Finanse Comfort Systems USA, Inc. (FIX)
NYSE · Industrials · Engineering & Construction · Pracownicy: 22 700 · CEO: Brian E. Lane
- Cena
- 1232,66 $ -7,06%
- Kapitalizacja
- 43,4 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 41,6 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-22
- Następny raport
- 2027-02-18 Prognoza EPS: 13,96 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 43,4 mld $ EV 41,6 mld $
- Przychody
- 12,5 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +51% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 13,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 26,6× Prognozowany 24,2× (FY2026)
- P/S
- 3,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 18,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 2,44 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,63 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 13,7 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-18 Prognoza przychodów: 3,82 mld $
- Dywidenda
- 3,00 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-22): przychody powyżej o 10,7%, EPS powyżej o 8,2%Przychody 3,77 mld $ wobec oczekiwanych 3,4 mld $ (+10,7%); EPS 13,91 $ wobec 12,85 $ (+8,2%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 53,7%Przychody za Q3 '26: 3,77 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 45,9%.
- Marża operacyjna 16,7% (TTM), zmiana r/r: +3,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 88,0%, przychody: wzrost 50,7%.
- Capex: 4,5% przychodów (rok temu 1,6%)Zainwestowano 566 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+336,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 2,44 mld $ = 149,6% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 328 mln $ = 13,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 222 mln $ (rok temu 140 mln $), dywidendy: 106 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 37,3 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,6%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 35,2 mln, rok wcześniej: 35,4 mln.
- Gotówka netto: 1,78 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 2,16 mld $, dług z leasingiem: 374 mln $; rok temu gotówka netto: 457 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 3,77 mld $ | 2,45 mld $ | +53,7% |
| Marża brutto | 24,8% | 24,8% | 0,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 625 mln $ | 379 mln $ | +64,8% |
| Marża operacyjna | 16,6% | 15,5% | +1,1 pkt proc. |
| Zysk netto | 489 mln $ | 292 mln $ | +67,7% |
| Rozwodniony EPS | 13,91 $ | 8,25 $ | +68,6% |
| Przepływy operacyjne | 1,01 mld $ | 553 mln $ | +82,6% |
| Capex | 211 mln $ | 35,3 mln $ | +496,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | 800 mln $ | 518 mln $ | +54,4% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 2,64 mln $ | 3,55 mln $ | -25,8% |
Raport vs konsensus
2026-10-22| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 3,77 mld $ | 3,4 mld $ | +10,7% |
| EPS (baza konsensusu) | 13,91 $ | 12,85 $ | +8,2% |
Z raportu z 2026-10-22 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mechanical Segment | 2,58 mld $ | +42,7% | 68,6% | 8,76 mld $ | +17,0% | |
| Electrical Segment | 1,18 mld $ | +84,8% | 31,4% | 3,78 mld $ | +59,4% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mechanical Segment | – | – | 470 mln $ | +63,2% | – | – | 1,6 mld $ |
| Electrical Segment | – | – | 174 mln $ | +60,4% | – | – | 592 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 3,01 mld $
- Capex
- -566 mln $
- Skup akcji
- -222 mln $
- Dywidendy
- -106 mln $
- Przejęcia
- -414 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -179 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 37,3 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 2,44 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 13,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 26,6× | 25,2× | 16,8× – 32,3× |
| EV / EBITDA | 18,3× | 17,1× | 13,6× – 22,7× |
| EV / przychody | 3,3× | 1,9× | 1,1× – 3,6× |
| Cena / FCF | 17,8× | 21,0× | 13,5× – 32,0× |
| Cena / wartość księgowa | 13,0× | 7,3× | 4,1× – 13,5× |
| Rentowność FCF | 5,6% | 5,2% | 3,1% – 7,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 41,7% | 22,0% | 10,2% – 33,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 55,2% | 28,0% | 17,8% – 41,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 1935,33 $ (+57,0%)
zakres 1808,00 $ – 2200,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 13,7 mld $ | +50,7% | 50,93 $ | +76,4% | 24,2× | 7 |
| FY2027 | 17,4 mld $ | +26,7% | 66,81 $ | +31,2% | 18,5× | 7 |
| FY2028 | 20,2 mld $ | +16,0% | 79,84 $ | +19,5% | 15,4× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (218), które Comfort Systems USA, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 946 mln $ | 665 mln $ | +42,2% | 696 mln $ | 655 mln $ | +6,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 21,8 mln $2025-12-31 | 17,6 mln $ | +23,9% | 21,8 mln $ | 17,6 mln $ | +23,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 24,4 mln $ | 18,6 mln $ | +30,8% | 19,7 mln $ | 15,3 mln $ | +28,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 2,4 mln $ | 2,87 mln $ | -16,4% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 1,97 mln $ | 1,93 mln $ | +2,3% | 6,61 mln $ | 6,95 mln $ | -4,9% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 293 mln $2025-12-31 | 250 mln $ | +17,2% | 293 mln $ | 250 mln $ | +17,2% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 396 mln $ | 363 mln $ | +9,2% | 363 mln $ | 351 mln $ | +3,6% |
| Allowance for Doubtful Other Receivables, Current | 223 tys. $ | 435 tys. $ | -48,7% | 325 tys. $ | 553 tys. $ | -41,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 232 tys. $ | 446 tys. $ | -48,0% | 1,02 mln $ | 687 tys. $ | +48,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | – | – | – | 1,02 mln $ | 687 tys. $ | +48,2% |
| Amortization of Intangible Assets | 25,7 mln $ | 19,5 mln $ | +31,6% | 20,1 mln $ | 97,3 mln $ | -79,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 1,91 mln $ | 1,35 mln $ | +41,8% | 10,9 mln $ | 8,87 mln $ | +22,5% |
| Assets | 9,81 mld $ | 5,78 mld $ | +69,7% | 6,44 mld $ | 4,71 mld $ | +36,7% |
| Assets, Current | 6,78 mld $ | 3,7 mld $ | +83,0% | 4,11 mld $ | 2,79 mld $ | +47,3% |
| Billed Contracts Receivable | 3,84 mld $ | 2,31 mld $ | +66,4% | 2,58 mld $ | 1,86 mld $ | +38,5% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 4,3 mln $ | 12,1 mln $ | -64,5% | 33,5 mln $ | 88,1 mln $ | -62,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 2,16 mld $ | 861 mln $ | +150,8% | 982 mln $ | 550 mln $ | +78,5% |
| Cash Surrender Value of Life Insurance | 10,5 mln $2025-12-31 | 9 mln $ | +16,7% | 10,5 mln $ | 9 mln $ | +16,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 2,16 mld $ | 861 mln $ | +150,8% | 982 mln $ | 550 mln $ | +78,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 303 mln $ | 529 mln $ | -42,7% | 432 mln $ | 345 mln $ | +25,3% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,90 $ | 0,50 $ | +80,0% | 1,95 $ | 1,20 $ | +62,5% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 103 mln | 103 mln | 0,0% | 103 mln | 103 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 41,1 mln | 41,1 mln | 0,0% | 41,1 mln | 41,1 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 35 mln | 35,3 mln | -0,8% | 35,2 mln | 35,6 mln | -1,1% |
| Common Stock, Value, Issued | 411 tys. $ | 411 tys. $ | 0,0% | 411 tys. $ | 411 tys. $ | 0,0% |
| Construction Contractor, Receivable, Retainage | 507 mln $2025-12-31 | 329 mln $ | +53,9% | 507 mln $ | 329 mln $ | +53,9% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 159 mln $ | 163 mln $ | -2,5% | 88,8 mln $ | 91,7 mln $ | -3,1% |
| Contract with Customer, Asset, Allowance for Credit Loss, Current | 458 tys. $ | 470 tys. $ | -2,6% | 255 tys. $ | 271 tys. $ | -5,9% |
| Contract with Customer, Asset, Credit Loss Expense (Reversal) | 0 $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Asset, Cumulative Catch-up Adjustment to Revenue, Change in Estimate of Transaction Price | – | – | – | -7,5 mln $ | 59,9 mln $ | -112,5% |
| Contract with Customer, Asset, Increase (Decrease) for Contract Acquired in Business Combination | – | – | – | 4,6 mln $ | 3,7 mln $ | +24,3% |
| Contract with Customer, Liability, Cumulative Catch-up Adjustment to Revenue, Change in Estimate of Transaction Price | – | – | – | 910 mln $ | 32,2 mln $ | +2726,4% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 3,87 mld $ | 1,73 mld $ | +123,3% | 2,12 mld $ | 1,15 mld $ | +84,5% |
| Contract with Customer, Liability, Increase (Decrease) for Contract Acquired in Business Combination | – | – | – | 60,9 mln $ | 208 mln $ | -70,7% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 170 mln $ | 72,9 mln $ | +133,2% | 1 mld $ | 817 mln $ | +22,4% |
| Cost of Revenue | 2,83 mld $ | 1,84 mld $ | +53,6% | 1,43 mld $ | 5,55 mld $ | -74,3% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 236 mln $ | 171 mln $ | +38,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 276 mln $ | 211 mln $ | +31,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 40,5 mln $ | 39,9 mln $ | +1,5% |
| Debt and Lease Obligation | 145 mln $2025-12-31 | 68,3 mln $ | +112,5% | 145 mln $ | 68,3 mln $ | +112,5% |
| Debt Related Commitment Fees and Debt Issuance Costs | – | – | – | 3,83 mln $ | 1,43 mln $ | +167,2% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3,12 mln $ | -54,1 mln $ | +94,2% |
| Deferred Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -5,28 mln $ | -66,6 mln $ | +92,1% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 85,6 mln $ | 77,9 mln $ | +9,9% | 84,1 mln $ | 85,4 mln $ | -1,5% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -4,67 mln $ | 6,44 mln $ | -172,5% | -5,28 mln $ | -66,6 mln $ | +92,1% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 3,89 mln $ | 2,23 mln $ | +74,9% | 3,89 mln $ | 2,23 mln $ | +74,9% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -2,16 mln $ | -12,5 mln $ | +82,7% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 19,6 mln $2025-12-31 | 21,1 mln $ | -6,8% | 19,6 mln $ | 21,1 mln $ | -6,8% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 217 mln $2025-12-31 | 181 mln $ | +19,9% | 217 mln $ | 181 mln $ | +19,9% |
| Deferred Tax Assets, Net | 80,2 mln $2025-12-31 | 83,2 mln $ | -3,6% | 80,2 mln $ | 83,2 mln $ | -3,6% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 217 mln $2025-12-31 | 178 mln $ | +21,7% | 217 mln $ | 178 mln $ | +21,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 2,02 mln $2025-12-31 | 2,96 mln $ | -31,7% | 2,02 mln $ | 2,96 mln $ | -31,7% |
| Deferred Tax Assets, Other | 2,21 mln $2025-12-31 | 1,69 mln $ | +31,4% | 2,21 mln $ | 1,69 mln $ | +31,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 6,98 mln $2025-12-31 | 5,33 mln $ | +30,9% | 6,98 mln $ | 5,33 mln $ | +30,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 84 mln $2025-12-31 | 63,5 mln $ | +32,3% | 84 mln $ | 63,5 mln $ | +32,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Allowance for Doubtful Accounts | 5,1 mln $2025-12-31 | 4,14 mln $ | +23,1% | 5,1 mln $ | 4,14 mln $ | +23,1% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 121 tys. $2025-12-31 | 2,75 mln $ | -95,6% | 121 tys. $ | 2,75 mln $ | -95,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 137 mln $2025-12-31 | 95 mln $ | +43,8% | 137 mln $ | 95 mln $ | +43,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 79,8 mln $2025-12-31 | 57,7 mln $ | +38,4% | 79,8 mln $ | 57,7 mln $ | +38,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02