Finanse Centrus Energy Corp. (LEU)
NYSE · Energy · Uranium · Pracownicy: 467 · CEO: Amir V. Vexler
- Cena
- 103,29 $ -6,57%
- Kapitalizacja
- 2,04 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 1,35 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-04
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 2,04 mld $ EV 1,35 mld $
- Przychody
- 474 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +7% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 10,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 41,2× Prognozowany 42,6× (FY2026)
- P/S
- 4,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 18,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -164 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 48,5 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 480 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 17,5%, EPS powyżej o 5,2%Przychody 176 mln $ wobec oczekiwanych 150 mln $ (+17,5%); EPS 0,77 $ wobec 0,73 $ (+5,2%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 14,0%Przychody za Q2 '26: 176 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 3,2%.
- Marża operacyjna 1,6% (TTM), zmiana r/r: -19,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -91,9%, przychody: wzrost 8,5%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 84,4%Zysk przed opodatkowaniem 47,4 mln $, zysk operacyjny 7,4 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 23,0% przychodów (rok temu 1,7%)Zainwestowano 109 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+1370,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -164 mln $ = -337,7% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 20,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 21,9 mln, rok wcześniej: 18,1 mln.
- Gotówka netto: 691 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,87 mld $, dług z leasingiem: 1,18 mld $; rok temu gotówka netto: 403 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 176 mln $ | 155 mln $ | +14,0% |
| Marża brutto | 28,3% | 34,9% | -6,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 10,4 mln $ | 33,5 mln $ | -69,0% |
| Marża operacyjna | 5,9% | 21,7% | -15,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 16,8 mln $ | 28,9 mln $ | -41,9% |
| Rozwodniony EPS | 0,77 $ | 1,59 $ | -51,6% |
| Przepływy operacyjne | 18,4 mln $ | 52,8 mln $ | -65,2% |
| Capex | 71,6 mln $ | 3,6 mln $ | +1888,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | -53,2 mln $ | 49,2 mln $ | -208,1% |
| R&D | 0 $ | 3,3 mln $ | -100,0% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 17,7 mln $ | 4,2 mln $ | +321,4% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 176 mln $ | 150 mln $ | +17,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,77 $ | 0,73 $ | +5,2% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 153 mln $ | +22,0% | 46,6% | 367 mln $ | -27,0% | |
| Separative Work Units | 100 mln $ | -20,4% | 30,3% | 263 mln $ | -34,2% | |
| Uranium | 53,4 mln $ | – | 16,2% | 104 mln $ | – | |
| Service | 22,7 mln $ | -21,2% | 6,9% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 35,4 mln $ | -38,1% | 23,1% | 331 mln $ | – | |
| Non-US | 118 mln $ | – | 76,9% | – | – | |
| Other Foreign | – | – | – | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -55 mln $
- Capex
- -109 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 782 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 19,2 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -164 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 41,2× | 19,0× | 5,0× – 56,1× |
| EV / EBITDA | 18,5× | 12,5× | 4,2× – 33,0× |
| EV / przychody | 2,8× | 3,3× | 1,6× – 8,1× |
| Cena / FCF | -12,4× | 64,1× | 13,8× – 139,4× |
| Cena / wartość księgowa | 2,4× | 12,7× 3 z 5 lat | 5,7× – 25,6× |
| Rentowność FCF | -8,0% | 3,2% | 0,7% – 7,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 0,4% | 15,3% | 2,2% – 36,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | 7,1% | 24,6% | -123,3% – 261,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 185,64 $ (+79,7%)
zakres 115,00 $ – 300,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 480 mln $ | +7,0% | 2,43 $ | -37,8% | 42,6× | 8 |
| FY2027 | 500 mln $ | +4,1% | 3,52 $ | +45,2% | 29,3× | 8 |
| FY2028 | 472 mln $ | -5,5% | 3,09 $ | -12,2% | 33,4× | 7 |
| FY2029 | 484 mln $ | +2,4% | 2,54 $ | -17,8% | 40,7× | 2 |
| FY2030 | 607 mln $ | +25,4% | 3,36 $ | +32,3% | 30,7× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (229), które Centrus Energy Corp. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 74 mln $ | 33,1 mln $ | +123,6% | 41,6 mln $ | 38,8 mln $ | +7,2% |
| Accounts Payable, Other, Current | 10 mln $2025-12-31 | 5,8 mln $ | +72,4% | 10 mln $ | 5,8 mln $ | +72,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 25,6 mln $ | 31,3 mln $ | -18,2% | 30,7 mln $ | 80 mln $ | -61,6% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 7,5 mln $ | 5,9 mln $ | +27,1% | 6,7 mln $ | 5,3 mln $ | +26,4% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Sale or Disposal of Property, Plant and Equipment | – | – | – | 1,4 mln $ | 1 mln $ | +40,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -800 tys. $ | -600 tys. $ | -33,3% | -700 tys. $ | -500 tys. $ | -40,0% |
| Additional Paid in Capital | 816 mln $ | 378 mln $ | +115,8% | 762 mln $ | 237 mln $ | +222,3% |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | – | – | – | 3,4 mln $ | 300 tys. $ | +1033,3% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 1,4 mln $2025-12-31 | 300 tys. $ | +366,7% | 3,4 mln $ | 300 tys. $ | +1033,3% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 1,4 mln $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Amortization of Intangible Assets | 2,5 mln $ | 3,7 mln $ | -32,4% | 8,4 mln $ | 9,8 mln $ | -14,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 02025-09-30 | 34 tys. | -100,0% | 02020-12-31 | 67 tys. | -100,0% |
| Assets | 2,53 mld $ | 1,31 mld $ | +92,5% | 2,45 mld $ | 1,09 mld $ | +123,7% |
| Assets, Current | 2,32 mld $ | 1,25 mld $ | +85,3% | 2,36 mld $ | 1,02 mld $ | +132,8% |
| Billed Contracts Receivable | 16,1 mln $ | 21,4 mln $ | -24,8% | 19,9 mln $ | 69,8 mln $ | -71,5% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,87 mld $ | 833 mln $ | +124,3% | 1,96 mld $ | 671 mln $ | +191,5% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 1,96 mld $2025-12-31 | 671 mln $ | +191,5% | 1,96 mld $ | 671 mln $ | +191,5% |
| Cash Surrender Value, Fair Value Disclosure | 600 tys. $ | 400 tys. $ | +50,0% | 500 tys. $ | 400 tys. $ | +25,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,9 mld $ | 847 mln $ | +124,5% | 1,96 mld $ | 704 mln $ | +178,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 700 tys. $ | 161 mln $ | -99,6% | 1,26 mld $ | 470 mln $ | +167,1% |
| CashHeldInForeignCurrency | 100 tys. $ | 200 tys. $ | -50,0% | 100 tys. $ | 500 tys. $ | -80,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 19,7 mln2025-12-31 | 16,8 mln | +17,3% | 19,7 mln | 16,8 mln | +17,3% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 85 mln $ | 155 mln $ | -45,1% | 131 mln $ | 216 mln $ | -39,4% |
| Conversion of Stock, Shares Converted | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Convertible Notes Payable, Current | 1,5 mln $2025-12-31 | 1,3 mln $ | +15,4% | 1,5 mln $ | 1,3 mln $ | +15,4% |
| Cost of Goods and Services Sold | 126 mln $ | 101 mln $ | +25,4% | 331 mln $ | 331 mln $ | +0,2% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 700 tys. $ | 500 tys. $ | +40,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 700 tys. $ | 500 tys. $ | +40,0% |
| Debt Instrument, Convertible, Conversion Price | 97,50 $2025-09-30 | – | – | 97,50 $2024-12-31 | – | – |
| Debt Instrument, Convertible, Conversion Ratio | 10,262025-09-30 | – | – | 10,262024-12-31 | – | – |
| Debt, Current | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 6,1 mln $ | -100,0% |
| DebtInstrumentRepaidPrincipal | – | – | – | 74,3 mln $ | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8,1 mln $ | -600 tys. $ | +1450,0% |
| Deferred Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -700 tys. $ | -100 tys. $ | -600,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 15 mln $ | 13,9 mln $ | +7,9% | 21,9 mln $ | 29,3 mln $ | -25,3% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 7,4 mln $ | -700 tys. $ | +1157,1% |
| Deferred Revenue | 85 mln $ | 155 mln $ | -45,1% | 131 mln $ | 184 mln $ | -28,6% |
| Deferred Revenue, Revenue Recognized | 39,1 mln $ | 68,5 mln $ | -42,9% | 103 mln $ | 117 mln $ | -12,5% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 381 mln $2025-12-31 | 401 mln $ | -4,8% | 381 mln $ | 401 mln $ | -4,8% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 1,5 mln $2025-12-31 | 2,4 mln $ | -37,5% | 1,5 mln $ | 2,4 mln $ | -37,5% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 19 mln $2025-12-31 | 27,2 mln $ | -30,1% | 19 mln $ | 27,2 mln $ | -30,1% |
| Deferred Tax Assets, Net | 21,9 mln $2025-12-31 | 29,3 mln $ | -25,3% | 21,9 mln $ | 29,3 mln $ | -25,3% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 25,9 mln $2025-12-31 | 34,9 mln $ | -25,8% | 25,9 mln $ | 34,9 mln $ | -25,8% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 159 mln $2025-12-31 | 165 mln $ | -3,8% | 159 mln $ | 165 mln $ | -3,8% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 178 mln $2025-12-31 | 178 mln $ | -0,1% | 178 mln $ | 178 mln $ | -0,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Employee Benefits | 21,1 mln $2025-12-31 | 22,1 mln $ | -4,5% | 21,1 mln $ | 22,1 mln $ | -4,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Other | 700 tys. $2025-12-31 | 800 tys. $ | -12,5% | 700 tys. $ | 800 tys. $ | -12,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 500 tys. $2025-12-31 | 400 tys. $ | +25,0% | 500 tys. $ | 400 tys. $ | +25,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Other | 900 tys. $2025-12-31 | 3,8 mln $ | -76,3% | 900 tys. $ | 3,8 mln $ | -76,3% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 355 mln $2025-12-31 | 366 mln $ | -2,8% | 355 mln $ | 366 mln $ | -2,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Deferred Expense, Other Capitalized Costs | 300 tys. $2025-12-31 | 400 tys. $ | -25,0% | 300 tys. $ | 400 tys. $ | -25,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 3,3 mln $2025-12-31 | 4,9 mln $ | -32,7% | 3,3 mln $ | 4,9 mln $ | -32,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 4 mln $2025-12-31 | 5,6 mln $ | -28,6% | 4 mln $ | 5,6 mln $ | -28,6% |
| Defined Benefit Plan, Benefit Obligation, Actuarial Gain (Loss) | -2,9 mln $2025-12-31 | 500 tys. $ | -680,0% | -2,9 mln $ | 17,3 mln $ | -116,8% |
| Defined Benefit Plan, Health Care Cost Trend Rate Assumed, Next Fiscal Year | 9,0%2025-12-31 | 7,0% | +28,6% | 9,0% | 7,0% | +28,6% |
| Defined Benefit Plan, Net Periodic Benefit Cost (Credit), Gain (Loss) Due to Settlement and Curtailment | 0 $2025-09-30 | 200 tys. $ | -100,0% | – | – | – |
| Defined Benefit Plan, Plan Assets, Actual Allocation, Percentage | 100,0%2025-12-31 | 100,0% | 0,0% | 100,0% | 100,0% | 0,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02