Finanse One Stop Systems, Inc. (OSS)
NASDAQ · Technology · Computer Hardware · Pracownicy: 57 · CEO: Michael Knowles
- Cena
- 5,14 $ -11,68%
- Kapitalizacja
- 129 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 124 mln $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-28
- Następny raport
- 2027-03-17 Prognoza EPS: 0,02 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 129 mln $ EV 124 mln $
- Przychody
- 17,1 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Marża netto
- 2,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 64,3×
- P/S
- 7,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -16,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -9,62 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 429 tys. $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Zysk
- 2027-03-17 Prognoza przychodów: 15 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-28): przychody powyżej o 15,0%, EPS zgodnie z oczekiwaniamiPrzychody 12,6 mln $ wobec oczekiwanych 10,9 mln $ (+15,0%); EPS 0,01 $ wobec 0,01 $ (0,0%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r -32,9%Przychody za Q3 '26: 12,6 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -54,1%.
- Marża operacyjna -54,7% (TTM), zmiana r/r: -44,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -48,4%, przychody: wzrost -71,6%.
- Capex: 0,9% przychodów (rok temu 0,9%)Zainwestowano 147 tys. $ w ostatnich 4 kwartałach (-72,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -9,62 mln $ = -2241,7% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 9,4%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 25 mln, rok wcześniej: 22,8 mln.
- Gotówka netto: 17,6 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 18,9 mln $, dług z leasingiem: 1,32 mln $; rok temu gotówka netto: 8,88 tys. $.
- One Stop Systems Segment: przychody +43,4%, marża -4,4% (było -111,0%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q3 '25: zysk operacyjny -410 tys. $ przy przychodach 9,26 mln $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 12,6 mln $ | 18,8 mln $ | -32,9% |
| Marża brutto | 42,6% | 35,7% | +6,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -835 tys. $ | 570 tys. $ | -246,4% |
| Marża operacyjna | -6,6% | 3,0% | -9,7 pkt proc. |
| Zysk netto | -594 tys. $ | 263 tys. $ | -325,3% |
| Rozwodniony EPS | -0,02 $ | 0,01 $ | -273,9% |
| Przepływy operacyjne | -11,8 mln $ | -3,42 mln $ | -245,5% |
| Capex | 65,5 tys. $ | 295 tys. $ | -77,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | -11,9 mln $ | -3,72 mln $ | -219,8% |
| R&D | 1,11 mln $ | 1,45 mln $ | -23,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 910 tys. $ | 445 tys. $ | +104,6% |
Raport vs konsensus
2026-10-28| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 12,6 mln $ | 10,9 mln $ | +15,0% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
Z raportu z 2026-10-28 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 12,4 mln $ | -33,1% | 98,2% | 27,8 mln $ | -42,4% | |
| Service | 230 tys. $ | -22,1% | 1,8% | 2,18 mln $ | -4,5% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Non Us | 22,4 mln $ | +106,9% | 58,0% | – | – | |
| United States | 16,2 mln $ | +112,4% | 42,0% | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '25
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bressner Technology Segment | 9,49 mln $ | +31,1% | 981 tys. $ | +124,2% | 10,3% | 6,0% | 2,51 mln $ |
| One Stop Systems Segment | 9,26 mln $ | +43,4% | -410 tys. $ | +94,3% | -4,4% | -111,0% | -8,82 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -9,77 mln $
- Capex
- 147 tys. $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -1 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 3,33 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -9,62 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 64,3× | 34,6× 2 z 5 lat | 31,2× – 38,1× |
| EV / EBITDA | -16,1× | 17,9× 2 z 5 lat | 17,8× – 18,0× |
| EV / przychody | 7,3× | 1,7× | 0,7× – 4,1× |
| Cena / FCF | -13,4× | 17,9× 1 z 5 lat | 17,9× – 17,9× |
| Cena / wartość księgowa | 3,4× | 2,1× | 1,1× – 3,5× |
| Rentowność FCF | -7,5% | -3,2% | -14,0% – 5,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -22,4% | -14,0% | -44,4% – 3,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 1,0% | -11,1% | -50,2% – 11,1% |
Analitycy
Cel konsensusu 15,33 $ (+198,2%)
zakres 15,00 $ – 16,00 $ · rekomendacja Buy
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (200), które One Stop Systems, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 2,11 mln $ | 6,03 mln $ | -65,0% | 1,72 mln $ | 955 tys. $ | +79,7% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 12,7 mln $ | 12 mln $ | +6,0% | 11,5 mln $ | 4,19 mln $ | +175,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 653 tys. $ | 78,9 tys. $ | +726,8% | 78,9 tys. $ | 79 tys. $ | -0,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 653 tys. $ | 191 tys. $ | +242,1% | 78,9 tys. $ | 79 tys. $ | -0,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Recovery | 0 $2026-03-31 | 0 $ | – | – | – | – |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 0 $ | 0 $ | – | 100 $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 13,4 mln $ | 12,2 mln $ | +9,7% | 11,6 mln $ | 4,27 mln $ | +172,5% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 544 tys. $ | 43,5 tys. $ | +1149,8% | 0 $ | 40 tys. $ | -100,0% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 17,1 tys. $ | 872 tys. $ | -98,0% | 25,7 tys. $ | 20,3 tys. $ | +26,5% |
| Accrued Liabilities and Other Liabilities | 5,68 mln $ | 4,15 mln $ | +37,0% | 3,63 mln $ | 3,47 mln $ | +4,5% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 7,31 mln $2025-12-31 | 6,62 mln $ | +10,4% | 7,31 mln $ | 6,62 mln $ | +10,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -50,1 tys. $ | 997 tys. $ | -105,0% | 140 tys. $2024-12-31 | 675 tys. $ | -79,2% |
| Additional Paid in Capital | 63,8 mln $ | 51,2 mln $ | +24,6% | 63 mln $ | 49,1 mln $ | +28,3% |
| Advertising Expense | – | – | – | 46,7 tys. $ | 25,9 tys. $ | +80,2% |
| Amortization of Intangible Assets | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Assets | 47,4 mln $ | 43,1 mln $ | +10,1% | 52,8 mln $ | 36,9 mln $ | +43,0% |
| Assets, Current | 45,9 mln $ | 36 mln $ | +27,6% | 50,8 mln $ | 32,2 mln $ | +57,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 5,64 mln $ | 6,51 mln $ | -13,4% | 31,2 mln $ | 4,04 mln $ | +671,1% |
| Cash Provided by (Used in) Financing Activities, Discontinued Operations | 0 $ | 0 $ | – | 136 tys. $ | -955 tys. $ | +114,3% |
| Cash Provided by (Used in) Investing Activities, Discontinued Operations | 0 $ | -242 tys. $ | +100,0% | 17,5 mln $ | -134 tys. $ | +13 089,8% |
| Cash Provided by (Used in) Operating Activities, Discontinued Operations | 0 $ | -256 tys. $ | +100,0% | 261 tys. $ | 2,49 mln $ | -89,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Disposal Group, Including Discontinued Operations | – | – | – | 2,75 mln $2024-12-31 | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 5,64 mln $ | 6,51 mln $ | -13,4% | 33,4 mln $ | 6,79 mln $ | +391,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | -1,87 mln $2025-09-30 | 2,54 mln $ | -173,7% | 2,9 mln $2024-12-31 | 910 tys. $ | +218,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -11,6 mln $ | -1,95 mln $ | -496,7% | 26,6 mln $ | 2,75 mln $ | +868,3% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 50 mln | 50 mln | 0,0% | 50 mln | 50 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 25 mln | 22 mln | +13,8% | 24,6 mln | 21,1 mln | +16,2% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 25 mln | 22 mln | +13,8% | 24,6 mln | 21,1 mln | +16,2% |
| Common Stock, Value, Issued | 2,51 tys. $ | 2,2 tys. $ | +13,8% | 2,46 tys. $ | 2,12 tys. $ | +16,2% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -597 tys. $ | -125 tys. $ | -378,2% | 4,95 mln $ | -14,2 mln $ | +134,9% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 2,6 mln $ | 123 tys. $ | +2010,0% | 339 tys. $ | 218 tys. $ | +55,3% |
| Cost of Revenue | 7,23 mln $ | 5,04 mln $ | +43,3% | 16,2 mln $ | 23,9 mln $ | -32,2% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 695 tys. $ | 696 tys. $ | -0,1% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 707 tys. $ | 698 tys. $ | +1,2% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 11,3 tys. $ | 2,56 tys. $ | +341,8% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -43,5 tys. $ | 28,1 tys. $ | -255,1% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 491 tys. $2025-12-31 | 580 tys. $ | -15,3% | -43,5 tys. $ | 28,1 tys. $ | -255,1% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 39,8 tys. $2025-09-30 | – | – | 52,6 tys. $2024-12-31 | 44,7 tys. $ | +17,7% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 93,2 tys. $2025-12-31 | 66,2 tys. $ | +40,9% | 93,2 tys. $ | 66,2 tys. $ | +40,9% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 10,7 mln $2025-12-31 | 10,2 mln $ | +4,7% | 10,7 mln $ | 10,2 mln $ | +4,7% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 1,93 mln $2025-12-31 | 2,26 mln $ | -14,4% | 1,93 mln $ | 2,26 mln $ | -14,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 138 tys. $2025-12-31 | 129 tys. $ | +6,9% | 138 tys. $ | 129 tys. $ | +6,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 224 tys. $2025-12-31 | 348 tys. $ | -35,6% | 224 tys. $ | 348 tys. $ | -35,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Reserves | 75,9 tys. $2025-12-31 | 558 tys. $ | -86,4% | 75,9 tys. $ | 558 tys. $ | -86,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 0 $2025-12-31 | 52,6 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 52,6 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 892 tys. $2025-12-31 | 1,18 mln $ | -24,3% | 892 tys. $ | 1,18 mln $ | -24,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 496 tys. $2025-12-31 | 555 tys. $ | -10,7% | 496 tys. $ | 555 tys. $ | -10,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 76,8 tys. $2025-12-31 | 217 tys. $ | -64,7% | 76,8 tys. $ | 217 tys. $ | -64,7% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 395 tys. $ | 371 tys. $ | +6,4% |
| Defined Contribution Plan, Employer Matching Contribution, Percent of Employees' Gross Pay | – | – | – | 5,0% | 5,0% | 0,0% |
| Defined Contribution Plan, Maximum Annual Contributions Per Employee, Percent | – | – | – | 100,0% | 100,0% | 0,0% |
| Depreciation | 183 tys. $ | 193 tys. $ | -5,0% | 772 tys. $ | 927 tys. $ | -16,8% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 94,8 tys. $2025-12-31 | 112 tys. $ | -15,3% | 772 tys. $ | 927 tys. $ | -16,8% |
| Disposal Group, Including Discontinued Operation, Assets | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Disposal Group, Including Discontinued Operation, Assets, Noncurrent | – | – | – | 1,93 mln $2024-12-31 | – | – |
| Disposal Group, Including Discontinued Operation, Cash and Cash Equivalents | – | – | – | 2,75 mln $2024-12-31 | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02