Finanse Okta, Inc. (OKTA)
NASDAQ · Technology · Software - Infrastructure · Pracownicy: 6366 · CEO: Todd McKinnon
- Cena
- 208,24 $ -6,14%
- Kapitalizacja
- 34,8 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 34,1 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-08-27
- Następny raport
- 2026-12-01 Prognoza EPS: 0,93 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 34,8 mld $ EV 34,1 mld $
- Przychody
- 3,07 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +10% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 9,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 123,2× Prognozowany 53,0× (FY2027)
- P/S
- 11,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 82,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 972 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 296 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,22 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-01 Prognoza przychodów: 816 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-26): przychody powyżej o 1,5%, EPS powyżej o 8,8%Przychody 805 mln $ wobec oczekiwanych 793 mln $ (+1,5%); EPS 1,05 $ wobec 0,97 $ (+8,8%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 10,6%Przychody za Q2 '27: 805 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 11,8%.
- Marża operacyjna 7,7% (TTM), zmiana r/r: +5,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 227,8%, przychody: wzrost 11,2%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 27,2%Zysk przed opodatkowaniem 324 mln $, zysk operacyjny 236 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,5% przychodów (rok temu 0,5%)Zainwestowano 15 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (0,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 972 mln $ = 328,4% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 445 mln $ = 45,8% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 445 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 503 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 1,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 179 mln, rok wcześniej: 181 mln.
- Gotówka netto: 2,25 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 2,3 mld $, dług z leasingiem: 53 mln $; rok temu gotówka netto: 1,92 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 805 mln $ | 728 mln $ | +10,6% |
| Marża brutto | 79,6% | 76,9% | +2,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 107 mln $ | 41 mln $ | +161,0% |
| Marża operacyjna | 13,3% | 5,6% | +7,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 116 mln $ | 67 mln $ | +73,1% |
| Rozwodniony EPS | 0,65 $ | 0,37 $ | +75,7% |
| Przepływy operacyjne | 234 mln $ | 167 mln $ | +40,1% |
| Capex | 1 mln $ | 5 mln $ | -80,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | 233 mln $ | 162 mln $ | +43,8% |
| R&D | 163 mln $ | 160 mln $ | +1,9% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 114 mln $ | 144 mln $ | -20,8% |
Raport vs konsensus
2026-08-26| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 805 mln $ | 793 mln $ | +1,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,05 $ | 0,97 $ | +8,8% |
Z raportu z 2026-08-26 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Subscription and Circulation | 793 mln $ | – | 98,5% | 3,73 mld $ | – | |
| Technology Service | 12 mln $ | – | 1,5% | 76 mln $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 97,9 mln $ | – | 84,8% | – | – | |
| Non-US | 17,6 mln $ | – | 15,2% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 987 mln $
- Capex
- -15 mln $
- Skup akcji
- -445 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -53 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -860 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 503 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 972 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 45,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 123,2× | 308,6× 2 z 5 lat | 63,0× – 554,2× |
| EV / EBITDA | 82,8× | 75,7× 2 z 5 lat | 40,6× – 110,9× |
| EV / przychody | 11,1× | 9,8× | 4,9× – 23,9× |
| Cena / FCF | 35,8× | 117,6× | 17,2× – 336,7× |
| Cena / wartość księgowa | 5,2× | 2,8× | 2,1× – 4,9× |
| Rentowność FCF | 2,8% | 3,0% | 0,3% – 5,8% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 3,0% | -5,1% | -10,3% – 1,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | 4,3% | -6,3% | -14,9% – 3,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 201,76 $ (-3,1%)
zakres 60,00 $ – 245,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 3,22 mld $ | +10,4% | 3,93 $ | +199,9% | 53,0× | 26 |
| FY2028 | 3,54 mld $ | +9,9% | 4,34 $ | +10,6% | 47,9× | 24 |
| FY2029 | 3,92 mld $ | +10,7% | 4,89 $ | +12,5% | 42,6× | 8 |
| FY2030 | 4,15 mld $ | +5,8% | 5,09 $ | +4,1% | 40,9× | 3 |
| FY2031 | 4,47 mld $ | +7,8% | 5,57 $ | +9,4% | 37,4× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (219), które Okta, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 10 mln $ | 12 mln $ | -16,7% | 12 mln $ | 13 mln $ | -7,7% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 469 mln $ | 417 mln $ | +12,5% | 687 mln $ | 621 mln $ | +10,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 6 mln $2025-10-31 | 6 mln $ | 0,0% | 4 mln $2025-01-31 | 6 mln $ | -33,3% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 70 mln $2026-01-31 | 56 mln $ | +25,0% | 70 mln $ | 56 mln $ | +25,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 2 mln $ | 1 mln $ | +100,0% | 13 mln $ | -12 mln $ | +208,3% |
| Additional Paid in Capital | 9,35 mld $ | 9,43 mld $ | -0,8% | 9,55 mld $ | 9,22 mld $ | +3,6% |
| Advertising Expense | – | – | – | 83 mln $ | 68 mln $ | +22,1% |
| Amortization of Deferred Sales Commissions | 47 mln $ | 40 mln $ | +17,5% | 161 mln $ | 130 mln $ | +23,8% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 83 mln $ | 85 mln $ | -2,4% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 5,69 mln2026-04-30 | 4,44 mln | +28,1% | 4,74 mln | 8,67 mln | -45,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 117 mln $ | 147 mln $ | -20,4% | 549 mln $ | 570 mln $ | -3,7% |
| Assets | 9,14 mld $ | 9,55 mld $ | -4,3% | 9,71 mld $ | 9,44 mld $ | +2,9% |
| Assets, Current | 3,09 mld $ | 3,57 mld $ | -13,4% | 3,64 mld $ | 3,42 mld $ | +6,7% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 2,07 mld $ | 2,68 mld $ | -22,8% | 2,37 mld $ | 2,36 mld $ | +0,1% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 47 mln $ | 40 mln $ | +17,5% | 161 mln $ | 130 mln $ | +23,8% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 173 mln $ | 150 mln $ | +15,3% | 171 mln $ | 140 mln $ | +22,1% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 331 mln $ | 268 mln $ | +23,5% | 332 mln $ | 267 mln $ | +24,3% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 763 mln $ | 876 mln $ | -12,9% | 858 mln $ | 409 mln $ | +109,8% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 530 mln $ | 694 mln $ | -23,6% | 670 mln $ | 248 mln $ | +170,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 769 mln $ | 884 mln $ | -13,0% | 864 mln $ | 415 mln $ | +108,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 1 mln $ | 384 mln $ | -99,7% | 449 mln $ | 73 mln $ | +515,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 109 mln $ | 63 mln $ | +73,0% | 260 mln $ | 22 mln $ | +1081,8% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,75 mld $ | 1,55 mld $ | +13,0% | 1,88 mld $ | 1,69 mld $ | +10,9% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 30 mln $ | 24 mln $ | +25,0% | 30 mln $ | 27 mln $ | +11,1% |
| Convertible Debt, Current | 0 $ | 859 mln $ | -100,0% | 350 mln $ | 509 mln $ | -31,2% |
| Convertible Debt, Noncurrent | 0 $2026-01-31 | 349 mln $ | -100,0% | 0 $ | 349 mln $ | -100,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 164 mln $ | 168 mln $ | -2,4% | 661 mln $ | 618 mln $ | +7,0% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1 mln $ | 5 mln $ | -120,0% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 7 mln $ | 9 mln $ | -22,2% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8 mln $ | 16 mln $ | -50,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2 mln $ | 2 mln $ | 0,0% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 446 mln $ | 374 mln $ | +19,3% | 308 mln $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 1,09 mld $ | 1,61 mld $ | -32,2% | 1,39 mld $ | – | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 1,54 mld $ | 1,98 mld $ | -22,5% | 1,7 mld $ | 2,11 mld $ | -19,8% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 12 mln $ | 2 mln $ | +500,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 12 mln $ | 2 mln $ | +500,0% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 1 mln $ | 1 mln $ | 0,0% | 13 mln $ | 2 mln $ | +550,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,22 mld $2026-01-31 | 1,28 mld $ | -4,7% | 1,22 mld $ | 1,28 mld $ | -4,7% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 130 mln $2026-01-31 | 135 mln $ | -3,7% | 130 mln $ | 135 mln $ | -3,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 720 mln $2026-01-31 | 702 mln $ | +2,6% | 720 mln $ | 702 mln $ | +2,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 176 mln $2026-01-31 | 146 mln $ | +20,5% | 176 mln $ | 146 mln $ | +20,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 27 mln $2026-01-31 | 41 mln $ | -34,1% | 27 mln $ | 41 mln $ | -34,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 27 mln $2026-01-31 | 24 mln $ | +12,5% | 27 mln $ | 24 mln $ | +12,5% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 1,09 mld $2026-01-31 | 1,14 mld $ | -4,8% | 1,09 mld $ | 1,14 mld $ | -4,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 158 mln $2026-01-31 | 148 mln $ | +6,8% | 158 mln $ | 148 mln $ | +6,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 28 mln $2026-01-31 | 13 mln $ | +115,4% | 28 mln $ | 13 mln $ | +115,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 16 mln $2026-01-31 | 15 mln $ | +6,7% | 16 mln $ | 15 mln $ | +6,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 0 $2026-01-31 | 14 mln $ | -100,0% | 0 $ | 14 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Tax Deferred Income | 124 mln $2026-01-31 | 99 mln $ | +25,3% | 124 mln $ | 99 mln $ | +25,3% |
| Defined Contribution Plan, Employer Discretionary Contribution Amount | – | – | – | 17 mln $ | 18 mln $ | -5,6% |
| Depreciation | – | – | – | 13 mln $ | 13 mln $ | 0,0% |
| Earnings Per Share, Basic | 0,67 $ | 0,38 $ | +76,3% | 1,33 $ | 0,16 $ | +731,3% |
| Earnings Per Share, Diluted | 0,65 $ | 0,37 $ | +75,7% | 1,31 $ | 0,06 $ | +2083,3% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | -3 mln $ | 1 mln $ | -400,0% | 14 mln $ | -4 mln $ | +450,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | 54 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | -51 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | -20,0% | 27,4% | -173,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Foreign Income Tax Rate Differential, Percent | – | – | – | 8,1%2025-01-31 | -0,7% | +1257,1% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Amount | – | – | – | 4 mln $ | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-Q 2026-04-30, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-Q 2025-07-31, 10-Q 2025-04-30, 10-K 2025-01-31, 10-Q 2024-10-31, 10-Q 2024-07-31
Dane na 2026-11-02