Finanse GitLab Inc. (GTLB)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 2580 · CEO: William Staples
- Cena
- 54,09 $ -4,52%
- Kapitalizacja
- 9,01 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 8,79 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-09-02
- Następny raport
- 2026-12-01 Prognoza EPS: 0,20 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 9,01 mld $ EV 8,79 mld $
- Przychody
- 1,06 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +18% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- -5,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -171,5× Prognozowany 62,4× (FY2027)
- P/S
- 8,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -238,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 214 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -52,7 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,13 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-01 Prognoza przychodów: 282 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-01): przychody powyżej o 4,8%, EPS powyżej o 33,5%Przychody 286 mln $ wobec oczekiwanych 273 mln $ (+4,8%); EPS 0,24 $ wobec 0,18 $ (+33,5%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 21,3%Przychody za Q2 '27: 286 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 25,0%.
- Marża operacyjna -8,5% (TTM), zmiana r/r: +3,2 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 10,7%, przychody: wzrost 23,0%.
- Capex: 0,9% przychodów (rok temu 0,7%)Zainwestowano 9,62 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+59,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 214 mln $.
- Akcjonariuszom zwrócono 155 mln $ = 72,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 155 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 230 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 1,7%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 169 mln, rok wcześniej: 166 mln.
- Gotówka netto: 1,26 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,26 mld $, dług z leasingiem: 0 $; rok temu gotówka netto: 1,17 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 286 mln $ | 236 mln $ | +21,3% |
| Marża brutto | 84,1% | 87,9% | -3,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -56,9 mln $ | -18,4 mln $ | -210,3% |
| Marża operacyjna | -19,9% | -7,8% | -12,1 pkt proc. |
| Zysk netto | -36,8 mln $ | -9,21 mln $ | -300,1% |
| Rozwodniony EPS | -0,22 $ | -0,06 $ | -296,4% |
| Przepływy operacyjne | -3,09 mln $ | 49,4 mln $ | -106,3% |
| Capex | 213 tys. $ | 2,9 mln $ | -92,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | -3,31 mln $ | 46,5 mln $ | -107,1% |
| R&D | 95 mln $ | 71,5 mln $ | +32,9% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 75 mln $ | 54,3 mln $ | +38,2% |
Raport vs konsensus
2026-09-01| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 286 mln $ | 273 mln $ | +4,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,24 $ | 0,18 $ | +33,5% |
Z raportu z 2026-09-01 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Subscription and Software | 258 mln $ | +21,5% | 45,1% | 1,15 mld $ | – | |
| Subscription and Circulation | 161 mln $ | +14,3% | 28,1% | 609 mln $ | +18,4% | |
| Subscription, Software As A Service | 97,6 mln $ | +35,5% | 17,0% | 346 mln $ | +36,5% | |
| License, Professional Services, and Other | 27,9 mln $ | +20,1% | 4,9% | 120 mln $ | – | |
| License | 20,7 mln $ | +13,9% | 3,6% | 74,6 mln $ | +5,2% | |
| Professional Services and Other | 7,28 mln $ | +41,8% | 1,3% | 25,5 mln $ | +33,5% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 239 mln $ | +22,9% | 83,5% | 873 mln $ | +24,1% | |
| Europe | 39,8 mln $ | +10,2% | 13,9% | 156 mln $ | +15,4% | |
| Asia Pacific | 7,24 mln $ | +38,9% | 2,5% | 26,3 mln $ | +35,9% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 223 mln $
- Capex
- -9,62 mln $
- Skup akcji
- -155 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 230 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 214 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 72,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -171,5× | – | – |
| EV / EBITDA | -238,7× | – | – |
| EV / przychody | 8,3× | 17,8× | 5,8× – 33,2× |
| Cena / FCF | 42,2× | 177,1× 2 z 5 lat | 26,1× – 328,1× |
| Cena / wartość księgowa | 9,9× | 12,4× | 5,9× – 19,6× |
| Rentowność FCF | 2,4% | 0,4% | -1,1% – 3,8% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -9,0% | -15,4% | -29,1% – -1,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | -5,5% | -25,0% | -76,0% – -0,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 50,71 $ (-6,2%)
zakres 26,00 $ – 70,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 1,13 mld $ | +18,4% | 0,87 $ | +347,5% | 62,4× | 15 |
| FY2028 | 1,31 mld $ | +15,5% | 1,04 $ | +19,9% | 52,1× | 14 |
| FY2029 | 1,51 mld $ | +15,4% | 1,26 $ | +21,1% | 43,0× | 4 |
| FY2030 | 1,72 mld $ | +14,0% | 1,45 $ | +15,2% | 37,3× | 1 |
| FY2031 | 1,95 mld $ | +13,7% | 1,72 $ | +18,6% | 31,4× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (255), które GitLab Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 888 tys. $ | 0 $ | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 9,96 mln $ | 11,4 mln $ | -12,6% | 9,21 mln $ | 7,52 mln $ | +22,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 257 mln $ | 198 mln $ | +30,1% | 304 mln $ | 265 mln $ | +15,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 1,02 mln $ | 1,18 mln $ | -13,4% | 967 tys. $ | 991 tys. $ | -2,4% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 364 tys. $ | 2,6 mln $ | -86,0% | 8,21 mln $ | 16,7 mln $ | -51,0% |
| Accretion Expense | 0 $2026-01-31 | 0 $ | – | 0 $ | 100 tys. $ | -100,0% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 19,1 mln $2026-01-31 | 18,8 mln $ | +1,5% | 19,1 mln $ | 18,8 mln $ | +1,5% |
| Accrued Employee Benefits, Current | 2,95 mln $2026-01-31 | 2,96 mln $ | -0,1% | 2,95 mln $ | 2,96 mln $ | -0,1% |
| Accrued Income Taxes, Current | 16,4 mln $2026-01-31 | 13,1 mln $ | +25,3% | 16,4 mln $ | 13,1 mln $ | +25,3% |
| Accrued Payroll Taxes | 8,35 mln $2026-01-31 | 8,13 mln $ | +2,7% | 8,35 mln $ | 8,13 mln $ | +2,7% |
| Accrued Sales Commission, Current | 14,6 mln $2026-01-31 | 16,5 mln $ | -12,0% | 14,6 mln $ | 16,5 mln $ | -12,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 4,92 mln $2026-01-31 | 3,08 mln $ | +59,9% | 4,92 mln $ | 3,08 mln $ | +59,9% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 460 tys. $ | -1,51 mln $ | +130,4% | 6,88 mln $ | -8,51 mln $ | +180,8% |
| Additional Paid in Capital | 2,19 mld $ | 2,08 mld $ | +5,3% | 2,21 mld $ | 1,95 mld $ | +13,1% |
| Advertising Expense | – | – | – | 34,8 mln $ | 34,5 mln $ | +0,9% |
| Amortization of Intangible Assets | 2 mln $ | 2 mln $ | 0,0% | 8,07 mln $ | 8,13 mln $ | -0,8% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 3,66 mln | -1,25 mln | +392,0% | 13 mln | 14,7 mln | -11,2% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 75 mln $ | 54,3 mln $ | +38,2% | 216 mln $ | 186 mln $ | +15,9% |
| Assets | 1,66 mld $ | 1,5 mld $ | +10,9% | 1,72 mld $ | 1,4 mld $ | +23,1% |
| Assets, Current | 1,6 mld $ | 1,44 mld $ | +11,1% | 1,66 mld $ | 1,34 mld $ | +23,9% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 0 $2026-01-31 | 0 $ | – | 0 $ | 3,75 mln $ | -100,0% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 914 tys. $2026-01-31 | 0 $ | – | 914 tys. $ | 0 $ | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 0 $ | 842 tys. $ | -100,0% | 247 tys. $2025-01-31 | 0 $ | – |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 10,6 mln $ | 13,4 mln $ | -20,9% | 54,9 mln $ | 49,7 mln $ | +10,4% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 39,6 mln $ | 35,3 mln $ | +12,1% | 42,7 mln $ | 39 mln $ | +9,5% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 27,4 mln $ | 19 mln $ | +44,7% | 23,7 mln $ | 20,1 mln $ | +17,7% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 226 mln $ | 261 mln $ | -13,3% | 230 mln $ | 228 mln $ | +0,8% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 154 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 226 mln $ | 261 mln $ | -13,3% | 230 mln $ | 228 mln $ | +0,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -109 mln $ | 5,65 mln $ | -2026,8% | 1,93 mln $ | -60,3 mln $ | +103,2% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 946 tys. $ | -196 tys. $ | +582,7% | -1,98 mln $ | -3,45 mln $ | +42,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -40,9 mln $ | -9,26 mln $ | -341,5% | -40,6 mln $ | -17,2 mln $ | -135,4% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -39,9 mln $ | -9,46 mln $ | -322,3% | -42,5 mln $ | -20,7 mln $ | -105,7% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 2 mln $ | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | 533 mln $2026-04-30 | 451 mln $ | +18,3% | 545 mln $ | 443 mln $ | +23,2% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 20,8 mln $ | 25,7 mln $ | -19,1% | 27 mln $ | 26,4 mln $ | +2,4% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 213 mln $2026-04-30 | 162 mln $ | +31,8% | 396 mln $ | 332 mln $ | +19,3% |
| Cost of Revenue | 45,6 mln $ | 28,5 mln $ | +60,1% | 121 mln $ | 85,1 mln $ | +41,8% |
| Current Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 773 tys. $ | 2,03 mln $ | -61,9% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 9,33 mln $ | -68 mln $ | +113,7% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 10,1 mln $ | -66 mln $ | +115,3% |
| Customer Refund Liability, Current | 743 tys. $2026-01-31 | 6,27 mln $ | -88,1% | 743 tys. $ | 6,27 mln $ | -88,1% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 361 mln $ | 329 mln $ | +9,7% | 419 mln $ | 174 mln $ | +140,6% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 672 mln $ | 575 mln $ | +16,7% | 610 mln $ | 590 mln $ | +3,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 5,99 mln $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 2 tys. $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | 850 mln $ | 740 mln $ | +14,9% | 171 mln $ | 235 mln $ | -27,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | 2,43 mln $ | 821 tys. $ | +196,1% | 84 tys. $ | 362 tys. $ | -76,8% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 360 mln $ | 329 mln $ | +9,4% | 419 mln $ | 174 mln $ | +141,1% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 671 mln $ | 575 mln $ | +16,7% | 611 mln $ | 591 mln $ | +3,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Amortized Cost | 1,03 mld $ | 904 mln $ | +14,2% | 1,03 mld $ | 764 mln $ | +34,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Fair Value | 1,03 mld $ | 904 mln $ | +14,0% | 1,03 mld $ | 765 mln $ | +34,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | 850 mln $ | 740 mln $ | +14,9% | 171 mln $ | 241 mln $ | -29,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Accumulated Loss | 2,43 mln $ | 821 tys. $ | +196,1% | 84 tys. $ | 364 tys. $ | -76,9% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestCurrent | 1,03 mld $ | 904 mln $ | +14,0% | 1,03 mld $ | 765 mln $ | +34,7% |
| Deferred Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -3 tys. $ | +100,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 401 tys. $ | -10,7 mln $ | +103,8% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 401 tys. $ | -10,7 mln $ | +103,8% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 13,6 mln $2026-01-31 | 12,4 mln $ | +9,6% | 13,6 mln $ | 12,4 mln $ | +9,6% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 83,1 mln $2026-01-31 | 98,7 mln $ | -15,8% | 83,1 mln $ | 98,7 mln $ | -15,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-Q 2026-04-30, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-Q 2025-07-31, 10-Q 2025-04-30, 10-K 2025-01-31, 10-Q 2024-10-31, 10-Q 2024-07-31
Dane na 2026-11-02