Finanse Eos Energy Enterprises, Inc. (EOSE)
NASDAQ · Industrials · Electrical Equipment & Parts · Pracownicy: 787 · CEO: Joseph R. Mastrangelo Jr.
- Cena
- 1,89 $ -4,55%
- Kapitalizacja
- 684 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 975 mln $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: -0,24 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 684 mln $ EV 975 mln $
- Przychody
- 214 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Marża netto
- -246,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -0,4×
- P/S
- 3,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -9,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -421 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -529 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 81,6 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 0,7%, EPS poniżej o 541,1%Przychody 68,8 mln $ wobec oczekiwanych 68,3 mln $ (+0,7%); EPS -1,20 $ wobec -0,19 $ (-541,1%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 351,4%Przychody za Q2 '26: 68,8 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 1553,5%.
- Marża operacyjna -142,4% (TTM), zmiana r/r: +513,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -37,6%, przychody: wzrost 533,9%.
- Capex: 52,4% przychodów (rok temu 103,1%)Zainwestowano 112 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+222,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -421 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 42,9%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 340 mln, rok wcześniej: 238 mln.
- Dług netto: 292 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 349 mln $, dług z leasingiem: 641 mln $; rok temu dług netto: 328 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 68,8 mln $ | 15,2 mln $ | +351,4% |
| Marża brutto | -71,0% | -203,2% | +132,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -83,8 mln $ | -63,8 mln $ | -31,3% |
| Marża operacyjna | -121,9% | -419,1% | +297,2 pkt proc. |
| Zysk netto | -276 mln $ | -223 mln $ | -23,7% |
| Rozwodniony EPS | -1,20 $ | -1,05 $ | -14,3% |
| Przepływy operacyjne | -72,6 mln $ | -66,1 mln $ | -9,8% |
| Capex | 35,4 mln $ | 7,04 mln $ | +403,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | -108 mln $ | -73,2 mln $ | -47,6% |
| R&D | 10,5 mln $ | 7,2 mln $ | +45,9% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 6,18 mln $ | 7,13 mln $ | -13,2% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 68,8 mln $ | 68,3 mln $ | +0,7% |
| EPS (baza konsensusu) | -1,20 $ | -0,19 $ | -541,1% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | – | – | – | – | – | |
| Product | – | – | – | – | – | |
| Service | 1,03 mln $ | – | 100,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 68,5 mln $ | – | 99,6% | – | – | |
| Other Countries | 302 tys. $ | – | 0,4% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -308 mln $
- Capex
- -112 mln $
- Skup akcji
- 488 tys. $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -62,7 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 27,2 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -421 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -0,4× | – | – |
| EV / EBITDA | -9,1× | – | – |
| EV / przychody | 4,6× | 45,9× | 14,3× – 88,0× |
| Cena / FCF | -1,6× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | -2,0× | 12,2× 1 z 5 lat | 12,2× – 12,2× |
| Rentowność FCF | -61,6% | -84,2% | -234,7% – -8,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -40,6% | -150,0% | -418,4% – -34,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 55,6% | 34,4% | -382,8% – 207,1% |
Analitycy
Cel konsensusu 7,10 $ (+275,7%)
zakres 4,50 $ – 10,00 $ · rekomendacja Hold
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (277), które Eos Energy Enterprises, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 106 mln $ | 39,7 mln $ | +165,8% | 99,9 mln $ | 16,7 mln $ | +497,5% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 3,83 mln $2026-03-31 | 7,15 mln $ | -46,4% | 6,78 mln $ | 3,04 mln $ | +123,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 255 tys. $2025-12-31 | 40 tys. $ | +537,5% | 255 tys. $ | 40 tys. $ | +537,5% |
| Accrued Liabilities, Current | 42,5 mln $ | 23,6 mln $ | +79,6% | 25,8 mln $ | 22 mln $ | +17,1% |
| Accrued Professional Fees, Current | 3,36 mln $ | 3,24 mln $ | +3,8% | 1,57 mln $ | 1,71 mln $ | -8,1% |
| Accrued Salaries, Current | 10,3 mln $ | 6,9 mln $ | +49,1% | 4,47 mln $ | 4,81 mln $ | -7,1% |
| Additional Paid in Capital | 1,41 mld $ | 721 mln $ | +95,2% | 428 mln $ | 535 mln $ | -20,0% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Equity Component of Convertible Debt | 133 mln $ | – | – | – | – | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Fair Value | 133 mln $2026-06-03 | – | – | – | – | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | – | – | – | 7,29 mln $ | – | – |
| Adjustments, Noncash Items, to Reconcile Net Income (Loss) to Cash Provided by (Used in) Operating Activities | 585 mln $2025-09-30 | – | – | 549 mln $2024-12-31 | – | – |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | 402 tys. $ | 0 $ | – | 181 tys. $ | 0 $ | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 6,03 mln $ | 6,66 mln $ | -9,5% | 23,9 mln $ | 18,5 mln $ | +28,9% |
| Assets | 907 mln $ | 361 mln $ | +151,2% | 885 mln $ | 260 mln $ | +240,0% |
| Assets, Current | 514 mln $ | 232 mln $ | +121,3% | 708 mln $ | 180 mln $ | +293,8% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 1,25 mln $ | 13,1 mln $ | -90,5% | 22,3 mln $ | 1,3 mln $ | +1620,1% |
| Capitalized Computer Software, Additions | 912 tys. $2025-09-30 | 0 $ | – | 34 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Capitalized Computer Software, Amortization | 91 tys. $2026-03-31 | 24 tys. $ | +279,2% | 174 tys. $ | 90 tys. $ | +93,3% |
| Capitalized Computer Software, Gross | 1,08 mln $2025-09-30 | 146 tys. $ | +642,5% | 172 tys. $2024-12-31 | 138 tys. $ | +24,6% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 15,9 mln $ | 14,6 mln $ | +8,7% | 14 mln $ | 13,1 mln $ | +6,7% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 305 mln $ | 120 mln $ | +154,1% | 568 mln $ | 74,3 mln $ | +664,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 364 mln $ | 183 mln $ | +98,8% | 625 mln $ | 103 mln $ | +504,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -108 mln $ | 71,5 mln $ | -251,5% | 521 mln $ | 18,7 mln $ | +2687,9% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | – | – | – | 11,50 $2020-05-22 | – | – |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Warrants or Rights | – | – | – | 9,08 mln2020-05-22 | – | – |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 5,18 mln2025-12-31 | 4,55 mln | +13,8% | 5,18 mln | 4,55 mln | +13,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 800 mln | 600 mln | +33,3% | 600 mln | 600 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 341 mln | 256 mln | +32,8% | 337 mln | 222 mln | +52,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 341 mln | 256 mln | +32,8% | 337 mln | 222 mln | +52,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 32 tys. $ | 25 tys. $ | +28,0% | 32 tys. $ | 23 tys. $ | +39,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -452 mln $ | -255 mln $ | -77,2% | -1,83 mld $ | -1,01 mld $ | -81,8% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 22,9 mln $ | 16,6 mln $ | +37,8% | 15,5 mln $ | 14,1 mln $ | +10,2% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 15,9 mln $ | 14,6 mln $ | +8,7% | 14 mln $ | 13,1 mln $ | +6,7% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 6,97 mln $ | 1,99 mln $ | +251,1% | 1,52 mln $ | 963 tys. $ | +57,4% |
| Contract with Customer, Liability | 9,89 mln $ | 39,5 mln $ | -75,0% | 17,5 mln $ | 26,3 mln $ | -33,7% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 7,91 mln $ | 37,4 mln $ | -78,9% | 15 mln $ | 22 mln $ | -32,1% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 1,97 mln $ | 2,1 mln $ | -6,0% | 2,51 mln $ | 4,31 mln $ | -41,9% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | -395 tys. $ | -6,12 mln $ | +93,5% | 22,1 mln $ | 2,8 mln $ | +690,8% |
| Contract with Customer, Receivable, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 6,97 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 118 mln $ | 46,2 mln $ | +154,6% | 258 mln $ | 98,9 mln $ | +161,0% |
| Costs and Expenses | 35 mln $ | 32,9 mln $ | +6,4% | 115 mln $ | 91,9 mln $ | +25,6% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 24 tys. $ | 21 tys. $ | +14,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 24 tys. $ | 21 tys. $ | +14,3% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Issuance Costs, Noncurrent, Net | 8,99 mln $ | – | – | – | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 228 tys. $2025-12-31 | 235 tys. $ | -3,0% | 228 tys. $ | 235 tys. $ | -3,0% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 5,16 mln $2025-12-31 | 6,11 mln $ | -15,5% | 5,16 mln $ | 6,11 mln $ | -15,5% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 334 mln $2025-12-31 | 223 mln $ | +49,7% | 334 mln $ | 223 mln $ | +49,7% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 7,01 mln $2025-12-31 | 9,74 mln $ | -28,0% | 7,01 mln $ | 9,74 mln $ | -28,0% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 1,13 mln $2025-12-31 | 1,71 mln $ | -33,8% | 1,13 mln $ | 1,71 mln $ | -33,8% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 6,68 mln $2025-12-31 | 895 tys. $ | +646,4% | 6,68 mln $ | 895 tys. $ | +646,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 292 mln $2025-12-31 | 179 mln $ | +63,6% | 292 mln $ | 179 mln $ | +63,6% |
| Deferred Tax Assets, Other | 62 tys. $2025-12-31 | 10 tys. $ | +520,0% | 62 tys. $ | 10 tys. $ | +520,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02