Finanse Natera, Inc. (NTRA)
NASDAQ · Healthcare · Medical - Diagnostics & Research · Pracownicy: 6138 · CEO: Steven Leonard Chapman
- Cena
- 414,30 $ -4,98%
- Kapitalizacja
- 59,7 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 58,9 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-07
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: -0,28 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 59,7 mld $ EV 58,9 mld $
- Przychody
- 2,71 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +26% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -7,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -304,6× Prognozowany -284,9× (FY2026)
- P/S
- 22,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -329,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 71,7 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -192 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,91 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 708 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody powyżej o 13,8%, EPS powyżej o 4,8%Przychody 753 mln $ wobec oczekiwanych 661 mln $ (+13,8%); EPS -0,47 $ wobec -0,49 $ (+4,8%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 37,7%Przychody za Q2 '26: 753 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 36,4%.
- Marża operacyjna -10,7% (TTM), zmiana r/r: +4,2 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 1,3%, przychody: wzrost 37,8%.
- Capex: 5,8% przychodów (rok temu 4,2%)Zainwestowano 157 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+90,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 71,7 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 5,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 143 mln, rok wcześniej: 136 mln.
- Gotówka netto: 853 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,09 mld $, dług z leasingiem: 238 mln $; rok temu gotówka netto: 820 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 753 mln $ | 547 mln $ | +37,7% |
| Marża brutto | 64,5% | 63,5% | +1,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -75,8 mln $ | -110 mln $ | +31,3% |
| Marża operacyjna | -10,1% | -20,2% | +10,1 pkt proc. |
| Zysk netto | -67 mln $ | -101 mln $ | +33,7% |
| Rozwodniony EPS | -0,47 $ | -0,74 $ | +36,5% |
| Przepływy operacyjne | 54,8 mln $ | 37,6 mln $ | +45,8% |
| Capex | 63,4 mln $ | 25,9 mln $ | +144,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | -8,64 mln $ | 11,7 mln $ | -174,0% |
| R&D | 228 mln $ | 146 mln $ | +55,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 103 mln $ | 93,4 mln $ | +10,4% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 753 mln $ | 661 mln $ | +13,8% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,47 $ | -0,49 $ | +4,8% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 748 mln $ | +37,4% | 100,0% | 2,69 mld $ | +13,9% | |
| Licensing and other | – | – | – | – | – | |
| Oncology | 300 tys. $ | – | 0,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 739 mln $ | – | 98,2% | – | – | |
| United States | – | – | – | – | – | |
| EMEA | 9,02 mln $ | – | 1,2% | – | – | |
| Europe, Middle East, India, Africa | – | – | – | – | – | |
| Americas, excluding U.S. | – | – | – | – | – | |
| Asia Pacific and Other | – | – | – | – | – | |
| Americas, Excluding United States | 2,22 mln $ | – | 0,3% | – | – | |
| Asia Pacific And Other | 2,05 mln $ | – | 0,3% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 228 mln $
- Capex
- -157 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -16 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 381 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 71,7 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -304,6× | – | – |
| EV / EBITDA | -329,4× | – | – |
| EV / przychody | 21,7× | 9,9× | 4,8× – 14,0× |
| Cena / FCF | 832,9× | 286,1× 2 z 5 lat | 285,1× – 287,1× |
| Cena / wartość księgowa | 32,6× | 12,6× | 5,6× – 18,3× |
| Rentowność FCF | 0,1% | -4,0% | -12,1% – 0,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -10,0% | -30,6% | -46,2% – -11,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | -11,7% | -46,9% | -77,6% – -12,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 386,00 $ (-6,8%)
zakres 245,00 $ – 500,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 2,91 mld $ | +26,2% | -1,45 $ | +4,3% | -284,9× | 13 |
| FY2027 | 3,52 mld $ | +20,9% | -0,37 $ | +74,6% | -1122,2× | 12 |
| FY2028 | 4,26 mld $ | +21,1% | 1,27 $ | +445,3% | 325,0× | 16 |
| FY2029 | 5,13 mld $ | +20,5% | 2,14 $ | +68,1% | 193,3× | 13 |
| FY2030 | 6,19 mld $ | +20,5% | 3,65 $ | +70,2% | 113,6× | 13 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (235), które Natera, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 890 tys. $ | 1,03 mln $ | -13,5% | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 75,2 mln $ | 36,9 mln $ | +103,8% | 33,2 mln $ | 34,9 mln $ | -5,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 422 mln $ | 309 mln $ | +36,5% | 297 mln $ | 314 mln $ | -5,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 8,02 mln $2025-12-31 | 7,26 mln $ | +10,5% | 8,02 mln $ | 7,26 mln $ | +10,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 6,53 mln $ | 7,82 mln $ | -16,6% | 8,02 mln $ | 7,26 mln $ | +10,5% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 1,61 mln $ | 1,28 mln $ | +25,6% |
| Accrued Bonuses, Current | 48,9 mln $2025-12-31 | 32,2 mln $ | +51,8% | 48,9 mln $ | 32,2 mln $ | +51,8% |
| Accrued Insurance | 9,66 mln $ | 9,7 mln $ | -0,4% | 9,51 mln $ | 11,3 mln $ | -15,7% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 26,2 mln $ | 16,6 mln $ | +58,4% | 20,2 mln $ | 16,5 mln $ | +22,2% |
| Accrued Professional Fees | 53,8 mln $ | 84,7 mln $ | -36,5% | 56,1 mln $ | 54,2 mln $ | +3,4% |
| Accrued Sales Commission, Current | 19,4 mln $2025-12-31 | 14,2 mln $ | +36,5% | 19,4 mln $ | 14,2 mln $ | +36,5% |
| Accrued Vacation, Current | 4,7 mln $2025-12-31 | 3,83 mln $ | +22,8% | 4,7 mln $ | 3,83 mln $ | +22,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 133 mln $ | 91,7 mln $ | +45,5% | 111 mln $ | 78,4 mln $ | +41,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -108 tys. $ | -287 tys. $ | +62,4% | -258 tys. $ | -344 tys. $ | +25,0% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 4,75 mld $ | 3,98 mld $ | +19,3% | 4,49 mld $ | 3,76 mld $ | +19,3% |
| Advertising Expense | – | – | – | 10,6 mln $ | 2,3 mln $ | +360,9% |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | – | – | – | 991 tys. $2024-12-31 | 1,29 mln $ | -23,3% |
| Amortization of Intangible Assets | 5,7 mln $ | 0 $ | – | 3,9 mln $ | 1 mln $ | +290,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | -972 tys. | -553 tys. | -75,8% | 12,5 mln | 14,5 mln | -14,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 102 mln $ | 94,1 mln $ | +8,4% | 357 mln $ | 277 mln $ | +29,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Other, Increase for Cost Recognition | 0 $ | 812 tys. $ | -100,0% | 32,9 mln $ | 24,1 mln $ | +36,6% |
| Asset Impairment Charges | 0 $ | 0 $ | – | 0 $2021-12-31 | – | – |
| Assets | 2,66 mld $ | 1,76 mld $ | +51,2% | 2,4 mld $ | 1,66 mld $ | +44,4% |
| Assets, Current | 1,66 mld $ | 1,43 mld $ | +15,9% | 1,5 mld $ | 1,38 mld $ | +8,8% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 1,11 mld $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | -5,57 mln $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 121 mln $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 22,8 mln $ | – | – | 21,6 mln $ | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | 97,7 mln $ | – | – | 96,8 mln $ | – | – |
| Capitalized Computer Software, Net | 31,2 mln $2025-12-31 | 17,1 mln $ | +82,5% | 31,2 mln $ | 17,1 mln $ | +82,5% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 1,09 mld $ | – | – | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,09 mld $ | 1 mld $ | +9,1% | 1,08 mld $ | 946 mln $ | +13,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | 34,7 mln $2025-12-31 | 52,7 mln $ | -34,2% | 131 mln $ | 303 mln $ | -57,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 3,57 mln $ | 26,3 mln $ | -86,4% | – | – | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 750 mln | 750 mln | 0,0% | 750 mln | 750 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 144 mln | 137 mln | +5,0% | 140 mln | 133 mln | +5,3% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 144 mln | 137 mln | +5,0% | 140 mln | 133 mln | +5,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 14 tys. $ | 14 tys. $ | 0,0% | 14 tys. $ | 12 tys. $ | +16,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -66,9 mln $ | -101 mln $ | +33,8% | -208 mln $ | -188 mln $ | -10,9% |
| Contract with Customer, Liability | 56,6 mln $ | 38,1 mln $ | +48,8% | 42 mln $ | 36,6 mln $ | +14,7% |
| Contract with Customer, Liability, Change in Timeframe, Performance Obligation Satisfied, Revenue Recognized | -11,8 mln $ | -3,93 mln $ | -200,6% | -25,9 mln $ | -20,9 mln $ | -23,8% |
| Contract with Customer, Liability, Cumulative Catch-up Adjustment to Revenue, Change in Measure of Progress | -11,8 mln $ | -5,49 mln $ | -114,5% | -19,2 mln $ | -13,7 mln $ | -40,2% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 40,6 mln $ | 21,6 mln $ | +88,2% | 24,9 mln $ | 19,8 mln $ | +26,1% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 16,1 mln $ | 16,5 mln $ | -2,5% | 17,1 mln $ | 16,8 mln $ | +1,3% |
| Costs and Expenses | 829 mln $ | 657 mln $ | +26,1% | 2,62 mld $ | 1,92 mld $ | +36,3% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 200 tys. $ | – | – |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Amount | – | – | – | 287 mln $2024-12-31 | – | – |
| Debt Instrument, Collateral Amount | 150 mln $ | 150 mln $ | 0,0% | 150 mln $ | 150 mln $ | 0,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 1,09 mld $ | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Allowance for Credit Loss | 0 $ | 0 $ | – | 0 $2024-12-31 | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 1,09 mld $ | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 1 mln $2025-09-30 | 29,5 mln $ | -96,6% | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | – | – | – | 17,7 mln $2024-12-31 | 115 mln $ | -84,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Accumulated Loss | – | – | – | 330 tys. $2024-12-31 | 2,75 mln $ | -88,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Number of Positions | – | – | – | 6 position2024-12-31 | 19 position | -68,4% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 51,7 mln $ | – | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 9 mln $ | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02