Finanse MP Materials Corp. (MP)
NYSE · Basic Materials · Industrial Materials · Pracownicy: 998 · CEO: James Henry Litinsky
- Cena
- 39,57 $ -4,97%
- Kapitalizacja
- 7,05 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 7,55 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-07
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: -0,02 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 7,05 mld $ EV 7,55 mld $
- Przychody
- 305 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +99% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -19,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -115,8× Prognozowany -756,3× (FY2026)
- P/S
- 23,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 122,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -505 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -60,6 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 447 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 117 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody powyżej o 12,0%, EPS powyżej o 0,6%Przychody 108 mln $ wobec oczekiwanych 96,9 mln $ (+12,0%); EPS -0,01 $ wobec -0,01 $ (+0,6%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 89,0%Przychody za Q2 '26: 108 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 26,0%.
- Marża operacyjna -33,1% (TTM), zmiana r/r: +33,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 37,7%, przychody: wzrost 26,1%.
- Capex: 137,7% przychodów (rok temu 60,9%)Zainwestowano 421 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+185,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -505 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 8,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 178 mln, rok wcześniej: 164 mln.
- Gotówka netto: 518 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,45 mld $, dług z leasingiem: 935 mln $; rok temu dług netto: 163 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 108 mln $ | 57,4 mln $ | +89,0% |
| Marża brutto | 33,4% | -24,1% | +57,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -14,7 mln $ | -43,9 mln $ | +66,6% |
| Marża operacyjna | -13,5% | -76,5% | +62,9 pkt proc. |
| Zysk netto | -20,3 mln $ | -30,9 mln $ | +34,3% |
| Rozwodniony EPS | -0,11 $ | -0,19 $ | +42,1% |
| Przepływy operacyjne | 6,85 mln $ | -3,66 mln $ | +287,4% |
| Capex | 230 mln $ | 29 mln $ | +694,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | -223 mln $ | -32,7 mln $ | -584,3% |
| R&D | 1,28 mln $ | 2,5 mln $ | -48,6% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 11,3 mln $ | 5,55 mln $ | +103,3% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 108 mln $ | 96,9 mln $ | +12,0% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,01 $ | -0,01 $ | +0,6% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '24 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | – | – | – | – | – | |
| Product and Service, Other | – | – | – | – | – | |
| Other Revenue | 695 tys. $ | – | 100,0% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -84 mln $
- Capex
- -421 mln $
- Skup akcji
- -51 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 1,67 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -72 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 41,5 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -505 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -10,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -115,8× | 71,6× 3 z 5 lat | 14,8× – 141,8× |
| EV / EBITDA | 122,3× | 672,2× | 13,2× – 2848,6× |
| EV / przychody | 24,7× | 20,1× | 9,2× – 37,7× |
| Cena / FCF | -14,0× | 253,3× 1 z 5 lat | 253,3× – 253,3× |
| Cena / wartość księgowa | 3,6× | 3,9× | 2,5× – 7,8× |
| Rentowność FCF | -7,2% | -3,2% | -6,6% – 0,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -1,9% | 2,3% | -5,5% – 13,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | -2,7% | 5,5% | -6,2% – 22,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 80,70 $ (+103,9%)
zakres 69,00 $ – 100,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 447 mln $ | +99,0% | -0,05 $ | +89,5% | -756,3× | 10 |
| FY2027 | 775 mln $ | +73,6% | 0,61 $ | +1260,2% | 65,2× | 10 |
| FY2028 | 970 mln $ | +25,1% | 1,19 $ | +96,0% | 33,3× | 9 |
| FY2029 | 1,15 mld $ | +18,3% | 1,51 $ | +26,5% | 26,3× | 3 |
| FY2030 | 1,92 mld $ | +67,5% | 2,60 $ | +72,5% | 15,2× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (281), które MP Materials Corp. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 36,5 mln $2026-04-17 | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 46 mln $ | 21,7 mln $ | +111,8% | 36,7 mln $ | 23,6 mln $ | +55,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 40,4 mln $ | 21,8 mln $ | +85,3% | 14,6 mln $ | 18,6 mln $ | -21,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 7,18 mln $ | 5,77 mln $ | +24,5% | 24,1 mln $ | 30,3 mln $ | -20,4% |
| Accretion Expense, Including Asset Retirement Obligations | 385 tys. $ | 372 tys. $ | +3,5% | 1,49 mln $ | 929 tys. $ | +60,4% |
| Accrual for Environmental Loss Contingencies | 19,3 mln $2025-12-31 | 19 mln $ | +1,4% | 19,3 mln $ | 19 mln $ | +1,4% |
| Accrual for Environmental Loss Contingencies, Discount | 21 mln $2025-12-31 | 20,4 mln $ | +3,0% | 21 mln $ | 20,4 mln $ | +3,0% |
| Accrual for Environmental Loss Contingencies, Discount Rate | 4,8% | 4,8% | +1,3% | 4,8% | 4,8% | +1,3% |
| Accrual for Environmental Loss Contingencies, Gross | 39,9 mln $ | 39 mln $ | +2,3% | 40,3 mln $ | 39,5 mln $ | +2,1% |
| Accrual for Environmental Loss Contingencies, Revision in Estimates | – | – | – | 259 tys. $ | 2 mln $ | -87,0% |
| Accrual for Environmental Loss Contingency, Undiscounted, to be Paid, after Year Five | 35,5 mln $2025-12-31 | 34,7 mln $ | +2,2% | 35,5 mln $ | 34,7 mln $ | +2,2% |
| Accrual for Environmental Loss Contingency, Undiscounted, to be Paid, Year Five | 1,01 mln $2025-12-31 | 992 tys. $ | +2,2% | 1,01 mln $ | 992 tys. $ | +2,2% |
| Accrual for Environmental Loss Contingency, Undiscounted, to be Paid, Year Four | 989 tys. $2025-12-31 | 968 tys. $ | +2,2% | 989 tys. $ | 968 tys. $ | +2,2% |
| Accrual for Environmental Loss Contingency, Undiscounted, to be Paid, Year One | 919 tys. $2025-12-31 | 899 tys. $ | +2,2% | 919 tys. $ | 899 tys. $ | +2,2% |
| Accrual for Environmental Loss Contingency, Undiscounted, to be Paid, Year Three | 965 tys. $2025-12-31 | 944 tys. $ | +2,2% | 965 tys. $ | 944 tys. $ | +2,2% |
| Accrual for Environmental Loss Contingency, Undiscounted, to be Paid, Year Two | 942 tys. $2025-12-31 | 921 tys. $ | +2,3% | 942 tys. $ | 921 tys. $ | +2,3% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 1,87 mln $ | 2,16 mln $ | -13,5% | 2,11 mln $ | 4,04 mln $ | -47,9% |
| Accrued Environmental Loss Contingencies, Noncurrent | 18,4 mln $ | 18,1 mln $ | +1,7% | 18,4 mln $ | 18,1 mln $ | +1,7% |
| Accrued Liabilities, Current | 60,3 mln $ | 74,4 mln $ | -19,0% | 95,1 mln $ | 64,7 mln $ | +46,9% |
| Accumulated Deferred Investment Tax Credit | 35,3 mln $ | 26,4 mln $ | +33,5% | 26,9 mln $ | 25,5 mln $ | +5,3% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 324 mln $ | 227 mln $ | +43,0% | 273 mln $ | 192 mln $ | +42,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -258 tys. $ | -26 tys. $ | -892,3% | 387 tys. $ | 173 tys. $ | +123,7% |
| Additional Paid in Capital | 1,98 mld $ | 971 mln $ | +103,8% | 1,97 mld $ | 961 mln $ | +105,0% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | 0 $2025-12-31 | – | – | 261 mln $ | – | – |
| Amortization of Debt Issuance Costs | – | – | – | 3,9 mln $2024-12-31 | 3,54 mln $ | +10,3% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 1,78 mln $ | 1,04 mln $ | +71,1% | 5,41 mln $ | 3,9 mln $ | +38,7% |
| Amortization of Intangible Assets | 300 tys. $2025-12-31 | 300 tys. $ | 0,0% | 1,2 mln $ | 1,2 mln $ | 0,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 66,5 mln | 41,8 mln | +59,0% | 66,5 mln | 41,2 mln | +61,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 11,3 mln $ | 5,57 mln $ | +103,1% | 31 mln $ | 23,5 mln $ | +32,0% |
| Area of Real Estate Property | 120 acre2026-04-30 | – | – | – | – | – |
| Asset Impairment Charges | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Asset Retirement Obligation | 7,79 mln $2025-12-31 | 7,4 mln $ | +5,4% | 7,79 mln $ | 7,4 mln $ | +5,4% |
| Asset Retirement Obligation, Accretion Expense | – | – | – | 580 tys. $ | 429 tys. $ | +35,2% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Incurred | – | – | – | 0 $ | 159 tys. $ | -100,0% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Settled | – | – | – | 184 tys. $ | 184 tys. $ | 0,0% |
| Asset Retirement Obligation, Revision of Estimate | – | – | – | 0 $ | 1,29 mln $ | -100,0% |
| Asset Retirement Obligations, Noncurrent | 8 mln $ | 7,5 mln $ | +6,7% | 7,7 mln $ | 7,2 mln $ | +6,9% |
| Assets | 3,73 mld $ | 2,34 mld $ | +59,5% | 3,86 mld $ | 2,33 mld $ | +65,6% |
| Assets, Current | 1,75 mld $ | 960 mln $ | +81,7% | 2,17 mld $ | 1,03 mld $ | +110,0% |
| Assets, Noncurrent | 1,98 mld $ | 1,38 mld $ | +44,0% | 1,7 mld $ | 1,3 mld $ | +30,4% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 429 mln $ | 262 mln $ | +64,1% | 1,17 mld $ | 282 mln $ | +312,8% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 429 mln $ | 262 mln $ | +64,1% | 1,17 mld $ | 282 mln $ | +312,8% |
| Cash, Cash Equivalents, and Short-term Investments | 1,45 mld $ | 754 mln $ | +92,7% | 1,83 mld $ | 851 mln $ | +115,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 430 mln $ | 263 mln $ | +63,4% | 1,17 mld $ | 284 mln $ | +311,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -457 mln $ | 63,3 mln $ | -822,8% | 884 mln $ | 18,6 mln $ | +4647,5% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 450 mln | 450 mln | 0,0% | 450 mln | 450 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 193 mln | 179 mln | +8,2% | 193 mln | 178 mln | +7,9% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 178 mln | 163 mln | +8,9% | 177 mln | 163 mln | +8,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 19 tys. $ | 18 tys. $ | +5,6% | 19 tys. $ | 18 tys. $ | +5,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -20,5 mln $ | -30,9 mln $ | +33,6% | -85,7 mln $ | -65,4 mln $ | -31,0% |
| Contract with Customer, Liability | 126 mln $ | 125 mln $ | +1,2% | 158 mln $ | 100 mln $ | +58,2% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 45,5 mln $ | 79,9 mln $ | -43,0% | 74,3 mln $ | 56,9 mln $ | +30,6% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 80,9 mln $ | 45,1 mln $ | +79,5% | 83,9 mln $ | 43,1 mln $ | +94,5% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 16,5 mln $ | 19,9 mln $ | -17,1% | 66,9 mln $ | 0 $ | – |
| Cost of Goods and Service, Excluding Depreciation, Depletion, and Amortization | 72,3 mln $ | 50,4 mln $ | +43,3% | 193 mln $ | 193 mln $ | +0,1% |
| Costs and Expenses | 158 mln $ | 101 mln $ | +56,1% | 425 mln $ | 373 mln $ | +13,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,87 mln $ | -148 tys. $ | -1166,2% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,51 mln $ | -148 tys. $ | -918,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02