Finanse MasTec, Inc. (MTZ)
NYSE · Industrials · Engineering & Construction · Pracownicy: 37 000 · CEO: Jose Ramon Mas
- Cena
- 193,77 $ +4,14%
- Kapitalizacja
- 15,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 19,8 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-29
- Następny raport
- 2027-02-25 Prognoza EPS: 2,69 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 15,6 mld $ EV 19,8 mld $
- Przychody
- 17,3 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +27% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 2,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 31,4× Prognozowany 21,0× (FY2026)
- P/S
- 0,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 14,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 405 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 493 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 18,2 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-25 Prognoza przychodów: 4,98 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody powyżej o 4,3%, EPS zgodnie z oczekiwaniamiPrzychody 5,15 mld $ wobec oczekiwanych 4,94 mld $ (+4,3%); EPS 2,96 $ wobec 2,95 $ (+0,3%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 29,9%Przychody za Q3 '26: 5,15 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 23,9%.
- Marża operacyjna 4,9% (TTM), zmiana r/r: -0,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 23,9%, przychody: wzrost 25,7%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 25,4% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 679 mln $, zysk operacyjny 852 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 2,1% przychodów (rok temu 1,7%)Zainwestowano 356 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+56,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 405 mln $ = 82,1% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 1,5%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 79,8 mln, rok wcześniej: 78,6 mln.
- Dług netto: 4,22 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 482 mln $, dług z leasingiem: 4,7 mld $; rok temu dług netto: 2,54 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5,15 mld $ | 3,97 mld $ | +29,9% |
| Marża brutto | 12,8% | 13,6% | -0,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 275 mln $ | 357 mln $ | -22,8% |
| Marża operacyjna | 5,3% | 9,0% | -3,6 pkt proc. |
| Zysk netto | 151 mln $ | 161 mln $ | -6,3% |
| Rozwodniony EPS | 1,89 $ | 2,04 $ | -7,4% |
| Przepływy operacyjne | 267 mln $ | 89 mln $ | +200,6% |
| Capex | 87,3 mln $ | 68,7 mln $ | +27,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | 180 mln $ | 20,3 mln $ | +788,2% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 11,3 mln $ | 9,31 mln $ | +21,3% |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5,15 mld $ | 4,94 mld $ | +4,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 2,96 $ | 2,95 $ | +0,3% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Clean Energy and Infrastructure | 1,83 mld $ | +33,9% | 54,4% | 6,07 mld $ | +29,9% | |
| Power Delivery | – | – | – | – | – | |
| Communications | 807 mln $ | -11,8% | 24,0% | 3,4 mld $ | -0,1% | |
| Pipeline Infrastructure | 724 mln $ | +21,1% | 21,6% | 2,69 mld $ | – | |
| Eliminations | – | – | – | – | – | |
| Other | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Non-US | 89,6 mln $ | +129,7% | 100,0% | 347 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 761 mln $
- Capex
- -356 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -1,68 mld $
- Dług netto zaciągnięty
- 1,58 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 54,3 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 405 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 31,4× | 79,4× 4 z 5 lat | 20,3× – 189,6× |
| EV / EBITDA | 14,1× | 13,3× | 9,5× – 17,3× |
| EV / przychody | 1,1× | 1,0× | 0,7× – 1,4× |
| Cena / FCF | 38,5× | 32,9× | 10,7× – 71,9× |
| Cena / wartość księgowa | 3,8× | 3,2× | 2,2× – 5,2× |
| Rentowność FCF | 2,6% | 6,0% | 1,4% – 9,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 7,2% | 4,3% | 1,3% – 7,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 14,0% | 6,0% | -1,8% – 12,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 379,07 $ (+95,6%)
zakres 270,00 $ – 550,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 18,2 mld $ | +27,4% | 9,22 $ | +81,9% | 21,0× | 10 |
| FY2027 | 21,5 mld $ | +18,1% | 12,30 $ | +33,3% | 15,8× | 14 |
| FY2028 | 24,7 mld $ | +14,8% | 16,24 $ | +32,1% | 11,9× | 6 |
| FY2029 | 27,9 mld $ | +13,1% | 20,64 $ | +27,1% | 9,4× | 3 |
| FY2030 | 30,4 mld $ | +8,8% | 23,55 $ | +14,1% | 8,2× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (295), które MasTec, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 61,8 mln $ | 45,4 mln $ | +36,0% | – | – | – | |
| 87,4 mln $ | 68,7 mln $ | +27,2% | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 1,95 mld $ | 1,29 mld $ | +51,4% | 1,28 mld $ | 1,11 mld $ | +15,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 2,54 mld $ | 1,69 mld $ | +50,1% | 1,54 mld $ | 1,38 mld $ | +11,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 13,6 mln $ | 17,9 mln $ | -24,0% | 17,9 mln $ | 19,1 mln $ | -6,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 700 tys. $ | 800 tys. $ | -12,5% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 2,55 mld $ | 1,71 mld $ | +49,4% | 1,56 mld $ | 1,4 mld $ | +11,3% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | -3,5 mln $ | 400 tys. $ | -975,0% | -500 tys. $ | 4,8 mln $ | -110,4% |
| Accrued Liabilities, Current | 556 mln $ | 499 mln $ | +11,5% | 541 mln $ | 455 mln $ | +18,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -42,1 mln $ | -40,6 mln $ | -3,6% | -44 mln $ | -40,8 mln $ | -7,8% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 1,72 mld $ | 1,31 mld $ | +31,3% | 1,32 mld $ | 1,29 mld $ | +2,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | – | – | – | 4,7 mln $ | 4,6 mln $ | +2,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 1,12 mln $ | 1,18 mln $ | -5,0% | 4,77 mln $ | 5,53 mln $ | -13,9% |
| Amortization of Intangible Assets | 75,3 mln $ | 32,7 mln $ | +130,3% | 131 mln $ | 140 mln $ | -6,2% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 2000 | 1000 | +100,0% | 11 tys. | 16 tys. | -31,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 11,3 mln $ | 9,31 mln $ | +21,3% | 34 mln $ | 32,7 mln $ | +4,1% |
| Assets | 14,1 mld $ | 9,69 mld $ | +45,8% | 9,92 mld $ | 8,98 mld $ | +10,6% |
| Assets, Current | 6,2 mld $ | 4,31 mld $ | +44,0% | 4,33 mld $ | 3,65 mld $ | +18,5% |
| Business Acquisition, Pro Forma Net Income (Loss) | 174 mln $ | 175 mln $ | -0,2% | 430 mln $ | 196 mln $ | +119,6% |
| Business Acquisition, Pro Forma Revenue | 5,25 mld $ | 4,35 mld $ | +20,8% | 14,5 mld $ | 12,6 mld $ | +15,3% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 0 $2026-03-31 | – | – | 4 mln $ | 3 mln $ | +33,3% |
| Business Combination, Pro Forma Information, Earnings or Loss of Acquiree since Acquisition Date, Actual | 0 $2026-06-30 | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Business Combination, Pro Forma Information, Revenue of Acquiree since Acquisition Date, Actual | 195 mln $2026-06-30 | – | – | 166 mln $ | 42,8 mln $ | +288,8% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 10,3 mln $ | -16,2 mln $ | +163,6% | 15,1 mln $ | 7 mln $ | +115,7% |
| Capitalized Computer Software, Gross | 247 mln $2026-03-31 | – | – | 247 mln $ | 228 mln $ | +8,3% |
| Capitalized Computer Software, Net | 49,5 mln $2026-03-31 | – | – | 54 mln $ | 51,1 mln $ | +5,7% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 482 mln $ | 231 mln $ | +108,2% | 396 mln $ | 400 mln $ | -1,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 482 mln $ | 231 mln $ | +108,2% | 396 mln $ | 400 mln $ | -1,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 166 mln $ | 40,4 mln $ | +311,7% | -3,87 mln $ | -130 mln $ | +97,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,10 $ | 0,10 $ | 0,0% | 0,10 $ | 0,10 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 145 mln | 145 mln | 0,0% | 145 mln | 145 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 99,4 mln | 99,3 mln | +0,1% | 99,3 mln | 99 mln | +0,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 9,94 mln $ | 9,93 mln $ | +0,1% | 9,93 mln $ | 9,9 mln $ | +0,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 17,1 mln $ | 7,95 mln $ | +115,0% | 24,3 mln $ | 36,6 mln $ | -33,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 153 mln $ | 156 mln $ | -1,6% | 396 mln $ | 160 mln $ | +147,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 171 mln $ | 164 mln $ | +4,0% | 420 mln $ | 197 mln $ | +113,4% |
| Construction Payable, Current | 200 mln $ | – | – | 271 mln $ | 219 mln $ | +23,8% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 2,78 mld $ | 2,01 mld $ | +38,3% | 2 mld $ | 1,56 mld $ | +28,7% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,1 mld $ | 730 mln $ | +50,8% | 748 mln $ | 736 mln $ | +1,6% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 25,9 mln $ | 26,5 mln $ | -2,3% | 706 mln $ | 417 mln $ | +69,3% |
| Contracts Receivable, Claims and Uncertain Amounts, Expected to be Collected in Next Twelve Months | 334 mln $ | 211 mln $ | +58,3% | 229 mln $ | 139 mln $ | +64,7% |
| Cost of Goods and Service, Excluding Depreciation, Depletion, and Amortization | 4,49 mld $ | 3,43 mld $ | +31,0% | 12,5 mld $ | 10,7 mld $ | +17,1% |
| Cost, Amortization | 75,3 mln $ | 32,7 mln $ | +130,1% | 131 mln $ | 140 mln $ | -6,2% |
| Cost, Depreciation | 93,8 mln $ | 71,8 mln $ | +30,5% | 296 mln $ | 367 mln $ | -19,3% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -51,2 mln $ | 68,9 mln $ | -174,3% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,9 mln $ | 7,8 mln $ | -75,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -21,8 mln $ | 86 mln $ | -125,3% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 27,5 mln $ | 9,3 mln $ | +195,7% |
| Debt Issuance Costs, Net | 22,6 mln $ | 15,9 mln $ | +42,1% | 14,9 mln $ | 14,6 mln $ | +2,1% |
| Deferred Compensation Liability, Classified, Noncurrent | 36,8 mln $2025-12-31 | 35,4 mln $ | +4,0% | 36,8 mln $ | 35,4 mln $ | +4,0% |
| Deferred Compensation Plan Assets | 33,7 mln $2025-12-31 | 29 mln $ | +16,2% | 33,7 mln $ | 29 mln $ | +16,2% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 143 mln $ | -26,2 mln $ | +646,9% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -9,7 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 115 mln $ | -34,5 mln $ | +433,9% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 519 mln $ | 449 mln $ | +15,5% | 478 mln $ | 363 mln $ | +31,8% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 4,92 mln $ | 110 mln $ | -95,5% | 115 mln $ | -34,4 mln $ | +434,4% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -18,4 mln $ | -8,3 mln $ | -121,7% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 202 mln $2025-12-31 | 485 mln $ | -58,3% | 202 mln $ | 485 mln $ | -58,3% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 88,3 mln $2025-12-31 | 93,3 mln $ | -5,4% | 88,3 mln $ | 93,3 mln $ | -5,4% |
| Deferred Tax Assets, Other | 13,4 mln $2025-12-31 | 20,5 mln $ | -34,6% | 13,4 mln $ | 20,5 mln $ | -34,6% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-03