Finanse Red Cat Holdings, Inc. (RCAT)
NASDAQ · Industrials · Aerospace & Defense · Pracownicy: 244 · CEO: Jeffrey Thompson
- Cena
- 4,63 $ -8,32%
- Kapitalizacja
- 707 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 406 mln $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-08-06
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 707 mln $ EV 406 mln $
- Przychody
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +273% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- – Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -5,4× Prognozowany 42,1× (FY2026)
- P/S
- 11,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -4,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 152 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- –
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody poniżej o 10,9%, EPS poniżej o 27,5%Przychody 20,2 mln $ wobec oczekiwanych 22,7 mln $ (-10,9%); EPS -0,26 $ wobec -0,20 $ (-27,5%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 527,3%Przychody za Q2 '27: 20,2 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 849,3%.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 49,9%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 137 mln, rok wcześniej: 91,3 mln.
- Gotówka netto: 301 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 326 mln $, dług z leasingiem: 24,9 mln $; rok temu gotówka netto: 44 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 20,2 mln $ | 3,22 mln $ | +527,3% |
| Marża brutto | 16,1% | 11,7% | +4,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -38,6 mln $ | -12,6 mln $ | -205,6% |
| Marża operacyjna | -191,4% | -392,9% | +201,5 pkt proc. |
| Zysk netto | -35,3 mln $ | -13,3 mln $ | -165,5% |
| Rozwodniony EPS | -0,26 $ | -0,15 $ | -73,3% |
| Przepływy operacyjne | -78,7 mln $ | -12,9 mln $ | -510,6% |
| Capex | 12,6 mln $ | 307 tys. $ | +3996,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | -91,3 mln $ | -13,2 mln $ | -591,5% |
| R&D | 14,2 mln $ | 3,6 mln $ | +295,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 9,86 mln $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 20,2 mln $ | 22,7 mln $ | -10,9% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,26 $ | -0,20 $ | -27,5% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 19,7 mln $ | – | 97,6% | 81,3 mln $ | – | |
| Service | 477 tys. $ | – | 2,4% | 4,76 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Wolne przepływy pieniężne
- –
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- –
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -5,4× | – | – |
| EV / EBITDA | -4,0× | – | – |
| EV / przychody | 6,4× | 36,9× | 4,9× – 135,1× |
| Cena / FCF | -2,7× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 1,3× | 5,6× | 0,8× – 19,8× |
| Rentowność FCF | -37,2% | -24,0% | -70,4% – -2,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -20,4% | -40,0% | -74,4% – -16,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | -35,0% | -56,3% | -130,5% – -15,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 15,67 $ (+238,4%)
zakres 6,00 $ – 25,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 152 mln $ | +273,4% | 0,11 $ | +118,3% | 42,1× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (245), które Red Cat Holdings, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 12,8 mln $ | 1,48 mln $ | +762,7% | 3,62 mln $ | 2,05 mln $ | +76,5% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 9,54 mln $ | 1,01 mln $ | +842,5% | 26,2 mln $ | 489 tys. $ | +5248,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 0 $2025-12-31 | 500 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 500 tys. $ | -100,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 7,84 mln $ | 1,84 mln $ | +325,9% | 5,09 mln $ | 1,24 mln $ | +310,2% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 2,75 mln $ | 1,86 mln $ | +47,7% | 1,49 mln $ | 1,54 mln $ | -2,9% |
| Additional Paid in Capital | 730 mln $ | 257 mln $ | +184,3% | 443 mln $ | 175 mln $ | +153,2% |
| Amortization of Intangible Assets | 600 tys. $ | 400 tys. $ | +50,0% | 1,5 mln $ | – | – |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 219 tys. | 842 tys. | -74,0% | 7,41 mln | 7,7 mln | -3,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Option, Increase for Cost Recognition | 5,04 mln $ | 2,04 mln $ | +147,8% | 10,6 mln $ | – | – |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 11,4 mln $2024-04-30 | – | – |
| Assets | 527 mln $ | 121 mln $ | +334,6% | 274 mln $ | 55,6 mln $ | +392,2% |
| Assets, Current | 425 mln $ | 91,6 mln $ | +364,2% | 227 mln $ | 25,8 mln $ | +779,7% |
| Assets, Noncurrent | 102 mln $ | 29,8 mln $ | +243,6% | 46,7 mln $ | 29,8 mln $ | +56,8% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 5,4 mln $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | 12,1 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash | 326 mln $ | 65,9 mln $ | +393,8% | 168 mln $ | 9,15 mln $ | +1733,8% |
| Cash Provided by (Used in) Financing Activities, Discontinued Operations | 0 $2025-12-31 | – | – | 0 $ | – | – |
| Cash Provided by (Used in) Investing Activities, Discontinued Operations | 0 $2025-12-31 | – | – | 0 $ | – | – |
| Cash Provided by (Used in) Operating Activities, Discontinued Operations | 0 $2025-12-31 | – | – | 0 $ | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 326 mln $ | 65,9 mln $ | +393,8% | 168 mln $ | 9,15 mln $ | +1733,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 194 mln $ | 58,2 mln $ | +232,7% | 2,81 mln $2024-04-30 | -825 tys. $ | +440,4% |
| CashCashEquivalentsRestrictedCashAndRestrictedCashEquivalentsPeriodIncreaseDecreaseIncludingExchangeRateEffectDisposalGroupIncludingDiscontinuedOperations | -38,6 mln $2025-12-31 | – | – | 159 mln $ | – | – |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | – | – | – | 7,62 $2025-04-09 | – | – |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Warrants or Rights | – | – | – | 1 mln2025-02-28 | – | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 500 mln | 500 mln | 0,0% | 500 mln | 500 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 153 mln | 98,5 mln | +55,0% | 120 mln | 85,2 mln | +40,9% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 153 mln | 98,5 mln | +55,0% | 120 mln | 85,2 mln | +40,9% |
| Common Stock, Value, Issued | 153 tys. $ | 98,5 tys. $ | +55,3% | 120 tys. $ | 85 tys. $ | +41,2% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | – | – | – | -72,1 mln $ | – | – |
| Construction in Progress, Gross | 3,48 mln $ | – | – | 4,24 mln $ | 0 $ | – |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 2,48 mln $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability | 300 tys. $ | 230 tys. $ | +30,3% | 300 tys. $ | 200 tys. $ | +50,0% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 258 tys. $ | 566 tys. $ | -54,4% | 261 tys. $ | 227 tys. $ | +15,0% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 270 $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Convertible Debt, Current | 0 $ | 19,4 mln $ | -100,0% | 4,52 mln $ | 0 $ | – |
| Convertible Debt, Fair Value Disclosures | 13,4 mln $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Convertible Notes Payable | – | – | – | 16,5 mln $2025-02-28 | – | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 16,9 mln $ | 2,84 mln $ | +495,3% | 39,5 mln $ | – | – |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | – | – |
| Current Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | – | – |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | – | – |
| Debt Instrument, Interest Rate, Stated Percentage | – | – | – | 8,0%2024-02-16 | – | – |
| Debt Instrument, Periodic Payment Terms, Balloon Payment to be Paid | – | – | – | 400 tys. $2024-11-30 | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 364 tys. $ | – | – |
| Deferred Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 443 tys. $ | – | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -252 tys. $2025-12-31 | – | – | 443 tys. $ | – | – |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 3,07 mln $ | – | – | 443 tys. $ | 0 $ | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 79 tys. $ | – | – |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 529 tys. $2025-12-31 | 500 tys. $ | +5,8% | 529 tys. $ | 500 tys. $ | +5,8% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 46,2 mln $2025-12-31 | 27,1 mln $ | +70,3% | 46,2 mln $ | 27,1 mln $ | +70,3% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 611 tys. $2025-12-31 | 77 tys. $ | +693,5% | 611 tys. $ | 77 tys. $ | +693,5% |
| Deferred Tax Assets, Investments | – | – | – | 46 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 3,93 mln $2025-12-31 | 1,34 mln $ | +193,6% | 3,93 mln $ | 1,34 mln $ | +193,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 34,6 mln $2025-12-31 | 19,8 mln $ | +75,0% | 34,6 mln $ | 19,8 mln $ | +75,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 144 tys. $2025-12-31 | 144 tys. $ | 0,0% | 144 tys. $ | 144 tys. $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 4,41 mln $2025-12-31 | 3,18 mln $ | +38,8% | 4,41 mln $ | 3,18 mln $ | +38,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 30 tys. $2025-12-31 | 29 tys. $ | +3,4% | 30 tys. $ | 29 tys. $ | +3,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Allowance for Doubtful Accounts | 66 tys. $2025-12-31 | 7 tys. $ | +842,9% | 66 tys. $ | 7 tys. $ | +842,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Warranty Reserves | 107 tys. $2025-12-31 | 144 tys. $ | -25,7% | 107 tys. $ | 144 tys. $ | -25,7% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-Q 2024-10-31, 10-Q 2024-07-31, 10-K 2024-04-30
Dane na 2026-11-02