Finanse Kratos Defense & Security Solutions, Inc. (KTOS)
NASDAQ · Industrials · Aerospace & Defense · Pracownicy: 4300 · CEO: Eric DeMarco
- Cena
- 41,09 $ -5,74%
- Kapitalizacja
- 7,71 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 6,47 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-04
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 0,21 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 7,71 mld $ EV 6,47 mld $
- Przychody
- 1,52 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +33% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 2,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 239,0× Prognozowany 48,8× (FY2026)
- P/S
- 5,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 54,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -129 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 30,9 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,79 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 470 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody powyżej o 11,8%, EPS powyżej o 51,3%Przychody 459 mln $ wobec oczekiwanych 410 mln $ (+11,8%); EPS 0,21 $ wobec 0,14 $ (+51,3%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 30,5%Przychody za Q2 '26: 459 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 21,9%.
- Marża operacyjna 1,5% (TTM), zmiana r/r: -0,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 18,7%, przychody: wzrost 25,5%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 42,4%Zysk przed opodatkowaniem 40,8 mln $, zysk operacyjny 23,5 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 5,9% przychodów (rok temu 5,9%)Zainwestowano 89,3 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+24,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -129 mln $ = -417,2% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 20,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 190 mln, rok wcześniej: 157 mln.
- Gotówka netto: 1,24 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,44 mld $, dług z leasingiem: 194 mln $; rok temu gotówka netto: 504 mln $.
- Kratos Government Solutions: przychody +36,4%, marża 3,8% (było 4,5%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q2 '26: zysk operacyjny 14,3 mln $ przy przychodach 380 mln $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-28. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 459 mln $ | 352 mln $ | +30,5% |
| Marża brutto | 21,8% | 21,0% | +0,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -1,6 mln $ | 3,7 mln $ | -143,2% |
| Marża operacyjna | -0,3% | 1,1% | -1,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 4,4 mln $ | 2,9 mln $ | +51,7% |
| Rozwodniony EPS | 0,02 $ | 0,02 $ | 0,0% |
| Przepływy operacyjne | -9,9 mln $ | -11,7 mln $ | +15,4% |
| Capex | 17,2 mln $ | 20,5 mln $ | -16,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | -27,1 mln $ | -32,2 mln $ | +15,8% |
| R&D | 13,6 mln $ | 10,2 mln $ | +33,3% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 31,3 mln $ | 8,6 mln $ | +264,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 459 mln $ | 410 mln $ | +11,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,21 $ | 0,14 $ | +51,3% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 289 mln $ | +33,5% | 63,0% | 987 mln $ | +2,9% | |
| Service | 170 mln $ | +25,8% | 37,0% | 535 mln $ | -3,4% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 360 mln $ | +25,2% | 78,6% | 1,19 mld $ | – | |
| Europe | 27,3 mln $ | +60,6% | 6,0% | 91,3 mln $ | – | |
| Middle East | 33,6 mln $ | +184,7% | 7,3% | 101 mln $ | – | |
| Asia Pacific | 26,7 mln $ | +16,6% | 5,8% | 72,6 mln $ | – | |
| Other Countries | 1,7 mln $ | -80,2% | 0,4% | 44,6 mln $ | – | |
| Other North America | 9,1 mln $ | +167,6% | 2,0% | 28,2 mln $ | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kratos Government Solutions | 380 mln $ | +36,4% | 14,3 mln $ | +13,5% | 3,8% | 4,5% | 65,6 mln $ |
| Kratos Unmanned Systems | 79,1 mln $ | +8,1% | – | – | – | – | – |
| Corporate (unallocated) | – | – | – | – | – | – | – |
| Unmanned Systems Segment | – | – | 1,2 mln $ | +500,0% | – | – | 7,1 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -39,6 mln $
- Capex
- -89,3 mln $
- Skup akcji
- -1,7 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -347 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -183 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 14 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -129 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -1,3%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 239,0× | 418,5× 2 z 5 lat | 241,1× – 595,9× |
| EV / EBITDA | 54,5× | 60,1× | 37,3× – 124,6× |
| EV / przychody | 4,2× | 4,1× | 1,7× – 9,6× |
| Cena / FCF | -59,8× | 206,7× 1 z 5 lat | 206,7× – 206,7× |
| Cena / wartość księgowa | 2,3× | 3,3× | 1,4× – 6,7× |
| Rentowność FCF | -1,7% | -1,4% | -5,4% – 0,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 0,5% | 0,5% | -0,2% – 1,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | 1,1% | -0,6% | -3,9% – 1,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 87,82 $ (+113,7%)
zakres 50,00 $ – 135,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,79 mld $ | +32,9% | 0,84 $ | +547,1% | 48,8× | 15 |
| FY2027 | 2,22 mld $ | +23,8% | 1,14 $ | +35,9% | 36,0× | 16 |
| FY2028 | 2,71 mld $ | +22,1% | 1,47 $ | +28,2% | 28,0× | 11 |
| FY2029 | 3,08 mld $ | +13,7% | 1,97 $ | +34,3% | 20,9× | 4 |
| FY2030 | 3,58 mld $ | +16,4% | 2,52 $ | +28,0% | 16,3× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (263), które Kratos Defense & Security Solutions, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 105 mln $ | 97,6 mln $ | +7,4% | 69,6 mln $ | 82 mln $ | -15,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 171 mln $ | 142 mln $ | +20,5% | 165 mln $ | 118 mln $ | +40,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 457 mln $2025-12-28 | 324 mln $ | +41,3% | 457 mln $ | 324 mln $ | +41,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 1 mln $2025-12-28 | 1,1 mln $ | -9,1% | 1 mln $ | 1,1 mln $ | -9,1% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 458 mln $2025-12-28 | 325 mln $ | +41,1% | 458 mln $ | 325 mln $ | +41,1% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accrued Liabilities, Current | 95,9 mln $ | 48,4 mln $ | +98,1% | 60,5 mln $ | 38,8 mln $ | +55,9% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 600 tys. $ | 2,8 mln $ | -78,6% | 2,1 mln $ | -500 tys. $ | +520,0% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 4,05 mld $ | 2,61 mld $ | +55,0% | 2,64 mld $ | 2,02 mld $ | +30,7% |
| Amortization of Deferred Charges | 100 tys. $ | 100 tys. $ | 0,0% | 500 tys. $ | 700 tys. $ | -28,6% |
| Amortization of Intangible Assets | 10,1 mln $ | 2,8 mln $ | +260,7% | 9,6 mln $ | 8,6 mln $ | +11,6% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 16,3 mln $ | 8,6 mln $ | +89,5% | 35,5 mln $ | 29,8 mln $ | +19,1% |
| Assets | 4,09 mld $ | 2,59 mld $ | +58,2% | 2,47 mld $ | 1,95 mld $ | +26,5% |
| Assets, Current | 2,36 mld $ | 1,43 mld $ | +64,9% | 1,26 mld $ | 872 mln $ | +44,8% |
| Business Acquisition, Pro Forma Earnings Per Share, Basic | – | – | – | -2,31 $2012-12-30 | -1,15 $ | -100,9% |
| Business Acquisition, Pro Forma Net Income (Loss) | – | – | – | -130 mln $2012-12-30 | -67,1 mln $ | -94,3% |
| Business Acquisition, Pro Forma Revenue | – | – | – | 1,02 mld $2012-12-30 | 1,05 mld $ | -2,6% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 800 tys. $ | 0 $ | – | 2,1 mln $ | 700 tys. $ | +200,0% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 2,3 mln $ | -1,1 mln $ | +309,1% | 8,2 mln $ | 8,8 mln $ | -6,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,44 mld $ | 784 mln $ | +83,5% | 561 mln $ | 329 mln $ | +70,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,44 mld $ | 784 mln $ | +83,5% | 561 mln $ | 329 mln $ | +70,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -26,7 mln $ | 520 mln $ | -105,1% | 231 mln $ | 257 mln $ | -9,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 245 mln | 195 mln | +25,6% | 195 mln | 195 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 188 mln | 169 mln | +11,3% | 169 mln | 151 mln | +11,8% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 188 mln | 169 mln | +11,3% | 169 mln | 151 mln | +11,8% |
| Common Stock, Value, Issued | 200 tys. $ | 200 tys. $ | 0,0% | 200 tys. $ | 200 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 3,9 mln $ | 5,6 mln $ | -30,4% | 24,6 mln $ | 14,1 mln $ | +74,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | – | – | – | 24,6 mln $ | 14,1 mln $ | +74,5% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 405 mln $ | 257 mln $ | +58,0% | 292 mln $ | 206 mln $ | +41,7% |
| Contract with Customer, Liability | 93,6 mln $ | 77,3 mln $ | +21,1% | 73,4 mln $ | 76,3 mln $ | -3,8% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 93,6 mln $ | 77,3 mln $ | +21,1% | 73,4 mln $ | 76,3 mln $ | -3,8% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 17 mln $ | 15,8 mln $ | +7,6% | 64,7 mln $ | 85,8 mln $ | -24,6% |
| Cost of Goods and Services Sold | 359 mln $ | 278 mln $ | +29,2% | 1,04 mld $ | 849 mln $ | +22,4% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,8 mln $ | 4,2 mln $ | +38,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,9 mln $ | 1,8 mln $ | -205,6% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8,3 mln $ | 7,1 mln $ | +16,9% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -500 tys. $ | -200 tys. $ | -150,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 900 tys. $ | 0 $ | – | 8,1 mln $ | 4,4 mln $ | +84,1% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 300 tys. $ | -2,7 mln $ | +111,1% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 134 mln $2025-12-28 | 124 mln $ | +7,7% | 134 mln $ | 124 mln $ | +7,7% |
| Deferred Tax Assets, Net | 52,8 mln $2025-12-28 | 59,5 mln $ | -11,3% | 52,8 mln $ | 59,5 mln $ | -11,3% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 126 mln $2025-12-28 | 117 mln $ | +8,4% | 126 mln $ | 117 mln $ | +8,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 30 mln $2025-12-28 | 33,3 mln $ | -9,9% | 30 mln $ | 33,3 mln $ | -9,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 16,5 mln $2025-12-28 | 12,7 mln $ | +29,9% | 16,5 mln $ | 12,7 mln $ | +29,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense | 19,8 mln $2025-12-28 | 15,7 mln $ | +26,1% | 19,8 mln $ | 15,7 mln $ | +26,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Employee Compensation | 11,3 mln $2025-12-28 | 9,4 mln $ | +20,2% | 11,3 mln $ | 9,4 mln $ | +20,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 7,2 mln $2025-12-28 | 7,3 mln $ | -1,4% | 7,2 mln $ | 7,3 mln $ | -1,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Deferred Rent | 32,8 mln $2025-12-28 | 28,7 mln $ | +14,3% | 32,8 mln $ | 28,7 mln $ | +14,3% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 7,4 mln $2025-12-28 | 7,6 mln $ | -2,6% | 7,4 mln $ | 7,6 mln $ | -2,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 73,5 mln $2025-12-28 | 57 mln $ | +28,9% | 73,5 mln $ | 57 mln $ | +28,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 26,2 mln $2025-12-28 | 19,4 mln $ | +35,1% | 26,2 mln $ | 19,4 mln $ | +35,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 1,9 mln $2025-12-28 | 2,3 mln $ | -17,4% | 1,9 mln $ | 2,3 mln $ | -17,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 13,3 mln $2025-12-28 | 6,6 mln $ | +101,5% | 13,3 mln $ | 6,6 mln $ | +101,5% |
| Deferred Tax Liability Not Recognized, Amount of Unrecognized Deferred Tax Liability, Undistributed Earnings of Foreign Subsidiaries | – | – | – | 11,9 mln $2021-12-26 | 11 mln $ | +8,2% |
| Defined Contribution Plan, Employer Discretionary Contribution Amount | – | – | – | 13,3 mln $ | 11,8 mln $ | +12,7% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 22,1 mln $ | 11,8 mln $ | +87,3% | 47,1 mln $ | 40,3 mln $ | +16,9% |
| Earnings Per Share, Basic | 0,02 $ | 0,02 $ | 0,0% | 0,14 $ | 0,11 $ | +27,3% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-28, 10-Q 2026-03-29, 10-K 2025-12-28, 10-Q 2025-09-28, 10-Q 2025-06-29, 10-Q 2025-03-30, 10-K 2024-12-29, 10-Q 2024-09-29, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02