Finanse GRAIL Inc. (GRAL)
NASDAQ · Healthcare · Medical - Diagnostics & Research · Pracownicy: 910 · CEO: Joshua J. Ofman
- Cena
- 143,43 $ -9,75%
- Kapitalizacja
- 6,41 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 6,44 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: -2,45 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 6,41 mld $ EV 6,44 mld $
- Przychody
- 165 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +23% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -236,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -14,7× Prognozowany -15,2× (FY2026)
- P/S
- 38,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -17,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -295 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -392 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 181 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 44,2 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 5,4%, EPS powyżej o 3,8%Przychody 44,7 mln $ wobec oczekiwanych 42,4 mln $ (+5,4%); EPS -2,56 $ wobec -2,66 $ (+3,8%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 25,7%Przychody za Q2 '26: 44,7 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 19,9%.
- Marża operacyjna -338,4% (TTM), zmiana r/r: +132,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 11,6%, przychody: wzrost 23,1%.
- Capex: 0,3% przychodów (rok temu 1,3%)Zainwestowano 504 tys. $ w ostatnich 4 kwartałach (-70,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -295 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 23,0%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 43,1 mln, rok wcześniej: 35,1 mln.
- Gotówka netto: 770 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 862 mln $, dług z leasingiem: 91,3 mln $; rok temu gotówka netto: 541 mln $.
- Reportable Segment: przychody +25,7%, marża -388,9% (było -446,9%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q2 '26: zysk operacyjny -174 mln $ przy przychodach 44,7 mln $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 44,7 mln $ | 35,5 mln $ | +25,7% |
| Marża brutto | -28,1% | -50,0% | +21,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -174 mln $ | -159 mln $ | -9,4% |
| Marża operacyjna | -388,9% | -446,9% | +58,0 pkt proc. |
| Zysk netto | -110 mln $ | -114 mln $ | +3,3% |
| Rozwodniony EPS | -2,56 $ | -3,18 $ | +19,5% |
| Przepływy operacyjne | -80,7 mln $ | -77 mln $ | -4,9% |
| Capex | 432 tys. $ | 369 tys. $ | +17,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | -81,2 mln $ | -77,3 mln $ | -4,9% |
| R&D | 47,4 mln $ | 46,6 mln $ | +1,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 19,6 mln $ | 14,2 mln $ | +38,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 44,7 mln $ | 42,4 mln $ | +5,4% |
| EPS (baza konsensusu) | -2,56 $ | -2,66 $ | +3,8% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 41,4 mln $ | +21,2% | 95,7% | 183 mln $ | – | |
| Non-US | 1,85 mln $ | +58,4% | 4,3% | 7,58 mln $ | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 44,7 mln $ | +25,7% | -174 mln $ | -9,4% | -388,9% | -446,9% | -559 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -295 mln $
- Capex
- -504 tys. $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 5,97 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -295 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -14,7× | – | – |
| EV / EBITDA | -17,2× | – | – |
| EV / przychody | 39,0× | 10,9× | 3,4× – 21,5× |
| Cena / FCF | -21,7× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 2,4× | 0,3× | 0,0× – 1,2× |
| Rentowność FCF | -4,6% | -114,3% | -178,7% – -9,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -14,9% | -45,9% | -98,5% – -12,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | -15,9% | -53,3% | -116,2% – -13,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 107,88 $ (-24,8%)
zakres 56,00 $ – 175,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 181 mln $ | +22,9% | -9,46 $ | +14,9% | -15,2× | 5 |
| FY2027 | 227 mln $ | +25,7% | -10,18 $ | -7,6% | -14,1× | 4 |
| FY2028 | 290 mln $ | +27,7% | -9,69 $ | +4,7% | -14,8× | 7 |
| FY2029 | 382 mln $ | +31,6% | -10,12 $ | -4,4% | -14,2× | 2 |
| FY2030 | 503 mln $ | +31,7% | -9,08 $ | +10,3% | -15,8× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (200), które GRAIL Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 7,24 mln $ | 6,28 mln $ | +15,2% | 2,08 mln $ | 4,84 mln $ | -57,0% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 19,8 mln $ | 16,3 mln $ | +21,1% | 18,3 mln $ | 20,3 mln $ | -9,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 3,8 mln $ | – | – | 3,6 mln $ | 3,8 mln $ | -5,3% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 384 tys. $ | 139 tys. $ | +176,3% | – | – | – |
| Accrued Liabilities | 64,5 mln $ | 48,9 mln $ | +32,0% | 63,9 mln $ | 57,2 mln $ | +11,7% |
| Accrued Liabilities, Current | 64,5 mln $ | 48,9 mln $ | +32,0% | 63,9 mln $ | 57,2 mln $ | +11,7% |
| Accrued Professional Fees, Current | 4,52 mln $ | 5,21 mln $ | -13,2% | 3,65 mln $ | 2,97 mln $ | +23,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 70,5 mln $2025-12-31 | 53,9 mln $ | +30,8% | 70,5 mln $ | 53,9 mln $ | +30,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 1,84 mln $ | 2,3 mln $ | -20,1% | 2,66 mln $ | 1,45 mln $ | +83,0% |
| Additional Paid in Capital | 13 mld $ | 12,3 mld $ | +5,0% | 12,8 mld $ | 12,3 mld $ | +3,9% |
| Advertising Expense | – | – | – | 15,1 mln $ | 17,7 mln $ | -14,7% |
| Amortization of Intangible Assets | 33,5 mln $ | 33,5 mln $ | 0,0% | 134 mln $ | 134 mln $ | 0,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 4 mln | 5,51 mln | -27,4% | 5,04 mln | 5,63 mln | -10,4% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 19,6 mln $ | 14,3 mln $ | +36,5% | 31,9 mln $2024-12-31 | – | – |
| Asset Impairment Charges | 25,4 mln $ | – | – | – | – | – |
| Assets | 2,84 mld $ | 2,7 mld $ | +5,2% | 2,92 mld $ | 2,98 mld $ | -2,1% |
| Assets, Current | 915 mln $ | 652 mln $ | +40,3% | 954 mln $ | 820 mln $ | +16,3% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -164 tys. $ | -141 tys. $ | -16,3% | 42 tys. $ | 0 $ | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 55,6 mln $ | 127 mln $ | -56,3% | 250 mln $ | 214 mln $ | +16,6% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 53,6 mln $ | 125 mln $ | -57,2% | 247 mln $ | 212 mln $ | +16,5% |
| Cash, Cash Equivalents, and Short-term Investments | 860 mln $ | 601 mln $ | +43,1% | 902 mln $ | 761 mln $ | +18,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 62,6 mln $ | 131 mln $ | -52,1% | 257 mln $ | 218 mln $ | +18,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -13,7 mln $ | -6,47 mln $ | -111,8% | 39,1 mln $ | 116 mln $ | -66,3% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,5 mld | 1,5 mld | 0,0% | 1,5 mld | 1,5 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 44,7 mln | 36 mln | +23,9% | 40,3 mln | 33,9 mln | +19,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 44,7 mln | 36 mln | +23,9% | 33,9 mln2024-12-31 | 0 | – |
| Common Stock, Value, Issued | 45 tys. $ | 36 tys. $ | +25,0% | 40 tys. $ | 34 tys. $ | +17,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -110 mln $ | -113 mln $ | +2,7% | -407 mln $ | -2,03 mld $ | +79,9% |
| Contract with Customer, Liability | 1,9 mln $2025-12-31 | 1,6 mln $ | +18,8% | 1,9 mln $ | 1,6 mln $ | +18,8% |
| Cost, Amortization | 33,5 mln $2025-09-30 | 33,5 mln $ | 0,0% | 134 mln $2024-12-31 | 134 mln $ | 0,0% |
| Costs and Expenses | 218 mln $ | 194 mln $ | +12,4% | 709 mln $ | 2,31 mld $ | -69,4% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,13 mln $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -1,63 mln $ | +100,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,13 mln $ | -1,63 mln $ | +169,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $ | 0 $ | – | 376 tys. $ | 266 tys. $ | +41,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 220 tys. $ | 43 tys. $ | +411,6% | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | 806 mln $ | 292 mln $ | +176,3% | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Number of Positions | 17 security | 7 security | +142,9% | 0 security | 0 security | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestBeforeAllowanceForCreditLoss | 860 mln $ | 601 mln $ | +43,1% | 902 mln $ | 761 mln $ | +18,5% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 860 mln $ | 601 mln $ | +43,1% | 902 mln $ | 761 mln $ | +18,5% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestCurrent | 806 mln $ | 475 mln $ | +69,6% | 655 mln $ | 549 mln $ | +19,2% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -112 mln $ | -92,2 mln $ | -21,2% |
| Deferred Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -127 mln $ | -134 mln $ | +4,8% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -56,7 mln $ | -38,9 mln $ | -45,8% | -126 mln $ | -134 mln $ | +6,0% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 134 mln $ | 266 mln $ | -49,8% | 219 mln $ | 346 mln $ | -36,8% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -15,5 mln $ | -41,5 mln $ | +62,6% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 263 mln $2025-12-31 | 167 mln $ | +57,7% | 263 mln $ | 167 mln $ | +57,7% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 256 mln $2025-12-31 | 159 mln $ | +61,0% | 256 mln $ | 159 mln $ | +61,0% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 147 mln $2025-12-31 | 43,7 mln $ | +236,5% | 147 mln $ | 43,7 mln $ | +236,5% |
| Deferred Tax Assets, Other | 876 tys. $2025-12-31 | 1,03 mln $ | -14,6% | 876 tys. $ | 1,03 mln $ | -14,6% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 392 tys. $2025-12-31 | 2,06 mln $ | -81,0% | 392 tys. $ | 2,06 mln $ | -81,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 14 mln $2025-12-31 | 7,96 mln $ | +76,4% | 14 mln $ | 7,96 mln $ | +76,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 9,99 mln $2025-12-31 | 9,32 mln $ | +7,2% | 9,99 mln $ | 9,32 mln $ | +7,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 6,67 mln $2025-12-31 | 5,73 mln $ | +16,5% | 6,67 mln $ | 5,73 mln $ | +16,5% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 6,94 mln $2025-12-31 | 7,74 mln $ | -10,4% | 6,94 mln $ | 7,74 mln $ | -10,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 475 mln $2025-12-31 | 505 mln $ | -6,0% | 475 mln $ | 505 mln $ | -6,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 13 mln $2025-12-31 | 16,1 mln $ | -19,4% | 13 mln $ | 16,1 mln $ | -19,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 219 mln $2025-12-31 | 346 mln $ | -36,8% | 219 mln $ | 346 mln $ | -36,8% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 2,6 mln $ | 3,9 mln $ | -33,3% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02