Finanse QuantumScape Corporation (QS)
NASDAQ · Consumer Cyclical · Auto - Parts · Pracownicy: 700 · CEO: Siva Sivaram
- Cena
- 4,06 $ -3,33%
- Kapitalizacja
- 2,51 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 2,5 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-23
- Następny raport
- 2027-02-10 Prognoza EPS: -0,18 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 2,51 mld $ EV 2,5 mld $
- Przychody
- 0 $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Konsensus na FY2026
- Marża netto
- – Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -6,4× Prognozowany -6,4× (FY2026)
- P/S
- 0,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -7,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -259 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -384 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 56 tys. $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-10 Prognoza przychodów: 1 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-21): przychody b/d, EPS powyżej o 19,1%Przychody – wobec oczekiwanych 1 mln $ (–); EPS -0,14 $ wobec -0,17 $ (+19,1%).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 9,6%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 621 mln, rok wcześniej: 566 mln.
- Gotówka netto: 755 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 820 mln $, dług z leasingiem: 65 mln $; rok temu gotówka netto: 931 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 0 $ | 0 $ | – |
| Zysk operacyjny | -92,4 mln $ | -115 mln $ | +19,6% |
| Zysk netto | -84,5 mln $ | -106 mln $ | +20,2% |
| Rozwodniony EPS | -0,14 $ | -0,18 $ | +22,2% |
| Przepływy operacyjne | -55,1 mln $ | -63,7 mln $ | +13,6% |
| Capex | 4,45 mln $ | 9,86 mln $ | -54,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | -59,5 mln $ | -73,6 mln $ | +19,1% |
| R&D | 73,9 mln $ | 77,9 mln $ | -5,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 16,3 mln $ | 29,2 mln $ | -44,2% |
Raport vs konsensus
2026-10-21| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| EPS (baza konsensusu) | -0,14 $ | -0,17 $ | +19,1% |
Z raportu z 2026-10-21 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -227 mln $
- Capex
- -31,3 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -3,49 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 105 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -259 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -6,4× | – | – |
| EV / EBITDA | -7,5× | – | – |
| EV / przychody | 0,0× | – | – |
| Cena / FCF | -9,7× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 2,5× | 3,5× | 1,9× – 5,6× |
| Rentowność FCF | -10,3% | -9,1% | -15,4% – -2,8% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -38,9% | -30,3% | -40,4% – -12,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | -35,5% | -29,2% | -41,3% – -2,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 5,25 $ (+29,3%)
zakres 4,50 $ – 6,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 56 tys. $ | – | -0,63 $ | +16,5% | -6,4× | 4 |
| FY2027 | 304 tys. $ | +442,7% | -0,62 $ | +1,7% | -6,5× | 5 |
| FY2028 | 133 mln $ | +43 694,8% | -0,54 $ | +13,6% | -7,5× | 7 |
| FY2029 | 168 mln $ | +26,1% | -0,36 $ | +33,4% | -11,3× | 2 |
| FY2030 | 406 mln $ | +141,9% | -0,07 $ | +79,7% | -55,6× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (197), które QuantumScape Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 6 mln $ | 6,45 mln $ | -6,9% | 11,8 mln $ | 6,47 mln $ | +82,8% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 3,24 mln $ | 4,58 mln $ | -29,3% | 19 mln $ | 29,3 mln $ | -35,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 17 mln $ | 14 mln $ | +21,8% | 14,5 mln $ | 17,4 mln $ | -16,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 215 mln $ | 183 mln $ | +17,6% | 192 mln $ | 155 mln $ | +23,9% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -2,09 mln $ | 543 tys. $ | -484,7% | 644 tys. $ | 428 tys. $ | +50,5% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 5,07 mld $ | 4,91 mld $ | +3,4% | 4,96 mld $ | 4,52 mld $ | +9,9% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | -1,62 mln | -8,7 mln | +81,4% | 42,4 mln | 61,5 mln | -31,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 14,3 mln $ | 24,8 mln $ | -42,3% | 110 mln $ | 122 mln $ | -10,4% |
| Asset Retirement Obligation, Current | 14,3 mln $ | 13,6 mln $ | +5,1% | 13,7 mln $ | 12,4 mln $ | +10,5% |
| Asset Retirement Obligations, Noncurrent | 14,3 mln $ | – | – | 13,7 mln $ | 12,4 mln $ | +10,8% |
| Assets | 1,12 mld $ | 1,34 mld $ | -16,7% | 1,31 mld $ | 1,32 mld $ | -1,1% |
| Assets, Current | 833 mln $ | 1,02 mld $ | -18,0% | 982 mln $ | 922 mln $ | +6,4% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 230 tys. $ | -2,19 mln $ | +110,5% | 9,7 mln $ | 3,25 mln $ | +198,4% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 75,6 mln $ | 226 mln $ | -66,5% | 231 mln $ | 141 mln $ | +63,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 89,3 mln $ | 241 mln $ | -63,0% | 244 mln $ | 159 mln $ | +53,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -57,3 mln $ | 50,5 mln $ | -213,3% | 85,3 mln $ | -1,66 mln $ | +5242,6% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,25 mld | 1,25 mld | 0,0% | 1,25 mld | 1,25 mld | 0,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 62 tys. $ | 60 tys. $ | +3,3% | 61 tys. $ | 54 tys. $ | +13,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 0 $2025-09-30 | -127 tys. $ | +100,0% | -85 tys. $2024-12-31 | 66 tys. $ | -228,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -100 mln $2025-12-31 | -115 mln $ | +13,2% | -435 mln $ | -475 mln $ | +8,4% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -85,6 mln $ | -105 mln $ | +18,6% | -435 mln $ | -475 mln $ | +8,4% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Allowance for Credit Loss | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | – | – | – | 1,06 mln $2024-12-31 | 213 mln $ | -99,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | – | – | – | 3 tys. $2024-12-31 | 3,24 mln $ | -99,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | 727 mln $ | 78 mln $ | +831,3% | 17,3 mln $ | 130 mln $ | -86,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | 2,09 mln $ | 9 tys. $ | +23 122,2% | 17 tys. $ | 33 tys. $ | -48,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | 727 mln $ | 78 mln $ | +831,3% | 17,3 mln $ | 131 mln $ | -86,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Accumulated Loss | 2,09 mln $ | 9 tys. $ | +23 122,2% | 17 tys. $ | 36 tys. $ | -52,8% |
| Debt Securities, Held-to-Maturity, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 100 mln $ | – | – | 4,95 mln $ | – | – |
| Debt Securities, Held-to-Maturity, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 711 mln $ | 993 mln $ | -28,4% | 944 mln $ | 890 mln $ | +6,0% |
| Debt Securities, Held-to-Maturity, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 99,9 mln $ | – | – | 4,95 mln $ | – | – |
| Debt Securities, Held-to-Maturity, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 710 mln $ | 994 mln $ | -28,6% | 944 mln $ | 891 mln $ | +6,0% |
| Debt Securities, Held-to-maturity, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Amortized Cost | 811 mln $ | 993 mln $ | -18,3% | 949 mln $ | 890 mln $ | +6,5% |
| Debt Securities, Held-to-maturity, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Fair Value | 809 mln $ | 994 mln $ | -18,5% | 949 mln $ | 891 mln $ | +6,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 838 mln $2025-12-31 | 736 mln $ | +13,8% | 838 mln $ | 736 mln $ | +13,8% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 1,75 mln $2025-12-31 | 117 mln $ | -98,5% | 1,75 mln $ | 117 mln $ | -98,5% |
| Deferred Tax Assets, Net | – | – | – | 1,09 mln $2024-12-31 | – | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 52,4 mln $2025-12-31 | 62,2 mln $ | -15,7% | 52,4 mln $ | 62,2 mln $ | -15,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 704 mln $2025-12-31 | 480 mln $ | +46,8% | 704 mln $ | 480 mln $ | +46,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 93 mln $2025-12-31 | 84,6 mln $ | +10,0% | 93 mln $ | 84,6 mln $ | +10,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 786 mln $2025-12-31 | 674 mln $ | +16,5% | 786 mln $ | 674 mln $ | +16,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 1,4 mln $2025-12-31 | 1,01 mln $ | +38,9% | 1,4 mln $ | 1,01 mln $ | +38,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 52,4 mln $2025-12-31 | 61,1 mln $ | -14,2% | 52,4 mln $ | 61,1 mln $ | -14,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 36,2 mln $2025-12-31 | 39,8 mln $ | -9,1% | 36,2 mln $ | 39,8 mln $ | -9,1% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 12,7 mln $ | 14,2 mln $ | -10,6% | 65,6 mln $ | 57,8 mln $ | +13,5% |
| Earnings Per Share, Basic | -0,14 $ | -0,18 $ | +22,2% | -0,76 $ | -0,94 $ | +19,1% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,14 $ | -0,18 $ | +22,2% | -0,76 $ | -0,94 $ | +19,1% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -91 mln $ | -100 mln $ | +9,3% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 90,7 mln $ | 97,5 mln $ | -7,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | -20,9% | -20,4% | -2,5% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Foreign Income Tax Rate Differential, Amount | – | – | – | 1,56 mln $ | -70 tys. $ | +2324,3% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Foreign Income Tax Rate Differential, Percent | – | – | – | -0,4% | 0,0% | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Amount | – | – | – | 23 tys. $ | 128 tys. $ | -82,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Depreciation and Amortization, Amount | – | – | – | 6,2 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Depreciation and Amortization, Percent | – | – | – | -1,4% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Percent | – | – | – | 0,0% | 0,0% | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Percent | – | – | – | -0,4% | 0,0% | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02