Finanse FactSet Research Systems Inc. (FDS)
NYSE · Financial Services · Financial - Data & Stock Exchanges · Pracownicy: 12 444 · CEO: Sanoke Viswanathan
- Cena
- 329,57 $ +2,98%
- Kapitalizacja
- 11,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 12,9 mld $
- Ostatni raport
- Q4 '26 złożony 2026-10-20
- Następny raport
- 2026-12-17 Prognoza EPS: 5,04 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 11,6 mld $ EV 12,9 mld $
- Przychody
- 2,48 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +6% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 21,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 22,5× Prognozowany 16,8× (FY2027)
- P/S
- 4,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 14,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 707 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 533 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,62 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-17 Prognoza przychodów: 644 mln $
- Dywidenda
- 4,52 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-30): przychody powyżej o 0,8%, EPS powyżej o 3,9%Przychody 635 mln $ wobec oczekiwanych 630 mln $ (+0,8%); EPS 4,52 $ wobec 4,35 $ (+3,9%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 6,3%Przychody za Q4 '26: 635 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 6,6%.
- Marża operacyjna 28,3% (TTM), zmiana r/r: -4,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -6,5%, przychody: wzrost 6,7%.
- Capex: 4,6% przychodów (rok temu 4,7%)Zainwestowano 115 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+5,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 707 mln $ = 132,6% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 808 mln $ = 114,2% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 644 mln $ (rok temu 12,3 mln $), dywidendy: 164 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 84,1 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 6,8%Akcji rozwodnionych w Q4 '26: 35,6 mln, rok wcześniej: 38,2 mln.
- Dług netto: 1,28 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 265 mln $, dług z leasingiem: 1,54 mld $; rok temu dług netto: 1,2 mld $.
- Asia Pacific Segment: przychody +8,0%, marża 72,5% (było 69,9%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q4 '26: zysk operacyjny 47,6 mln $ przy przychodach 65,6 mln $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q4 '26
Kwartał zakończony 2026-08-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q4 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 635 mln $ | 597 mln $ | +6,3% |
| Marża brutto | 48,6% | 51,6% | -3,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 157 mln $ | 177 mln $ | -11,7% |
| Marża operacyjna | 24,7% | 29,7% | -5,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 121 mln $ | 154 mln $ | -21,1% |
| Rozwodniony EPS | 3,41 $ | 4,03 $ | -15,4% |
| Przepływy operacyjne | 205 mln $ | 212 mln $ | -3,5% |
| Capex | 27,4 mln $ | 34 mln $ | -19,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | 177 mln $ | 178 mln $ | -0,5% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 22,6 mln $ | 14,1 mln $ | +60,3% |
Raport vs konsensus
2026-09-30| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 635 mln $ | 630 mln $ | +0,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 4,52 $ | 4,35 $ | +3,9% |
Z raportu z 2026-09-30 za Q4 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas Segment | 414 mln $ | +6,6% | 65,3% | 1,62 mld $ | +7,4% | |
| EMEA Segment | 155 mln $ | +5,0% | 24,4% | 605 mln $ | +4,3% | |
| Asia Pacific Segment | 65,6 mln $ | +8,0% | 10,3% | 253 mln $ | +7,7% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas Segment | 414 mln $ | – | 65,3% | 1,62 mld $ | – | |
| Europe | 155 mln $ | – | 24,4% | 605 mln $ | +39,8% | |
| Asia Pacific | 65,6 mln $ | – | 10,3% | 253 mln $ | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q4 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas Segment | 414 mln $ | +6,6% | 43,2 mln $ | -37,8% | 10,4% | 17,9% | 260 mln $ |
| EMEA Segment | 155 mln $ | +5,0% | 65,8 mln $ | +0,7% | 42,5% | 44,3% | 258 mln $ |
| Asia Pacific Segment | 65,6 mln $ | +8,0% | 47,6 mln $ | +11,9% | 72,5% | 69,9% | 182 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 822 mln $
- Capex
- -115 mln $
- Skup akcji
- -644 mln $
- Dywidendy
- -164 mln $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -1,57 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 84,1 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 707 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 114,2%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 22,5× | 30,4× | 21,4× – 41,3× |
| EV / EBITDA | 14,1× | 20,5× | 14,0× – 29,7× |
| EV / przychody | 5,2× | 7,6× | 5,1× – 9,8× |
| Cena / FCF | 16,4× | 25,5× | 16,2× – 33,7× |
| Cena / wartość księgowa | 5,8× | 8,6× | 5,7× – 12,3× |
| Rentowność FCF | 6,1% | 4,2% | 3,0% – 6,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 16,0% | 15,0% | 11,8% – 16,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | 25,6% | 28,2% | 26,6% – 29,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 256,75 $ (-22,1%)
zakres 215,00 $ – 301,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 2,62 mld $ | +5,8% | 19,67 $ | +35,0% | 16,8× | 12 |
| FY2028 | 2,78 mld $ | +6,0% | 21,72 $ | +10,4% | 15,2× | 11 |
| FY2029 | 2,93 mld $ | +5,5% | 24,18 $ | +11,3% | 13,6× | 6 |
| FY2030 | 3,09 mld $ | +5,4% | 26,50 $ | +9,6% | 12,4× | 3 |
| FY2031 | 3,23 mld $ | +4,7% | 30,70 $ | +15,9% | 10,7× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (272), które FactSet Research Systems Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | 2,71 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 0,4% | – | – | |
| – | – | – | 17,2 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 20,8 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 70,2 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 31,7 mln $ | – | – | |
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 136 mln $ | 135 mln $ | +0,6% | 136 mln $ | 135 mln $ | +0,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 299 mln $ | 271 mln $ | +10,3% | 299 mln $ | 271 mln $ | +10,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 13,6 mln $ | 13,8 mln $ | -1,5% | 13,6 mln $ | 13,8 mln $ | -1,5% |
| Accrued Income Taxes, Noncurrent | 25,5 mln $ | 45,1 mln $ | -43,4% | 25,5 mln $ | 45,1 mln $ | -43,4% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 145 mln $2025-08-31 | 127 mln $ | +14,6% | 145 mln $2025-08-31 | 127 mln $ | +14,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -78,5 mln $ | -63,7 mln $ | -23,1% | -78,5 mln $ | -63,7 mln $ | -23,1% |
| Additional Paid in Capital | 1,74 mld $ | 1,62 mld $ | +7,2% | 1,74 mld $ | 1,62 mld $ | +7,2% |
| Amortization of Intangible Assets | 40,8 mln $ | 36,3 mln $ | +12,6% | 155 mln $ | 134 mln $ | +16,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 22,6 mln $ | 14,1 mln $ | +60,3% | 84,1 mln $ | 61,2 mln $ | +37,4% |
| Assets | 4,14 mld $ | 4,3 mld $ | -3,8% | 4,14 mld $ | 4,3 mld $ | -3,8% |
| Assets, Current | 652 mln $ | 730 mln $ | -10,7% | 652 mln $ | 730 mln $ | -10,7% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 57,6 mln $ | 29,7 mln $ | +94,1% | 57,6 mln $ | 29,7 mln $ | +94,1% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 10,2 mln $ | 24,1 mln $ | -57,7% | 10,2 mln $ | 24,1 mln $ | -57,7% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 233 mln $ | 338 mln $ | -30,9% | 233 mln $ | 338 mln $ | -30,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 240 mln $ | 352 mln $ | -31,9% | 240 mln $ | 352 mln $ | -31,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -54,8 mln $ | -18,7 mln $ | -192,8% | -112 mln $ | -71,3 mln $ | -57,2% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 1,16 $ | 1,10 $ | +5,5% | – | – | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 150 mln | 150 mln | 0,0% | 150 mln | 150 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 43,3 mln | 43 mln | +0,6% | 43,3 mln | 43 mln | +0,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 35,3 mln | 37,6 mln | -6,3% | 35,3 mln | 37,6 mln | -6,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 433 tys. $ | 430 tys. $ | +0,7% | 433 tys. $ | 430 tys. $ | +0,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 122 mln $ | 158 mln $ | -23,0% | 519 mln $ | 613 mln $ | -15,4% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 181 mln $ | 168 mln $ | +8,1% | 181 mln $ | 168 mln $ | +8,1% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 624 tys. $2025-08-31 | 1,34 mln $ | -53,6% | 624 tys. $2025-08-31 | 1,34 mln $ | -53,6% |
| Cost of Goods and Services Sold | 326 mln $ | 289 mln $ | +13,0% | 1,22 mld $ | 1,1 mld $ | +11,4% |
| Costs and Expenses | 478 mln $ | 420 mln $ | +13,9% | 1,78 mld $ | 1,57 mld $ | +12,9% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 38,6 mln $ | 16,3 mln $ | +137,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 62,2 mln $ | 83,6 mln $ | -25,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 131 mln $ | 127 mln $ | +2,4% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 29,7 mln $ | 27,6 mln $ | +7,7% |
| Debt Instrument, Fair Value Disclosure | 1,32 mld $ | 1,33 mld $ | -0,5% | 1,32 mld $ | 1,33 mld $ | -0,5% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 4,98 mln $ | 6,74 mln $ | -26,1% | 4,98 mln $ | 6,74 mln $ | -26,1% |
| Debt Issuance Costs, Current, Net | 564 tys. $ | 0 $ | – | 564 tys. $ | 0 $ | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -16,1 mln $ | -1,13 mln $ | -1318,4% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,32 mln $ | -5,29 mln $ | +124,9% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 74,6 mln $ | 61,2 mln $ | +21,8% | 74,6 mln $ | 61,2 mln $ | +21,8% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -35,1 mln $ | -6,7 mln $ | -423,8% | -14,3 mln $ | -3,55 mln $ | -302,9% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 11,3 mln $ | 14,9 mln $ | -24,3% | 11,3 mln $ | 14,9 mln $ | -24,3% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 457 tys. $ | 2,88 mln $ | -84,1% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 343 mln $ | 256 mln $ | +34,3% | 343 mln $ | 256 mln $ | +34,3% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 189 mln $ | 144 mln $ | +31,1% | 189 mln $ | 144 mln $ | +31,1% |
| Deferred Tax Assets, Net | 63,3 mln $ | 46,3 mln $ | +36,6% | 63,3 mln $ | 46,3 mln $ | +36,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Foreign | 27,6 mln $ | 7,93 mln $ | +248,1% | 27,6 mln $ | 7,93 mln $ | +248,1% |
| Deferred Tax Assets, Other | 26,2 mln $ | 23,6 mln $ | +10,9% | 26,2 mln $ | 23,6 mln $ | +10,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Foreign | 22,5 mln $ | 8,25 mln $ | +173,2% | 22,5 mln $ | 8,25 mln $ | +173,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 44,4 mln $ | 36,7 mln $ | +20,9% | 44,4 mln $ | 36,7 mln $ | +20,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Legal Settlements | 0 $2025-08-31 | 14,1 mln $ | -100,0% | 0 $2025-08-31 | 14,1 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 6,45 mln $ | 2,75 mln $ | +134,4% | 6,45 mln $ | 2,75 mln $ | +134,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 274 mln $ | 207 mln $ | +32,5% | 274 mln $ | 207 mln $ | +32,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 166 mln $ | 142 mln $ | +17,2% | 166 mln $ | 142 mln $ | +17,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 19,7 mln $ | 18,2 mln $ | +8,3% | 19,7 mln $ | 18,2 mln $ | +8,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 8,04 mln $ | 5,39 mln $ | +49,0% | 8,04 mln $ | 5,39 mln $ | +49,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 44 mln $ | 41,4 mln $ | +6,1% | 44 mln $ | 41,4 mln $ | +6,1% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-K 2026-08-31, 10-Q 2026-05-31, 10-Q 2026-02-28, 10-Q 2025-11-30, 10-K 2025-08-31, 10-Q 2025-05-31, 10-Q 2025-02-28, 10-Q 2024-11-30, 10-K 2024-08-31
Dane na 2026-11-02