Finanse IDEXX Laboratories, Inc. (IDXX)
NASDAQ · Healthcare · Medical - Diagnostics & Research · Pracownicy: 11 000 · CEO: Michael Erickson
- Cena
- 698,55 $ +3,94%
- Kapitalizacja
- 55 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 55,8 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-11-02
- Następny raport
- 2027-02-01 Prognoza EPS: 3,33 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 55 mld $ EV 55,8 mld $
- Przychody
- 4,66 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +10% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 25,4% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 47,1× Prognozowany 47,0× (FY2026)
- P/S
- 11,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 33,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,3 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,18 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 4,74 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-01 Prognoza przychodów: 1,18 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-11-02): przychody powyżej o 1,9%, EPS powyżej o 6,2%Przychody 1,21 mld $ wobec oczekiwanych 1,19 mld $ (+1,9%); EPS 3,96 $ wobec 3,73 $ (+6,2%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 9,9%Przychody za Q3 '26: 1,21 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 12,9%.
- Marża operacyjna 32,3% (TTM), zmiana r/r: +1,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 15,3%, przychody: wzrost 11,9%.
- Capex: 2,5% przychodów (rok temu 3,2%)Zainwestowano 115 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-14,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,3 mld $ = 110,0% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,05 mld $ = 80,6% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 1,05 mld $ (rok temu 1,23 mld $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 49,6 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 2,0%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 79 mln, rok wcześniej: 80,7 mln.
- Dług netto: 775 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 198 mln $, dług z leasingiem: 973 mln $; rok temu dług netto: 905 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,21 mld $ | 1,11 mld $ | +9,9% |
| Marża brutto | 62,9% | 61,8% | +1,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 402 mln $ | 355 mln $ | +13,4% |
| Marża operacyjna | 33,1% | 32,1% | +1,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 317 mln $ | 275 mln $ | +15,5% |
| Rozwodniony EPS | 4,01 $ | 3,40 $ | +17,9% |
| Przepływy operacyjne | 450 mln $ | 402 mln $ | +11,8% |
| Capex | 28,9 mln $ | 31,1 mln $ | -7,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | 421 mln $ | 371 mln $ | +13,4% |
| R&D | 68,8 mln $ | 63,4 mln $ | +8,5% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 16,2 mln $ | -44,1 mln $ | +136,8% |
Raport vs konsensus
2026-11-02| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,21 mld $ | 1,19 mld $ | +1,9% |
| EPS (baza konsensusu) | 3,96 $ | 3,73 $ | +6,2% |
Z raportu z 2026-11-02 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 723 mln $ | +10,2% | 59,5% | 2,76 mld $ | +12,8% | |
| Service | 491 mln $ | +9,4% | 40,5% | 1,9 mld $ | +10,5% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 767 mln $ | +8,7% | 63,1% | 2,94 mld $ | +9,6% | |
| EMEA | 267 mln $ | +9,0% | 22,0% | 1,04 mld $ | +17,2% | |
| Asia Pacific | 105 mln $ | +15,6% | 8,6% | 395 mln $ | +14,5% | |
| CANADA | 49 mln $ | +18,5% | 4,0% | 183 mln $ | +11,7% | |
| Latin America | 26,6 mln $ | +15,4% | 2,2% | 121 mln $ | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Companion Animal Group Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| Water Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| Livestock And Poultry Diagnostics Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| Other Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| Material Reconciling Items | – | – | 560 tys. $ | -48,0% | – | – | 857 tys. $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,42 mld $
- Capex
- -115 mln $
- Skup akcji
- -1,05 mld $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -228 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -131 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 49,6 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,3 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 80,6%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 47,1× | 54,0× | 38,4× – 75,3× |
| EV / EBITDA | 33,4× | 38,4× | 27,3× – 54,8× |
| EV / przychody | 12,0× | 12,5× | 8,9× – 17,7× |
| Cena / FCF | 42,3× | 65,7× | 42,7× – 88,2× |
| Cena / wartość księgowa | 29,5× | 44,7× | 21,4× – 81,3× |
| Rentowność FCF | 2,4% | 1,7% | 1,1% – 2,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 39,9% | 36,3% | 32,5% – 41,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 71,2% | 79,6% | 55,7% – 111,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 716,67 $ (+2,6%)
zakres 700,00 $ – 740,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 4,74 mld $ | +10,2% | 14,87 $ | +13,7% | 47,0× | 9 |
| FY2027 | 5,16 mld $ | +8,7% | 16,82 $ | +13,1% | 41,5× | 10 |
| FY2028 | 5,65 mld $ | +9,6% | 19,18 $ | +14,1% | 36,4× | 9 |
| FY2029 | 6,15 mld $ | +8,9% | 21,87 $ | +14,0% | 31,9× | 3 |
| FY2030 | 6,74 mld $ | +9,5% | 24,79 $ | +13,3% | 28,2× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (303), które IDEXX Laboratories, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 mln $ | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 154 mln $ | 122 mln $ | +26,0% | 110 mln $ | 114 mln $ | -3,3% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 616 mln $ | 567 mln $ | +8,6% | 552 mln $ | 474 mln $ | +16,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 13,9 mln $ | 11,7 mln $ | +18,8% | 11,3 mln $ | 12,6 mln $ | -10,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 11,3 mln $2025-12-31 | 12,6 mln $ | -10,2% | 11,3 mln $ | 12,6 mln $ | -10,2% |
| Accrued Income Taxes, Current | 86,6 mln $ | 89,2 mln $ | -2,9% | 88,7 mln $ | 62,3 mln $ | +42,4% |
| Accrued Income Taxes, Noncurrent | 18,9 mln $ | 14,8 mln $ | +27,9% | 14,5 mln $ | 20,9 mln $ | -30,8% |
| Accrued Liabilities, Current | 521 mln $ | 489 mln $ | +6,6% | 530 mln $ | 502 mln $ | +5,6% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 90,5 mln $ | 86,4 mln $ | +4,8% | 87,6 mln $ | 78,2 mln $ | +12,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 926 mln $2025-12-31 | 835 mln $ | +10,9% | 926 mln $ | 835 mln $ | +10,9% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -60,5 mln $ | -73 mln $ | +17,1% | -68,8 mln $ | -93,6 mln $ | +26,5% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 1,96 mld $ | 1,79 mld $ | +9,3% | 1,83 mld $ | 1,67 mld $ | +9,1% |
| Advertising Expense | – | – | – | 4 mln $ | 3,4 mln $ | +17,6% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 20,2 mln $ | 17,1 mln $ | +18,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 16,2 mln $ | 14,4 mln $ | +12,4% | 60 mln $ | 60,3 mln $ | -0,5% |
| Asset Impairment Charges | 0 $ | 0 $ | – | 250 tys. $2024-12-31 | 1,48 mln $ | -83,2% |
| Assets | 3,71 mld $ | 3,39 mld $ | +9,5% | 3,35 mld $ | 3,29 mld $ | +1,7% |
| Assets, Current | 1,5 mld $ | 1,48 mld $ | +1,6% | 1,41 mld $ | 1,4 mld $ | +1,0% |
| Assets, Noncurrent | 2,21 mld $ | 1,91 mld $ | +15,6% | 1,94 mld $ | 1,89 mld $ | +2,3% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 20,2 mln $ | – | – | 1,8 mln $ | 2,3 mln $ | -21,7% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 4,11 mln $ | -1,68 mln $ | +344,2% | 15,6 mln $ | 15 mln $ | +3,5% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 20,9 mln $ | 21,5 mln $ | -2,8% | 21,4 mln $ | 22 mln $ | -2,7% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 198 mln $ | 208 mln $ | -5,1% | 180 mln $ | 288 mln $ | -37,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 198 mln $ | 208 mln $ | -5,1% | 180 mln $ | 288 mln $ | -37,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 603 tys. $ | 43,6 mln $ | -98,6% | -108 mln $ | -166 mln $ | +34,7% |
| Common Stock, Other Shares, Outstanding | 26 tys. | 60 tys. | -56,7% | 59 tys. | 60 tys. | -1,7% |
| Common Stock, Other Value, Outstanding | 5,97 mln $ | 6,23 mln $ | -4,2% | 6,09 mln $ | 5,89 mln $ | +3,6% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,10 $ | 0,10 $ | 0,0% | 0,10 $ | 0,10 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 120 mln | 120 mln | 0,0% | 120 mln | 120 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 109 mln | 108 mln | +0,5% | 108 mln | 108 mln | +0,5% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 78,8 mln | 80 mln | -1,5% | 79,7 mln | 81,6 mln | -2,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 10,9 mln $ | 10,8 mln $ | +0,5% | 10,8 mln $ | 10,8 mln $ | +0,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 320 mln $ | 279 mln $ | +14,9% | 1,08 mld $ | 865 mln $ | +25,3% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 85,7 mln $ | 72 mln $ | +19,2% | 75,8 mln $ | 60,8 mln $ | +24,8% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 263 mln $ | 217 mln $ | +21,4% | 237 mln $ | 186 mln $ | +27,7% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 40,2 mln $ | 35,7 mln $ | +12,6% | 35,3 mln $ | 33,8 mln $ | +4,3% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 32,7 mln $ | 31,1 mln $ | +5,3% | 32,2 mln $ | 26,9 mln $ | +19,4% |
| Cost of Goods and Services Sold | 450 mln $ | 422 mln $ | +6,6% | 1,64 mld $ | 1,52 mld $ | +8,3% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 61,7 mln $ | 168 mln $ | -63,3% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 42,6 mln $ | 41 mln $ | +3,9% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 134 mln $ | 246 mln $ | -45,8% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 29,3 mln $ | 37,1 mln $ | -21,2% |
| Deferred Compensation Arrangement with Individual, Fair Value of Shares Issued | 3,7 mln $ | 2 mln $ | +85,0% | – | – | – |
| Deferred Compensation Arrangement with Individual, Recorded Liability | 2,2 mln $2025-12-31 | – | – | 2,2 mln $ | – | – |
| Deferred Costs, Current | 83 mln $ | 70 mln $ | +18,5% | 73,6 mln $ | 61,7 mln $ | +19,3% |
| Deferred Costs, Noncurrent | 194 mln $ | 167 mln $ | +15,9% | 177 mln $ | 135 mln $ | +30,9% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 117 mln $ | -24,6 mln $ | +574,4% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,04 mln $ | 5,16 mln $ | -2,4% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 26,1 mln $ | 31,5 mln $ | -17,2% | 27,9 mln $ | 126 mln $ | -77,8% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 131 mln $ | -24,2 mln $ | +642,3% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 61,2 mln $ | 3,72 mln $ | +1542,5% | 31,9 mln $ | 11,3 mln $ | +181,7% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | -1,52 mln $ | 93,2 mln $ | -101,6% | 131 mln $ | -24,2 mln $ | +642,3% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 9,28 mln $ | -4,71 mln $ | +297,0% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 9,96 mln $2025-12-31 | 5,74 mln $ | +73,3% | 9,96 mln $ | 5,74 mln $ | +73,3% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 186 mln $2025-12-31 | 278 mln $ | -33,2% | 186 mln $ | 278 mln $ | -33,2% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 2,02 mln $2025-12-31 | 92,9 mln $ | -97,8% | 2,02 mln $ | 92,9 mln $ | -97,8% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 28,2 mln $2025-12-31 | 24 mln $ | +17,5% | 28,2 mln $ | 24 mln $ | +17,5% |
| Deferred Tax Assets, Net | – | – | – | 114 mln $2024-12-31 | 100 mln $ | +13,9% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 150 mln $2025-12-31 | 247 mln $ | -39,2% | 150 mln $ | 247 mln $ | -39,2% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 5,31 mln $2025-12-31 | 6,65 mln $ | -20,1% | 5,31 mln $ | 6,65 mln $ | -20,1% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-05