Finanse Everpure, Inc. (P)
NYSE · Technology · Computer Hardware · Pracownicy: 6400 · CEO: Charles H. Giancarlo
- Cena
- 126,98 $ -7,45%
- Kapitalizacja
- 42,3 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 42,2 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-09-04
- Następny raport
- 2026-11-18 Prognoza EPS: 0,77 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 42,3 mld $ EV 42,2 mld $
- Przychody
- 4,26 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +38% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 5,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 167,1× Prognozowany 45,6× (FY2027)
- P/S
- 9,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 97,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 128 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 253 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 5,05 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-11-18 Prognoza przychodów: 1,33 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-26): przychody powyżej o 8,0%, EPS powyżej o 20,7%Przychody 1,19 mld $ wobec oczekiwanych 1,1 mld $ (+8,0%); EPS 0,70 $ wobec 0,58 $ (+20,7%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 37,7%Przychody za Q2 '27: 1,19 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 21,1%.
- Marża operacyjna 5,3% (TTM), zmiana r/r: +3,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 195,6%, przychody: wzrost 27,2%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 19,7%Zysk przed opodatkowaniem 279 mln $, zysk operacyjny 224 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 7,0% przychodów (rok temu 7,5%)Zainwestowano 300 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+18,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 128 mln $ = 50,6% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 334 mln $ = 260,2% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 334 mln $ (rok temu 536 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 390 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,3%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 346 mln, rok wcześniej: 338 mln.
- Gotówka netto: 783 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,01 mld $, dług z leasingiem: 225 mln $; rok temu gotówka netto: 1,31 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-08-02. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,19 mld $ | 861 mln $ | +37,7% |
| Marża brutto | 68,4% | 70,2% | -1,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 63,2 mln $ | 4,87 mln $ | +1196,6% |
| Marża operacyjna | 5,3% | 0,6% | +4,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 74,1 mln $ | 47,1 mln $ | +57,4% |
| Rozwodniony EPS | 0,21 $ | 0,14 $ | +50,0% |
| Przepływy operacyjne | -136 mln $ | 212 mln $ | -164,3% |
| Capex | 101 mln $ | 62 mln $ | +63,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | -238 mln $ | 150 mln $ | -258,3% |
| R&D | 294 mln $ | 242 mln $ | +21,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 117 mln $ | -100,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-26| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,19 mld $ | 1,1 mld $ | +8,0% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,70 $ | 0,58 $ | +20,7% |
Z raportu z 2026-08-26 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 687 mln $ | +53,9% | 57,9% | – | – | |
| Service | 499 mln $ | +20,4% | 42,1% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 688 mln $ | +19,3% | 58,0% | – | – | |
| Non-US | 497 mln $ | +75,2% | 42,0% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 428 mln $
- Capex
- -300 mln $
- Skup akcji
- -334 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -130 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -5,1 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 390 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 128 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 260,2%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 167,1× | 169,5× 4 z 5 lat | 122,7× – 209,5× |
| EV / EBITDA | 97,9× | 59,4× 4 z 5 lat | 45,7× – 75,5× |
| EV / przychody | 9,9× | 4,9× | 3,3× – 6,7× |
| Cena / FCF | 330,1× | 29,0× | 14,5× – 41,3× |
| Cena / wartość księgowa | 27,4× | 12,5× | 9,4× – 16,7× |
| Rentowność FCF | 0,3% | 3,9% | 2,4% – 6,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 6,6% | 1,2% | -4,4% – 3,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 17,4% | 3,0% | -19,0% – 13,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 141,47 $ (+11,4%)
zakres 80,00 $ – 215,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 5,05 mld $ | +38,0% | 2,78 $ | +492,1% | 45,6× | 13 |
| FY2028 | 6,91 mld $ | +36,7% | 4,19 $ | +50,7% | 30,3× | 13 |
| FY2029 | 8,27 mld $ | +19,7% | 5,53 $ | +31,9% | 23,0× | 3 |
| FY2030 | 11,9 mld $ | +44,0% | 9,52 $ | +72,1% | 13,3× | 1 |
| FY2031 | 7,75 mld $ | -34,9% | 4,88 $ | -48,7% | 26,0× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (296), które Everpure, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 330 mln $ | 112 mln $ | +194,1% | 153 mln $ | 112 mln $ | +36,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,03 mld $ | 530 mln $ | +93,7% | 945 mln $ | 681 mln $ | +38,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 204 tys. $ | 509 tys. $ | -59,9% | 203 tys. $ | 940 tys. $ | -78,4% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 69,7 mln $ | 39,6 mln $ | +75,8% | 67,6 mln $ | 34,2 mln $ | +97,4% |
| Accrued Professional Fees, Current | 16,1 mln $ | 10,3 mln $ | +56,1% | 13,6 mln $ | 10,3 mln $ | +31,9% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 670 mln $ | 594 mln $ | +12,8% | 626 mln $ | 571 mln $ | +9,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -4,55 mln $ | 1,92 mln $ | -337,6% | 1,71 mln $ | 954 tys. $ | +79,1% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 2,63 mld $ | 2,65 mld $ | -0,9% | 2,62 mld $ | 2,67 mld $ | -1,9% |
| Advertising Expense | – | – | – | 8,8 mln $ | 6,2 mln $ | +41,9% |
| Amortization of Intangible Assets | 1,5 mln $ | 4 mln $ | -62,5% | 13,3 mln $ | 15,7 mln $ | -15,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 1,69 mln2026-05-03 | 23,4 mln | -92,8% | 514 tys.2025-02-02 | 1,04 mln | -50,5% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 162 mln $ | 120 mln $ | +35,7% | 490 mln $ | 429 mln $ | +14,2% |
| Assets | 5,22 mld $ | 4,03 mld $ | +29,7% | 4,67 mld $ | 3,96 mld $ | +17,9% |
| Assets, Current | 3,32 mld $ | 2,52 mld $ | +31,4% | 3,06 mld $ | 2,57 mld $ | +19,3% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 16,3 mln $ | 3,15 mln $ | +416,7% | 19,4 mln $ | 16,2 mln $ | +19,9% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 447 mln $ | 340 mln $ | +31,4% | 420 mln $ | 329 mln $ | +27,7% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 150 mln $ | 105 mln $ | +43,6% | 139 mln $ | 99,3 mln $ | +40,4% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 296 mln $ | 235 mln $ | +26,0% | 280 mln $ | 229 mln $ | +22,2% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 386 mln $ | 888 mln $ | -56,6% | 855 mln $ | 724 mln $ | +18,1% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 258 mln $ | 279 mln $ | -7,7% | 317 mln $ | 286 mln $ | +10,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 396 mln $ | 910 mln $ | -56,4% | 865 mln $ | 738 mln $ | +17,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -452 mln $ | 150 mln $ | -402,4% | 127 mln $ | 25,6 mln $ | +396,6% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 72,2 mln2026-02-01 | 65,8 mln | +9,7% | 72,2 mln | 65,8 mln | +9,7% |
| Common Stock, Shares Authorized | 2,25 mld | 2,25 mld | 0,0% | 2,25 mld | 2,25 mld | 0,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 33 tys. $ | 33 tys. $ | 0,0% | 33 tys. $ | 33 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 71,2 mln $ | 47,2 mln $ | +50,9% | 189 mln $ | 111 mln $ | +69,5% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,32 mld $ | 1,01 mld $ | +31,6% | 1,18 mld $ | 954 mln $ | +23,8% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 1,2 mld $ | 905 mln $ | +32,3% | 1,05 mld $ | 841 mln $ | +24,4% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 419 mln $ | 344 mln $ | +21,8% | 954 mln $ | 852 mln $ | +11,9% |
| Cost of Goods and Services Sold | 375 mln $ | 257 mln $ | +45,9% | 1,08 mld $ | 955 mln $ | +13,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 637 tys. $ | 268 tys. $ | +137,7% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 24,2 mln $ | 26,6 mln $ | -9,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 28,2 mln $ | 32,4 mln $ | -12,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,46 mln $ | 5,47 mln $ | -36,8% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year 5 Through 10 | 2,83 mln $ | 2,7 mln $ | +4,8% | 193 tys. $ | 865 tys. $ | -77,7% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 445 mln $ | 444 mln $ | +0,3% | 447 mln $ | 503 mln $ | -11,2% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 177 mln $ | 199 mln $ | -11,4% | 242 mln $ | 291 mln $ | -17,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 14,5 mln $2025-11-02 | 65,2 mln $ | -77,7% | 2,03 mln $2025-02-02 | 168 mln $ | -98,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 2 tys. $2025-11-02 | 141 tys. $ | -98,6% | 0 $2025-02-02 | 2,99 mln $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | 399 mln $ | 48,1 mln $ | +730,1% | 98,9 mln $ | 144 mln $ | -31,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | 3,19 mln $ | 31 tys. $ | +10 187,1% | 105 tys. $ | 208 tys. $ | -49,5% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year 5 Through 10 | 2,82 mln $ | 2,73 mln $ | +3,4% | 193 tys. $ | 867 tys. $ | -77,7% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 442 mln $ | 447 mln $ | -1,1% | 449 mln $ | 506 mln $ | -11,1% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 177 mln $ | 200 mln $ | -11,4% | 243 mln $ | 292 mln $ | -16,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | 57,5 mln $2025-11-02 | 157 mln $ | -63,4% | 146 mln $2025-02-02 | 463 mln $ | -68,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Accumulated Loss | 56 tys. $2025-11-02 | 412 tys. $ | -86,4% | 208 tys. $2025-02-02 | 4,01 mln $ | -94,8% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestAfterAllowanceForCreditLoss | 625 mln $ | 646 mln $ | -3,3% | 689 mln $ | 795 mln $ | -13,4% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 622 mln $ | 650 mln $ | -4,2% | 692 mln $ | 798 mln $ | -13,3% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestAllowanceForCreditLossWriteoff | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestCurrent | 622 mln $ | 650 mln $ | -4,2% | 692 mln $ | 798 mln $ | -13,3% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 7,86 mln $ | 8,72 mln $ | -9,9% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 113 mln $2026-02-01 | 110 mln $ | +2,6% | 113 mln $ | 110 mln $ | +2,6% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,06 mld $2026-02-01 | 920 mln $ | +15,4% | 1,06 mld $ | 920 mln $ | +15,4% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 374 mln $2026-02-01 | 430 mln $ | -13,1% | 374 mln $ | 430 mln $ | -13,1% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 224 mln $2026-02-01 | 164 mln $ | +36,0% | 224 mln $ | 164 mln $ | +36,0% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 122 mln $2026-02-01 | 32,2 mln $ | +278,9% | 122 mln $ | 32,2 mln $ | +278,9% |
| Deferred Tax Assets, Other | 4,19 mln $2026-02-01 | 3,24 mln $ | +29,3% | 4,19 mln $ | 3,24 mln $ | +29,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 335 mln $2026-02-01 | 249 mln $ | +34,8% | 335 mln $ | 249 mln $ | +34,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 20,7 mln $2026-02-01 | 19,1 mln $ | +8,6% | 20,7 mln $ | 19,1 mln $ | +8,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Reserves | 40,8 mln $2026-02-01 | 34,3 mln $ | +19,0% | 40,8 mln $ | 34,3 mln $ | +19,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-08-02, 10-Q 2026-05-03, 10-K 2026-02-01, 10-Q 2025-11-02, 10-Q 2025-08-03, 10-Q 2025-05-04, 10-K 2025-02-02, 10-Q 2024-11-03, 10-Q 2024-08-04
Dane na 2026-11-02