 3,91 mld $ | 3,88 mld $ | +0,8% |
| Buildings and Improvements, Gross | 490 mln $2025-09-30 | 464 mln $ | +5,6% | 490 mln $ | 464 mln $ | +5,6% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -16 mln $ | 1 mln $ | -1700,0% | 56 mln $ | 42 mln $ | +33,3% |
| Capitalized Computer Software, Accumulated Amortization | 90 mln $ | – | – | – | – | – |
| Capitalized Computer Software, Gross | 110 mln $ | – | – | 636 mln $ | 586 mln $ | +8,5% |
| Capitalized Computer Software, Net | 20 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 479 mln $ | 495 mln $ | -3,2% | 468 mln $ | 471 mln $ | -0,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 479 mln $ | 495 mln $ | -3,2% | 468 mln $ | 471 mln $ | -0,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Disposal Group, Including Discontinued Operations | 47 mln $2026-03-31 | 0 $ | – | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 470 mln $2026-03-31 | 450 mln $ | +4,4% | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 9 mln $ | 45 mln $ | -80,0% | -3 mln $ | -609 mln $ | +99,5% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 10,6 mln2025-09-30 | 12,2 mln | -13,1% | 10,6 mln | 12,2 mln | -13,1% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 1,38 $ | 1,31 $ | +5,3% | 5,24 $ | 5,00 $ | +4,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 1,00 $ | 1,00 $ | 0,0% | 1,00 $ | 1,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld2025-09-30 | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 141 mln | 141 mln | 0,0% | 141 mln | 181 mln | -22,1% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 112 mln2025-09-30 | 113 mln | -0,6% | 112 mln | 113 mln | -0,6% |
| Common Stock, Value, Issued | 141 mln $ | 141 mln $ | 0,0% | 141 mln $ | 181 mln $ | -22,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 1 mln $ | -1 mln $ | +200,0% | -120 mln $ | -5 mln $ | -2300,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 378 mln $ | 391 mln $ | -3,3% | 984 mln $ | 971 mln $ | +1,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 379 mln $ | 390 mln $ | -2,8% | 864 mln $ | 966 mln $ | -10,6% |
| Construction in Progress, Gross | 130 mln $2025-09-30 | 178 mln $ | -27,0% | 130 mln $ | 178 mln $ | -27,0% |
| Contract with Customer, Liability | 714 mln $ | 720 mln $ | -0,8% | 695 mln $ | 653 mln $ | +6,4% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 651 mln $ | 648 mln $ | +0,5% | 621 mln $ | 584 mln $ | +6,3% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 81 mln $ | 32 mln $ | +153,1% | 545 mln $ | 584 mln $ | -6,7% |
| Contract with Customer, Performance Obligation Satisfied in Previous Period | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 1,17 mld $ | 1,1 mld $ | +6,5% | 4,33 mld $ | 4,41 mld $ | -2,0% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 97 mln $ | 78 mln $ | +24,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 169 mln $ | 128 mln $ | +32,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 282 mln $ | 220 mln $ | +28,2% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 16 mln $ | 14 mln $ | +14,3% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -87 mln $ | -42 mln $ | -107,1% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -11 mln $ | -12 mln $ | +8,3% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 620 mln $ | 550 mln $ | +12,7% | 596 mln $ | 517 mln $ | +15,3% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -114 mln $ | -68 mln $ | -67,6% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -16 mln $ | -14 mln $ | -14,3% |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 16 mln $2025-09-30 | 15 mln $ | +6,7% | 16 mln $ | 15 mln $ | +6,7% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 895 mln $2025-09-30 | 784 mln $ | +14,2% | 895 mln $ | 784 mln $ | +14,2% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 24 mln $2025-09-30 | 23 mln $ | +4,3% | 24 mln $ | 23 mln $ | +4,3% |
| Deferred Tax Assets, Net | 556 mln $2025-09-30 | 477 mln $ | +16,6% | 556 mln $ | 477 mln $ | +16,6% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 766 mln $2025-09-30 | 686 mln $ | +11,7% | 766 mln $ | 686 mln $ | +11,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 62 mln $2025-09-30 | 70 mln $ | -11,4% | 62 mln $ | 70 mln $ | -11,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-Q 2025-12-31, 10-K 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-Q 2024-12-31, 10-K 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02