Finanse Forgent Power Solutions, Inc. (FPS)
NYSE · Industrials · Electrical Equipment & Parts · Pracownicy: 3000 · CEO: Gary John Niederpruem
- Cena
- 25,81 $ -8,96%
- Kapitalizacja
- 7,86 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 8,44 mld $
- Ostatni raport
- Q4 '25 złożony 2026-09-15
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 7,86 mld $ EV 8,44 mld $
- Przychody
- 1,42 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +79% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 5,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 90,8× Prognozowany 19,2× (FY2027)
- P/S
- 5,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 35,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -27 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 81,8 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,54 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- –
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-15): przychody powyżej o 7,4%, EPS powyżej o 4,3%Przychody 462 mln $ wobec oczekiwanych 430 mln $ (+7,4%); EPS 0,25 $ wobec 0,24 $ (+4,3%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 94,3%Przychody za Q4 '25: 462 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 83,9%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 61,3% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 127 mln $, zysk operacyjny 205 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 8,2% przychodówZainwestowano 116 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (– r/r). Wolne przepływy pieniężne: -27 mln $ = -33,0% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 31,9%Akcji rozwodnionych w Q4 '25: 304 mln, rok wcześniej: 231 mln.
- Dług netto: 582 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 122 mln $, dług z leasingiem: 704 mln $; rok temu dług netto: 519 mln $.
Ostatni kwartał: Q4 '25
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q4 '25 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 462 mln $ | 238 mln $ | +94,3% |
| Marża brutto | 33,5% | 33,5% | -0,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 92,4 mln $ | -27,4 mln $ | +437,4% |
| Marża operacyjna | 20,0% | -11,5% | +31,5 pkt proc. |
| Zysk netto | 53,3 mln $ | -23,9 mln $ | +322,8% |
| Rozwodniony EPS | 0,18 $ | -0,10 $ | +280,0% |
| Przepływy operacyjne | 50,4 mln $ | -7,21 mln $ | +799,8% |
| Capex | 31,3 mln $ | 41 mln $ | -23,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | 19,1 mln $ | -48,2 mln $ | +139,7% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 512 tys. $ | -100,0% |
Raport vs konsensus
2026-09-15| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 462 mln $ | 430 mln $ | +7,4% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,25 $ | 0,24 $ | +4,3% |
Z raportu z 2026-09-15 za Q4 '25: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieZyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '25
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 379 mln $ | – | 39,3 mln $ | – | 10,4% | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 88,9 mln $
- Capex
- -116 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- -1,44 mln $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 67,9 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 560 tys. $
- Wolne przepływy pieniężne
- -27 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -5,3%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 90,8× | 323,8× 2 z 3 lat | 206,9× – 440,7× |
| EV / EBITDA | 35,4× | 201,0× | 58,7× – 454,2× |
| EV / przychody | 5,9× | 23,5× | 11,1× – 45,1× |
| Cena / FCF | -290,9× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 13,9× | 20,3× | 12,9× – 30,1× |
| Rentowność FCF | -0,3% | -0,3% | -0,6% – -0,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 9,9% | 5,0% | -0,3% – 11,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 18,4% | 5,0% | -3,4% – 14,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 52,60 $ (+103,8%)
zakres 36,00 $ – 63,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 2,54 mld $ | +79,2% | 1,35 $ | +399,0% | 19,2× | 6 |
| FY2028 | 3,4 mld $ | +33,8% | 2,01 $ | +49,4% | 12,8× | 6 |
| FY2029 | 4,43 mld $ | +30,2% | 2,96 $ | +47,0% | 8,7× | 1 |
| FY2030 | 5,39 mld $ | +21,5% | 4,15 $ | +40,3% | 6,2× | 1 |
| FY2031 | 6,35 mld $ | +17,8% | 5,17 $ | +24,6% | 5,0× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (209), które Forgent Power Solutions, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | 9,22 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 2,31 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 2,16 mln $ | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 130 mln $ | 61,9 mln $ | +110,6% | 130 mln $ | 61,9 mln $ | +110,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 330 mln $ | 160 mln $ | +106,1% | 330 mln $ | 160 mln $ | +106,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 4,1 mln $ | 1,86 mln $ | +120,8% | 4,1 mln $ | 1,86 mln $ | +120,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 4,1 mln $ | 1,86 mln $ | +120,8% | 4,1 mln $ | 1,86 mln $ | +120,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 756 tys. $ | 534 tys. $ | +41,6% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 334 mln $ | 162 mln $ | +106,2% | 334 mln $ | 162 mln $ | +106,2% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 1,45 mln $ | 239 tys. $ | +505,4% | 3 mln $ | -207 tys. $ | +1548,8% |
| Accrued Employee Benefits, Current | 46 mln $ | 20,4 mln $ | +125,9% | 46 mln $ | 20,4 mln $ | +125,9% |
| Accrued Liabilities, Current | 122 mln $ | 79,5 mln $ | +53,8% | 122 mln $ | 79,5 mln $ | +53,8% |
| Accrued Professional Fees, Current | 3,35 mln $ | 5,27 mln $ | -36,6% | 3,35 mln $ | 5,27 mln $ | -36,6% |
| Accrued Sales Commission, Current | 5,42 mln $ | 2,82 mln $ | +92,1% | 5,42 mln $ | 2,82 mln $ | +92,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 24,4 mln $ | 7,35 mln $ | +231,6% | 24,4 mln $ | 7,35 mln $ | +231,6% |
| Additional Paid in Capital | 485 mln $ | – | – | 485 mln $ | – | – |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 1,3 mln $ | 500 tys. $ | +160,0% | 13 mln $ | 2,5 mln $ | +420,0% |
| Amortization of Deferred Charges | 1,31 mln $ | 556 tys. $ | +134,7% | 13 mln $ | 2,51 mln $ | +417,2% |
| Amortization of Intangible Assets | 10,9 mln $ | 12,9 mln $ | -15,5% | 47,9 mln $ | 58,7 mln $ | -18,4% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | – | – | – | 60,9 mln | – | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 1,63 mln $2025-12-31 | 412 tys. $ | +294,9% | 1,78 mln $2025-06-30 | – | – |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Assets | 2,23 mld $ | 1,54 mld $ | +45,2% | 2,23 mld $ | 1,54 mld $ | +45,2% |
| Assets, Current | 818 mln $ | 445 mln $ | +83,8% | 818 mln $ | 445 mln $ | +83,8% |
| Billed Contracts Receivable | 232 mln $ | 146 mln $ | +58,9% | 232 mln $ | 146 mln $ | +58,9% |
| Business Acquisition, Pro Forma Net Income (Loss) | – | – | – | -28,1 mln $2024-06-30 | – | – |
| Business Acquisition, Pro Forma Revenue | – | – | – | 483 mln $2024-06-30 | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 0 $ | 17,2 mln $ | -100,0% | 0 $ | 17,2 mln $ | -100,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 97,5 mln $ | 111 mln $ | -12,4% | 97,5 mln $ | 111 mln $ | -12,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 122 mln $ | 111 mln $ | +9,3% | 122 mln $ | 111 mln $ | +9,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 27,9 mln $ | -64 mln $ | +143,6% | 10,4 mln $ | -75,1 mln $ | +113,8% |
| Contract with Customer, Liability | 264 mln $ | 111 mln $ | +137,9% | 264 mln $ | 111 mln $ | +137,9% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 264 mln $ | 111 mln $ | +137,9% | 264 mln $ | 111 mln $ | +137,9% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | – | – | – | 105 mln $ | 74,6 mln $ | +40,3% |
| Cost of Revenue | 295 mln $ | 158 mln $ | +86,8% | 922 mln $ | 475 mln $ | +94,2% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,78 mln $ | 17,4 mln $ | -110,2% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,11 mln $ | 1,14 mln $ | +85,8% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,73 mln $ | 21,1 mln $ | -68,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,4 mln $ | 2,58 mln $ | +148,3% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 16,3 mln $ | 9,01 mln $ | +81,3% | 16,3 mln $ | 9,01 mln $ | +81,3% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 15,9 mln $ | -14,8 mln $ | +207,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 369 tys. $ | -556 tys. $ | +166,4% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 281 mln $ | 0 $ | – | 281 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 11 mln $ | -12,8 mln $ | +185,7% | 14,6 mln $ | -15,7 mln $ | +193,0% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 0 $ | 63,3 mln $ | -100,0% | 0 $ | 63,3 mln $ | -100,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,63 mln $ | -331 tys. $ | -390,9% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 298 mln $ | 35,5 mln $ | +740,2% | 298 mln $ | 35,5 mln $ | +740,2% |
| Deferred Tax Assets, Net | 281 mln $ | – | – | 281 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 187 tys. $ | 187 tys. $ | 0,0% | 187 tys. $ | 187 tys. $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Other | 775 tys. $ | 757 tys. $ | +2,4% | 775 tys. $ | 757 tys. $ | +2,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 4,04 mln $ | 3,14 mln $ | +28,6% | 4,04 mln $ | 3,14 mln $ | +28,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 3,14 mln $ | 1,56 mln $ | +101,0% | 3,14 mln $ | 1,56 mln $ | +101,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 17,3 mln $ | 98,8 mln $ | -82,4% | 17,3 mln $ | 98,8 mln $ | -82,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 2,53 mln $ | 3,13 mln $ | -19,1% | 2,53 mln $ | 3,13 mln $ | -19,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Investments | 0 $ | 82,7 mln $ | -100,0% | 0 $ | 82,7 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 10,3 mln $ | 12,1 mln $ | -15,1% | 10,3 mln $ | 12,1 mln $ | -15,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | – | – | – | 63,3 mln $2025-06-30 | – | – |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 445 tys. $ | 199 tys. $ | +123,6% | 445 tys. $ | 199 tys. $ | +123,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 4,06 mln $ | 695 tys. $ | +484,6% | 4,06 mln $ | 695 tys. $ | +484,6% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 2,5 mln $ | 1,4 mln $ | +78,6% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-K 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-Q 2025-12-31
Dane na 2026-11-02