Finanse Intuit (INTU)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 18 600 · CEO: Sasan K. Goodarzi
- Cena
- 341,09 $ +2,99%
- Kapitalizacja
- 91,2 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 94,9 mld $
- Ostatni raport
- Q4 '26 złożony 2026-09-09
- Następny raport
- 2026-11-19 Prognoza EPS: 2,46 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 91,2 mld $ EV 94,9 mld $
- Przychody
- 21,4 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +9% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 21,3% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 20,6× Prognozowany 14,9× (FY2027)
- P/S
- 4,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 13,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 8,62 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 4,57 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 23,4 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-11-19 Prognoza przychodów: 4,31 mld $
- Dywidenda
- 4,98 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-25): przychody powyżej o 2,0%, EPS powyżej o 12,6%Przychody 4,35 mld $ wobec oczekiwanych 4,27 mld $ (+2,0%); EPS 4,03 $ wobec 3,58 $ (+12,6%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 13,7%Przychody za Q4 '26: 4,35 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 16,6%.
- Marża operacyjna 28,8% (TTM), zmiana r/r: +2,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 25,5%, przychody: wzrost 13,9%.
- Capex: 1,0% przychodów (rok temu 0,7%)Zainwestowano 221 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+78,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 8,62 mld $ = 188,7% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 6,64 mld $ = 77,0% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 5,29 mld $ (rok temu 2,77 mld $), dywidendy: 1,35 mld $, wynagrodzenie w akcjach: 2,06 mld $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 3,5%Akcji rozwodnionych w Q4 '26: 272 mln, rok wcześniej: 282 mln.
- Dług netto: 1,22 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 7,2 mld $, dług z leasingiem: 8,42 mld $; rok temu dług netto: 2,09 mld $.
- Consumer Segment: przychody +13,7%, marża 60,5% (było 60,8%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q4 '26: zysk operacyjny 563 mln $ przy przychodach 930 mln $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q4 '26
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q4 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 4,35 mld $ | 3,83 mld $ | +13,7% |
| Marża brutto | 78,1% | 78,2% | -0,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 768 mln $ | 339 mln $ | +126,5% |
| Marża operacyjna | 17,6% | 8,8% | +8,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 363 mln $ | 381 mln $ | -4,7% |
| Rozwodniony EPS | 1,34 $ | 1,35 $ | -0,7% |
| Przepływy operacyjne | 1,33 mld $ | 381 mln $ | +249,3% |
| Capex | 73 mln $ | 25 mln $ | +192,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | 1,26 mld $ | 356 mln $ | +253,4% |
| R&D | 857 mln $ | 801 mln $ | +7,0% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 507 mln $ | 490 mln $ | +3,5% |
Raport vs konsensus
2026-08-25| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 4,35 mld $ | 4,27 mld $ | +2,0% |
| EPS (baza konsensusu) | 4,03 $ | 3,58 $ | +12,6% |
Z raportu z 2026-08-25 za Q4 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Consumer | 930 mln $ | +578,8% | 21,4% | 8,58 mld $ | +76,3% | |
| Global Business Solutions | 3,42 mld $ | +13,6% | 78,6% | 12,9 mld $ | +16,1% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q4 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Global Business Solutions Segment | 3,42 mld $ | +13,6% | – | – | – | – | – |
| Global Business Solutions | – | – | – | – | – | – | – |
| Consumer Segment | 930 mln $ | +13,7% | 563 mln $ | +13,3% | 60,5% | 60,8% | 6,31 mld $ |
| Credit Karma Inc | – | – | – | – | – | – | – |
| Pro Tax Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| Credit Karma Inc Segment | – | – | – | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 8,84 mld $
- Capex
- -221 mln $
- Skup akcji
- -5,29 mld $
- Dywidendy
- -1,35 mld $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 1,69 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 2,06 mld $
- Wolne przepływy pieniężne
- 8,62 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 77,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 20,6× | 51,6× | 19,1× – 61,2× |
| EV / EBITDA | 13,1× | 33,2× | 12,8× – 40,2× |
| EV / przychody | 4,4× | 9,6× | 4,2× – 11,9× |
| Cena / FCF | 10,6× | 29,9× | 10,1× – 39,1× |
| Cena / wartość księgowa | 4,9× | 8,3× | 4,6× – 11,2× |
| Rentowność FCF | 9,5% | 4,3% | 2,6% – 9,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 16,8% | 12,5% | 8,5% – 16,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 23,4% | 17,2% | 12,6% – 24,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 379,68 $ (+11,3%)
zakres 290,00 $ – 500,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 23,4 mld $ | +9,1% | 22,95 $ | +39,5% | 14,9× | 19 |
| FY2028 | 25,5 mld $ | +8,9% | 25,97 $ | +13,1% | 13,1× | 19 |
| FY2029 | 27,8 mld $ | +8,9% | 28,52 $ | +9,8% | 12,0× | 10 |
| FY2030 | 31,7 mld $ | +14,1% | 27,68 $ | -3,0% | 12,3× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (304), które Intuit Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | -6 mln $ | 1,11 mld $ | -100,5% | |
| – | – | – | 141 mln $2022-04-30 | – | – | |
| 41 mln $ | 7 mln $ | +485,7% | 41 mln $ | 7 mln $ | +485,7% | |
| Accounts Payable, Current | 873 mln $ | 792 mln $ | +10,2% | 873 mln $ | 792 mln $ | +10,2% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 834 mln $2026-04-30 | 724 mln $ | +15,2% | – | – | – |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 625 mln $ | 530 mln $ | +17,9% | 625 mln $ | 530 mln $ | +17,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 5 mln $ | 5 mln $ | 0,0% | 5 mln $ | 5 mln $ | 0,0% |
| Accrued Income Taxes, Current | 82 mln $2026-01-31 | 30 mln $ | +173,3% | 8 mln $2024-07-31 | 698 mln $ | -98,9% |
| Accrued Income Taxes, Noncurrent | 247 mln $ | 238 mln $ | +3,8% | 247 mln $ | 238 mln $ | +3,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,38 mld $ | 1,4 mld $ | -1,5% | 1,38 mld $ | 1,4 mld $ | -1,5% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -57 mln $ | -50 mln $ | -14,0% | -57 mln $ | -50 mln $ | -14,0% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 0 $ | 21,6 mld $ | -100,0% | 0 $ | 21,6 mld $ | -100,0% |
| Adjustments, Noncash Items, to Reconcile Net Income (Loss) to Cash Provided by (Used in) Operating Activities | 833 mln $ | 573 mln $ | +45,4% | 4,28 mld $ | 2,54 mld $ | +68,1% |
| Advertising Expense | – | – | – | 2,2 mld $ | 2,1 mld $ | +4,8% |
| Amortization | 164 mln $ | 165 mln $ | -0,6% | 659 mln $ | 637 mln $ | +3,5% |
| Amortization of Intangible Assets | 121 mln $ | 121 mln $ | 0,0% | 485 mln $ | 481 mln $ | +0,8% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 1 mln | 0 | – | 4 mln | 0 | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 507 mln $ | 490 mln $ | +3,5% | 2,06 mld $ | 1,97 mld $ | +4,5% |
| Assets | 36,8 mld $ | 37 mld $ | -0,5% | 36,8 mld $ | 37 mld $ | -0,5% |
| Assets, Current | 15,3 mld $ | 14,1 mld $ | +8,5% | 15,3 mld $ | 14,1 mld $ | +8,5% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 5,71 mld $ | 3,61 mld $ | +58,3% | 5,71 mld $ | 3,61 mld $ | +58,3% |
| Buildings and Improvements, Gross | 701 mln $ | 644 mln $ | +8,9% | 701 mln $ | 644 mln $ | +8,9% |
| Capitalized Computer Software, Additions | – | – | – | 46 mln $ | 40 mln $ | +15,0% |
| Capitalized Computer Software, Gross | 691 mln $ | 791 mln $ | -12,6% | 691 mln $ | 791 mln $ | -12,6% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 145 mln $ | 122 mln $ | +18,9% | 145 mln $ | 122 mln $ | +18,9% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 4,71 mld $ | 2,88 mld $ | +63,1% | 4,71 mld $ | 2,88 mld $ | +63,1% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 4,71 mld $ | 2,88 mld $ | +63,1% | 4,71 mld $ | 2,88 mld $ | +63,1% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 3,07 mld $ | 1,79 mld $ | +71,4% | 3,07 mld $ | 1,79 mld $ | +71,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 9,22 mld $ | 9,48 mld $ | -2,8% | 9,22 mld $ | 9,48 mld $ | -2,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -2,7 mld $ | -703 mln $ | -283,8% | -265 mln $ | 2,38 mld $ | -111,1% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Cash Paid | 1,20 $ | 1,04 $ | +15,4% | 4,80 $ | 4,16 $ | +15,4% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 1,20 $ | 1,04 $ | +15,4% | 4,80 $ | 4,16 $ | +15,4% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 750 mln | 750 mln | 0,0% | 750 mln | 750 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 268 mln | 498 mln | -46,2% | 268 mln | 498 mln | -46,2% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 268 mln | 279 mln | -3,8% | 268 mln | 279 mln | -3,8% |
| Common Stock, Value, Issued | 3 mln $ | 3 mln $ | 0,0% | 3 mln $ | 3 mln $ | 0,0% |
| Common Stocks, Including Additional Paid in Capital | 22,7 mld $2026-04-30 | 21,4 mld $ | +6,4% | – | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 360 mln $ | 377 mln $ | -4,5% | 4,56 mld $ | 3,87 mld $ | +17,7% |
| Construction in Progress, Gross | 146 mln $ | 39 mln $ | +274,4% | 146 mln $ | 39 mln $ | +274,4% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,07 mld $ | 1,02 mld $ | +5,2% | 1,07 mld $ | 1,02 mld $ | +5,2% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 2 mln $2026-04-30 | 3 mln $ | -33,3% | 4 mln $2025-07-31 | 4 mln $ | 0,0% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 23 mln $ | 42 mln $ | -45,2% | 1 mld $ | 871 mln $ | +14,8% |
| Cost, Amortization | 43 mln $ | 44 mln $ | -2,3% | 174 mln $ | 156 mln $ | +11,5% |
| Costs and Expenses | 3,88 mld $ | 3,49 mld $ | +11,1% | 15,6 mld $ | 13,9 mld $ | +11,9% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -59 mln $ | 1,22 mld $ | -104,8% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 49 mln $ | 25 mln $ | +96,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 179 mln $ | 1,48 mld $ | -87,9% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 189 mln $ | 237 mln $ | -20,3% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 51 mln $ | 41 mln $ | +24,4% | 51 mln $ | 41 mln $ | +24,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Allowance for Credit Loss | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 2,52 mld $ | 1,69 mld $ | +48,7% | 2,52 mld $ | 1,69 mld $ | +48,7% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 2,52 mld $ | 1,69 mld $ | +48,7% | 2,52 mld $ | 1,69 mld $ | +48,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Restricted | 150 mln $ | 150 mln $ | 0,0% | 150 mln $ | 150 mln $ | 0,0% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestAfterAllowanceForCreditLoss | 2,65 mld $ | 1,82 mld $ | +45,6% | 2,65 mld $ | 1,82 mld $ | +45,6% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestAfterAllowanceForCreditLossCurrent | 2,5 mld $ | 1,67 mld $ | +49,7% | 2,5 mld $ | 1,67 mld $ | +49,7% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 2,65 mld $ | 1,82 mld $ | +45,5% | 2,65 mld $ | 1,82 mld $ | +45,5% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestCurrent | 2,5 mld $ | 1,67 mld $ | +49,6% | 2,5 mld $ | 1,67 mld $ | +49,6% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestNoncurrent | 248 mln $ | 94 mln $ | +163,8% | 248 mln $ | 94 mln $ | +163,8% |
| Deferred Compensation Liability, Current | 308 mln $ | 248 mln $ | +24,2% | 308 mln $ | 248 mln $ | +24,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-K 2026-07-31, 10-Q 2026-04-30, 10-Q 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-K 2025-07-31, 10-Q 2025-04-30, 10-Q 2025-01-31, 10-Q 2024-10-31, 10-K 2024-07-31
Dane na 2026-11-01