Finanse Fastenal Company (FAST)
NASDAQ · Industrials · Industrial - Distribution · Pracownicy: 22 230 · CEO: Jeffery Michael Watts
- Cena
- 51,91 $ -1,22%
- Kapitalizacja
- 59,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 59,8 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-19
- Następny raport
- 2027-01-19 Prognoza EPS: 0,31 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 59,6 mld $ EV 59,8 mld $
- Przychody
- 9,08 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +14% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 15,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 41,9× Prognozowany 40,6× (FY2026)
- P/S
- 6,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 29,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,05 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,42 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 9,37 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-01-19 Prognoza przychodów: 2,32 mld $
- Dywidenda
- 1,00 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-14): przychody powyżej o 0,9%, EPS powyżej o 3,0%Przychody 2,46 mld $ wobec oczekiwanych 2,44 mld $ (+0,9%); EPS 0,35 $ wobec 0,34 $ (+3,0%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 15,5%Przychody za Q3 '26: 2,46 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 12,5%.
- Marża operacyjna 20,5% (TTM), zmiana r/r: +0,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 15,4%, przychody: wzrost 13,5%.
- Capex: 2,8% przychodów (rok temu 3,1%)Zainwestowano 257 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+4,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,05 mld $ = 74,3% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,18 mld $ = 112,3% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 80,8 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 1,1 mld $, wynagrodzenie w akcjach: 9,9 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,1%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 1,15 mld, rok wcześniej: 1,15 mld.
- Dług netto: 240 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 212 mln $, dług z leasingiem: 452 mln $; rok temu dług netto: 229 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,46 mld $ | 2,13 mld $ | +15,5% |
| Marża brutto | 44,8% | 45,3% | -0,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 531 mln $ | 442 mln $ | +20,2% |
| Marża operacyjna | 21,5% | 20,7% | +0,9 pkt proc. |
| Zysk netto | 402 mln $ | 336 mln $ | +19,7% |
| Rozwodniony EPS | 0,35 $ | 0,29 $ | +20,7% |
| Przepływy operacyjne | 422 mln $ | 387 mln $ | +9,0% |
| Capex | 74 mln $ | 60,3 mln $ | +22,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | 348 mln $ | 327 mln $ | +6,4% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 2,6 mln $ | 2,1 mln $ | +23,8% |
Raport vs konsensus
2026-10-14| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,46 mld $ | 2,44 mld $ | +0,9% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,35 $ | 0,34 $ | +3,0% |
Z raportu z 2026-10-14 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 2,04 mld $ | +14,5% | 82,6% | 7,5 mld $ | +45,9% | |
| Canada and Mexico | 342 mln $ | +20,1% | 13,9% | 1,26 mld $ | +15,6% | |
| Non-North America | 86,1 mln $ | +22,0% | 3,5% | 322 mln $ | +25,2% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,31 mld $
- Capex
- -257 mln $
- Skup akcji
- -80,8 mln $
- Dywidendy
- -1,1 mld $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -95 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 9,9 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,05 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 112,3%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 41,9× | 33,9× | 24,9× – 40,0× |
| EV / EBITDA | 29,2× | 23,1× | 17,0× – 26,8× |
| EV / przychody | 6,6× | 5,3× | 4,0× – 6,2× |
| Cena / FCF | 56,5× | 42,4× | 29,4× – 60,0× |
| Cena / wartość księgowa | 14,4× | 11,0× | 8,6× – 12,1× |
| Rentowność FCF | 1,8% | 2,5% | 1,7% – 3,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 30,3% | 27,4% | 24,7% – 29,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | 35,1% | 32,6% | 30,4% – 34,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 52,25 $ (+0,7%)
zakres 47,00 $ – 60,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 9,37 mld $ | +14,3% | 1,28 $ | +17,4% | 40,6× | 12 |
| FY2027 | 10,3 mld $ | +9,4% | 1,41 $ | +10,5% | 36,7× | 12 |
| FY2028 | 11,1 mld $ | +7,9% | 1,54 $ | +8,9% | 33,7× | 11 |
| FY2029 | 11,9 mld $ | +7,7% | 1,68 $ | +8,8% | 31,0× | 4 |
| FY2030 | 12,7 mld $ | +6,6% | 1,80 $ | +7,5% | 28,8× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (177), które Fastenal Company oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 446 mln $ | 345 mln $ | +29,3% | 317 mln $ | 288 mln $ | +10,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,62 mld $ | 1,35 mld $ | +19,9% | 1,25 mld $ | 1,11 mld $ | +12,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 6,2 mln $ | 5,5 mln $ | +12,7% | 5,3 mln $ | 5,2 mln $ | +1,9% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 900 tys. $ | 1,6 mln $ | -43,8% | 4,6 mln $ | 1,3 mln $ | +253,8% |
| Accrued Bonuses, Current | 39,8 mln $2025-12-31 | 25,5 mln $ | +56,1% | 39,8 mln $ | 25,5 mln $ | +56,1% |
| Accrued Income Taxes, Current | 29,4 mln $ | 25 mln $ | +17,6% | 3 mln $ | 0 $ | – |
| Accrued Insurance, Current | 25 mln $2025-12-31 | 26,2 mln $ | -4,6% | 25 mln $ | 26,2 mln $ | -4,6% |
| Accrued Liabilities, Current | 336 mln $ | 261 mln $ | +28,5% | 265 mln $ | 226 mln $ | +17,3% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 66,5 mln $2025-12-31 | 64,2 mln $ | +3,6% | 66,5 mln $ | 64,2 mln $ | +3,6% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,64 mld $2025-12-31 | 1,53 mld $ | +7,2% | 1,64 mld $ | 1,53 mld $ | +7,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -65 mln $ | -56,2 mln $ | -15,7% | -51,1 mln $ | -91,5 mln $ | +44,2% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 60 mln $ | 113 mln $ | -46,9% | 116 mln $ | 82,8 mln $ | +39,5% |
| Amortization of Intangible Assets | 2,8 mln $ | 2,7 mln $ | +3,7% | 10,7 mln $ | 10,7 mln $ | 0,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 55,5 tys. | 0 | – | 1,19 mln | 1,83 mln | -34,9% |
| Assets | 5,49 mld $ | 5,12 mld $ | +7,4% | 5,05 mld $ | 4,7 mld $ | +7,6% |
| Assets, Current | 3,83 mld $ | 3,55 mld $ | +8,0% | 3,47 mld $ | 3,21 mld $ | +8,1% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 212 mln $ | 288 mln $ | -26,4% | 277 mln $ | 256 mln $ | +8,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 212 mln $ | 288 mln $ | -26,4% | 277 mln $ | 256 mln $ | +8,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 7,1 mln $ | 50,3 mln $ | -85,9% | 21 mln $ | 34,5 mln $ | -39,1% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Cash Paid | 0,26 $ | 0,22 $ | +18,2% | 0,88 $ | 0,78 $ | +12,2% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,6 mld | 1,6 mld | 0,0% | 1,6 mld | 1,6 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 1,15 mld | 1,15 mld | -0,1% | 1,15 mld | 1,15 mld | +0,1% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 1,15 mld | 1,15 mld | -0,1% | 1,15 mld | 1,15 mld | +0,1% |
| Common Stock, Value, Issued | 11,5 mln $ | 11,5 mln $ | 0,0% | 11,5 mln $ | 11,5 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 399 mln $ | 331 mln $ | +20,7% | 1,3 mld $ | 1,11 mld $ | +16,6% |
| Cost of Goods and Services Sold | 1,36 mld $ | 1,17 mld $ | +16,4% | 4,51 mld $ | 4,14 mld $ | +8,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 277 mln $ | 266 mln $ | +4,1% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 50,3 mln $ | 39,6 mln $ | +27,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 390 mln $ | 361 mln $ | +8,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 63,5 mln $ | 56,1 mln $ | +13,2% |
| Deferred Compensation Cash-based Arrangements, Liability, Current | 23,5 mln $2025-12-31 | 20,8 mln $ | +13,0% | 23,5 mln $ | 20,8 mln $ | +13,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,8 mln $ | -3 mln $ | +326,7% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,3 mln $ | -700 tys. $ | -85,7% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,2 mln $ | -3,8 mln $ | +263,2% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 65,9 mln $ | 62,8 mln $ | +4,9% | 67,4 mln $ | 68,9 mln $ | -2,2% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 200 tys. $ | -7,4 mln $ | +102,7% | -1,6 mln $ | -4,1 mln $ | +61,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 700 tys. $ | -100 tys. $ | +800,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 120 mln $2025-12-31 | 109 mln $ | +10,2% | 120 mln $ | 109 mln $ | +10,2% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 6,8 mln $2025-12-31 | 5,9 mln $ | +15,3% | 6,8 mln $ | 5,9 mln $ | +15,3% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 118 mln $2025-12-31 | 107 mln $ | +10,2% | 118 mln $ | 107 mln $ | +10,2% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Foreign | 2,6 mln $2025-12-31 | 2,4 mln $ | +8,3% | 2,6 mln $ | 2,4 mln $ | +8,3% |
| Deferred Tax Assets, Other | 11 mln $2025-12-31 | 8,3 mln $ | +32,5% | 11 mln $ | 8,3 mln $ | +32,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 4,4 mln $2025-12-31 | 3,7 mln $ | +18,9% | 4,4 mln $ | 3,7 mln $ | +18,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Self Insurance | 8 mln $2025-12-31 | 5,5 mln $ | +45,5% | 8 mln $ | 5,5 mln $ | +45,5% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 2 mln $2025-12-31 | 1,8 mln $ | +11,1% | 2 mln $ | 1,8 mln $ | +11,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 183 mln $2025-12-31 | 166 mln $ | +10,3% | 183 mln $ | 166 mln $ | +10,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 65,2 mln $2025-12-31 | 59 mln $ | +10,5% | 65,2 mln $ | 59 mln $ | +10,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 300 tys. $2025-12-31 | 200 tys. $ | +50,0% | 300 tys. $ | 200 tys. $ | +50,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Prepaid Expenses | 3,7 mln $2025-12-31 | 4,6 mln $ | -19,6% | 3,7 mln $ | 4,6 mln $ | -19,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 101 mln $2025-12-31 | 90,9 mln $ | +11,4% | 101 mln $ | 90,9 mln $ | +11,4% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 23,5 mln $ | 20,8 mln $ | +13,0% |
| Depreciation | 42,1 mln $ | 42,3 mln $ | -0,5% | 169 mln $ | 165 mln $ | +2,3% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | – | – | – | 179 mln $ | 175 mln $ | +2,2% |
| Earnings Per Share, Basic | 0,35 $ | 0,29 $ | +20,7% | 1,10 $ | 1,00 $ | +10,0% |
| Earnings Per Share, Diluted | 0,35 $ | 0,29 $ | +20,7% | 1,09 $ | 1,00 $ | +9,0% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | -1 mln $ | -900 tys. $ | -11,1% | 11 mln $ | -10,6 mln $ | +203,8% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | 348 mln $ | 317 mln $ | +9,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 200 tys. $ | -200 tys. $ | +200,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02