Finanse Lightwave Logic, Inc. (LWLG)
NASDAQ · Basic Materials · Chemicals - Specialty · Pracownicy: 34 · CEO: Yves LeMaitre
- Cena
- 4,75 $ +3,71%
- Kapitalizacja
- 732 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 688 mln $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-14
- Następny raport
- 2026-11-10
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 732 mln $ EV 688 mln $
- Przychody
- 250 tys. $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -3% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -9134,4% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -29,7× Prognozowany -26,4× (FY2026)
- P/S
- 2926,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -32,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -18,2 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -22,9 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 230 tys. $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-10
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 27,9%Przychody za Q2 '26: 32,8 tys. $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 170,3%.
- Marża operacyjna -9688,2% (TTM), zmiana r/r: +13 108,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -12,7%, przychody: wzrost 165,2%.
- Capex: 738,4% przychodów (rok temu 2169,4%)Zainwestowano 1,85 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-9,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -18,2 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 22,5%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 153 mln, rok wcześniej: 125 mln.
- Gotówka netto: 93,4 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 95,9 mln $, dług z leasingiem: 2,5 mln $; rok temu gotówka netto: 19,4 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 32,8 tys. $ | 25,6 tys. $ | +27,9% |
| Marża brutto | 100,0% | 86,5% | +13,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -7,27 mln $ | -5,61 mln $ | -29,7% |
| Marża operacyjna | -22 195,2% | -21 892,9% | -302,3 pkt proc. |
| Zysk netto | -6,61 mln $ | -5,67 mln $ | -16,6% |
| Rozwodniony EPS | -0,04 $ | -0,05 $ | +11,7% |
| Przepływy operacyjne | -5,82 mln $ | -3,77 mln $ | -54,4% |
| Capex | 897 tys. $ | 103 tys. $ | +772,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | -6,72 mln $ | -3,87 mln $ | -73,5% |
| R&D | 3,88 mln $ | 2,64 mln $ | +46,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | -149 tys. $ | 1,24 mln $ | -112,0% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -16,4 mln $
- Capex
- -1,85 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 1,08 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -18,2 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -29,7× | – | – |
| EV / EBITDA | -32,0× | – | – |
| EV / przychody | 2747,6× | 5789,2× 3 z 5 lat | 1479,1× – 13 493,3× |
| Cena / FCF | -40,2× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 7,0× | 21,7× | 5,6× – 62,1× |
| Rentowność FCF | -2,5% | -3,4% | -7,2% – -0,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -22,7% | -54,2% | -65,8% – -26,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | -30,3% | -57,8% | -73,9% – -27,2% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 230 tys. $ | -2,9% | -0,18 $ | -12,5% | -26,4× | 1 |
| FY2027 | 2,52 mln $ | +995,7% | -0,20 $ | -11,1% | -23,8× | 1 |
| FY2028 | 15,2 mln $ | +502,7% | -0,16 $ | +20,0% | -29,7× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (160), które Lightwave Logic, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 445 tys. $ | 321 tys. $ | +39,0% | 478 tys. $ | 516 tys. $ | -7,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 16,1 tys. $ | 10,8 tys. $ | +50,0% | 191 tys. $ | 45,6 tys. $ | +318,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 16,1 tys. $ | 10,8 tys. $ | +50,0% | 191 tys. $ | 45,6 tys. $ | +318,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | – | – | – | 0 $2024-12-31 | 0 $ | – |
| Accrued Bonuses, Current | 806 tys. $ | 434 tys. $ | +85,7% | 1,4 mln $ | 877 tys. $ | +59,6% |
| Accrued Investment Income Receivable | 254 tys. $ | – | – | – | – | – |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 8,75 mln $ | 6,9 mln $ | +26,8% | 7,8 mln $ | 6,04 mln $ | +29,2% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Sale or Disposal of Property, Plant and Equipment | – | – | – | 31,5 tys. $ | 200 tys. $ | -84,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -48,9 tys. $ | – | – | – | – | – |
| Additional Paid in Capital | 284 mln $ | 186 mln $ | +53,2% | 242 mln $ | 181 mln $ | +33,7% |
| Amortization of Intangible Assets | 19,3 tys. $ | 26,9 tys. $ | -28,4% | 82,3 tys. $ | 119 tys. $ | -31,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 6,32 mln | 1,03 mln | +512,0% | – | – | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Option, Increase for Cost Recognition | 619 tys. $ | 534 tys. $ | +16,0% | 2,05 mln $ | 4,44 mln $ | -53,8% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 0 $2024-12-31 | 0 $ | – |
| Assets | 108 mln $ | 32,4 mln $ | +233,2% | 79,2 mln $ | 37,8 mln $ | +109,4% |
| Assets, Current | 98,1 mln $ | 22,8 mln $ | +331,0% | 69,8 mln $ | 28,1 mln $ | +148,3% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 69,8 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 47,2 mln $ | 22,1 mln $ | +113,5% | 69 mln $ | 27,7 mln $ | +149,4% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 21,1 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 47,2 mln $ | 22,1 mln $ | +113,5% | 69 mln $ | 27,7 mln $ | +149,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | 6,09 mln $2026-03-31 | -2,62 mln $ | +332,0% | 41,3 mln $ | -3,76 mln $ | +1198,5% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $2024-12-31 | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 250 mln | 250 mln | 0,0% | 250 mln2024-12-31 | 250 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 154 mln | 126 mln | +21,9% | 123 mln2024-12-31 | 118 mln | +4,4% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 154 mln | 126 mln | +21,9% | 146 mln | 123 mln | +18,4% |
| Common Stock, Value, Issued | 154 tys. $ | 126 tys. $ | +21,9% | 146 tys. $ | 123 tys. $ | +18,4% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -6,66 mln $ | -4,97 mln $ | -34,1% | – | – | – |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 16,1 tys. $ | 10,8 tys. $ | +50,0% | 191 tys. $ | 45,6 tys. $ | +318,6% |
| Contract with Customer, Liability | 100 tys. $ | 14,9 tys. $ | +572,3% | 6,54 tys. $ | 23,2 tys. $ | -71,8% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 100 tys. $ | 14,9 tys. $ | +572,3% | 6,54 tys. $ | 23,2 tys. $ | -71,8% |
| Contract with Customer, Liability, Increase (Decrease) for Contract Acquired in Business Combination | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | -75 tys. $ | -63,9 tys. $ | -17,4% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 2,38 tys. $ | 4,17 tys. $ | -43,0% | 16,7 tys. $ | 16,7 tys. $ | 0,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 0 $ | 3,46 tys. $ | -100,0% | 6,82 tys. $ | 7,4 tys. $ | -7,7% |
| Costs and Expenses | 7,3 mln $ | 4,93 mln $ | +48,2% | 21 mln $ | 23,2 mln $ | -9,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss | 48,9 tys. $ | – | – | – | – | – |
| Deferred Compensation Arrangement with Individual, Allocated Share-based Compensation Expense | 139 tys. $ | 172 tys. $ | -19,1% | 551 tys. $ | 447 tys. $ | +23,5% |
| Deferred Compensation Equity | 113 tys. $ | 353 tys. $ | -68,1% | 203 tys. $ | 657 tys. $ | -69,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -4,36 mln $ | -4,22 mln $ | -3,4% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 43,9 mln $2025-12-31 | 40,4 mln $ | +8,7% | 43,9 mln $ | 40,4 mln $ | +8,7% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 2,48 mln $2025-12-31 | 3,34 mln $ | -25,5% | 2,48 mln $ | 3,34 mln $ | -25,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 34,2 mln $2025-12-31 | 29,7 mln $ | +15,0% | 34,2 mln $ | 29,7 mln $ | +15,0% |
| Deferred Tax Assets, Other | 77,8 tys. $2025-12-31 | 114 tys. $ | -31,7% | 77,8 tys. $ | 114 tys. $ | -31,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 3,57 mln $2025-12-31 | 4,93 mln $ | -27,6% | 3,57 mln $ | 4,93 mln $ | -27,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 5,41 mln $2025-12-31 | 4,9 mln $ | +10,4% | 5,41 mln $ | 4,9 mln $ | +10,4% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 41,4 mln $2025-12-31 | 37 mln $ | +11,8% | 41,4 mln $ | 37 mln $ | +11,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 2,48 mln $2025-12-31 | 3,34 mln $ | -25,5% | 2,48 mln $ | 3,34 mln $ | -25,5% |
| Defined Contribution Plan, Cost | 54,6 tys. $ | 45,9 tys. $ | +19,0% | 188 tys. $ | 135 tys. $ | +39,2% |
| Depreciation | 472 tys. $ | 461 tys. $ | +2,3% | 1,82 mln $ | 1,56 mln $ | +16,5% |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | 491 tys. $ | 488 tys. $ | +0,6% | 1,9 mln $ | 1,68 mln $ | +13,1% |
| Earnings Per Share, Basic | -0,04 $ | -0,04 $ | 0,0% | -0,19 $2024-12-31 | -0,18 $ | -5,6% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,04 $ | -0,04 $ | 0,0% | -0,16 $ | -0,19 $ | +15,8% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -4,27 mln $ | -4,73 mln $ | +9,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 4,36 mln $ | 4,22 mln $ | +3,4% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | -2,4% | -18,7% | +87,4% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Amount | – | – | – | 86,3 tys. $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Percent | – | – | – | -0,4% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Other Reconciling Items, Amount | – | – | – | -127 tys. $ | 1,56 mln $ | -108,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Percent | – | – | – | 0,0% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, State and Local Income Taxes, Amount | – | – | – | -480 tys. $ | -763 tys. $ | +37,1% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02