Finanse Fluence Energy, Inc. (FLNC)
NASDAQ · Utilities · Renewable Utilities · Pracownicy: 1670 · CEO: Julian Jose Nebreda Marquez
- Cena
- 5,72 $ -6,08%
- Kapitalizacja
- 1,15 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 1,2 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-23 Prognoza EPS: -0,54 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 1,15 mld $ EV 1,2 mld $
- Przychody
- 2,63 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Marża netto
- -3,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -9,5×
- P/S
- 0,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -22,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -132 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -80,9 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Zysk
- 2026-11-23 Prognoza przychodów: 812 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody poniżej o 20,6%, EPS poniżej o 6006,9%Przychody 650 mln $ wobec oczekiwanych 819 mln $ (-20,6%); EPS -0,24 $ wobec -0,00 $ (-6006,9%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 7,9%Przychody za Q3 '26: 650 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 42,9%.
- Marża operacyjna -4,1% (TTM), zmiana r/r: -2,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -292,7%, przychody: wzrost 7,5%.
- Capex: 1,2% przychodów (rok temu 1,0%)Zainwestowano 31,1 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+21,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -132 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 24,8%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 138 mln, rok wcześniej: 184 mln.
- Dług netto: 52,8 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 339 mln $, dług z leasingiem: 392 mln $; rok temu gotówka netto: 46 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 650 mln $ | 603 mln $ | +7,9% |
| Marża brutto | 5,1% | 14,8% | -9,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -53,5 mln $ | 4,04 mln $ | -1426,7% |
| Marża operacyjna | -8,2% | 0,7% | -8,9 pkt proc. |
| Zysk netto | -32,8 mln $ | 6,25 mln $ | -624,9% |
| Rozwodniony EPS | -0,24 $ | 0,02 $ | -1668,6% |
| Przepływy operacyjne | -17,2 mln $ | -154 mln $ | +88,8% |
| Capex | 5,23 mln $ | 7,29 mln $ | -28,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | -22,4 mln $ | -161 mln $ | +86,1% |
| R&D | 23,7 mln $ | 26 mln $ | -8,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 8,83 mln $ | 6,37 mln $ | +38,7% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 650 mln $ | 819 mln $ | -20,6% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,24 $ | -0,00 $ | -6006,9% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 627 mln $ | +7,4% | 96,9% | 2,53 mld $ | -10,4% | |
| Service | 20,1 mln $ | +18,8% | 3,1% | 90,9 mln $ | -6,3% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas | 322 mln $ | +17,1% | 49,6% | 1,6 mld $ | +33,6% | |
| Asia Pacific | 250 mln $ | +167,9% | 38,5% | 620 mln $ | +16,3% | |
| EMEA | 77,3 mln $ | -66,9% | 11,9% | 414 mln $ | -42,5% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -101 mln $
- Capex
- -31,1 mln $
- Skup akcji
- -263 tys. $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -6,09 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 18,2 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -132 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,2%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -9,5× | 126,2× 1 z 5 lat | 126,2× – 126,2× |
| EV / EBITDA | -22,9× | 87,7× 1 z 5 lat | 87,7× – 87,7× |
| EV / przychody | 0,5× | 1,9× | 0,7× – 4,0× |
| Cena / FCF | -8,7× | 47,2× 1 z 5 lat | 47,2× – 47,2× |
| Cena / wartość księgowa | 2,1× | 5,0× 4 z 5 lat | 3,3× – 6,7× |
| Rentowność FCF | -11,5% | -9,3% | -17,3% – 2,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -12,1% | -81,2% | -343,1% – 3,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | -20,7% | 48,1% | -24,0% – 288,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 9,93 $ (+73,6%)
zakres 4,00 $ – 19,00 $ · rekomendacja Hold
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (258), które Fluence Energy, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 70,8 mln $2026-03-31 | – | – | – | – | – | |
| 53,7 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 64,2 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 118 mln $ | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 295 mln $ | 256 mln $ | +15,4% | 321 mln $ | 437 mln $ | -26,5% |
| Accounts Receivable from Securitization | 0 $2025-09-30 | 30,9 mln $ | -100,0% | 0 $ | 30,9 mln $ | -100,0% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 350 mln $ | 153 mln $ | +129,5% | 273 mln $ | 216 mln $ | +26,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 700 tys. $2025-09-30 | 2,9 mln $ | -75,9% | 700 tys. $ | 2,9 mln $ | -75,9% |
| Accrued Liabilities | 275 mln $ | 222 mln $ | +24,1% | 185 mln $2022-09-30 | 186 mln $ | -0,9% |
| Accrued Liabilities, Current | 275 mln $ | 222 mln $ | +24,1% | 246 mln $ | 338 mln $ | -27,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 14,4 mln $ | 11,8 mln $ | +21,8% | 11,6 mln $ | -1,84 mln $ | +731,1% |
| Additional Paid in Capital | 670 mln $ | 623 mln $ | +7,6% | 628 mln $ | 635 mln $ | -1,1% |
| Advances on Inventory Purchases | 226 mln $ | 214 mln $ | +5,8% | 127 mln $ | 175 mln $ | -27,4% |
| Advertising Expense | – | – | – | 4,3 mln $ | 3,3 mln $ | +30,3% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 1,41 mln $ | 1,13 mln $ | +25,3% | 4,22 mln $ | 3,09 mln $ | +36,4% |
| Amortization of Intangible Assets | 3,4 mln $ | 3,8 mln $ | -10,5% | 12,7 mln $ | 9,1 mln $ | +39,6% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 4,89 mln $ | 6,37 mln $ | -23,2% | 19,5 mln $ | 23,9 mln $ | -18,1% |
| Assets | 2,62 mld $ | 2,08 mld $ | +26,0% | 2,36 mld $ | 1,9 mld $ | +23,9% |
| Assets, Current | 2,32 mld $ | 1,85 mld $ | +25,7% | 2,06 mld $ | 1,68 mld $ | +22,8% |
| Assets, Noncurrent | 291 mln $ | 225 mln $ | +29,1% | 293 mln $ | 222 mln $ | +32,0% |
| Capitalized Computer Software, Accumulated Amortization | 3,24 mln $ | – | – | – | – | – |
| Capitalized Computer Software, Amortization | 2,3 mln $2026-03-31 | 1,3 mln $ | +76,9% | 6,2 mln $ | 2,9 mln $ | +113,8% |
| Capitalized Computer Software, Gross | 14,5 mln $ | – | – | – | – | – |
| Capitalized Computer Software, Net | 11,2 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 339 mln $ | 436 mln $ | -22,2% | 691 mln $ | 449 mln $ | +54,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 365 mln $ | 460 mln $ | -20,6% | 715 mln $ | 519 mln $ | +37,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -47,9 mln $ | -150 mln $ | +68,1% | 196 mln $ | 56 mln $ | +250,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 51,5 mln2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 51,5 mln2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | -8,46 mln $ | 2,91 mln $ | -391,3% | -14,4 mln $ | 5,61 mln $ | -355,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -24,5 mln $ | 12 mln $ | -304,3% | -34,9 mln $ | 17,7 mln $ | -297,2% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -32,9 mln $ | 14,9 mln $ | -321,3% | -49,2 mln $ | 23,3 mln $ | -311,4% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 328 mln $ | 151 mln $ | +116,8% | 240 mln $ | 172 mln $ | +39,2% |
| Contract with Customer, Liability, Cumulative Catch-up Adjustment to Revenue, Change in Estimate of Transaction Price | – | – | – | 78,4 mln $2024-09-30 | 84,1 mln $ | -6,8% |
| Contract with Customer, Performance Obligation Satisfied in Previous Period | – | – | – | 5,5 mln $ | 11 mln $ | -50,0% |
| Contractual Obligation | 6,91 mld $ | 4,57 mld $ | +51,2% | 5,84 mld $ | 3,73 mld $ | +56,7% |
| Convertible Notes Payable, Noncurrent | 392 mln $ | 390 mln $ | +0,5% | 391 mln $ | 0 $ | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 617 mln $ | 513 mln $ | +20,1% | 1,97 mld $ | 2,36 mld $ | -16,6% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 165 tys. $ | 1,95 mln $ | -91,5% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 14,3 mln $ | 13,7 mln $ | +4,7% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,29 mln $ | -6,72 mln $ | +193,7% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 2,88 mln $ | 2,53 mln $ | +14,0% | 4,05 mln $ | 8,88 mln $ | -54,4% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 28 tys. $ | 5,37 mln $ | -99,5% | 6,35 mln $ | -6,72 mln $ | +194,5% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 9,1 mln $ | 7,51 mln $ | +21,2% | 9,53 mln $ | 7,11 mln $ | +34,0% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 35,8 mln $2025-09-30 | 27,4 mln $ | +30,8% | 35,8 mln $ | 27,4 mln $ | +30,8% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 576 mln $2025-09-30 | 549 mln $ | +4,8% | 576 mln $ | 549 mln $ | +4,8% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 147 mln $2025-09-30 | 129 mln $ | +14,0% | 147 mln $ | 129 mln $ | +14,0% |
| Deferred Tax Assets, Investments | 312 mln $2025-09-30 | 333 mln $ | -6,5% | 312 mln $ | 333 mln $ | -6,5% |
| Deferred Tax Assets, Net | – | – | – | 1,77 mln $2024-09-30 | – | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 208 mln $2025-09-30 | 172 mln $ | +21,1% | 208 mln $ | 172 mln $ | +21,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 66,6 mln $2025-09-30 | 47,8 mln $ | +39,5% | 66,6 mln $ | 47,8 mln $ | +39,5% |
| Deferred Tax Assets, Other | 4,96 mln $2025-09-30 | 2,05 mln $ | +142,2% | 4,96 mln $ | 2,05 mln $ | +142,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 3,45 mln $2025-09-30 | 3,84 mln $ | -10,2% | 3,45 mln $ | 3,84 mln $ | -10,2% |
| Deferred Tax Assets, Unrealized Currency Losses | 5,3 mln $2025-09-30 | 5,27 mln $ | +0,6% | 5,3 mln $ | 5,27 mln $ | +0,6% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 367 mln $2025-09-30 | 377 mln $ | -2,6% | 367 mln $ | 377 mln $ | -2,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Deferred Expense, Reserves and Accruals | 193 mln $2025-09-30 | 140 mln $ | +37,5% | 193 mln $ | 140 mln $ | +37,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 214 mln $2025-09-30 | 170 mln $ | +25,6% | 214 mln $ | 170 mln $ | +25,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 3,68 mln $2025-09-30 | 3,7 mln $ | -0,6% | 3,68 mln $ | 3,7 mln $ | -0,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 5,48 mln $2025-09-30 | – | – | 5,48 mln $ | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-Q 2025-12-31, 10-K 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-Q 2024-12-31, 10-K 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02