Finanse Kodiak Sciences Inc. (KOD)
NASDAQ · Healthcare · Biotechnology · Pracownicy: 141 · CEO: Victor Perlroth
- Cena
- 99,18 $ -1,22%
- Kapitalizacja
- 6,23 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 6,2 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-13
- Następny raport
- 2026-11-12 Prognoza EPS: -1,06 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 6,23 mld $ EV 6,2 mld $
- Przychody
- 0 $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Konsensus na FY2026
- Marża netto
- – Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -23,7× Prognozowany -24,3× (FY2026)
- P/S
- 0,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -29,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -160 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -242 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 11,3 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-12
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-12): przychody b/d, EPS poniżej o 9,8%Przychody – wobec oczekiwanych – (–); EPS -1,05 $ wobec -0,96 $ (-9,8%).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 18,7%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 62,6 mln, rok wcześniej: 52,8 mln.
- Gotówka netto: 30,2 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 126 mln $, dług z leasingiem: 95,7 mln $; rok temu gotówka netto: 39 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 0 $ | 0 $ | – |
| Zysk operacyjny | -66,8 mln $ | -55,5 mln $ | -20,4% |
| Zysk netto | -65,6 mln $ | -54,3 mln $ | -20,9% |
| Rozwodniony EPS | -1,05 $ | -1,03 $ | -1,9% |
| Przepływy operacyjne | -46,2 mln $ | -34,7 mln $ | -33,4% |
| Capex | 352 tys. $ | 133 tys. $ | +164,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | -46,6 mln $ | -34,8 mln $ | -33,9% |
| R&D | 56,1 mln $ | 42,8 mln $ | +31,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 11,6 mln $ | 15,6 mln $ | -25,8% |
Raport vs konsensus
2026-08-12| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| EPS (baza konsensusu) | -1,05 $ | -0,96 $ | -9,8% |
Z raportu z 2026-08-12 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -159 mln $
- Capex
- -1,4 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 65,1 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -160 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -23,7× | – | – |
| EV / EBITDA | -29,0× | – | – |
| EV / przychody | 0,0× | – | – |
| Cena / FCF | -39,0× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 101,7× | 3,1× | 0,6× – 9,5× |
| Rentowność FCF | -2,6% | -50,0% | -122,8% – -9,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -115,2% | -56,1% | -73,7% – -31,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | -273,2% | -95,6% | -146,1% – -40,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 104,40 $ (+5,3%)
zakres 61,00 $ – 126,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 11,3 mln $ | – | -4,08 $ | +5,6% | -24,3× | 4 |
| FY2027 | 49,1 mln $ | +334,1% | -3,85 $ | +5,6% | -25,8× | 3 |
| FY2028 | 375 mln $ | +663,8% | -0,51 $ | +86,8% | -194,9× | 5 |
| FY2029 | 1,02 mld $ | +173,0% | 5,82 $ | +1243,6% | 17,0× | 1 |
| FY2030 | 1,6 mld $ | +55,9% | 9,63 $ | +65,5% | 10,3× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (145), które Kodiak Sciences Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 12,6 mln $ | 5,06 mln $ | +149,9% | 12,9 mln $ | 3,92 mln $ | +228,6% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accrued Liabilities, Current | 30,3 mln $ | 14,7 mln $ | +106,7% | 20,6 mln $ | 11 mln $ | +86,8% |
| Accrued Professional Fees, Current | 537 tys. $ | – | – | 39 tys. $2022-12-31 | 176 tys. $ | -77,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 59,5 mln $2025-12-31 | 41,3 mln $ | +44,1% | 59,5 mln $ | 41,3 mln $ | +44,1% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 1,74 mld $ | 1,51 mld $ | +15,4% | 1,72 mld $ | 1,48 mld $ | +16,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 21,7 mln | 20,1 mln | +7,8% | 22,4 mln | 20 mln | +11,7% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 11,6 mln $ | 15,6 mln $ | -25,8% | 58,9 mln $ | 60,2 mln $ | -2,2% |
| Assets | 257 mln $ | 257 mln $ | 0,0% | 352 mln $ | 336 mln $ | +4,8% |
| Assets, Current | 131 mln $ | 108 mln $ | +21,7% | 215 mln $ | 172 mln $ | +24,9% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 126 mln $ | 104 mln $ | +20,9% | 210 mln $ | 168 mln $ | +24,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 132 mln $ | 110 mln $ | +19,7% | 216 mln $ | 174 mln $ | +24,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | -43,6 mln $ | -34,7 mln $ | -25,8% | 41,8 mln $ | -118 mln $ | +135,5% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 23,3 mln2025-12-31 | 22,2 mln | +4,9% | 23,3 mln | 22,2 mln | +4,9% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 490 mln | 490 mln | 0,0% | 490 mln | 490 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 62,8 mln | 52,8 mln | +18,9% | 61,8 mln | 52,7 mln | +17,1% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 62,8 mln | 52,8 mln | +18,9% | 61,8 mln | 52,7 mln | +17,1% |
| Common Stock, Value, Issued | 6 tys. $ | 5 tys. $ | +20,0% | 6 tys. $ | 5 tys. $ | +20,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | – | – | – | -230 mln $ | -176 mln $ | -30,5% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 52 tys. $ | 20 tys. $ | +160,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Allowance for Credit Loss | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 11,9 mln $2025-12-31 | 11,9 mln $ | -0,1% | 11,9 mln $ | 11,9 mln $ | -0,1% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 296 mln $2025-12-31 | 258 mln $ | +15,0% | 296 mln $ | 258 mln $ | +15,0% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 21,3 mln $2025-12-31 | 23,7 mln $ | -10,0% | 21,3 mln $ | 23,7 mln $ | -10,0% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 8 mln $2025-12-31 | 10,3 mln $ | -22,2% | 8 mln $ | 10,3 mln $ | -22,2% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 180 mln $2025-12-31 | 147 mln $ | +22,7% | 180 mln $ | 147 mln $ | +22,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 37,2 mln $2025-12-31 | 32,6 mln $ | +13,9% | 37,2 mln $ | 32,6 mln $ | +13,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 32,7 mln $2025-12-31 | 27,9 mln $ | +17,2% | 32,7 mln $ | 27,9 mln $ | +17,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 1,57 mln $2025-12-31 | 1,09 mln $ | +44,6% | 1,57 mln $ | 1,09 mln $ | +44,6% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 288 mln $2025-12-31 | 247 mln $ | +16,5% | 288 mln $ | 247 mln $ | +16,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 8 mln $2025-12-31 | 10,3 mln $ | -22,2% | 8 mln $ | 10,3 mln $ | -22,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 1,11 mln $2025-12-31 | 1,46 mln $ | -24,2% | 1,11 mln $ | 1,46 mln $ | -24,2% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 1 mln $ | 900 tys. $ | +11,1% |
| Defined Contribution Plan, Employer Matching Contribution, Percent of Match | – | – | – | 100,0% | 100,0% | 0,0% |
| Defined Contribution Plan, Maximum Annual Contributions Per Employee, Amount | – | – | – | 10,3 mln $ | 10,3 mln $ | 0,0% |
| Depreciation | 4,11 mln $ | 4,59 mln $ | -10,5% | 18,3 mln $ | 18,7 mln $ | -2,0% |
| Earnings Per Share, Basic | -1,05 $ | -1,03 $ | -1,9% | -4,32 $ | -3,35 $ | -29,0% |
| Earnings Per Share, Diluted | -1,05 $ | -1,03 $ | -1,9% | -4,32 $ | -3,35 $ | -29,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -48,3 mln $ | -37 mln $ | -30,5% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 30 mln $ | 18,2 mln $ | +65,1% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | -13,0% | -10,3% | -26,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Foreign Income Tax Rate Differential, Amount | – | – | – | 7,4 mln $ | 5,26 mln $ | +40,8% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Foreign Income Tax Rate Differential, Percent | – | – | – | -3,2% | -3,0% | -6,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Amount | – | – | – | 137 tys. $ | 94 tys. $ | +45,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Percent | – | – | – | -0,1% | -0,1% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Share-based Payment Arrangement, Amount | – | – | – | 4,38 mln $ | 8,98 mln $ | -51,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Share-based Payment Arrangement, Percent | – | – | – | -1,9% | -5,1% | +62,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Other Adjustments, Amount | – | – | – | 120 tys. $ | 28 tys. $ | +328,6% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Other Adjustments, Percent | – | – | – | -0,1% | 0,0% | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Percent | – | – | – | 0,0% | 0,0% | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Credit, Research, Amount | – | – | – | -3,24 mln $ | -2,31 mln $ | -40,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Credit, Research, Percent | – | – | – | 1,4% | 1,3% | +7,7% |
| Employee-related Liabilities, Current | 4,96 mln $ | 4 mln $ | +23,9% | 7,77 mln $ | 5,27 mln $ | +47,6% |
| Foreign Currency Transaction Gain (Loss), Realized | – | – | – | -1 mln $ | 300 tys. $ | -433,3% |
| Gain (Loss) on Derivative Instruments, Net, Pretax | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | -355 tys. $ | +100,0% |
| Gain (Loss) on Disposition of Assets | 0 $ | 0 $ | – | – | – | – |
| General and Administrative Expense | 10,8 mln $ | 12,8 mln $ | -15,6% | 52 mln $ | 60,8 mln $ | -14,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02