Finanse Rubrik, Inc. (RBRK)
NYSE · Technology · Software - Infrastructure · Pracownicy: 3797 · CEO: Bipul Sinha
- Cena
- 124,15 $ -7,09%
- Kapitalizacja
- 25,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 26,3 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-09-01
- Następny raport
- 2026-12-03 Prognoza EPS: 0,08 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 25,6 mld $ EV 26,3 mld $
- Przychody
- 1,54 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +28% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- -16,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -97,8× Prognozowany 246,7× (FY2027)
- P/S
- 16,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -136,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 321 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -254 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,69 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-03 Prognoza przychodów: 430 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-27): przychody powyżej o 7,8%, EPS powyżej o 411,8%Przychody 427 mln $ wobec oczekiwanych 396 mln $ (+7,8%); EPS 0,20 $ wobec 0,04 $ (+411,8%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 37,9%Przychody za Q2 '27: 427 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 46,2%.
- Marża operacyjna -18,3% (TTM), zmiana r/r: +21,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 34,1%, przychody: wzrost 42,4%.
- Capex: 1,2% przychodów (rok temu 2,1%)Zainwestowano 18,8 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-18,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 321 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 5,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 205 mln, rok wcześniej: 195 mln.
- Gotówka netto: 615 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,75 mld $, dług z leasingiem: 1,13 mld $; rok temu gotówka netto: 355 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 427 mln $ | 310 mln $ | +37,9% |
| Marża brutto | 78,4% | 79,5% | -1,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -71,9 mln $ | -94,5 mln $ | +23,9% |
| Marża operacyjna | -16,8% | -30,5% | +13,7 pkt proc. |
| Zysk netto | -61,8 mln $ | -95,9 mln $ | +35,6% |
| Rozwodniony EPS | -0,30 $ | -0,49 $ | +38,8% |
| Przepływy operacyjne | 76,8 mln $ | 63,5 mln $ | +20,9% |
| Capex | 5,6 mln $ | 7,18 mln $ | -22,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | 71,2 mln $ | 56,4 mln $ | +26,4% |
| R&D | 127 mln $ | 92,1 mln $ | +37,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-08-27| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 427 mln $ | 396 mln $ | +7,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,20 $ | 0,04 $ | +411,8% |
Z raportu z 2026-08-27 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Subscription and Circulation | 407 mln $ | +37,1% | 95,3% | 1,48 mld $ | +44,2% | |
| Product and Service, Other | 20,1 mln $ | +83,7% | 4,7% | 63,9 mln $ | +64,5% | |
| Maintenance | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas | 299 mln $ | +32,5% | 69,9% | 1,1 mld $ | +40,7% | |
| EMEA | 106 mln $ | +44,9% | 24,8% | 373 mln $ | +45,8% | |
| Asia Pacific | 22,9 mln $ | +98,4% | 5,4% | 68,1 mln $ | +54,8% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 340 mln $
- Capex
- -18,8 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -35,3 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 84,7 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 73,4 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 321 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -97,8× | – | – |
| EV / EBITDA | -136,7× | – | – |
| EV / przychody | 17,0× | 11,3× | 8,9× – 12,9× |
| Cena / FCF | 79,5× | 202,0× 2 z 5 lat | 43,4× – 360,7× |
| Cena / wartość księgowa | -50,9× | – | – |
| Rentowność FCF | 1,3% | 0,1% | -1,6% – 2,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -19,3% | -121,7% | -234,8% – -23,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 50,3% | 128,7% | 50,3% – 243,1% |
Analitycy
Cel konsensusu 108,64 $ (-12,5%)
zakres 90,00 $ – 155,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 1,69 mld $ | +28,4% | 0,50 $ | +128,3% | 246,7× | 16 |
| FY2028 | 2,05 mld $ | +21,5% | 0,77 $ | +53,1% | 161,1× | 15 |
| FY2029 | 2,49 mld $ | +21,0% | 1,27 $ | +64,9% | 97,7× | 4 |
| FY2030 | 2,88 mld $ | +15,9% | 1,54 $ | +21,6% | 80,4× | 1 |
| FY2031 | 3,33 mld $ | +15,6% | 2,04 $ | +32,1% | 60,9× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (215), które Rubrik, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 22,5 mln $ | 14 mln $ | +60,7% | 15,3 mln $ | 10,4 mln $ | +46,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 269 mln $ | 217 mln $ | +24,0% | 257 mln $ | 178 mln $ | +44,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 941 tys. $ | 389 tys. $ | +141,9% | 299 tys. $ | 499 tys. $ | -40,1% |
| Accrued Bonuses, Current | 32,2 mln $ | 27,9 mln $ | +15,1% | 56,6 mln $ | 49,1 mln $ | +15,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 182 mln $ | 149 mln $ | +22,5% | 230 mln $ | 163 mln $ | +41,4% |
| Accrued Sales Commission, Current | 28,2 mln $ | 17,1 mln $ | +64,6% | 37 mln $ | 27,6 mln $ | +33,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 110 mln $ | 86 mln $ | +28,1% | 92,3 mln $ | 76 mln $ | +21,5% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -12,8 mln $ | -2,58 mln $ | -395,4% | 3,73 mln $ | -8,24 mln $ | +145,3% |
| Additional Paid in Capital | 2,8 mld $ | 2,47 mld $ | +13,3% | 2,66 mld $ | 2,29 mld $ | +16,2% |
| Advertising Expense | – | – | – | 70,8 mln $ | 35,6 mln $ | +98,9% |
| Amortization of Deferred Sales Commissions | 30,2 mln $ | 26,2 mln $ | +15,3% | 110 mln $ | 90,3 mln $ | +21,8% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 39,9 mln | 41,1 mln | -2,9% | 40,1 mln | 31,8 mln | +26,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 105 mln $ | 90,3 mln $ | +16,1% | 338 mln $ | 919 mln $ | -63,2% |
| Assets | 2,85 mld $ | 2,39 mld $ | +19,1% | 2,77 mld $ | 1,42 mld $ | +94,4% |
| Assets, Current | 2,27 mld $ | 1,93 mld $ | +17,8% | 2,22 mld $ | 1,08 mld $ | +106,3% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -788 tys. $ | -773 tys. $ | -1,9% | 2,53 mln $ | 816 tys. $ | +210,3% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 114 mln $ | 97,2 mln $ | +16,8% | 111 mln $ | 91,9 mln $ | +20,4% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 164 mln $ | 125 mln $ | +31,0% | 158 mln $ | 132 mln $ | +19,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 416 mln $ | 323 mln $ | +29,0% | 380 mln $ | 186 mln $ | +104,0% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 416 mln $ | 323 mln $ | +29,0% | 380 mln $ | 186 mln $ | +104,0% |
| Cash, Cash Equivalents, and Short-term Investments | 1,75 mld $ | 1,52 mld $ | +14,7% | 1,68 mld $ | 705 mln $ | +137,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 422 mln $ | 330 mln $ | +27,8% | 393 mln $ | 194 mln $ | +102,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -23,8 mln $ | 38,8 mln $ | -161,3% | 199 mln $ | 56,5 mln $ | +252,3% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 101 mln | 98,8 mln | +2,3% | 94 mln | 93,6 mln | +0,4% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -65,3 mln $ | -99,1 mln $ | +34,0% | -337 mln $ | -1,16 mld $ | +71,0% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 16,2 mln $ | 9,4 mln $ | +72,3% | 12,6 mln $ | 8,5 mln $ | +48,2% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 6,19 mln $ | 3,61 mln $ | +71,4% | 3,85 mln $ | 4,54 mln $ | -15,3% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 10 mln $ | 5,8 mln $ | +72,4% | 8,8 mln $ | 4 mln $ | +120,0% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,18 mld $ | 898 mln $ | +31,4% | 1,07 mld $ | 777 mln $ | +37,5% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 750 mln $ | 688 mln $ | +9,1% | 777 mln $ | 642 mln $ | +20,9% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 368 mln $ | 269 mln $ | +36,8% | 818 mln $ | 535 mln $ | +52,8% |
| Convertible Notes Payable, Noncurrent | 1,13 mld $ | 1,13 mld $ | +0,4% | 1,13 mld $ | 0 $ | – |
| Cost of Revenue | 92,1 mln $ | 63,6 mln $ | +45,0% | 262 mln $ | 266 mln $ | -1,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -2,33 mln $ | +100,0% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 18,3 mln $ | 8,77 mln $ | +109,1% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 18,3 mln $ | 5,13 mln $ | +257,9% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4 tys. $ | -1,32 mln $ | +100,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 1,33 mld $ | 1,2 mld $ | +10,9% | 1,3 mld $ | 519 mln $ | +149,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 195 tys. $ | 161 tys. $ | +21,1% | 2,63 mln $ | 548 tys. $ | +379,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 4,33 mln $ | 1,07 mln $ | +304,2% | 105 tys. $ | 169 tys. $ | -37,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 1,33 mld $ | 1,2 mld $ | +10,9% | 1,3 mld $ | 519 mln $ | +149,7% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 703 mln $ | 687 mln $ | +2,3% | 723 mln $ | 448 mln $ | +61,1% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 30 tys. $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,98 mln $ | 1,24 mln $ | +220,5% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 1,32 mln $ | 121 tys. $ | +990,1% | 4,01 mln $ | 1,24 mln $ | +223,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 177 mln $2026-01-31 | 151 mln $ | +17,0% | 177 mln $ | 151 mln $ | +17,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,14 mld $2026-01-31 | 909 mln $ | +25,2% | 1,14 mld $ | 909 mln $ | +25,2% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 67,9 mln $2026-01-31 | 45,7 mln $ | +48,7% | 67,9 mln $ | 45,7 mln $ | +48,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 478 mln $2026-01-31 | 331 mln $ | +44,4% | 478 mln $ | 331 mln $ | +44,4% |
| Deferred Tax Assets, Other | 67 mln $2026-01-31 | 31,4 mln $ | +113,7% | 67 mln $ | 31,4 mln $ | +113,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 149 mln $2026-01-31 | 118 mln $ | +26,1% | 149 mln $ | 118 mln $ | +26,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 69,3 mln $2026-01-31 | 68,6 mln $ | +1,1% | 69,3 mln $ | 68,6 mln $ | +1,1% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 1,07 mld $2026-01-31 | 863 mln $ | +23,9% | 1,07 mld $ | 863 mln $ | +23,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 83,3 mln $2026-01-31 | 57 mln $ | +46,0% | 83,3 mln $ | 57 mln $ | +46,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 15,4 mln $2026-01-31 | 11,3 mln $ | +35,3% | 15,4 mln $ | 11,3 mln $ | +35,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 46,4 mln $2026-01-31 | 28,1 mln $ | +65,3% | 46,4 mln $ | 28,1 mln $ | +65,3% |
| Depreciation | 5,2 mln $ | 4,4 mln $ | +18,2% | 17,7 mln $ | 17,4 mln $ | +1,7% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 12,5 mln $ | 8,42 mln $ | +48,9% | 37,1 mln $ | 28,9 mln $ | +28,6% |
| Earnings Per Share, Basic | -0,30 $ | -0,49 $ | +38,8% | -1,78 $ | -7,48 $ | +76,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-Q 2026-04-30, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-Q 2025-07-31, 10-Q 2025-04-30, 10-K 2025-01-31, 10-Q 2024-10-31, 10-Q 2024-07-31
Dane na 2026-11-02