Finanse Karman Holdings Inc. (KRMN)
NYSE · Industrials · Aerospace & Defense · Pracownicy: 1400 · CEO: Jonathan Rambeau
- Cena
- 39,95 $ -4,17%
- Kapitalizacja
- 5,29 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 6,12 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-11
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 0,15 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 5,29 mld $ EV 6,12 mld $
- Przychody
- 590 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +57% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 6,3% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 140,2× Prognozowany 68,3× (FY2026)
- P/S
- 9,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 38,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -27,7 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 37,2 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 742 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 195 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody powyżej o 1,1%, EPS powyżej o 6,8%Przychody 182 mln $ wobec oczekiwanych 180 mln $ (+1,1%); EPS 0,14 $ wobec 0,13 $ (+6,8%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 58,2%Przychody za Q2 '26: 182 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 43,9%.
- Marża operacyjna 16,8% (TTM), zmiana r/r: +1,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 60,3%, przychody: wzrost 50,2%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 86,0% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 53,3 mln $, zysk operacyjny 99,2 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 5,7% przychodów (rok temu 4,4%)Zainwestowano 33,5 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+93,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -27,7 mln $ = -74,4% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 133 mln, rok wcześniej: 132 mln.
- Dług netto: 824 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 51,7 mln $, dług z leasingiem: 875 mln $; rok temu dług netto: 458 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 182 mln $ | 115 mln $ | +58,2% |
| Marża brutto | 43,0% | 40,9% | +2,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 34,8 mln $ | 20,1 mln $ | +73,2% |
| Marża operacyjna | 19,1% | 17,5% | +1,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 14 mln $ | 6,81 mln $ | +106,1% |
| Rozwodniony EPS | 0,11 $ | 0,05 $ | +114,0% |
| Przepływy operacyjne | -3,18 mln $ | -17,4 mln $ | +81,7% |
| Capex | 14,5 mln $ | 3,63 mln $ | +299,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | -17,7 mln $ | -21 mln $ | +15,8% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 1,44 mln $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 182 mln $ | 180 mln $ | +1,1% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,14 $ | 0,13 $ | +6,8% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 5,86 mln $
- Capex
- -33,5 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -296 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 221 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 1,44 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -27,7 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 140,2× | 595,4× 3 z 4 lat | 312,7× – 910,6× |
| EV / EBITDA | 38,7× | 66,7× | 45,0× – 85,4× |
| EV / przychody | 10,4× | 17,3× | 12,8× – 21,7× |
| Cena / FCF | -191,3× | 733,5× 2 z 4 lat | 348,6× – 1118,4× |
| Cena / wartość księgowa | 12,6× | 22,4× | 20,3× – 25,3× |
| Rentowność FCF | -0,5% | -0,2% | -0,7% – 0,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 5,1% | 5,6% | 2,6% – 8,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 9,4% | 1,4% | -7,9% – 6,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 75,60 $ (+89,2%)
zakres 40,00 $ – 100,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 742 mln $ | +57,4% | 0,58 $ | +349,6% | 68,3× | 8 |
| FY2027 | 953 mln $ | +28,4% | 0,96 $ | +63,9% | 41,7× | 8 |
| FY2028 | 1,2 mld $ | +26,2% | 1,36 $ | +42,0% | 29,4× | 4 |
| FY2029 | 1,34 mld $ | +11,4% | 0,00 $ | -100,0% | – | 1 |
| FY2030 | 1,55 mld $ | +16,0% | 0,00 $ | – | – | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (234), które Karman Holdings Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 45,4 mln $ | 28,1 mln $ | +61,8% | 31,6 mln $ | 28,3 mln $ | +11,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 115 mln $ | – | – | – | – | – |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 115 mln $ | 57,9 mln $ | +98,5% | 78,7 mln $ | 55,2 mln $ | +42,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 1,27 mln $ | 676 tys. $ | +87,3% | 883 tys. $ | 712 tys. $ | +24,0% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss | 116 mln $ | – | – | 79,6 mln $ | 55,9 mln $ | +42,3% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 308 tys. $ | 89 tys. $ | +246,1% | 1,01 mln $ | 268 tys. $ | +278,4% |
| Accrued Income Taxes, Current | 2,08 mln $ | 15,1 mln $ | -86,2% | 5,3 mln $ | 20,1 mln $ | -73,6% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 46,7 mln $ | 32,8 mln $ | +42,7% | 39,4 mln $ | 27 mln $ | +46,1% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 75 tys. $ | 75 tys. $ | 0,0% | 75 tys. $ | 75 tys. $ | 0,0% |
| Additional Paid in Capital | 390 mln $ | 368 mln $ | +6,1% | 373 mln $ | 204 mln $ | +82,8% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 517 tys. $ | 202 tys. $ | +155,9% | 1,33 mln $ | 2,3 mln $ | -42,3% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 23,2 mln $ | 16,9 mln $ | +37,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 3000 | 0 | – | 0 | 0 | – |
| Assets | 1,44 mld $ | 954 mln $ | +51,4% | 1,1 mld $ | 774 mln $ | +42,7% |
| Assets, Current | 385 mln $ | 242 mln $ | +59,0% | 291 mln $ | 202 mln $ | +44,5% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | – | – | – | 0 $2024-12-31 | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | – | – | – | 0 $2024-12-31 | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 51,7 mln $ | 27,4 mln $ | +88,6% | 34 mln $ | 11,5 mln $ | +194,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 51,7 mln $ | 27,4 mln $ | +88,6% | 34 mln $ | 11,5 mln $ | +194,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -22,1 mln $ | -86,2 mln $ | +74,4% | 22,4 mln $ | 6,08 mln $ | +269,2% |
| Cash, FDIC Insured Amount | 250 tys. $2025-12-31 | 250 tys. $ | 0,0% | 250 tys. $ | 250 tys. $ | 0,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 133 mln | 132 mln | +0,2% | 132 mln | 0 | – |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 133 mln | 132 mln | +0,2% | 132 mln | 0 | – |
| Common Stock, Value, Issued | 133 tys. $ | 132 tys. $ | +0,8% | 132 tys. $ | 0 $ | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | – | – | – | 17,4 mln $ | 12,7 mln $ | +36,7% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 187 mln $ | 134 mln $ | +40,1% | 156 mln $ | 107 mln $ | +45,8% |
| Contract with Customer, Asset, Increase (Decrease) for Contract Acquired in Business Combination | 66,3 mln $ | 39,1 mln $ | +69,6% | 146 mln $ | 96,4 mln $ | +51,0% |
| Contract with Customer, Asset, Reclassified to Receivable | 48,6 mln $ | 27,7 mln $ | +75,5% | 96,5 mln $ | 78,4 mln $ | +23,1% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 26,2 mln $ | 19,9 mln $ | +31,4% | 22,8 mln $ | 29,9 mln $ | -23,6% |
| Contract with Customer, Liability, Increase (Decrease) for Contract Acquired in Business Combination | 13,3 mln $ | 7,24 mln $ | +84,0% | 22,9 mln $ | 19,9 mln $ | +15,0% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | -12,9 mln $ | -13,3 mln $ | +3,2% | -30 mln $ | -26,1 mln $ | -14,7% |
| Cost of Goods and Services Sold | 104 mln $ | 68,1 mln $ | +52,5% | 281 mln $ | 213 mln $ | +32,1% |
| Cost, Depreciation and Amortization | 2,86 mln $2026-03-31 | 2,67 mln $ | +7,0% | 11,3 mln $ | 8,83 mln $ | +28,1% |
| Cost, Direct Labor | 39,4 mln $2026-03-31 | 27,7 mln $ | +42,5% | 115 mln $ | 95,4 mln $ | +20,6% |
| Cost, Direct Material | 39,5 mln $2026-03-31 | 26,2 mln $ | +50,4% | 134 mln $ | 91,8 mln $ | +45,4% |
| Cost, Overhead | 5,6 mln $2026-03-31 | 4,09 mln $ | +36,8% | 21,6 mln $ | 17,1 mln $ | +26,2% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 673 tys. $ | 11 mln $ | -93,9% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,64 mln $ | 13,1 mln $ | -64,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,97 mln $ | 2,16 mln $ | +83,6% |
| Debt Issuance Costs, Net | 11,5 mln $ | 6,34 mln $ | +82,1% | 7,62 mln $ | 3,05 mln $ | +149,5% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 9,71 mln $ | -10,1 mln $ | +196,2% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -171 tys. $ | -1,79 mln $ | +90,4% | 10,5 mln $ | -11,5 mln $ | +191,4% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 45,6 mln $ | 24,7 mln $ | +84,9% | 47,8 mln $ | 25,4 mln $ | +88,5% |
| Deferred Offering Costs | 0 $2025-12-31 | 12,2 mln $ | -100,0% | 0 $ | 12,2 mln $ | -100,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 809 tys. $ | -1,42 mln $ | +156,9% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 38,6 mln $2025-12-31 | 44,1 mln $ | -12,6% | 38,6 mln $ | 44,1 mln $ | -12,6% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 38,6 mln $2025-12-31 | 44,1 mln $ | -12,6% | 38,6 mln $ | 44,1 mln $ | -12,6% |
| Deferred Tax Assets, Other | 759 tys. $2025-12-31 | 648 tys. $ | +17,1% | 759 tys. $ | 648 tys. $ | +17,1% |
| Deferred Tax Assets, State Taxes | 1,14 mln $2025-12-31 | 475 tys. $ | +139,2% | 1,14 mln $ | 475 tys. $ | +139,2% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 86,4 mln $2025-12-31 | 69,5 mln $ | +24,3% | 86,4 mln $ | 69,5 mln $ | +24,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 52,4 mln $2025-12-31 | 43,4 mln $ | +20,7% | 52,4 mln $ | 43,4 mln $ | +20,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 18,6 mln $2025-12-31 | 17,6 mln $ | +5,2% | 18,6 mln $ | 17,6 mln $ | +5,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 47,8 mln $2025-12-31 | 25,4 mln $ | +88,5% | 47,8 mln $ | 25,4 mln $ | +88,5% |
| Defined Contribution Plan, Employer Discretionary Contribution Amount | 1,3 mln $ | 800 tys. $ | +62,5% | 3,9 mln $ | 2,6 mln $ | +50,0% |
| Depreciation | 3,9 mln $ | 3 mln $ | +30,0% | 12,4 mln $ | 9,6 mln $ | +29,2% |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | 15,2 mln $ | 9,72 mln $ | +56,1% | 42,7 mln $ | 32,8 mln $ | +30,3% |
| Dilutive Securities, Effect on Basic Earnings Per Share | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31
Dane na 2026-11-02