Finanse Hecla Mining Company (HL)
NYSE · Basic Materials · Other Precious Metals · Pracownicy: 1865 · CEO: Robert L. Krcmarov
- Cena
- 13,53 $ -6,37%
- Kapitalizacja
- 9,09 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 8,62 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-04
- Następny raport
- 2026-11-03 Prognoza EPS: 0,14 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 9,09 mld $ EV 8,62 mld $
- Przychody
- 1,6 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- 0% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 20,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 27,1× Prognozowany 19,6× (FY2026)
- P/S
- 5,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 9,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 516 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 334 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,42 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-03 Prognoza przychodów: 340 mln $
- Dywidenda
- 0,02 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody poniżej o 9,5%, EPS poniżej o 4,6%Przychody 334 mln $ wobec oczekiwanych 369 mln $ (-9,5%); EPS 0,17 $ wobec 0,18 $ (-4,6%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 9,8%Przychody za Q2 '26: 334 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 56,9%.
- Marża operacyjna 46,8% (TTM), zmiana r/r: +27,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 262,9%, przychody: wzrost 51,2%.
- Capex: 13,6% przychodów (rok temu 23,1%)Zainwestowano 219 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-10,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 516 mln $ = 154,4% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 15,2 mln $ = 2,9% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 4,53 mln $ (rok temu -312 tys. $), dywidendy: 10,7 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 12,1 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 5,7%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 676 mln, rok wcześniej: 640 mln.
- Gotówka netto: 473 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 485 mln $, dług z leasingiem: 12,7 mln $; rok temu dług netto: 268 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 334 mln $ | 304 mln $ | +9,8% |
| Marża brutto | 64,9% | 39,3% | +25,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 146 mln $ | 93,8 mln $ | +55,4% |
| Marża operacyjna | 43,6% | 30,8% | +12,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 118 mln $ | 57,7 mln $ | +104,0% |
| Rozwodniony EPS | 0,17 $ | 0,09 $ | +88,9% |
| Przepływy operacyjne | 175 mln $ | 162 mln $ | +8,1% |
| Capex | 39,1 mln $ | 74,3 mln $ | -47,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | 136 mln $ | 87,5 mln $ | +55,2% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 3,3 mln $ | 2,99 mln $ | +10,4% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 334 mln $ | 369 mln $ | -9,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,17 $ | 0,18 $ | -4,6% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Silver Contracts | 214 mln $ | +74,2% | 67,0% | – | – | |
| Gold | 43,2 mln $ | -65,1% | 13,6% | – | – | |
| Zinc | 37,5 mln $ | +20,3% | 11,8% | – | – | |
| Lead | 24,4 mln $ | +13,4% | 7,6% | – | – | |
| Copper | 8 tys. $ | -99,2% | 0,0% | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Keno Hill | 2,2 mln $ | – | – | – | – | – | – |
| Greens Creek | – | – | – | – | – | – | – |
| Lucky Friday | – | – | – | – | – | – | – |
| Casa Berardi | – | – | – | – | – | – | – |
| All other segments | – | – | – | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 734 mln $
- Capex
- -219 mln $
- Skup akcji
- -4,53 mln $
- Dywidendy
- -10,7 mln $
- Przejęcia
- 173 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -559 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 12,1 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 516 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 2,9%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 27,1× | 68,9× 3 z 5 lat | 39,2× – 86,4× |
| EV / EBITDA | 9,6× | 19,3× | 11,7× – 28,0× |
| EV / przychody | 5,4× | 5,2× | 3,8× – 8,8× |
| Cena / FCF | 17,6× | 290,3× 3 z 5 lat | 25,2× – 805,4× |
| Cena / wartość księgowa | 3,4× | 2,2× | 1,5× – 4,8× |
| Rentowność FCF | 5,7% | -0,1% | -5,1% – 4,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 18,3% | 2,8% | -1,6% – 10,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 13,0% | 2,0% | -4,3% – 12,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 23,25 $ (+71,8%)
zakres 21,00 $ – 26,75 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,42 mld $ | -0,1% | 0,69 $ | +40,7% | 19,6× | 4 |
| FY2027 | 1,49 mld $ | +4,8% | 0,95 $ | +38,1% | 14,2× | 3 |
| FY2028 | 1,51 mld $ | +1,2% | 0,91 $ | -4,0% | 14,8× | 1 |
| FY2029 | 1,53 mld $ | +1,5% | 0,74 $ | -18,7% | 18,2× | 1 |
| FY2030 | 1,55 mld $ | +1,0% | 0,80 $ | +8,1% | 16,8× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (316), które Hecla Mining Company oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 71,3 mln $ | 87,9 mln $ | -18,9% | 102 mln $ | 89 mln $ | +15,0% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 127 mln $ | 48 mln $ | +165,4% | 170 mln $ | 31,5 mln $ | +440,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accrual for Environmental Loss Contingencies | 202 mln $2025-12-31 | 125 mln $ | +61,9% | 202 mln $ | 125 mln $ | +61,9% |
| Accrual for Environmental Loss Contingencies, Payments | – | – | – | 5,42 mln $ | 8,5 mln $ | -36,2% |
| Accrued Capping, Closure, Post-closure and Environmental Costs | 150 mln $ | – | – | – | – | – |
| Accrued Environmental Loss Contingencies, Current | 13,8 mln $2025-12-31 | 13,7 mln $ | +0,3% | 13,8 mln $ | 13,7 mln $ | +0,3% |
| Accrued Environmental Loss Contingencies, Noncurrent | 188 mln $2025-12-31 | 111 mln $ | +69,5% | 188 mln $ | 111 mln $ | +69,5% |
| Accrued Liabilities, Current | 11,5 mln $ | – | – | – | – | – |
| Accrued Reclamation Costs, Current | 10,9 mln $ | 8,84 mln $ | +23,4% | 13,8 mln $ | 13,7 mln $ | +0,3% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 2,17 mld $2025-12-31 | 2,01 mld $ | +7,8% | 2,17 mld $ | 2,01 mld $ | +7,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -13,6 mln $ | -4,58 mln $ | -197,8% | -3,33 mln $ | -10,3 mln $ | +67,5% |
| Additional Paid in Capital | 2,65 mld $ | 2,59 mld $ | +2,1% | 2,64 mld $ | 2,42 mld $ | +9,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | – | – | – | 2,07 mld | 2,07 mld | 0,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 1,91 mln $ | 1,95 mln $ | -2,0% | 9,88 mln $ | 7,58 mln $ | +30,4% |
| Asset Retirement Obligation | 184 mln $2025-12-31 | 105 mln $ | +74,1% | 184 mln $ | 105 mln $ | +74,1% |
| Asset Retirement Obligation, Accretion Expense | – | – | – | 7,33 mln $ | 5,81 mln $ | +26,3% |
| Asset Retirement Obligation, Cash Paid to Settle | – | – | – | 662 tys. $ | 4,67 mln $ | -85,8% |
| Asset Retirement Obligation, Revision of Estimate | – | – | – | 71,5 mln $ | 5,23 mln $ | +1268,2% |
| Assets | 3,19 mld $ | 3,31 mld $ | -3,7% | 3,56 mld $ | 2,98 mld $ | +19,4% |
| Assets Needed for Immediate Settlement, Aggregate Fair Value | 50 $ | – | – | 50 $ | – | – |
| Assets, Current | 772 mln $ | 515 mln $ | +49,9% | 629 mln $ | 214 mln $ | +193,9% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Asset | 35,9 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 483 mln $ | 297 mln $ | +63,0% | 242 mln $ | 26,9 mln $ | +799,1% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value, Including Discontinued Operations | 57,1 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash Provided by (Used in) Financing Activities, Discontinued Operations | 0 $ | -467 tys. $ | +100,0% | – | – | – |
| Cash Provided by (Used in) Investing Activities, Discontinued Operations | 0 $ | -15,4 mln $ | +100,0% | 21,2 mln $2008-12-31 | – | – |
| Cash Provided by (Used in) Operating Activities, Discontinued Operations | 0 $ | 53,4 mln $ | -100,0% | -12,5 mln $2008-12-31 | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 485 mln $ | 298 mln $ | +62,8% | 243 mln $ | 28 mln $ | +765,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -104 mln $ | 273 mln $ | -138,1% | 215 mln $ | -79,5 mln $ | +370,1% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | 8,02 $ | 8,02 $ | 0,0% | 8,02 $ | 8,02 $ | 0,0% |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Warrants or Rights | – | – | – | 2,07 mln2024-12-31 | – | – |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | 2,06 mln | – | – | 02018-12-31 | 0 | – |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Cash Paid | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,04 $ | 0,04 $ | 0,0% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | – | – | – | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,25 $ | 0,25 $ | 0,0% | 0,25 $ | 0,25 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,25 mld | 1,25 mld | 0,0% | 1,25 mld | 1,25 mld | 0,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 170 mln $ | 168 mln $ | +1,3% | 170 mln $ | 160 mln $ | +6,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 110 mln $ | 61 mln $ | +80,0% | 329 mln $ | 19,7 mln $ | +1568,3% |
| Conversion of Stock, Shares Converted | 0 | – | – | 3541 | 20 | +17 605,0% |
| Conversion of Stock, Shares Issued | 0 | – | – | 11,4 tys. | 64 | +17 689,1% |
| Convertible Preferred Stock, Shares Issued upon Conversion | 35412025-12-31 | – | – | 3541 | – | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 158 mln $2026-03-31 | 137 mln $ | +15,8% | 801 mln $ | 732 mln $ | +9,4% |
| Cost, Depreciation, Amortization and Depletion | 36,8 mln $ | 31,3 mln $ | +17,4% | 160 mln $ | 183 mln $ | -12,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | 11,9 mln $ | 2,27 mln $ | +424,5% | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | -1,24 mln $ | 15 tys. $ | -8393,3% | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | 10,7 mln $ | 2,29 mln $ | +366,7% | 27 mln $ | 10,7 mln $ | +151,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 17,5 mln $ | 6,76 mln $ | +158,5% |
| Debt, Current | 0 $2025-12-31 | 33,6 mln $ | -100,0% | 0 $ | 33,6 mln $ | -100,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | 9,1 mln $ | 18,6 mln $ | -51,0% | 75,6 mln $ | 24,8 mln $ | +205,2% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | -999 tys. $ | 1,25 mln $ | -179,7% | -15,7 mln $ | 3,72 mln $ | -523,1% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 8,1 mln $ | 19,8 mln $ | -59,1% | 130 mln $ | 19,7 mln $ | +562,7% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 199 mln $ | 155 mln $ | +28,2% | 246 mln $ | 110 mln $ | +123,5% |
| Deferred Other Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -21,9 mln $ | 7,03 mln $ | -411,5% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 17,2 mln $ | 5,66 mln $ | +204,4% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 331 mln $2025-12-31 | 368 mln $ | -10,0% | 331 mln $ | 368 mln $ | -10,0% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 220 mln $2025-12-31 | 253 mln $ | -13,1% | 220 mln $ | 253 mln $ | -13,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 126 mln $2025-12-31 | 192 mln $ | -34,1% | 126 mln $ | 192 mln $ | -34,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Foreign | 55,6 mln $2025-12-31 | 50,8 mln $ | +9,6% | 55,6 mln $ | 50,8 mln $ | +9,6% |
| Deferred Tax Assets, Other | 43,3 mln $2025-12-31 | 38,4 mln $ | +12,6% | 43,3 mln $ | 38,4 mln $ | +12,6% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02