Finanse First Solar, Inc. (FSLR)
NASDAQ · Energy · Solar · Pracownicy: 7900 · CEO: Mark R. Widmar
- Cena
- 174,40 $ -1,41%
- Kapitalizacja
- 18,7 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 17,5 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-29
- Następny raport
- 2027-02-23 Prognoza EPS: 5,31 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 18,7 mld $ EV 17,5 mld $
- Przychody
- 5,01 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -8% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 37,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 10,1× Prognozowany 9,9× (FY2026)
- P/S
- 3,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 6,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 233 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,86 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 4,82 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-23 Prognoza przychodów: 1,48 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody poniżej o 4,5%, EPS powyżej o 13,5%Przychody 1,23 mld $ wobec oczekiwanych 1,29 mld $ (-4,5%); EPS 5,30 $ wobec 4,67 $ (+13,5%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -22,8%Przychody za Q3 '26: 1,23 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 27,7%.
- Marża operacyjna 37,7% (TTM), zmiana r/r: +7,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 25,5%, przychody: wzrost -0,7%.
- Capex: 12,1% przychodów (rok temu 20,0%)Zainwestowano 606 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-40,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 233 mln $ = 12,5% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,2%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 108 mln, rok wcześniej: 108 mln.
- Gotówka netto: 1,3 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,62 mld $, dług z leasingiem: 325 mln $; rok temu gotówka netto: 1,15 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,23 mld $ | 1,59 mld $ | -22,8% |
| Marża brutto | 57,9% | 38,3% | +19,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 546 mln $ | 466 mln $ | +17,2% |
| Marża operacyjna | 44,4% | 29,2% | +15,1 pkt proc. |
| Zysk netto | 571 mln $ | 456 mln $ | +25,2% |
| Rozwodniony EPS | 5,30 $ | 4,24 $ | +25,0% |
| Przepływy operacyjne | -42,9 mln $ | 1,27 mld $ | -103,4% |
| Capex | 155 mln $ | 204 mln $ | -24,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | -198 mln $ | 1,07 mld $ | -118,5% |
| R&D | 67,2 mln $ | 60,6 mln $ | +10,9% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 9,08 mln $ | 7,32 mln $ | +24,0% |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,23 mld $ | 1,29 mld $ | -4,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 5,30 $ | 4,67 $ | +13,5% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Solar Module | 13,5 mld $ | -17,7% | 100,0% | 41,5 mld $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 839 mln $
- Capex
- -606 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -636 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 25,4 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 233 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 10,1× | 18,7× 4 z 5 lat | 14,6× – 22,1× |
| EV / EBITDA | 6,9× | 19,2× | 9,6× – 50,6× |
| EV / przychody | 3,5× | 4,6× | 2,8× – 5,6× |
| Cena / FCF | 80,5× | 23,6× 1 z 5 lat | 23,6× – 23,6× |
| Cena / wartość księgowa | 1,7× | 2,5× | 1,6× – 2,9× |
| Rentowność FCF | 1,2% | -1,0% | -4,3% – 4,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 15,1% | 8,8% | 1,9% – 13,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | 18,3% | 10,3% | -0,8% – 16,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 266,16 $ (+52,6%)
zakres 197,00 $ – 326,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 4,82 mld $ | -7,6% | 17,62 $ | +24,0% | 9,9× | 23 |
| FY2027 | 5,71 mld $ | +18,4% | 23,19 $ | +31,6% | 7,5× | 25 |
| FY2028 | 6,45 mld $ | +13,0% | 28,19 $ | +21,6% | 6,2× | 28 |
| FY2029 | 7,12 mld $ | +10,4% | 33,74 $ | +19,7% | 5,2× | 21 |
| FY2030 | 7,2 mld $ | +1,0% | 30,89 $ | -8,5% | 5,6× | 25 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (301), które First Solar, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 6,1 mln $ | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 338 mln $ | 285 mln $ | +18,9% | 406 mln $ | 482 mln $ | -15,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,59 mld $ | 1,44 mld $ | +10,3% | 1,29 mld $ | 1,26 mld $ | +2,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 16,1 mln $ | 11,4 mln $ | +41,3% | 13,3 mln $ | 1,3 mln $ | +917,4% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 1,61 mld $ | 1,45 mld $ | +10,6% | 1,31 mld $ | 1,26 mld $ | +3,6% |
| AccountsReceivableExcludingAccruedInterestBeforeAllowanceForCreditLossNoncurrent | 0 $ | 16 mln $ | -100,0% | 16 mln $ | 94,4 mln $ | -83,0% |
| Accrued Income Taxes, Current | 54,3 mln $ | 78,8 mln $ | -31,1% | 7,49 mln $ | 77,4 mln $ | -90,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 430 mln $ | 588 mln $ | -26,8% | 519 mln $ | 509 mln $ | +2,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 2,97 mld $ | 2,43 mld $ | +22,5% | 2,56 mld $ | 2,09 mld $ | +22,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -175 mln $ | -155 mln $ | -13,1% | -155 mln $ | -184 mln $ | +15,5% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 2,92 mld $ | 2,9 mld $ | +0,8% | 2,9 mld $ | 2,9 mld $ | +0,1% |
| Advances on Inventory Purchases | 76,5 mln $ | – | – | – | – | – |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 4,1 mln $ | 10,5 mln $ | -61,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 3000 | 1000 | +200,0% | 2000 | 0 | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 9,07 mln $ | 7,25 mln $ | +25,1% | 19,1 mln $ | 28,2 mln $ | -32,1% |
| Assets | 14 mld $ | 13,5 mld $ | +4,2% | 13,3 mld $ | 12,1 mld $ | +9,9% |
| Assets, Current | 5,31 mld $ | 5,9 mld $ | -10,1% | 6,03 mld $ | 5,09 mld $ | +18,5% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | 2,2 mln $2025-12-31 | 6,5 mln $ | -66,2% | 2,2 mln $ | 6,5 mln $ | -66,2% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -8,44 mln $ | -20,1 mln $ | +57,9% | 134 mln $ | 186 mln $ | -28,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,58 mld $ | 1,99 mld $ | -20,9% | 2,8 mld $ | 1,62 mld $ | +72,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,59 mld $ | 2 mld $ | -20,4% | 2,81 mld $ | 1,64 mld $ | +71,8% |
| CashCashEquivalentsRestrictedCashAndRestrictedCashEquivalentsPeriodIncreaseDecreaseIncludingExchangeRateEffectContinuingOperations | -110 mln $ | 822 mln $ | -113,3% | 1,18 mld $ | -327 mln $ | +459,7% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 500 mln | 500 mln | 0,0% | 500 mln | 500 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 107 mln | 107 mln | +0,2% | 107 mln | 107 mln | +0,2% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 107 mln | 107 mln | +0,2% | 107 mln | 107 mln | +0,2% |
| Common Stock, Value, Issued | 107 tys. $ | 107 tys. $ | 0,0% | 107 tys. $ | 107 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 552 mln $ | 462 mln $ | +19,5% | 1,56 mld $ | 1,28 mld $ | +21,4% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 134 mln $ | 73,4 mln $ | +82,7% | 491 mln $ | 434 mln $ | +13,2% |
| Cost of Goods and Services Sold | 518 mln $ | 984 mln $ | -47,4% | 3,1 mld $ | 2,35 mld $ | +32,0% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,87 mln $ | 64,1 mln $ | -92,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -7,74 mln $ | 21,8 mln $ | -135,4% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 14,7 mln $ | 134 mln $ | -89,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 17,5 mln $ | 48,3 mln $ | -63,6% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 218 tys. $2025-12-31 | 376 tys. $ | -42,0% | 218 tys. $ | 376 tys. $ | -42,0% |
| Debt Issuance Costs, Net | 0 $ | 255 tys. $ | -100,0% | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 0 $ | 807 tys. $ | -100,0% | 713 tys. $ | 1,25 mln $ | -43,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 48,1 mln $ | 48,6 mln $ | -1,0% | 52,6 mln $ | 173 mln $ | -69,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 48,1 mln $ | 47,7 mln $ | +0,7% | 51,8 mln $ | 172 mln $ | -69,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Rolling after Five Through Ten Years, Fair Value | 4,32 mln $2025-12-31 | 3,98 mln $ | +8,5% | 4,32 mln $ | 3,98 mln $ | +8,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Rolling after One Through Five Years, Fair Value | 0 $2025-12-31 | 4,77 mln $ | -100,0% | 0 $ | 4,77 mln $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Rolling within One Year, Fair Value | 47,5 mln $2025-12-31 | 163 mln $ | -70,8% | 47,5 mln $ | 163 mln $ | -70,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Realized Gain | – | – | – | 100 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Realized Loss | 0 $ | – | – | -100 tys. $2023-12-31 | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Restricted | 202 mln $ | 216 mln $ | -6,0% | 217 mln $ | 199 mln $ | +9,1% |
| Debt, Current | 108 mln $ | 272 mln $ | -60,5% | 216 mln $ | 236 mln $ | -8,6% |
| Debt, Long-term and Short-term, Combined Amount | 108 mln $ | 555 mln $ | -80,6% | 499 mln $ | 610 mln $ | -18,2% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 24,2 mln $ | -16,8 mln $ | +243,9% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 7,69 mln $ | 14,4 mln $ | -46,8% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 221 mln $ | 184 mln $ | +20,5% | 195 mln $ | 209 mln $ | -6,8% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 38 mln $ | -19,9 mln $ | +291,0% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 58,3 mln $ | 56,3 mln $ | +3,7% | 69,7 mln $ | 54,7 mln $ | +27,4% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | -25,6 mln $ | 20,6 mln $ | -224,1% | 25,6 mln $ | -54,8 mln $ | +146,8% |
| Deferred Revenue | 1,6 mld $ | 2,22 mld $ | -28,0% | 1,82 mld $ | 2,04 mld $ | -10,8% |
| Deferred Revenue, Current | 1,01 mld $ | 1,55 mld $ | -35,3% | 1,01 mld $ | 712 mln $ | +42,5% |
| Deferred Revenue, Noncurrent | 591 mln $ | 663 mln $ | -10,8% | 805 mln $ | 1,33 mld $ | -39,4% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,08 mln $ | -17,5 mln $ | +134,7% |
| Deferred Tax Assets, Equity Method Investments | 4,07 mln $2025-12-31 | 4,05 mln $ | +0,5% | 4,07 mln $ | 4,05 mln $ | +0,5% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 878 mln $2025-12-31 | 785 mln $ | +11,8% | 878 mln $ | 785 mln $ | +11,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02