Finanse Rivian Automotive, Inc. (RIVN)
NASDAQ · Consumer Cyclical · Auto - Manufacturers · Pracownicy: 15 232 · CEO: Robert Joseph Scaringe
- Cena
- 12,16 $ +6,20%
- Kapitalizacja
- 17,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 19,5 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-29
- Następny raport
- 2027-02-11 Prognoza EPS: -0,54 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 17,6 mld $ EV 19,5 mld $
- Przychody
- 6,48 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +42% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -45,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -5,4× Prognozowany -5,7× (FY2026)
- P/S
- 2,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -10,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -4,19 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -2,97 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 7,66 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-11 Prognoza przychodów: 2,51 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody powyżej o 7,7%, EPS powyżej o 25,4%Przychody 2,16 mld $ wobec oczekiwanych 2 mld $ (+7,7%); EPS -0,48 $ wobec -0,64 $ (+25,4%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 38,3%Przychody za Q3 '26: 2,16 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 22,8%.
- Marża operacyjna -52,9% (TTM), zmiana r/r: +5,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -0,5%, przychody: wzrost 11,1%.
- Capex: 24,1% przychodów (rok temu 27,0%)Zainwestowano 1,56 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (-0,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -4,19 mld $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 18,5%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 1,45 mld, rok wcześniej: 1,22 mld.
- Gotówka netto: 71 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 5,5 mld $, dług z leasingiem: 5,43 mld $; rok temu gotówka netto: 638 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,16 mld $ | 1,56 mld $ | +38,3% |
| Marża brutto | 8,2% | 1,5% | +6,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -881 mln $ | -983 mln $ | +10,4% |
| Marża operacyjna | -40,9% | -63,1% | +22,2 pkt proc. |
| Zysk netto | -913 mln $ | -1,17 mld $ | +22,2% |
| Rozwodniony EPS | -0,63 $ | -0,96 $ | +34,4% |
| Przepływy operacyjne | -758 mln $ | 26 mln $ | -3015,4% |
| Capex | 366 mln $ | 447 mln $ | -18,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | -1,12 mld $ | -421 mln $ | -167,0% |
| R&D | 485 mln $ | 453 mln $ | +7,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 201 mln $ | 174 mln $ | +15,5% |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,16 mld $ | 2 mld $ | +7,7% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,48 $ | -0,64 $ | +25,4% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Automotive | 1,55 mld $ | +35,7% | 71,9% | 4,44 mld $ | – | |
| Software And Services | 605 mln $ | +45,4% | 28,1% | 2,04 mld $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -2,63 mld $
- Capex
- -1,56 mld $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -114 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 824 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -4,19 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -5,4× | – | – |
| EV / EBITDA | -10,8× | – | – |
| EV / przychody | 3,0× | 20,1× | 2,8× – 84,1× |
| Cena / FCF | -4,2× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 3,1× | 2,4× | 1,1× – 5,1× |
| Rentowność FCF | -23,9% | -23,5% | -38,2% – -10,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -28,3% | -32,8% | -43,6% – -20,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | -60,1% | -56,9% | -79,9% – -24,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 17,20 $ (+41,4%)
zakres 14,00 $ – 22,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 7,66 mld $ | +42,3% | -2,12 $ | +30,8% | -5,7× | 12 |
| FY2027 | 11,6 mld $ | +50,9% | -1,86 $ | +12,2% | -6,5× | 12 |
| FY2028 | 15,3 mld $ | +32,4% | -1,33 $ | +28,9% | -9,2× | 10 |
| FY2029 | 25 mld $ | +63,2% | -0,26 $ | +80,7% | -47,6× | 4 |
| FY2030 | 31,1 mld $ | +24,4% | 0,63 $ | +344,7% | 19,5× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (234), które Rivian Automotive, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 1,04 mld $ | 554 mln $ | +87,4% | 595 mln $ | 499 mln $ | +19,2% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 596 mln $ | 203 mln $ | +193,6% | 555 mln $ | 443 mln $ | +25,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 1,1 mld $ | 1,39 mld $ | -20,5% | 1,44 mld $ | 835 mln $ | +72,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -3 mln $ | 7 mln $ | -142,9% | 8 mln $ | -4 mln $ | +300,0% |
| Additional Paid in Capital | 34,8 mld $ | 31,2 mld $ | +11,6% | 31,5 mld $ | 29,9 mld $ | +5,5% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 322 mln | 301 mln | +7,0% | 310 mln | 286 mln | +8,4% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 187 mln $ | 171 mln $ | +9,4% | 726 mln $ | 888 mln $ | -18,2% |
| Assets | 15,7 mld $ | 15,2 mld $ | +3,4% | 14,9 mld $ | 15,4 mld $ | -3,5% |
| Assets, Current | 8,14 mld $ | 9,28 mld $ | -12,3% | 8,59 mld $ | 10,6 mld $ | -18,8% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 5,5 mld $ | – | – | 6,08 mld $ | 7,7 mld $ | -21,0% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -106 mln $ | 47 mln $ | -325,5% | 493 mln $ | 423 mln $ | +16,5% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 3,51 mld $ | 4,44 mld $ | -21,0% | 3,58 mld $ | 5,29 mld $ | -32,4% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 3,51 mld $ | – | – | 3,58 mld $ | 5,29 mld $ | -32,4% |
| Cash Divested from Deconsolidation | 0 $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 3,51 mld $ | 4,44 mld $ | -21,0% | 3,58 mld $ | 5,29 mld $ | -32,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -83 mln $ | -371 mln $ | +77,6% | -1,72 mld $ | -2,56 mld $ | +33,1% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 5,26 mld | 5,26 mld | 0,0% | 5,26 mld | 3,51 mld | +49,9% |
| Common Stock, Shares, Issued | 1,46 mld | 1,23 mld | +19,1% | 1,24 mld | 1,13 mld | +9,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 1,46 mld | 1,23 mld | +19,1% | 1,24 mld | 1,13 mld | +9,6% |
| Common Stock, Value, Issued | 1 mln $ | 1 mln $ | 0,0% | 1 mln $ | 1 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 6 mln $ | 7 mln $ | -14,3% | 22 mln $ | 1 mln $ | +2100,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -916 mln $ | -1,17 mld $ | +21,8% | -3,63 mld $ | -4,75 mld $ | +23,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -910 mln $ | -1,17 mld $ | +21,9% | -3,61 mld $ | -4,75 mld $ | +24,0% |
| Contract with Customer, Liability | 1,71 mld $ | 2,34 mld $ | -26,9% | 2,34 mld $ | 1,84 mld $ | +27,3% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,19 mld $ | 1,05 mld $ | +13,4% | 1,28 mld $ | 552 mln $ | +131,3% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 515 mln $ | 1,28 mld $ | -59,9% | 1,07 mld $ | 1,29 mld $ | -17,2% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 429 mln $ | 115 mln $ | +273,0% | 551 mln $ | 85 mln $ | +548,2% |
| Cost of Goods and Services Sold | 1,98 mld $ | 1,53 mld $ | +29,0% | 5,24 mld $ | 6,17 mld $ | -15,0% |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Amount | – | – | – | 0 $ | 1,13 mld $ | -100,0% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 29 mln $ | 37 mln $ | -21,6% | 35 mln $ | 34 mln $ | +2,9% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 261 mln $ | 178 mln $ | +46,6% | 257 mln $ | 289 mln $ | -11,1% |
| Deconsolidation, Gain (Loss), Amount | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Deferred Compensation Share-based Arrangements, Liability, Current | 119 mln $2025-12-31 | 49 mln $ | +142,9% | 119 mln $ | 49 mln $ | +142,9% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 430 mln $2025-12-31 | 442 mln $ | -2,7% | 430 mln $ | 442 mln $ | -2,7% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 7,52 mld $2025-12-31 | 6,49 mld $ | +15,9% | 7,52 mld $ | 6,49 mld $ | +15,9% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 133 mln $2025-12-31 | 110 mln $ | +20,9% | 133 mln $ | 110 mln $ | +20,9% |
| Deferred Tax Assets, Net | 1 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 1 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 382 mln $2025-12-31 | 258 mln $ | +48,1% | 382 mln $ | 258 mln $ | +48,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 5,78 mld $2025-12-31 | 4,62 mld $ | +25,1% | 5,78 mld $ | 4,62 mld $ | +25,1% |
| Deferred Tax Assets, Other | 130 mln $2025-12-31 | 77 mln $ | +68,8% | 130 mln $ | 77 mln $ | +68,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 44 mln $2025-12-31 | 49 mln $ | -10,2% | 44 mln $ | 49 mln $ | -10,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 152 mln $2025-12-31 | 142 mln $ | +7,0% | 152 mln $ | 142 mln $ | +7,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 7,13 mld $2025-12-31 | 6,23 mld $ | +14,5% | 7,13 mld $ | 6,23 mld $ | +14,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Deferred Expense | 52 mln $2025-12-31 | 51 mln $ | +2,0% | 52 mln $ | 51 mln $ | +2,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 381 mln $2025-12-31 | 258 mln $ | +47,7% | 381 mln $ | 258 mln $ | +47,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 146 mln $2025-12-31 | 103 mln $ | +41,7% | 146 mln $ | 103 mln $ | +41,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 13 mln $2025-12-31 | 29 mln $ | -55,2% | 13 mln $ | 29 mln $ | -55,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 170 mln $2025-12-31 | 75 mln $ | +126,7% | 170 mln $ | 75 mln $ | +126,7% |
| Depreciation | 240 mln $ | 175 mln $ | +37,1% | 740 mln $ | 1 mld $ | -26,0% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 251 mln $ | 187 mln $ | +34,2% | 784 mln $ | 1,03 mld $ | -24,0% |
| Earnings Per Share, Basic | -0,63 $ | -0,96 $ | +34,4% | -3,07 $ | -4,69 $ | +34,5% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,63 $ | -0,96 $ | +34,4% | -3,07 $ | -4,69 $ | +34,5% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | -2 mln $ | -1 mln $ | -100,0% | 6 mln $ | -3 mln $ | +300,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -760 mln $ | -996 mln $ | +23,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 733 mln $ | 1,01 mld $ | -27,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | -20,0% | -21,0% | +4,8% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Foreign Income Tax Rate Differential, Amount | – | – | – | 10 mln $ | 10 mln $ | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Foreign Income Tax Rate Differential, Percent | – | – | – | 0,0% | 0,0% | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02