Finanse MicroStrategy Incorporated (MSTR)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 1539 · CEO: Phong Q. Le
- Cena
- 130,51 $ -7,84%
- Kapitalizacja
- 52,5 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 56,8 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-29
- Następny raport
- 2027-02-04 Prognoza EPS: 8,75 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 52,5 mld $ EV 56,8 mld $
- Przychody
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +5% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- – Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -2,3× Prognozowany -6,9× (FY2026)
- P/S
- 106,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -12,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 499 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-04 Prognoza przychodów: 126 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody poniżej o 1,8%, EPS powyżej o 121,6%Przychody 125 mln $ wobec oczekiwanych 128 mln $ (-1,8%); EPS 44,75 $ wobec 20,19 $ (+121,6%).
- Dług netto: 870 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 5,91 mld $, dług z leasingiem: 6,78 mld $; rok temu dług netto: 8,17 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-10-25. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 125 mln $ | – | – |
| Marża brutto | 71,5% | – | – |
| Zysk operacyjny | 20,9 mld $ | – | – |
| Marża operacyjna | 16 670,9% | – | – |
| Zysk netto | 19,5 mld $ | – | – |
| Rozwodniony EPS | 44,75 $ | – | – |
| R&D | 24,1 mln $ | – | – |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 125 mln $ | 128 mln $ | -1,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 44,75 $ | 20,19 $ | +121,6% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product Licenses And Subscription Services | 66,5 mln $ | +38,6% | 50,0% | 298 mln $ | – | |
| Maintenance | – | – | – | – | – | |
| Subscription And Circulation | 62,9 mln $ | +54,0% | 47,2% | 219 mln $ | +59,4% | |
| License | 3,67 mln $ | -48,9% | 2,8% | 34,4 mln $ | -15,7% | |
| Technology Service | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| North America | 68,4 mln $ | +4,7% | 55,9% | 281 mln $ | +8,0% | |
| E M E A | 42,5 mln $ | +7,7% | 34,7% | 172 mln $ | +8,9% | |
| Other Regions | 11,5 mln $ | +18,0% | 9,4% | 45,2 mln $ | +2,3% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '24
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Software Business | – | – | -18,5 mln $ | – | – | – | – |
| Corporate (unallocated) | – | – | -414 mln $ | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Wolne przepływy pieniężne
- –
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- –
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -2,3× | 20,1× 1 z 5 lat | 20,1× – 20,1× |
| EV / EBITDA | -12,1× | – | – |
| EV / przychody | 114,7× | 57,4× | 8,0× – 135,9× |
| Cena / FCF | -2,4× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 0,8× | 3,4× 4 z 5 lat | 0,9× – 5,6× |
| Rentowność FCF | -41,4% | -35,3% | -50,5% – -17,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 11,7% | -14,5% | -60,9% – 8,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | -26,0% | 67,0% | -54,7% – 383,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 248,55 $ (+90,4%)
zakres 155,00 $ – 435,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 499 mln $ | +4,6% | -19,01 $ | -24,8% | -6,9× | 8 |
| FY2027 | 512 mln $ | +2,6% | 20,91 $ | +210,0% | 6,2× | 6 |
| FY2028 | 527 mln $ | +2,9% | 22,71 $ | +8,6% | 5,7× | 3 |
| FY2029 | 476 mln $ | -9,6% | 100,57 $ | +342,9% | 1,3× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (289), które Strategy Inc oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| -8,32 mld $ | 14 mld $ | -159,2% | – | – | – | |
| 15,6 mln $ | 18 mln $ | -13,1% | – | – | – | |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 124 mln $ | 118 mln $ | +5,0% | 206 mln $ | 181 mln $ | +13,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 2,96 mln $ | 2,95 mln $ | +0,2% | 3,35 mln $ | 2,19 mln $ | +52,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Period Increase (Decrease) | 0 $ | – | – | 0 $ | – | – |
| Accrued Income Taxes, Current | 1,8 mln $2025-12-31 | 9,5 mln $ | -81,1% | 1,8 mln $ | 9,5 mln $ | -81,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 118 mln $2025-12-31 | 133 mln $ | -11,7% | 118 mln $ | 133 mln $ | -11,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Foreign Currency Translation Adjustment, Net of Tax | -5,2 mln $2025-12-31 | -15,4 mln $ | +66,2% | -5,2 mln $ | -15,4 mln $ | +66,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -8,43 mln $ | -5,02 mln $ | -68,0% | -5,17 mln $ | -15,4 mln $ | +66,4% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 46,1 mld $ | 31,2 mld $ | +47,9% | 37,8 mld $ | 20,4 mld $ | +85,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 6,12 mln $ | 6,4 mln $ | -4,3% | 25,4 mln $ | 15,3 mln $ | +65,7% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 14,3 mln $ | 15,7 mln $ | -9,4% | 54,2 mln $ | 74,2 mln $ | -27,0% |
| Assets | 52,6 mld $ | 64,8 mld $ | -18,9% | 61,6 mld $ | 25,8 mld $ | +138,5% |
| Assets, Current | 2,67 mld $ | 213 mln $ | +1150,2% | 2,56 mld $ | 252 mln $ | +916,2% |
| Billed Contracts Receivable | 127 mln $ | 121 mln $ | +4,9% | 209 mln $ | 183 mln $ | +14,0% |
| Capitalized Computer Software, Additions | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Capitalized Contract Cost, Net | 79,3 mln $2025-12-31 | 48,3 mln $ | +64,2% | 79,3 mln $ | 48,3 mln $ | +64,2% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,71 mld $ | 50,1 mln $ | +3317,2% | 2,3 mld $ | 38,1 mln $ | +5937,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 1,71 mld $ | 52,1 mln $ | +3187,2% | 2,3 mld $ | 39,9 mln $ | +5673,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -496 mln $ | -10,1 mln $ | -4793,9% | 2,26 mld $ | -8,78 mln $ | +25 891,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -8,22 mld $ | 10 mld $ | -182,0% | -3,84 mld $ | -1,17 mld $ | -227,9% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 13,3 mln $ | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 7 mln $ | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | 223 mln $ | 214 mln $ | +4,0% | 272 mln $ | 238 mln $ | +14,3% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 3,26 mln $ | 4,2 mln $ | -22,4% | 5,45 mln $ | 4,97 mln $ | +9,7% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 78,2 mln $ | 71,5 mln $ | +9,4% | 243 mln $ | 225 mln $ | +7,8% |
| Convertible Preferred Dividends, Net of Tax | 0 $ | 16,8 mln $ | -100,0% | – | – | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 40,8 mln $ | 35,8 mln $ | +14,2% | 149 mln $ | 129 mln $ | +15,4% |
| CryptoAssetCost | 63,9 mld $ | – | – | 50,4 mld $ | 28 mld $ | +80,3% |
| CryptoAssetFairValue | 49,7 mld $ | – | – | 58,9 mld $ | 23,9 mld $ | +146,2% |
| CryptoAssetNumberOfUnits | 846 000 Bitcoin | – | – | 672 500 Bitcoin | 447 470 Bitcoin | +50,3% |
| CryptoAssetPurchase | 6,42 mld $ | 6,77 mld $ | -5,1% | 22,5 mld $ | 22,1 mld $ | +1,8% |
| CryptoAssetSale | 83,2 mln $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| CryptoAssetUnrealizedLossOperating | 14,5 mld $2026-03-31 | 5,91 mld $ | +144,8% | 5,4 mld $ | 0 $ | – |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 24 tys. $ | -5,2 mln $ | +100,5% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,42 mln $ | 5,37 mln $ | +0,9% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,15 mln $ | 238 tys. $ | +2483,6% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 708 tys. $ | 72 tys. $ | +883,3% |
| Custody Fees | 4,24 mln $ | 4,88 mln $ | -13,1% | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Allowance for Credit Loss | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 736 mln $ | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 736 mln $ | – | – | – | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,12 mld $ | -505 mln $ | -120,8% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,82 mln $ | -123 tys. $ | +1576,4% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 5,11 mln $ | 5,72 mln $ | -10,5% | 4,51 mln $ | 1,53 mld $ | -99,7% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,68 mld $ | -768 mln $ | -119,3% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 1,36 mln $ | 5,87 mld $ | -100,0% | 1,93 mld $ | 407 tys. $ | +473 230,2% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | -140 tys. $ | 3,98 mld $ | -100,0% | -1,68 mld $ | -776 mln $ | -117,1% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -570 mln $ | -262 mln $ | -117,1% |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 36,3 mln $2025-12-31 | 25 mln $ | +45,4% | 36,3 mln $ | 25 mln $ | +45,4% |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 24,4 mln $ | – | – | – | – | – |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 1,02 mln $2025-12-31 | 902 tys. $ | +13,2% | 1,02 mln $ | 902 tys. $ | +13,2% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 112 mln $2025-12-31 | 88,4 mln $ | +27,2% | 112 mln $ | 88,4 mln $ | +27,2% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 530 mln $2025-12-31 | 1,56 mld $ | -65,9% | 530 mln $ | 1,56 mld $ | -65,9% |
| Deferred Tax Assets, Net | – | – | – | 1,52 mld $2024-12-31 | 757 mln $ | +101,4% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 529 mln $2025-12-31 | 1,55 mld $ | -65,9% | 529 mln $ | 1,55 mld $ | -65,9% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 327 mln $2025-12-31 | 231 mln $ | +41,6% | 327 mln $ | 231 mln $ | +41,6% |
| Deferred Tax Assets, Other | 6,72 mln $2025-12-31 | 1,85 mln $ | +262,4% | 6,72 mln $ | 1,85 mln $ | +262,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 14,3 mln $2025-12-31 | 6,29 mln $ | +127,0% | 14,3 mln $ | 6,29 mln $ | +127,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Employee Compensation | 5,26 mln $2025-12-31 | 5,2 mln $ | +1,2% | 5,26 mln $ | 5,2 mln $ | +1,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02